Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (1 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

Mustafa Cilasun

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Naçarlığın beyinle ilişiği!

Naçarlığın beyinle ilişiği!

Çok acı çekmiştim, aynı acıyı tekrar yaşamamak için her ne gerekiyorsa durmayın lütfen başlayın ve dişlerime çeki düzen verin dedim.

Ama bu arada yapılan işlerin ücretini çok merak ediyordum ve nihayet dayanamadım doktora hesabımın ne olacağını sordum? Doktor gayet rahat bir şekilde önemli değil, gereken ikram neyse yaparız dedi, fakat yinede içim hiç rahat değildi.

Çünkü ben o vakte kadar doktora alışkın birisi değildim, hamdolsun turp gibiydim, tuttuğumu duramaz alaşağı ederdim.

O bakımdan bunların ücretleri nedir, kaça yaparlar hiç bilmezdim ve o nedenle de, haklı olarak bana kaça mal olacağını merak ederim, çünkü dar gelirli biriydim.

Doktor Hasan Bey şişman olmayan, gözlüklü, hafif saçları ağarmış, nazik olmaya gayret eden, fakat bünyesinde gizli tuttuğu uyanıklığı deşifre eden, sürekli kalfasına mahkûm bir insan gibi tavır sergileyen, borcumun ne olacağını bir türlü söylemeyen ve beni kuşkuya sevk eden, zorda olsa borcumu öğrendiğim bir zattı.

Epey bir zamandır ablama uğramıyordum, biraz sıkılmıştım, tabi bu arada merakımın da çekim kuvveti artmıştı, adeta teyakkuza geçen hislerim, başımın şiddetli ağrımasına rağmen, yinede ablama uğramamı bana icbar etti.

Müsaade alarak biraz sedire uzandım ve bu şekilde hasbi hal ettim, ablam mutfak kısmında biriyle konuşuyordu, kulağımı kabarttım, ahenkli hoş bir ses tonu, kulağımı okşadı.

Tahmin etmiştim bu konuşan nişanlımdı.

Kendisiyle hiç bir şekilde konuşmamış olsak bile, fevkalade içten, samimi, nazik, utangaç ve kendinden emin bir tarzda ifadelerini icra etmesi, oldukça dikkatimi çekmişti ve içimden sevinerek beğenmiştim.

Ablam rahatsız olduğumu söyleyince, sağ olsun kendiside halimi hatırımı sormayı ihmal etmedi ve onu benden esirgemedi, böylece anlamış oldum ki, duygu, çekince ve ödevi birbirine karıştırmayarak, gereğini ifa etti, müteşekkir kaldım.

O an elimde olmayarak canlanmıştım, adeta şifa bulmuştum, ağrıyı sızıyı hatırlamıyor o an unutmuştum, sineme akan bir sevinci ve huzuru hiç masrafsız buluvermiştim.

İşler yolunda gidiyordu, o günün şartlarında gündemi yıllarca uzak kaldığım İslami kaygılar oluşturuyordu.

Öyle ki ülkenin ve dünyanın masaya yatırarak araştırmaya aldığı Kuran ayetleri, bilinen ve bilinmeyen yönleriyle İslam ve Müslüman kimliği, birileri tarafından sürekli araştırılıyordu.

Amerika birleşik devletleri, süper bir güç olarak baş edemediği ve dünyanın gözü önünde hüsrana uğradığı illegal eylemleri sebebiyle madara olmuştu.

Bu eylemlerin mihrakını oluşturan odağı, tavizsiz kişiliğe haiz bulunan şecaat sahibi Müslümanları tespit ederek manipüle etmek en önemli bir görevdi.

Bu insanları koşturan, korkusuz kılan, şehit olayım diye sıraya girdiren ulvi sebebi ve inanç kararlılığını kendine göre bir şekilde mutlaka deşifre etmeliydi.

Canını ve mal varlığını gözlerini kırpmadan feda eden ve bu kimliği şereflerin en üstünü sayan, bu insanlara sebat etmeyi, şecaat ve sadakat göstermeyi, her varlıklarını tasattuk ettirmeyi öğreten, öğütleyen, sürükleyen ne olabilirdi, nasıl bir inançtı bu, hiç vakit kaybetmeden mutlaka bilinmeliydi.

O bakımdan bu nasıl bir güçtür diyerek, gece gündüz düşündüğü, bütçe ayırarak araştırdığı ve dolayısıyla neşter vurmak için uğraştığı en önemli argümanlardı.

Ayrıca bir daha asla bunlara fırsat tanımamak maksadıyla, ön tedbirleri alarak, içine düştüğü, aşağılayıcı ve dünya devletlerinin gözlerinin önünde kaybolan, itibarını ve saygınlığını yeniden kazanmak en büyük arzusuydu.

Hatta açık bir biçimde tehdit edenler ve benzerlerine emsal oluşturacak hangi unsurlar varsa tespit edilerek, ivedi olarak karargâhlarının ve güçlerinin derhal ortadan kaldırılması sağlanacaktır, bu çalışmaları iş birlikçileri vasıtasıyla yaparak, halk tarafından suçlanmayı bir müddet öteleyebileceklerdir.

Her türlü İzemleri bir tarafa bırakarak, stratejik araştırma merkezini ve tüm potansiyel gücü bir tek hedefe odaklamak ve bu hedefi her halûklarda çökertmek.

Desise ve entrikalar üreten, sürekli işbirlikçi halkasını geliştiren, bu işbirlikçilerini o ülkelerin başına yönetici getiren, her an ve zaman içinde bu kuvvet dengesini elinde tutarak, itaati daimileştirenler…

Ülke içinde yaşanan ve işbirlikçileri tarafından yasaklanan, özellikle fertlerin can alıcı noktasından hareket ederek, insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayan ve bu amaçla toplumun nabzını kontrol edenler…

Dolaylı yoldan bu ülkeleri kınayan ve mazlum insanların güya hamisi kesilen ve bu amaçla kendine yapay olarak, taraftar edinen bir gizli savaş ve uğraşanlar…

Dünya para politikasını yönlendirerek, beyin göçleriyle elde ettiği teknolojik hâkimiyeti, diledikleri gibi tasarruf ederler, o nedenle de maalesef acıdır ki.

İstedikleri ülkeyi, kendi elleriyle değil de, işbirlikçileri marifetiyle yönetirler, beğenmedikleri zaman değiştirirler ve özellikle sürekli bağımlı olmalarını sağlamak maksadıyla, kargaşa çıkartarak yokluğa mahkûm ederler.

Çünkü refah düzeyine ulaşmış toplumlar, genellikle düşünen, sorgulayan, yön veren ve üreten konuma gelirler, o nedenle kendileri bakımından stratejik öneme haiz ülkelerde bu fırsatların oluşmasına hiçbir zaman izin vermezler.

İşte dünyanın gözünde aşağılanmış, bir süper gücün bunlara fırsat vermesi düşünülebilir mi?

Ülke insanlarının asimile olmasına, kültür yozlaşmasına, aidiyet sorununa kapı aralar, kendi ülkelerini hürriyetler diyarı olan bir mekân diye sunarak, böyle tanıtırlar.

Yazılı ve görsel medyayı, ablukasına almayı katiyen ihmal etmezler ve her ne istiyorsa, istediği mesajları, rahatlıkla verirler.

Geçim derdiyle yorgun düşmüş insanlara, körpe dimağlara, duygusallığın hâkim olduğu arenalara, zevk ve eğlencelere daldırmak, baktırmak, ne gösteriyorsa onu düşündürmek, kesinlikle başka bir şey asla değil, böylece kavgasız bir şekilde hedefe ulaşmak.

Bütün dünya ülkesi insanlarının hayalini süsleyen, o ülkeye gitmekle gururlanan ve öğünen, ülkelerin beyin göçünü kendi geleceği için kaçınılmaz gören ve sürekli tespitler yaparak ve bu değerde bulunan insanlara, kapı aralayarak.

Kendi ülkesinde, hiçbir zaman elde edemeyeceği, imkânları sunarak, cazibesine dayanılmayacak hala getirirler.

İşte süper güce ulaşmanın temel mantığı, her zaman ve zeminde güçlü olmanın şartlarını irdelemek, bunu en iyi şekilde değerlendirmek ve bu fırsatları her halûklarda ve ne pahasına olursa olsun mutlaka muhafaza etmek.

Süper güçler koşullarını oluşturarak, dünya pastasından pay alacak ülkeleri belirlemek, ne kadar alacaklarını tespit ederek hadlerini bildirmek ve yetindirmek.

Dolayısıyla bu amaç ve uğurda, ittifaklar oluşturmak, bu bakımdan da her yaptığı sömürüye, zulme ve gaspa meşruiyet kazandırmak.

Yaptıkları ittifaklarla üye olacak ülkelerin, bağımlılığını artırmak ve masraflarını, dolayısıyla insan gücünü bu ülkelerden karşılamak.

Bu oluşuma veya teklife karşı gelen ülke liderlerini, yok ederek veya ajan ve işbirlikçileriyle ayaklanmaları tertipleyerek, güçten düşürerek bir anda ve hain ilan etmek.

Halkının gözünde mükemmel olan bu insanlar, maalesef hukuktan yoksun mahkemeler tarafından, suçlu bulunarak idam edilmelerini sağlamak, dolayısıyla bir daha buna cüret gösterecek olanları ilelebet yıldırmak.

Önlerini açmak adına ülke yönetimine kendilerine kronik bağımlı, pasifise olmuş, ilke ve hedeflerden yoksun, şeref ve haysiyetten arınmış fertler ve kukla liderler tayin etmek.

Mamafih bu ülkelerin, on yıllık dilimler halinde, kimler ve nasıl bir yönetimle idare edileceklerini hesaplayarak, oluşumları kaçınılmaz yapmak.

Ülke insanlarının tefekkür etmek, irdelemek, üretmek ve bir oluşum sürecine girmelerini önlemek nedeniyle, bazen toplum huzursuzluğu, bazen parlâmento erozyonu, bunlara göre asla kaçınılmazdır.

Çoğu zamanlar, bu insanların az bir paha karşılığında, arenalara toplanmaları amaçlanır, bu sebeple galeyana gelmeleri ve biriken potansiyel enerjilerini, kendilerinin tayin ettikleri mekânlarda tahliye etmeleri sağlanır.

Kronikleşmiş dertleriyle baş başa kalmaları ve mecalsiz, takatsiz bir şekilde bağırmalarına göz yumarak, şayet aşırıya giden olursa, karakolda bir ay kendine gelemeyecek biçimde, sorgulanıp tutuklanarak, perişanlığa düşürülür.

Daha olmadı mahkeme gününü bekleyerek, cezaevlerinin en olumsuz koşullarını solutarak, yaptığına, yapacağına bin pişman bir vaziyetle, sabrı yudumlayarak, henüz çıkmadan hürriyetti duygularında teneffüs ederek mahzunlaşır, bu insanlar.

Tabi ki aile fertlerinin durumu, devleti hiç alakadar etmez, bu sebeple de bir insanın haklı eylemi, bütün aile bireylerini kapsayarak onları da çileye mahkûm eder.

Böyle badireler yaşamış bir insan, hiç kalkışır mı bağırmaya, eylem yapmaya, dertlerini anlatmaya, böylece aman efendim, bana değmeyen yılan bin yaşasın dedirtmek zorunda bırakırlar.

Yılanlar sahipleri tarafından terbiye edilir veya uyuşturulur, yani asli varlığına müdahale edilerek, etkisiz hale getirilir.

Bu nedenle, yılanı yılan yapan asıl vasfı ortadan kaldırılır ve o bakımdan bunu bilen bir insan asla yılandan korkmaz.

Ancak bilmeyenler için, hala korku unsuru olarak kalacaktır, korkutanlar değil de korkanlar, tavırsızlığı içlerine sindirenler.

Bu biçimde bir hayat yaşamayı, fazilet addedenler, yılanlardan daha korkunç ve zehirli olduklarının fakına, hiçbir zaman varamayacaklardır.

Yılanı korkunç ve ürkütücü yapan unsur aslîyeti ve aidiyetidir.

İşte yılanın asliyetini tahrip edenlerde, senin gibi insanlardır, sen bu insanlara fırsat verdiğin vakit!

Hayrın kadar şecaatin, yani cesaretinin ve sende bulunan cevherin, farkına varamaman ve bu idrake ulaşmaman için, sürekli seni uyutuyorlar, meşgul ediyorlar ve dolayısıyla böylece seni senden uzaklaştırıyorlar.

Fakat sen yılanla eş değerde olamazsın, zira sen yılana yön veren konumdasın, çünkü sen eşrefi mahlûkatsın, yemeğe ihtiyaç duyduğun kadar, uyumaya, hava almaya, pisliklerden arınmaya kadar ne varsa tabii ihtiyaçların!

Bizzat onlar kadar karşılamaya, araştırmaya, bilgi sahibi olmaya, fikir ve çözüm üretmeye, öğrendiklerini uygulamaya, toplumla birlikte solumaya ve oluşumlara katkıda bulunmaya, asliye tini düşünerek seferber olmalısın, en azından buna aday olmalısın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.
Çok güzel bir paylaşımdı..Emeğinize, güzel gönlünüze sağlık olsun inşallah.. Beğeniyle okudum..Özellikle şimdi okumak o kadar güzel geldi ki, çünkü bugün İzmir yağmurlu ..Etkiledi birden bizleri.. Allah c.c razı olsun güzel kardeşim. Yağmurların da ayrı bir güzelliği, yüklendiği farklı anlamları var.. Toprağın duasıdır, rahmettir, berekettir.. Havayı kasvetlendirir, bazen ortalığı kasıp kavurur ama bir de bakarız ki, o kasvetin ve ağırlığın ardından berrak bir hava, rengarenk çiçeklerle bezenmiş bambaşka bir dünya gelivermiş sanki.. Hayat da böyle değil midir? Önce kasvet, sonra nimet.. Oysa baharın güzelliğini borçlu olduğumuz yağmur, bir vesile olmasa, o çiçekler nasıl açar, toprak nasıl ürün verir? Hamd olsun yağmuru ve ardından cennet bahçesi misali baharı veren Rabbimize.. Hayatımızdaki yağmurları da sevebilmemiz, getireceği baharı düşünerek yağmurun da zevkini, güzelliğini yaşamamız duasıyla inşallah:).. Cumanız mübarek olsun güzel kardeşim, Rabbimiz c.c dualarımıza icabet buyursun bu mübarek günde inşallah..Selam ve baki dualar ile En Emin'e emanetsiniz..

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Ve durdu yağmur, daha bir sıcak günlerde sağnağa dönüşmeye hazırladı kendini... Bitti kara bulutların mevsimi, şimdi bahar zamanı... Şimdi çiçek açma, meyve verme zamanı... Ağaçlar çiçekleriyle, gökyüzü maviyle dansedecek şimdi... Kuşlar yuvaya döndü, sabah cıvıltıları neşe vererek aydınlatacak dünyamızı... Nefes alma zamanı şimdi... Güneş sanki hiç gitmemiş de hep burdaymış gibi yanıbaşımızda gülümseyen eski bir dost, kendini hatırlatan, direnme gücü veren... Kendini bulma, yeniden başlama zamanı şimdi... Ne de olsa kışın sonu bahardır...

çOK GÜZELDİ KARDEŞİM ELLERİNE
EMEGİNE SAGLIK
BİRDEN İÇİM KIPIR KIPIR OLDU

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.

Çok güzel bir paylaşımdı..Emeğinize, güzel gönlünüze sağlık olsun inşallah.. Beğeniyle okudum..Özellikle şimdi okumak o kadar güzel geldi ki, çünkü bugün İzmir yağmurlu ..Etkiledi birden bizleri.. Allah c.c razı olsun güzel kardeşim. Yağmurların da ayrı bir güzelliği, yüklendiği farklı anlamları var.. Toprağın duasıdır, rahmettir, berekettir.. Havayı kasvetlendirir, bazen ortalığı kasıp kavurur ama bir de bakarız ki, o kasvetin ve ağırlığın ardından berrak bir hava, rengarenk çiçeklerle bezenmiş bambaşka bir dünya gelivermiş sanki.. Hayat da böyle değil midir? Önce kasvet, sonra nimet.. Oysa baharın güzelliğini borçlu olduğumuz yağmur, bir vesile olmasa, o çiçekler nasıl açar, toprak nasıl ürün verir? Hamd olsun yağmuru ve ardından cennet bahçesi misali baharı veren Rabbimize.. Hayatımızdaki yağmurları da sevebilmemiz, getireceği baharı düşünerek yağmurun da zevkini, güzelliğini yaşamamız duasıyla inşallah:).. Cumanız mübarek olsun güzel kardeşim, Rabbimiz c.c dualarımıza icabet buyursun bu mübarek günde inşallah..Selam ve baki dualar ile En Emin'e emanetsiniz..

_________aleyküm selam güzel kardeşim
teşekkür ederim rabbim razı olsun sizden
yagmurun bizde apayrı yeri vardır ..gözümüzün nuru efendimizin (sav)edebiyattaki sembolüdür ... yagmura benzetilir kurak topraklara çöllere düşen bir yagmur...bastıgı yerler geçtigi yerler yeşil şöyle bir topla canlandırın gözünüzde bir çöl ve ayak izleri ayak izlerini oldugu yerler yemyeşil cennet yeşili.. basmadıgı yerler çöl...baharda onunla dolu onu örnek alarak yaşamış insanların hali ...mevsimi....yagmur olmasa bahar olmazdı tıpkı gece olmasa gündüz ün olmayacagı gibi aslında bu söz kış olmasa yagmur olmazdı daha dogru sanki...hayat da böyle degilmi dedidiz... çok dogru insan mevsimlere benziyor zaten üzgün kırgın mutsuz oldugumuz zamanlar sonbaharımız ..içimizin kıpır kıpır oldugu gönlümüzdeki çiçeklerin açtıgı mevsim ilkbahar ... ne güzel .....
güzel kardeşim her gününüz bahar sevinçiyle dolsun inşallah içinizdeki çicekler hiç solmasın......yorumunuz çok güzeldi ...cumanız mübarek osun
hayırlara vesile olsun inşallah
rabbime emanetsiniz güzel kardeşim
selam sevgi ve dua ile____________

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Ve durdu yağmur, daha bir sıcak günlerde sağnağa dönüşmeye hazırladı kendini... Bitti kara bulutların mevsimi, şimdi bahar zamanı... Şimdi çiçek açma, meyve verme zamanı... Ağaçlar çiçekleriyle, gökyüzü maviyle dansedecek şimdi... Kuşlar yuvaya döndü, sabah cıvıltıları neşe vererek aydınlatacak dünyamızı... Nefes alma zamanı şimdi... Güneş sanki hiç gitmemiş de hep burdaymış gibi yanıbaşımızda gülümseyen eski bir dost, kendini hatırlatan, direnme gücü veren... Kendini bulma, yeniden başlama zamanı şimdi... Ne de olsa kışın sonu bahardır...

çOK GÜZELDİ KARDEŞİM ELLERİNE
EMEGİNE SAGLIK
BİRDEN İÇİM KIPIR KIPIR OLDU

_______selamün aleyküm can kardeşim
teşekkür ederim rabbim razı olsun senden inşallah
şimdi bahar zamanı çiçek açma meyve verme zamanı hamdolsun ..hamdolsun .. ne büyük bir nimet kış tan sonra bahar...insan ömrüde öyle güzel kardeşim bir bakmışsınız sıkıntılar sorunlar imtihanlar .. ama sonu hep hayır biz farkında olmsakta hayır bu inanç olmsa insan nasıl yaşar zaten... baharı yaratan rabbime hamdolsun...
güzel kardeşim her gününün bahar çoşkusu sevinçi umuduyla dolsun inşallah
rabbime emanetsin
selam sevgi ve dua ile__________

katre_83

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel olmuş gerçekten yağmurun benim için çok özel bi anlamı var ama tasviriniz harika olmuş.şu yağmurlu günlerde içime basan sıkıntılara ii geldi bu allaha emanet olun

katre_83

Kayıtlı Kullanıcı
mrb ben yeni üye oldum daha çömezim bana yardımcı olurmusun

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok güzel bir yazı emeğine yüreğine sağlık.okuyunca içim aydınlandı inan:D:D

size sakarya taraklı resmini hediye ediyorum:)aeolunuz

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
s.a çok güzel bir yazı emeğine yüreğine sağlık.okuyunca içim aydınlandı inan:D:D

size sakarya taraklı resmini hediye ediyorum:)aeolunuz

________aleyküm selam
rabbim razı olsun bu ne güzellik ah keşke orada olsam asıl benim içim açıldı çok güzel
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile________

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim güzel bir paylaşım emeğinize yüreğinize sağlık ...yağmur ayrı bir rahmettir semadan gelen taze haberdir arzın sevincidir... RABBİM rahmetini eksik etmesin üzerimizden

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim güzel bir paylaşım emeğinize yüreğinize sağlık ...yağmur ayrı bir rahmettir semadan gelen taze haberdir arzın sevincidir... RABBİM rahmetini eksik etmesin üzerimizden

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

________aleyküm selam
teşekkür ederim... yagmurun diger bir ismiide rahmet dir hamdolsun yaratan rabbime amin amin. ..
rabbime emanetsiinz
selam ve dua ile_________

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim emeğine yüreğine sağlık. ALLAH razı olsun.

ne kadar da güzel bir paylaşımdı. ama ben böyle duygusal yazılardan dersler çıkarıp güzel cümlelerle sunamıyorum ama dediğiniz gibi kıştan sonra baharın gelmesi hakikaten çok güzel bir olay. ama o kışta da yaşanan sıkıntılar çok güzeldir değil mi. O sıkıntılar ki bizi inşaallah RABBİMe yaklaştırır. mümin kişi sıkıntı çekmekten bile güzel yanlarını görebilendir yanlış mı düşünüyorum acaba Çünkü yazdığım gibi O sıkıntılar ki insanı Sonunu düşünerek yaşadığı İçin RAHMANa yaklaştırır O'nun katında değerini artırır...Hani GARİPLER var ya. ne mutlu o gariplere..

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamünaleyküm kardeşim emeğine yüreğine sağlık. ALLAH razı olsun.

ne kadar da güzel bir paylaşımdı. ama ben böyle duygusal yazılardan dersler çıkarıp güzel cümlelerle sunamıyorum ama dediğiniz gibi kıştan sonra baharın gelmesi hakikaten çok güzel bir olay. ama o kışta da yaşanan sıkıntılar çok güzeldir değil mi. O sıkıntılar ki bizi inşaallah RABBİMe yaklaştırır. mümin kişi sıkıntı çekmekten bile güzel yanlarını görebilendir yanlış mı düşünüyorum acaba Çünkü yazdığım gibi O sıkıntılar ki insanı Sonunu düşünerek yaşadığı İçin RAHMANa yaklaştırır O'nun katında değerini artırır...Hani GARİPLER var ya. ne mutlu o gariplere..

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

________aleyküm selam aydın bey kardeşim
rabbim sizdende razı olsun inşallah
tabi kardeşim sıkıntılar insanı olgunlaştır_rahmana yaklaştırır elimizdeki nimetlerin_mutlu günlerin kıymetinin bilinmesine vesiledir hayat hep güzel geçse degerini o kadar anlıyamayız heri işte bir hayır vardır bize şer gibi görünsede...kış olmasa baharın kıymetini bilemeyiz ...hamdolsun rabbime güzel yorumunuz için teşekkür ederim
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile_________

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum güzel kardeşim aminenur...
rabbim razı olsun, çok manidar paylaşımdı... okurken içim bahar kokularıyla doldu. bir de değiniz gibi efendimiz geldi aklıma..B)Rabbim yağmursuz bırakmasın kimseyi..
sizin de içinizi bahar sevinciyle hemhal kılsın.
selam ve dua ile...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum güzel kardeşim aminenur...
rabbim razı olsun, çok manidar paylaşımdı... okurken içim bahar kokularıyla doldu. bir de değiniz gibi efendimiz geldi aklıma..B)Rabbim yağmursuz bırakmasın kimseyi..
sizin de içinizi bahar sevinciyle hemhal kılsın.
selam ve dua ile...

________aleyküm selam nuresma kardeşim
rabbim sizdende razı olsun inşallah
içiniz her daim bahar sevinçiyle dolsun inşallah bu duygu hiç eksilmesin inşallah
evet yagmur efendimiz bahar onunla dolu onun sevgisiyle sünnetiyle dolu ömür hamdolsun....rabbime emanetsiniz (size avatar hediye etmiştim gördünüzmü:))
selam ve dua ile
ayırlı geceler_______

MENEKŞEM

Kayıtlı Kullanıcı
---------esselam-u aleykum ----------- selam ve dua il inşallah----------

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt