Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (2 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşli Adam Ve çocuklar...

Yaşli Adam Ve çocuklar...

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur içinde geçirir ama sonra ders yılı başlar.

Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir.

Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar, onları durdurur ve, "Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 1 lira vereceğim" der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara şöyle der, "Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı, bundan böyle size sadece 50 kuruş verebilirim."

Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları.

"Bakın" der, "Henüz maaşımı alamadım bu yüzden size günde ancak 25 kuruş verebilirim, tamam mı?"

"Olanaksız bayım" der içlerinden biri, "Günde 25 kuruş için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz."

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.kardeşim ellerine sağlık allah razı olsun tabi ya bedavaya yapılmaz o kadar gürültü adamda akılı imiş yani rabbime emanet olun

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
yani bencede ama güzel ders veriyor onlara yapmayın kızarak bi şekilde söyleseydi bu sefer daha fazla yaparlardı düşünerek yapmış bu işi....

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşim hayatta öyle dersler varki yapmasını bil yeter mesala benim hocalarım derlerdiki bir sözün bir erkeği bir dişisi var derlerdi rabbime emanet ol kardeşim

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Güzel ve anlamlı bir paylaşım sağol Allah c.c. razı olsun bir çok şey anlatıyor paylaşımın özellikle bu dünya sadece biz insanlar için değil hayvanlar da var onlara eziyet etmemeliyiz iyi davranmalıyız bide köpekler kediyi ağaçta sıkıştırmışlar başında türban olduğu için yazdığın bu bölüm kafamı karıştırdı köpekler neden türbanı sevmezmiş anlamadım bide hep derler ya köpekler dosttur kediler nankör ben bunada hiç inanmam çünkü kedilerin kafalarına baktığınızda görürsünüz peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in parmak izlerini dimi
Selametle Kal

Vealeykümselam,Merhametlilerin en Merhametlisi Olan Allah Azze ve Celle Hazretlerinin ,O'na en doğru şekilde iman etmiş kullarının ölçülerinden biri de merhametli olmak olmalı deği mi?

90/12"Sarp yokuşun ne olduğunu sen nereden bileceksin?"
13"Bir kul azad etmektir"
14"Yahut açlık gününde yemek yedirmektir"
15"Yakınlığı olan bir yetime"
16"Yahut yerde sürünen bir yoksula"
17"Sonra da iman edenlerden,birbirine sabır tavsiye,merhameti tavsiye edenlerden olmaktır."(BELED SURESİ:12-13-14-15-16-17)

Ebu Hureyre (r.a.)'dan Şöyle demiştir"Akra b.Habis,Hz.Peygamber(SAV)'in torunu Hasan'ı öptüğünü gördü ve;

"Benim on çocuğum var bunlardan hiçbirisini öpmedim"dedi,

Bunun üzerine Resülullah(SAV);" Bilene ki, Merhamet etmeyene merhamet edilmez" buyurmuşlardır.(Buhari-Müslim)

Orada yazar "türban" diye adlandırılmaya çalışılan BAŞÖRTÜSÜ problemine işaret etmek için kullanmış,yoksa köpeklerin-kedilerin yaradılışları itibariyle birbirlerinden hoşlanmadıklarını sizde biliyorsunuz.Bir de hikayede kedinin başı yaralı ve üzerine tedavisinden sonra eski bir başörtüsünün sarılı olmasından yola çıkıyor.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım kardeşim.. yüreğimizi ısıtan mükemmel bir paylaşım olmuş..Rabbimiz c.c razı olsun inşallah senden.. Rahman'ın isimlerinin bizim kimyamızı, hayal alemimizi, düşüncelerimizi ve duygularımızı böylesine derinden etkileyeceğini bu güzel paylaşımla bir kez daha tefekkür ettik..Rabbim ecrini versin inşallah güzel kardeşim. O'nun ismi bir şifa, bir kurtuluş, bir ferahlama, bir zafer..selamet... her daim kalbimizi zikrullahla coşturalım inşallah..O'nun ismiyle hayat bulalım her daim..Rahman'ın 99 Esma'sı üzerine derin derin düşündüren bu değerli paylaşım için teşekkürler..

yüreğine sağlık..Rahman'a emanetsin canım kardeşim.selam, dua ve muhabbetle inşallah..B)

ve aleyna aleyküm selam canım kardeşim..sağolasın..Rabbimiz c.c. senden de her daim razı olsun inşaAllah.. Vesile olduysa sevinirim kardeşim. Efendimiz sav. de bir hadis-i şeriflerinde "Zikrullah kalplerin şifâsıdır" buyuruyor ..Ayrıca Rabbimizi zikredeni Rabbimiz de zikrediyor..amin, İnşaAllah kalplerini zikrullahla cilalayanlardan oluruz kardeşim.

Güzel yorumun için ben teşekkür ederim..cezekallahu hayran..;) Yüce Rabbimize emanet ol canım kardeşim..
selam, dua ve baki muhabbetle inşaAllah B)B)

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Evet güzel ve özel mesajlar sunan paylaşımınız için Rabbim sizden razı olsun. Selam ve dua ile...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm;Huzur'u ver Rabbim,Adınla birlikte bize de olsun dost..Allah razı olsun,duygu yüklü çok güzel bir sunumu bizlere ikram ettiğiniz için.Dopdolu bugünün en çarpıcı çalışmalardan biriydi.Allah(CC)'a emanet olun,selam ve dua ile...
:T

ve aleyküm selam Talip amcamız. Amin, ecmain inşaAllah.
Beğenmiş olmanıza sevindim. ben teşekkür ederim, eksik olmayın inşaAllah.
Selam ve dua ile. Fii emanillah..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm talip amca Rahman razı olsun kıssa çok güzeldi inşaallah ibret almak duası ile...emeğinize sağlık Allah a emanetsiniz.

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm talipamca.

çook düşündürücüydü....

kendimize yapılmasını istediğimiz şekilde karşı tarafa davranırsak işte bu örnekteki gibi sonuçlar alırız..

ALLAHA EMANET OLUNUZ

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
TALİPABİ,PAYLAŞIM İÇİN RAHMAN RAZI OLSUN İNŞALLAH..
YANKI;GERÇEKTENDE HAYATLA GÜZEL Bİ KARŞILAŞTIRMA..İNSANIN AĞZINDAN ÇIKAN KELİMELER ÇOK ÖNEMLİ..GÜZEL SÖZLER İNSANA GÜZELLİK GETİRİR,KÖTÜ SÖZLER BELA..RABBİM KÖTÜ SÖZ SÖYLEMEKTEN MUHAFAZA ETSİN..:H
SELAM VE DUALARIMLA..

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum allah razi olsun.ders veren bir konu:B Allah'a emanet olun.

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
Yani hayattan ne istiyorsan önce onu sen vermelisin.

Verdiklerin aldıkların olacaktır.

Tatlı sözler tatlı yankılar oluşturur.

Sevilmek istiyorsan önce sen sevmelisin.

Saygı istiyorsan önce sen saygı duymalısın.

Anlayış bekliyorsan bunu önce sen göstermelisin...

ES SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.

ÇOK GÜZEL BİR YAZI..

HAYAT ONU KULLANMAYI BİLENE GÜZELLİKLER VERİR. ARAMA GEREKSİZ YERLERDE KULLANMA KILAVUZU. YARADAN SENİN FITRATINDA HERŞEYİ VERMİŞ, DÖN BİR BAK KENDİNE VE DÜŞÜN.. İLLA İSTİYORSAN KILAVUZ ONUDA VERMİŞ ALEMLERİN RABBİ OKU UMMUL KİTAB OLAN KUR'AN_I KERİMİ, UYGULA HADİSLERİ.

HAYATI CİDDİYE ALDIĞIN KADAR HAYAT SENİ CİDDİYE ALIR.

SEVDİĞİN KADAR SEVİLİRSİN.

ÖNCE İÇTEN BİR SELAM, HOŞ BİR KELAM, TATLI BİR TEBESSUM ELBET KAT KAT GETİRİR GÜZELLİKLERİ...

İNŞALLAH HAYATA SESLENİSİMİZ HEP GÜZEL OLURDA YANKILARINI GÜZEL ALIRIZ.

SELAM VE DUA İLE....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Selamün Aleyküm Talip Amcamız. Rabbimiz c.c razı olsun. Paylaşımınız çok güzeldi. İbret ve nasihat niteliğindeki bu değerli paylaşım için teşekkürler.. Gerçekten de bu tavsiyeleri uygularsak, mükafatı bir akisin eko yapması gibi bize geri gelecektir, başlıktaki gibi.. Emeğinize sağlık..Selametle kalın inşallah.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm talipamca.

çook düşündürücüydü....

kendimize yapılmasını istediğimiz şekilde karşı tarafa davranırsak işte bu örnekteki gibi sonuçlar alırız..

ALLAHA EMANET OLUNUZ

VeAleykümSelam kardeşim, burayı bunun için seviyorum,tüm kardeşlerimi,hepizin öğrenme ve bunları tatbik etme yolunda birbirlerimize verdiği destekten dolayı,kusurlarımızı,bilmeden de olsa yapılan hataları düzeltme yolundaki gayret kendi adıma gayet rahat söyleyebilirim ki sevgim ve saygım artmakta,kendimi en başta düzeltebilme yolunda hızlı adımlar atmama, yazdıklarımın mesuliyetini hep hatırımda tutabilmek için önce benim hayata sizlere daha olumlu, daha naif yaklaşmam gerekliliğine inancımla beni motive etmekte olduğunu bilmenizi isterim.
Teşekkür ederim,Sizde Allah(CC)'a emanet olunuz,selam ve dua ile.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün Aleyküm Talip Amcamız. Rabbimiz c.c razı olsun. Paylaşımınız çok güzeldi. İbret ve nasihat niteliğindeki bu değerli paylaşım için teşekkürler.. Gerçekten de bu tavsiyeleri uygularsak, mükafatı bir akisin eko yapması gibi bize geri gelecektir, başlıktaki gibi.. Emeğinize sağlık..Selametle kalın inşallah.

VeAleykümSelam Benim Çalışkan Yeğenim,Allah(CC) Size öyle bir kapı açmış ki (tabii Sitemiz sağolsun) inşaallah burada verdiğiniz gayretli çalışmalarınızdan hasıl olan sevabı,aldığınız duaları yaşamınızda Rabbim ayağınızın sürçmemesi,her işinizde kolaylıklarla birlikte yolunuzu açık etmesine vesile kılsın,Sonsuz Hayatınıza da inşaallah sayısız nimetlerini bolca bahşetmesi dileklerimle,dua ederken Allah(CC)'a emanet olunuz.Benim yaptığım sadece yazmak olmuştur, alıntıdır.Biraz önce dinlediğim Radyo programında da Tevafuken yayınlandı.Başta bu Sitemizin imkanları olmak üzere Siz ve diğer bütün kardeşlerimizin katkısıyla her gün yeni bir şeyler öğrenmek,tatbik noktasında gayret sarf etmek yolunda Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun inşaallah.Ben de size çok teşekkür ederim ilgi ve teveccühünüzden dolayı.Amin, sizde selam ve dua ile hayırla ve selametle kalınız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt