Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (3 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum yasemın kardeşım
bızler bozulmuş bır duzenın parcası olmıcaz
şükürler olsun kı bızım gıbı duşunenler var
her zaman halımıze şükretmelıyız kı dertsız kul yok zengınınde fakırınde derdı var ısterler kı yer değiştırsınler ama değiştırdıklerınde herkes kendı yerınde olmak ıster demı?
arkadaşlık konusunda cok rastladık yuz ustu bırakanları
allaha şukur kı bazı dostluklarım bakı su an o da parmaklarımı gecmez
coook guzel bır konu oyle kı ınsan bır hayatını soyle bır gozden gecırıyor zaman ınsana cok şey öğretıyor ozellıkle de yaşadığımız olumsuzluklar doğru duşunmemızı sağlamıyor mu?
allah razı olsun kardeşım
allah gonlune gore versın hayırlar nasıp etsın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle...........

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim.yine her zaman olduğu gibi yerinde manası fazlaca olan güzel bir paylaşımdı.mevlam razı olsun.selam ve dua ile kalın kardeşim.selametle inşaALLAH.

işleri düştüğünde bizden iyisi yokken biz olmayınca arkamızdan söylenenlerin günahlarımızı hafiflettiğine…

dolayısı ile insanlara güvenmemeyi (kısmen tabii) öğrendiğimize…şükretmeliyiz…

aleykümselam kaan abi...
değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum...
Rabbim cümlemizden Razı olsun...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum yasemın kardeşım
bızler bozulmuş bır duzenın parcası olmıcaz
şükürler olsun kı bızım gıbı duşunenler var
her zaman halımıze şükretmelıyız kı dertsız kul yok zengınınde fakırınde derdı var ısterler kı yer değiştırsınler ama değiştırdıklerınde herkes kendı yerınde olmak ıster demı?
arkadaşlık konusunda cok rastladık yuz ustu bırakanları
allaha şukur kı bazı dostluklarım bakı su an o da parmaklarımı gecmez
coook guzel bır konu oyle kı ınsan bır hayatını soyle bır gozden gecırıyor zaman ınsana cok şey öğretıyor ozellıkle de yaşadığımız olumsuzluklar doğru duşunmemızı sağlamıyor mu?
allah razı olsun kardeşım
allah gonlune gore versın hayırlar nasıp etsın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle...........

aleykümselam hocam...
değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum...
yaşadığımız olumsuzluklar aslında o kadar basit şeylerki...
maddi problemler, hastalıklar, sahte dostluklar yada başka şeyler...
ama canlılığımızın ölüme doğru hızla ivme kazandığı yaşamımızdaki tek gayemizi
ve imtihan ortamında olduğumuzu düşünürsek,
aslında hayattaki gerçekleri ıskalayarak ne kadar boş şeylere üzülmekte olduğumuzu anlarız.....
ve Rabbimizin varlığını hissederek kul olduğumuzun bilincini kavrarız...
Rabbim sizdende razı olsun...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum , Rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşımdı.

şükretmek için ne kadar çok vesile ne kadar çok neden var değil mi... hele bunlara karşılık vermenin imkansızlığı ancak Rahman'ın rızasında mutluluğun olduğunu bilmek şükrümüzü daha da artırmanın apaçık nedeni. özellikle son cümle beni daha çok etkiledi, ellerinize sağlık.

Allah c.c. kadir kıymet bilen kullarından kılsın cümlemizi

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum , Rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşımdı.

şükretmek için ne kadar çok vesile ne kadar çok neden var değil mi... hele bunlara karşılık vermenin imkansızlığı ancak Rahman'ın rızasında mutluluğun olduğunu bilmek şükrümüzü daha da artırmanın apaçık nedeni. özellikle son cümle beni daha çok etkiledi, ellerinize sağlık.

Allah c.c. kadir kıymet bilen kullarından kılsın cümlemizi

aleykümselam...
haklısınız... sebebi şükr-ü müz o kadar çokki...
yorumunuz için teşekkür eiyorum...
Rabbim sizdende razı olsun....
ALLAHA EMANET OLUNUZ

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
______selamün aleyküm kardeşim
çok güzel bir paylaşımdı ...
sabır ve şükrümüz iki silahımız ....kuşanmışız gidiyoruz yokuşları aşıyoruz bu taaaa ötelerden gelen bir türkü gibi ...
kul olmanın aczi mümin olmanın mükafatı...inşallah inşallah..
emeginize saglık
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile________

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
______selamün aleyküm kardeşim

çok güzel bir paylaşımdı ...
sabır ve şükrümüz iki silahımız ....kuşanmışız gidiyoruz yokuşları aşıyoruz bu taaaa ötelerden gelen bir türkü gibi ...
kul olmanın aczi mümin olmanın mükafatı...inşallah inşallah..
emeginize saglık
rabbime emanetsiniz

selam ve dua ile________

aleykümselam kardeşim...
yorumunuz için teşekkürler...hayırlı akşamlar...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

Karşımda oturmuş kendi kendine konuşup gülen bu delikanlı, aslında kendince kurtuluşu seçmişti anlaşılan. Çocukluğundan beri bu hayatı, bu insanları çözememiş, doğru bir pusula, tutarlı bir rehber bulamamış, çifte standartların, yaman çelişkilerin çekiştirmesine daha fazla dayanamamış ve huzuru ancak gerçeği reddederek bulmuştu işte. Bu kuralsız trafik, üstüne gelenler, arkadan sıkıştıranlar, yol isteyenler, küfredenler yüzünden, hayat yolculuğunda sağa çekmişti. Bekliyordu.

"Ben iyiyim artık, hiçbir şeyim yok doktor abi, çok iyiyim ben. Sağa çektim, bekliyorum." ……..

EsSelamuAleyküm Kıymetli Yeğenim..
Daha önce okumuş olmama rağmen..tekrar okudum ve günümüz insanının..yaşadığı toplumun çelişkileri içinde boğulup..sonunda kendini bulunduğu ortamdan..belki hayattan soyutladığı içler acısı bir halin düştüğü..düşürüldüğü durumun,müşahhas bir örneğini hastalığa dönüşmesi evresini çok güzel tasvir etmiş yazı..
Allah(CC) razı olsun..Elinize-emeğinize sağlık olsun..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
aa Allah aşkına nerden vakit buluyosunuz böyle uzun konuları yazmaya şaşıyorum doğrusu
NEYSE ŞMDİ GEÇ OLDU İNŞ. YARIN OKURUM
OK

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
sözü geçen gerçeklerin bir araya toplanıp büyük bir karmaşa halinde bu toplumda yaşanır olduğunun güzel[!] bir örneğini okumamıza vesile olduğunuz için Alah razı olsun, elinze sağlık.
hayat denen çözümleme arenasında kendini yitirmekten başka yol bulamamış birinin hikayesi, yaşanması pek muhtemel olay döngüsü...Huzur gerçek İslam'da...huzurlu kişiler de gerçek İslamı arayanlar o halde.
Hak Teala yar ve yardımcımız olsun.
Allah'a emanet olun...

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Karşımda oturmuş kendi kendine konuşup gülen bu delikanlı, aslında kendince kurtuluşu seçmişti anlaşılan. Çocukluğundan beri bu hayatı, bu insanları çözememiş, doğru bir pusula, tutarlı bir rehber bulamamış, çifte standartların, yaman çelişkilerin çekiştirmesine daha fazla dayanamamış ve huzuru ancak gerçeği reddederek bulmuştu işte. Bu kuralsız trafik, üstüne gelenler, arkadan sıkıştıranlar, yol isteyenler, küfredenler yüzünden, hayat yolculuğunda sağa çekmişti. Bekliyordu.

"Ben iyiyim artık, hiçbir şeyim yok doktor abi, çok iyiyim ben. Sağa çektim, bekliyorum." ……..

EsSelamuAleyküm Kıymetli Yeğenim..
Daha önce okumuş olmama rağmen..tekrar okudum ve günümüz insanının..yaşadığı toplumun çelişkileri içinde boğulup..sonunda kendini bulunduğu ortamdan..belki hayattan soyutladığı içler acısı bir halin düştüğü..düşürüldüğü durumun,müşahhas bir örneğini hastalığa dönüşmesi evresini çok güzel tasvir etmiş yazı..
Allah(CC) razı olsun..Elinize-emeğinize sağlık olsun..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

ve aleyküm selam talipamcam Yorumunuz için teşekkürler konu biraz uzun gerçekten ama okumaya değer .. okurken kendi hayatım canlandı gözlerimde paylaşmak istedim .. Bu Kuralsız Düzende Yaşamakta çok zorlanıyorum ....

Bu Düzen içerisinde bu Hastalığa yakalanan çok kişi var bundan eminim ..Allah(c.c.) yardımcımız olsun inşallah .. Allah'a emanet olun selam ve dua ile inşallah

Büyümeyi reddetmiş, zamanı geri çevirip küçük bir çocuğun o problemsiz, saf dünyasına dönmüştü sanki. Artık mücadeleyi bırakmış, dış dünyaya kapılarını kapatmıştı. Kendisine ait bilinmez bir dünyadaydı. Neyi neden yaptığını, ne zaman ne yapacağını kestiremiyordu ailesi. İnsanlardan kaçıyor, bazen kendi kendine bir şeyler konuşup gülüyordu. Ama gariptir, halinden memnun görünüyordu. Ve yerli yersiz aynı sözü tekrarlayıp duruyordu: "İyiyim ben, iyiyim. Sağa çektim, bekliyorum."

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Badem gözler

Badem gözler

Badem gözler

Baharın başlangıcı bademler, çiçek çiçek açıyor; tebessüm yapraklarla tefekkür zihinlere ziyaret ediyor…
Dimağlarda doğan düşünce çiçekleri, duygu dirilişleri davet ediyor… Renkler şuura dokunuyor, şuur hikmet dokuyor; açılan idrak pencereler, tefekkür ve tezekkür lezzetlerle vecde getiriyor…
Gelen bahardır, nehar yakındır…
Diriliş, yeniden diriliş, toprağın yüreğinden yukarılara doğru fışkırmakta… Bademler vadenin yakın olduğunu ilan ediyor; açan çiçekler coşkunun habercisi… Her bahar aynı şarkıyı söylüyor; hayata yeni bir can geliyor, can hayata yeniden yayılıyor…
Kuşların kanatları, yaprakların hışırtısı, yağmurun şıpırtısı, rüzgârın sesi, seslerin ahengi, renklerin dansı; düşünceleri ihtizaza getiriyor, duyguları raksa; içindeki kâinat kabına sığmıyor, akmak akmak daha hızlı akmak istiyor…
Akmak, hareket ve temizlik; tefekkür akışı vehimleri, endişeleri temizliyor, yeni bir can geliyor “iman” a… Genişleyen kâinat gibi iman da genişliyor zikir ve tefekkürle; ağacın çiçeklerinde galaksiler yaprak yaprak açılıyor…
Milyarlarca yıl, trilyon derecede yıldız kazanlarda pişen elementler, çiçek olmuş gülümsüyor… Pırıl pırıl berrak bir hava, serin esen rüzgâr, akan bulutlar, rakseden yeni açmış çiçekler; hayata ne güzel çeşni katıyor, tefekküre lezzet, lezzetlere şükür için istettiriyor… Gönül mest, ruh dönüp dönüp fotoğraflarını çekiyor cennet misal manzaraların…
Zamanın üstünden seyrediyor bütün baharları, asıl baharın izini sürerek… Toprağın derinliklerinden, ufkun enginliğine tefekkür yollar açılıyor, gökkuşağı devşiriliyor tezekkür dönüşlerde…
Bademler, badem gözlere bakıyor; beni bakın, beni görün, beni okuyun… Ben bir harfim; yıldız bir harf, toprak güneş ay, zerre diğer bir harf… Harfler arasındaki boşluklar anlamı kolaylaştırmak için, boşlukta kaybolmak için değil… Bütün harfler bitişik olsaydı “anlam” anlaşılır mıydı? Hayatın anlamsız boşlukları tefekkür çiçeği ile dolmayınca vesvese, endişe, kaygı, günahla doluyor…
Hayatı dolu yaşamak; boşlukları azaltmak, harfleri yaklaştırarak irfan okuyuşlara geçmek… Şuurda boşluk bırakmamak; akıl yorulduğunda kalbi, kalp yorulduğunda aklı çalıştırmak, birlikte sevk etmek hakikat arayışlarına…
Bademler başladı ya gülmeye, diğer ağaçlar da peşi sıra geliyor; pembemsi, beyazımsı renklerle… Zihinler kış uykusundan uyanıyor, harfler açılıyor gonca gonca, mana rüzgârları esmeye başladı, hikmet yağmurlar yakın… Cennet baharlar geliyor; boşluklar dolsun, şuur canlansın diye…
Gözler açılmalı, gönül seyre dolmalı, ruh tayaran etmeli değil mi? Badem gözlü tefekkür yüzler, tezekkür bedenler.
Hüseyin Eren

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
yahu bir ara bu konunun sonunda Kaan abi gibi işte bu olayları yaşayan bendim diyeceğnizi sandım:K
neyse çok gzel bi konuydu ama saçma geldi birazcık
hüseyin küçükken doğru bi şey bilmeyebilir ama büyüyünce kimsenin ona destek vermesine falan gerek yok bence
her şeyi kendi iradesiyle anlar bu kadar da derine dalınmazki:evet:H

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
sözü geçen gerçeklerin bir araya toplanıp büyük bir karmaşa halinde bu toplumda yaşanır olduğunun güzel[!] bir örneğini okumamıza vesile olduğunuz için Alah razı olsun, elinze sağlık.
hayat denen çözümleme arenasında kendini yitirmekten başka yol bulamamış birinin hikayesi, yaşanması pek muhtemel olay döngüsü...Huzur gerçek İslam'da...huzurlu kişiler de gerçek İslamı arayanlar o halde.
Hak Teala yar ve yardımcımız olsun.
Allah'a emanet olun...

aleyküm selam Rabbim sizlerdende razı olsun inşallah ... konuda anlatıldığı gibi kendini çok yanlız çaresiz hisseden gençler çoğunlukta ve gerçek Huzurun İsLAMda olduğunu kavraya bilecek zihniyet yok ... Rabbim ahlakıyla iyilikleriyle yolunda giden sevgili saygılı kullarından olmayı nasip etsin hepimize inşallah ... Allaha emanet olun selam ve dua ile..
.

" Dikkat edin, Kalpler ancak Allah'ı anmakla huzura kavuşur" (Ra'd Suresi 28)

İman insanı yalnızlıktan boşlukta kalmaktan kurtarır İman ruhumuzun gıdası kalbimizin ışığıdır. İmansız bir insanan ruhu gıdasız kalbi karanlık ve en büyük dayanaktan yoksundur

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
yahu bir ara bu konunun sonunda Kaan abi gibi işte bu olayları yaşayan bendim diyeceğnizi sandım:K
neyse çok gzel bi konuydu ama saçma geldi birazcık
hüseyin küçükken doğru bi şey bilmeyebilir ama büyüyünce kimsenin ona destek vermesine falan gerek yok bence
her şeyi kendi iradesiyle anlar bu kadar da derine dalınmazki:evet:H

kardeşim olayları yaşayan ben deyilim tabiki ama Öyle farzet çünkü bu durumda olan binlerde gençler var .... bende ilk okuduğumda yaşantıma benzettiğim için paylaşmak istedim .. Hüseyin küçükken hiç bir şey bilmeye bilir ama Aileside bazı şeyleri bilmesini sağlaya bilmeliydi .. anne ve babanın evlatları üzerinde çok büyük hakları vardır Bu çocuk bu kadar çaresiz hissedebiliyorsa kendisini tek sorumlu ailesidir.... Allah'a emanet olasın selam ve dua ile kal inşallah...

Mustafa Cilasun

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Tabut’u zikrederken

Tabut’u zikrederken

Uygun görülen ismi sebebiyle
“Tabut” bir bakıma bizler için tanzim olunan
Ve varlığımızla anlamlaşan her ne varsa ruh bütünlüğümüzde
Son kez olarak bizlere, kendi içselliğinde ve ötelerin izlerinden
Hatırlatmalar yaparak omuzlayan dostların sinelerinde haşyetin kapısını aralayacaktır.

Bir isim sadece
Dikkat çekmek için konmayı asla kak etmez.
Tabut ürperten, dirliği nefeslendiren, ruh itminanlığında
Mazi ve ati muvazenesini idrak ettiren, ahşap ve nöbeti müddetince
Çürüyen, nihayetinde cesetle yani bizlerle birlikte toprakla bütünleşen değerdir.

Yaşadığımız hayatın silinmezleri,
Her birimizde farklı, hissiyat açılımlarıyla tezahür ederler…
Onca yaşadıklarımız, acıyla, neşesiyle bizlerin sahip olduğu zenginliğimizdir.
Oysaki henüz yaşarken farkına varamadığımız nice silinmeyen izlerin olduğunu biliyoruz.

Efkârın bulvarında adımlarken,
Bu izleri, zaman mefhumu durmuşçasına yeniden yaşarız.
Yaşanmışlar, ancak ibret alınırlarsa anlam bulurlar, ibret alınması için, kayıt’a girmesi asıldır…

Aşkların örüldüğü,
Sırların gömüldüğü mezarlarda, geceler gibidir.
Aşkı, sırrı, mezarı ve geceyi yaşayanlar olarak satırlara yazarsak, anlaşılır oluruz…

Kuş ve ağaç, gül ve diken,
Su ve balık dünyada, gezegenler kozmik âlemde yol alıyorlar…
İnsan denen varlık, her ikisinde de yol alıyor, düşünen ve akledenler için…

Yaşadığım yılların,
Farkına varamadığım gerçekliğini,
Efkârımın derinliğinde solumak, sorgulamak,
Hafızam da, silinmezler bölümünde bulunan, naçar kaldığım feryadımdır…

Bir duruşu olmayanlara isyanımdır…
Himmeti, hizmeti, külfeti, nimeti karıştıranlara,
Suizan edenlere reddimdir, konuşmak, koklaşmak, barışmak,
Yarışmak, kaygısıyla heveslerimde zuhur eden gafletimin yansımalarıdır…

Manasını kaybetmiş bedenler, mekanikleşmişlerdir…
Mekanikleşen bedenler, mezarlara da, manzara keyfiyetiyle bakarlar…
Oysaki mezarlar, “tabut”un içindekini beklerken zahirin bittiği anlatırlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt