Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (2 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Dediğim Gibiş Mutlu Kalman Dilekleriyle O Gülümsemeyi Buradada Gösterirsin Yoksa Gülümsememek Için Dudaklarinimi Isiriyosun Bak Kalbin Seni şikayet Ediyor üzülmek Istiyor Diye:)

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
şüphen olmasın şuan gülüyorum inanmazsan bak:D:D:B:H senin sayende

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
paylaşım gerçekten duygu ve ders dolu..:GAllah(cc)razı olsun..
bi de eklemek istediğim;
ehliyet almak bazen zor olabilir,ama ehliyeti aldıktan sonrası önemli olan..
asıl zorluk ondan sonra..kendi nefsimize yenik düşüp hız yapıyorsak,belki birgün bi masumun azraili olabiliriz..Rabbim muhafaza eylesin..
trafik kurallarına uyalım,uymayanları uyaralım inşallah...
selam ve dualarımla...

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
KÜÇÜĞÜM

KÜÇÜĞÜM

KÜÇÜĞÜM

Aynı sokakta oturuyorduk
Hergün bir kızla geliyordu eve
Adı esrarengizdi
Herkes onun hakkında farklı şeyler söylerdi
Fakat kimse gerçeği bilmezdi
Kirli sakalları vardı
Ela gözlü, kumraldı
Mahallenin kızları ona hayrandı
Bense nefret ederdim
Hiç kimseyle konuşmazdı
Sadece gelir geçerdi
Birgün onunla yolda karşılaştık
Çok güzel bir yüzü vardı
Bana gülümsedi
Şaşırdım
Ama yinede onu sevmiyordum
Fakat çok farklıydı
Gece boyunca lambası yanardı
Uyumak yerine onun evini seyrederdim
Onu sevmediğim halde herşeyiyle ilgilenirdim
Yavaş yavaş onu gözlemeye başladım
O an anladım ki
Hep kendimi kandırmışım
Ona karşı hissettiğim şey sevgiymiş
Artık o eve gelmeden uyuyamıyordum
Yanına gelen kızları kıskanıyordum
Herkes onun kötü olduğunu söyleyince
Hep onu savunuyordum
Onunla karşılaşmak için kapıda durdum
Onu yine yolda gördüm
Bana göz kırptı
Yanımdan geçerken onu çağırdım
'Acelem var KÜÇÜĞÜM' dedi
Bana aramızdaki yaş farkını hatırlattı
Eve gidip, ağladım,karar verdim
Onu sevdiğimi söyleyecektim
Yolunu bekledim
Birgün onu gelirken gördüm
Peşine düştüm
O eve girdi
Biraz bekleyip kapıyı çaldım
Açtı 'Ne var KÜÇÜĞÜM' dedi
'Seni seviyorum' dedim
Gülümsedi
'Evet' dedim
'Ne evet' dedi
Koşarak dışarı çıktım
Birgün kızlarla konuşurken
Ambulans çekilip,onun evine girdiler
Sedyeyle onu dışarı çıkardılar
'Bende seni KÜÇÜĞÜM' dedi ve
Gözlerini yumdu
Kıpkırmızı oldum
Herkes bana bakıyordu
Ağlayarak koşmaya başladım
Akşama kadar sokakta gezdim
Gözyaşlarım durmadan akıyordu
Sonra eve geldim
Annemler ondan bahsediyordu
Ailesi yokmuş
Kendi gayretiyle bu yaşa glmiş
Sevdiği bir kız varmış
Ailesi evlenmesine izin vermeyince
Kız evden kaçmış
Sokak serserileri onu öldürmüş
Eve getirdiği kızlar ise evi olmayan kızlarmış
Kimi sevdiyse ölmüş
Çok sevip acı çekmiş
İntihar etmiş
Polisler evin duvarında
'KÜÇÜĞÜM' yazısını bulmuşlar
'KÜÇÜĞÜM SEN DE ÖLME' yazıyormuş
BEN DE SENİ SEVDİM
BEN ÖLDÜM
BARİ SEN ÖLME KÜÇÜĞÜM

imported_salih_

Kayıtlı Kullanıcı
:a:a:a:a
Bugün Cok Hüzünlendim...
Allah Razi Olsun Kardseşim Ellerine Saglik....

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
ah be içimi kararttın küçüğüm:)jilet varmı jilet:)

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
içini karartmak istemezdim ama ne yaparsın hayat bu gülmekte insanlar için ağlamakta

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Içim Karramişsa Varsin Oda Senden Olsun...

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
ihtiyar(güzel bi hikaye)

ihtiyar(güzel bi hikaye)

İhtiyarlığa adım atalı çok olmuştu. Gözleri dalgalara takılmış halde, iyi kötü yönleriyle geçmişi düşünüyordu. İnsanlığa karşı pek güveni kalmamıştı. İyilik yaptıkça nankörlük gördüğünü düşünüyordu. Çoğu kişinin kendisine "enayi" gözüyle baktığını da biliyordu. Fakat karşılıksız iyilik yapmaktan vazgeçmiyordu. Çünkü kendisini hayata bağlayan çok az değerden birisi de, kendisine olan saygısıydı. Onu da kaybederse , herşeyini kaybetmiş olacağını düşünüyordu.
İhtiyar adam kayalıkların üzerinden yavaşça doğruldu, denizin kenarına atılmış kırık içki şişesi gözüne takılmıştı. İçki içmezdi ama görüp de almazsa ve bu kırık şişe birine zarar verirse vicdan azabı duyacağını düşündü. Onun şişeyi yerden aldığını gören biri kız, biri erkek iki genç gülüştü. Erkek ; "-Çöpçü herhalde. " dedi. İhtiyar adam herkesi hoş görmeye çalışırdı, özellikle gençleri ama yine de gencin, kendisi hakkında arkadaşıyla şakalaşırken biraz sesini alçaltmamasına, kendisinin duymaması için gayret etmemesine canı sıkılmıştı.
İhtiyar kırık camları atmış dönerken, gençlerin az önce kendisinin oturduğu kayalarda, azgın dalgalara karşı şakalaştığını, birbirini itekler gibi yaptığını gördü. Biraz daha uzakta bir kayaya gidecekti ki, birinin denize düşme sesi ve çığlığı kulaklarında çınladı. Kız düşmüştü, . Sportif yapılı gencin hemen atlayıp kızı kurtarmasını bekledi. Fakat kayadan kayaya telaşla koşan genç atlamaya cesaret edemiyordu.
Genç ne yapacağını bilemez halde dalgaların uzaklaştırdığı kız arkadaşına bakıyor, bağırıyordu. Sağa sola deli gibi koştururken, hemen yanından birinin denize atladığını duydu, bu az önce dalga geçtiği ihtiyar adamdı.
İhtiyar adam dalgaların tüm zorluğuna rağmen, güçlü kulaçlarla kıza yetişti, saçlarından yakaladı kayalara doğru çekti. Kayalara yaklaştığında kıyıdaki genç, kızı yakalayıp önce yukarı, sonra sahile çekti. İhtiyar adamı o anda unutmuştu bile. Birden aklına gelip denize doğru baktığında ihtiyar adamın hala çıkamadığını gördü.
İhtiyar kollarında derman kalmamış halde, kendisini kıyıdan koparmaya çalışan dalgalara kendini bıraktı. Genç çılgına döndü, sevdiği kızı kurtaran , az önce dalga geçtiği ihtiyar gidiyordu. Kısa zamanda büyük şeyler olmuştu hayatında. Hayatta en çok sevdiği kişiyi kurtaramamış, başkası kurtarmıştı ve o da şimdi kendisinden özür bile dileyemeden, boynuna tüm utançları takarak sonsuza dek gidiyordu.
Kendine tam gelememiş kız , gencin sulara atlayışına baktı bağırdı ama nafile. Oysa arkadaşının kendisi kadar bile yüzemediğini iyi biliyordu.
Genç erkek tüm çabasına rağmen ihtiyara yaklaşamamıştı bile , dalgaların üzerinde boğulan değil, sanki dinlenen biri gibi duran ihtiyar da sanki gülümsüyor gibiydi. Genç bir anda ihtiyardan daha çok kıyıdan uzaklaştığını farketti. Bitiyordu herşey. "Gerçekmiş demek ki " diye düşündü, hayatı, arkadaşları , sevdikleri hızlıca gözlerinin önünden geçiyor gibiydi. İnsan ölüme yaklaşınca böyle oluyormuş. Su yutuyordu ama mücadeleyi bırakmıştı.
Birden beklenmedik birşey oldu; genç adam kolunun kuvvetlice yakalandığını hissetti, önce köpekbalığı aklına gelip telaşla çekmek istedi ama hemen yanında ihtiyar adamı farketti. İhtiyar adam önce kolundan yakalamış, sonra yakasından tutup, onu bir bebek gibi çekmeye başlamıştı.
Göz açıp kapayana kadar kıyıya gelmişlerdi. İhtiyar adam, genci kızın yanına kadar atmış, nefesleniyordu. Gençlere gülümsedi ; "- Siz de, ben de bu gün güzel dersler aldık. Ben kendi adıma çok mutlu oldum. Siz kimseyi küçümsememeyi öğrendiniz. Ben de bu küçük dalgalarda sizi deneyerek, insanlığın ölmediğini gördüm. Delikanlı beni kurtarmaya gelmen, beni ne kadar mutlu etti sana anlatamam. Fakat ben daha bu dalgalara yenilecek kadar kocamadım"
İhtiyar kıyıda kendilerini toparlamaya çalışan gençlerin birşey söylemesine fırsat vermedi; "-Hoşçakalın !. . . " deyip yürüdü.
Gençler peşinden koşamadıkları ihtiyara şaşkınlıkla, içlerinde bir buruk sevinçle bakakaldılar.

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bütün yazdıkların çok güzel fazla söze ne hacet:D

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun senin cevaplarında çok güzel fazla söze hiç hacet:)

b_bocek

Kayıtlı Kullanıcı
cok teş... emegınıze saglık :)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
İki hece, tek yürek atışı...

Bir ses çınlatiyor kulaklarımı, arzdan bir tınlama sarıyor bedenimi, beynim işlevselliğini yitiriyor. Feryadima bir cevap, çok ötelerden bir kokuyla geliyor atmosferime. Binbir renk anka kuşları, uçuyor boşlukta... Bir ses, bir ses geliyor kulaklarıma, iki hece, tek yürek atışı... Öylesine doyumsuz, öylesine vazgeçilmez ki... Bir ses geliyor yüreğime, rüzgar beyaz tülleri uçuruyor, bir neyzenin nefesindeki noktasız o kelimeyle, huzura bulayıp heryeri dolaşıp duruyor dört bir yanimda.

Öylesi güzel ki, yüzümdeki tebessümün son-suzluğa uzanan boyutu...

Öylesi güzel ki, ötesini hayal etmek fiziğin... Ayaklarımın yerden kesilip Yaradan'a teslimiyeti...

Öylesine güzel ki, Kur'an sesleriyle mest olan bir aleme misafir olmak, katlarda çekilen tesbihlerle bir zikir şölenine konukluk...

Öylesine güzel ki, Hakk'ı tavsiye edip sabredenlerle hemhal olmak... Hayal bile olsa öylesine güzel ki, Yaradan'ı seyir... Senin Adın'la, doksan dokuz, hatta sonsuza varan en güzel isimlerle Sen demek; , , , demek. Adın ne güzel Rabbim...

Hiçliğimin, acizliğimin, bir nokta misali ufalıp, değerimi yitirdiğimin, görüntüsüz, fulu bir hale geldiğimin tek ispatı. Oysa ben bir hiçmişim, oysa ben ne hoyrat harcamişim her anımı, Adın'ı zikretmeden. Meğer ne zavallıymış zamanın Sensiz gecen kısmı. Adın ne güzel, Adın ne güzel Rabbim.

İki hece, tek yürek atışı... Öylesi güzel ki, Adın!... İçimde kavgalar bitmiş, dünya şuracıkta dursun der gibiyim şu an. Senin Adın'la gözlerimi kapayip zahiri unutmak ve ebedi hayatin kapısından içeri girmek ne güzel. İnce ince işlenmis, göz nuruyla bezenmiş çini misali, yüreğimin süslenişi.

Ne güzel Adın!... Nasıl da yakıştı kalbimin hecesine... İki hece, tek yürek atışı... Daha önce hiç farketmemiştim, Adın'la zenginleştiğimi, sonsuz bir hazineye doğru yol aldığımı.

Öylesi güzel ki, adın!... Az önce bir arkadaş verdin bana... Adı, huzur. Ne de güzel ona yaslayıp başımı, hiç konuşmadan anlaşmak. Hiç gitmesin istiyorum yanımdan. Sen diyor, Sen diyor hep. Aman Yarabbi!!! Ne güzel bir dost, adı huzur, adı huzur.

Bugün bütün beyazlar, bütün maviler, hatta bütün turuncular hatta en güzeli yesilin, bir baska güzel. Sen, bir baskasin bugün ya da ben. Lakin yanilmiyorum galiba bugün herşey çok güzel, en çok da Sen, en çok da Sen, Rabbim.

Az önce gözlerime gelen, yanaklarımdan süzülüp düşerken tuttuğum gözyaşlarımı doyasıya sevdim. Nedenini bilmiyorum ama hıçkırarak ağlıyorum, kulaklarımda aynı ses.

4hluy3otj0je7.gif

Öylesi güzel ki, Adın!... İçimi saran tuhaf bir hasretlik, kasıp kavuran bir yangın, büyüyor sanki. Hiç böylesine bir özlem çekmemiştim. Tarifini bulamıyorum, Sen varken bile Sensizliği yaşamak gibi. Gelememek yanına ve görememek Seni, hiç bu kadar acıtmamıştı beni. Hayalin ötesine geçip bir vuslat anını yaşamak için neler vermezdim ki... Adın bile bu kadar mest etmişken beni, kimbilir, kimbilir Cemalin'i görmek nasıl da doyumsuz bir güzelliktir.

Sağır ve dilsiz bir gecede, Sana ait olan yüreğime bütün güzelliğiyle Adın girdi. Şahidim yıldızlar olsun!

Adın ne güzel Rabbim!

Adın'la bütünleşmek, Adın'la kocaman bir ufka yol almak, Adın'la gönlüme yansıyan sıcacık bir huzura sahip olmak, ne güzel!... Ucu bucağı olmayan o bahçede gülleri koparmadan koklamak, incitmemek gülün yaprağını...

Papatyaları hiç etmemek, seviyor, sevmiyor tesellisinde... Ve güvercinlerin küçük gagasındaki kuru ekmeği paylasma telaşında, Senin sergilediğin en büyüleyici kainat filmini seyretmek.

Adın'la bugün, Ankara'nın puslu gecesinin aydınlığına kavuşma anını yaşamak ve sabah ezanıyla yeniden uyanışı karşılamak. Dokunulmamış, taptaze bir güne, Adın'la başlamak ne güzel... Ve kulaklarımda hala o ses; iki hece, tek yürek atışı...

Rabbim, Sana güvenmeyi öğrenmek, Seninle karşılığı olmaksızın sevmek herşeyi, beklentisiz olmak, vermek vermek ve hiç almamak, Seninle kalanını yaşamak ömrümün ne güzel. Sen Rabbimsin, bense bir YARATIĞIM. İşte bunu bilmek bir kez daha hissetmek, sonsuz hamdımın, şükrümün kabulü olsun. Dualarım ve Senden istemelerim hiç bitmeyecek. Artık ne istediğimi çok iyi biliyorum. Sadece Adın, sadece Adın...

Kainatın en güzel melodisi...

Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah...

Adın ne güzel...

Adın güzel ötesi, Rabbim...

Alıntı

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Adın ne güzel Rabbim!

Selamun Aleyküm

ALLAH (c.c) Razi Olsun Paylasimin Icin cok Güzel bir yazi__B)

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel Adın!... Nasıl da yakıştı kalbimin hecesine... İki hece, tek yürek atışı...

Güzel bir paylaşımdı.
Teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt