Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yardım ederseniz sevinirim (1 Kullanıcı)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
S.A Tuba ve Zeynep Kardeşlerim. Bir Deneme Video hazırladım ve You Tube'ye Üye olduktan sonra Upload yaptım. 352x288 13.4 mb wmv olarak hazırladım. İnşallah olmuştur. Başarılı olursa tek tek resimleriyle buraya aktaracağım.

v.a.s evet olmş buraya kaydetmişsiniz ama göruntu cıkmıyor

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Tuba kardeşim Videoyu Wmv olarak hazırlamıştım. You Tube'ye yüklemesi 30 dakika sürdü. Başardık ama ben izleyemedim. Elimde bayağı video var işleyip yükleyeceğim ama acaba başka bir formattamı Videoyu hazırlasam.

you tube adreslerinin baş ve son taraflarına flash ekleyince olmadı video ekleyince çıktı. Herhalde you tube ye başka formatta yükleme yapmak lazım. Hazırladığım deneme video linki YouTube - Medineye Varamadım buydu.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Tuba kardeşim Videoyu Wmv olarak hazırlamıştım. You Tube'ye yüklemesi 30 dakika sürdü. Başardık ama ben izleyemedim. Elimde bayağı video var işleyip yükleyeceğim ama acaba başka bir formattamı Videoyu hazırlasam.

olmuş bende izliyim dedim :)ama izliyemıyorum çünkü açılmıyor...başka bir tane daha video eklesenız ...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
cevdet abı bana you tubedeki bazı videoları flash açmıyor video dıyınce oluyor demişti ama bazılarıda flahs la açılıyor demişti..sanırım videosuna göre değişiyor..youtubeden bir ilahı video su eklesenız flashla bakalım o açılcakmı

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
[FLASH]http://www.youtube.com/v/SR_oRfDYY7s&rel=1[/FLASH]

bakın ben bu videoyu you tube gırıp ilahıyı sectim. acılan sayfadakı videonun yanında EMBED yazan yerın altındakı küçük kutucugu tıkladım orda yazıdakı sadece htt// www.youtube.com/v/sr_oRfDYYsrel=1 kısmını aldım gerı kalan yerı sıldım
bu adresı kopyalayıp yazı yazdıgımz yerı geliiştirilimişi tıklayıp flashı seçin ıkı tane flash yazının ortasına yapıştırın bu kadar cevdet abı cok anlatmıstı bana bır turlu yapamıyordum şimdi actım ve sankı daha önceden bılıyormus gıbı yaptım cevdet abı görse cok kızardı herhalde :):)

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
[FLASH]http://www.youtube.com/v/B4ncT500XbQ&rel=1[/FLASH]

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi kardeşim esas biz senin sayende öğrendik. Birde Video Flash formatlı ayarlayamaya çalışayım. Bi de Flash'a çevirebilsem. Bakayım program varmı.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi kardeşim esas biz senin sayende öğrendik. Birde Video Flash formatlı ayarlayamaya çalışayım. Bi de Flash'a çevirebilsem. Bakayım program varmı.

onu bılemıcm bu konuda yardım edemicem size üzgünüm inşaAllah zeynep kardeşimde öğrenır de oda bize güzel güzel video paylaşımında bulunur...

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Tuba kardeşim Şu an videoyu Flv formatına çevirdim birazdan yüklerim. Ayrıca msn konusunu hallettinizmi yani mailinize link geliyormu

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Tuba kardeşim Şu an videoyu Flv formatına çevirdim birazdan yüklerim. Ayrıca msn konusunu hallettinizmi yani mailinize link geliyormu

ben bunu yapamam :K ayrıca o olayı yapmadım zaten profılımden bakıyorum rahatlıkla t. ederim ama ılk defa sızden duydum msne lınk olayını güzel birşey aslında

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Yarıda kesmezse şu an videoyu you tubeye yüklüyorum.İnşallah olur.Fakat elimdeki video 153 mb DVD formatında idi. Sonradan flv 12 mb çevrildi . Olursa you tube uygulama resimlerini eklerim. Allah sizdende razı olsun

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Yarıda kesmezse şu an videoyu you tubeye yüklüyorum.İnşallah olur.Fakat elimdeki video 153 mb DVD formatında idi. Sonradan flv 12 mb çevrildi . Olursa you tube uygulama resimlerini eklerim. Allah sizdende razı olsun

İnşaAllah Allah yardımcınız olsun resımlerı beklıyoruz ... dua ile.

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
Hadi Bismillah bakalım oldumu ?

[FLASH]http://www.youtube.com/v/WuQyW-NT7-s[/FLASH]

Turgay45

Kayıtlı Kullanıcı
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
Sakın ha ölümü istemeyiniz!

Bu dünya hakikaten de çok yoruyor insanı. İnsan bir an evvel Rabbine ve Efendisine kavuşmayı arzuluyor… Gelin görün ki bu duygular içerisinde iken ölümü arzulamamak

gerektiğini öğrenmek kişiyi bu imtihana daha da bağlıyor. O yüzden bu dünyayı çok iyi değerlendirmeli ve ahiretin tarlası olarak kullanmayı artırarak devam etmeliyiz.

Ahirete çıkış çok şiddetlidir!
Buhari ve Nesai Ebû Hüreyre (r.a.)'dan o da Peygamber Efendimizden; şöyle buyurduğunu rivayet etmişlerdir: «Sakın hiçbiriniz ölümü istemesin; eğer iyi ise umulur ki iyiliğini arttırır. Şayet kötü ise umulur ki vazgeçer.»
Câbir (r.a.)'dan rivayet edildiğine göre, Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: «Ölümü istemeyiniz. Çünkü, ölümden sonra, âhirete çıkışın korkunçluğu çok şiddetlidir. Hem de Allah, insana tevbe ve dönüşü nasip edinceye kadar ömrünün uzaması, mutluluktur.»

Buhâri ve Müslim'in rivayetlerine göre, Enes, (r.a.) şöyle buyurmuştur: «Eğer Resulullah, (S.a.v) ölümü istemekten nehyetmeseydi, ölmemizi isteyecektik.»

Buhâri de Kays İbni Ebi Hazım (r.a.)'dan şunu nakletmiş; «Habbab (r.a.)ın yanma gittik. Onu ziyaret edecektik. Hasta idi yedi dağla dağlanmıştı. Bize: «Eğer Resûlullah (S.a.v.) bizi ölümü istemekten menetmeseydi, ölümümü isteyecektim.» dedi.

Amelimize ne kadar güvenebiliriz ki!?
Îmam-Ahmed, Ebû Ya'la, Taberani, Ünunü'l-Fadl (r.a.)'dan rivayetlerine göre: Resulullah, (S.a.v.) yanlarına geldi, amcası, Abbâs (r.a.) hasta idi, şikayetlenip ölümü istiyordu. Resulullah (s.a.v.) ; «Amca! Ölümü isteme, eğer sen iyiysen ecelinin ertelenip iyiliğini arttırman senin için daha hayırlıdır; eğer kötü isen, ecelin ertelenip kötülüğünden vazgeçmen yine senin için daha iyidir, sakın, asla ölümü isteme!» diye buyurdu. İmam Ahmed'in Ebu Hüreyre (r.a.)'dan rivayetine göre, Resulullah (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: Kendisine ölüm gelmeden hiç kimse ölümü istemesin, ve ameline güvenmeden ölümün gelmesine dua etmesin.» [İmam Celaleddin Es-Suyuti, Kabir Alemi, Kahraman Yayınları: 18-20.]

İlla isteyecekseniz!!!
Buhâri ve Müslim'in, Enes (r.a.)’dan rivayet ettiklerine göre, Peygamber (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: «Sakın kimse kendisine dokunan bir zarardan dolayı ölümü istemesin. Eğer kendini ölümü istemekten alıkoyamıyorsa şöyle desin;
- Rabbim, yaşamak bana daha hayırlı olduğu müddetçe beni yaşat; ölümüm bana daha hayırlı olduğu zaman ruhumu al.» Müslim'in Ebû Hüreyre (r.a.)'dan rivayetine göre, Peygamber (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: «Hiç biriniz ölümü asla istemesin ve ölüm gelmeden de gelmesine dua etmesin. Çünkü sizden biriniz öldüğü zaman ameli kesilir. Hem de, müminin ömrü kendisine hayırdan başka bir şey arttırmaz.»

Kalmak sana daha hayırlıdır
Mervizi'nin Muaviye kölesi Kasım (r.a.)'dan rivayetine göre, Resulullah (S.a.v.)'in işiteceği bir tarzda, Sa'd İbn-i Ebi Vakkas (r.a.) ölümü istedi. Resulullah, (S.a.v.):

«Ölümü isteme, eğer Cennet ehlinden isen kalmak sana daha hayırlıdır, eğer cehennem ehlinden isen, ne acelen, var ki, ona koşuyorsun» diye buyurdu.

Hâtib'in, tarih kitabında İbn-i Abbâs (r.a.) rivayetine göre, Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle buyurmuştur;
«Hiç kimse ölümü istemesin, çünkü kendisine ne hazırlandığını (Yani başına ne geleceğini) bilmez.»
MİLLİ GAZETE

...........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt