Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (1 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Yani hayattan ne istiyorsan önce onu sen vermelisin.

Verdiklerin aldıkların olacaktır.

Tatlı sözler tatlı yankılar oluşturur.

Sevilmek istiyorsan önce sen sevmelisin.

Saygı istiyorsan önce sen saygı duymalısın.

Anlayış bekliyorsan bunu önce sen göstermelisin

SELAMÜN ALEYKÜM ÇOK GÜZEL VE ÇOK ANLAMLI BİR YAZI...VERMEDİĞİMİZİ İSTEMEK HAKKIMIZ OLAMAZ DEĞİLMİ.
HANİ BAZEN BİRİLERİNDEN , BİRŞEYLERDEN ŞİKAYETÇİ OLUR DURURUZYA, HERKESTE , HERŞEYDE KUSUR BULURUZ... HALBUKİ TÜM BUNLAR BİZDEDİR. BİZDEN KARŞIYA VE OLAYLARA YANSIYANLARDIR.
ALLA RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE YARADAN'A EMANET OLUN...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
leylayı incitirsin

leylayı incitirsin

Bir gün Mecnun hasta olup yatağa düşer. Tedavî için bir doktor çağırırlar. Doktor "Damardan kan almak gerek'" diyerek Mecnun' un kolunu bağlar. Tam iğneyi batıracağı sırada Mecnun bağırır;
"-Ey doktor, bırak! Ücretini al ve git. Bu hastalıktan öleyim, zararı yok. Vazgeç kan almaktan. "
Doktor Mecnun'a
"-Sen çöllerde kükremiş arslanlardan korkmuyorsun da koluna bir iğne batmasından mı korkuyorsun?"
diye sorar.
Mecnun'un cevabı şu olur;
"-Ben neşterden korkmuyorum. Benim vücudum,
varlığım Leyla ile doludur. Korkarım ki benim kolumu
yararken Leyla'yı incitirsin, işte ben bundan
korkuyorum."
MESNEVİ: "-Varlığımdan bir addan başka bir şey kalmadı. Ey güzelim, vücudumda senden başka bir varlık yok. Bu sebeple sirke, bal denizinde nasıl yok olursa, ben de sende öyle yok olurum."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
SELAMÜN ALEYKÜM güzel kardeşim..Çok güzel paylaşımdı bu da..Rabbimiz c.c razı olsun inşallah..Ne güzel bir sevgi. Leyla ile Mecnun kıssaları gerçekten çok güzel..Emeğine, gönlüne sağlık güzel kardeşim..Rabbimiz c.c'ye emanet ol. Selam ve dua ile B)B)

guller.gif

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm kardeşim Rahman razı olsun paylaşımınız güzeldi emeğinize sağlık selam ve dua ile inşaallah B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM güzel kardeşim..Çok güzel paylaşımdı bu da..Rabbimiz c.c razı olsun inşallah..Ne güzel bir sevgi. Leyla ile Mecnun kıssaları gerçekten çok güzel..Emeğine, gönlüne sağlık güzel kardeşim..Rabbimiz c.c'ye emanet ol. Selam ve dua ile

guller.gif

ALEYKUM SELAM GÜL KARDEŞİM
rabbim razı olsun öyle bir aşk ki bize kadar uzandı...
sende rabbimize emanetsiniz B)B)B)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Kardeşim..

çok Güzel Bir Paylaşim....

Allaha Emanet Ol...dua Ile...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm talip amca Rahman razı olsun kıssa çok güzeldi inşaallah ibret almak duası ile...emeğinize sağlık Allah a emanetsiniz.

VeAleykümSelam Kardeşim,Amin cümlemizden inşaallah,hayatımızın daha da değerleneceği,aynı zamanda karşı tarafa da değer katacağına güzelliklerin yaşanacağına inanıyorum.Çok teşekkür ederim,siz de selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel bir paylasim,eline saglik.Allah a emanet ol.

fatihozudogru

Kayıtlı Kullanıcı
Bu Da Benim Hayatim

Bu Da Benim Hayatim

BU DA BENİM HAYATIM... Düzenle

İnsanın herşeyi içinde yaşaması öyle kötü ki... Bazı şeyler elinin altındayken ona dokunamamak öyle kötü ki...Bazı şeylerin özlemini çektiğin halde onu bir daha görememek, hissedememek, dokunamamak öyle kötü ki... ve bazı kişilerin özlemini çektiğin halde bir kerecik bile sarılamamak, öpememek öyle kötü ki...anlatamam.İşte ben bunların hepsini bir arada yaşıyorum ve duygularımı kimseye anlatamıyorum.Birde böyle bir zamanda "en yakın dostum" dediğin kişi(ler) sana sırt çevirmişse hiç anlatamıyorsun. Sadece sen yaşıyorsun ve en önemlisi tek yaşıyorsun, yanında kimse olmadan. Bende böyleyim işte. Şimdi hep gelecekle ilgili "ACABA", geçmişle ilgili de "KEŞKE"lerim var yanımda... "Acaba"larımın içime umut serptiği sırada "keşke"lerim kalleşçe sarıyor beynimi ve "keşke" diyorum "keşke.........." Bazen düşünüyorum da bu "acaba" ve "keşke" kim?? Önceden hep "acaba"yı arkadaşlarım, "keşke"yide ailem olarak görürdüm ama şimdi kim???
Hep aklıma gelir. Acaba hayatta değer verilmeyen tek kişi ben miyim? Neden hiç gerçek arkadaşım yok? İnsanlar neden bu kadar bencil? Neden kendisine yapılmasını istemediği birşeyi başkasına yapıyorlar?... ve daha bir sürü şey. Ama bunları düşünürken aklıma tek birşey geliyor. Bana değer veren biri var. Bu kişi bana çok yakın ama bir o kadar da uzak. Özlemini çekip de bir kerecik bile sarılıp, öpemediğim tek kişi. Bazen bunları düşünürken isyan noktasına geliyorum.Az mı düşündüm kendimi öldürmeyi ama yapmadım, yapamadım. Aklıma gelen tek kişi annemdi o yğzden yapamadım. Nasıl dayanırdı birde beni kaybetmeye? Biran kendimi öldürdüm, cenazemi kaldırdım ve herkesi tek tek mezarımın başındaki yerine oturttum. Önce annem; nasılda üzgündü, nasılda perişan.... ve ne kadar çaresiz. Sonra ablam; gözyaşlarını içine akıtıyordu. Daha güçlü olup anneme destek olmak istiyordu. Ardından abim; bir yandan bana kızıyor "naptın sen?" diye, bir yandan da annemin yanında olmaya gayret ediyordu. VE kardeşim; herşeyden habersizdi ve benim ölümümden dolayı en çok perişan olanda oydu. Bakıma muhtaçtı ama herkes benim derdime düştüğü için kimse onu görmüyordu bile. Ölüm benim için belki çareydi ama ailem için 5-6 kat daha acının artmasıydı. İşte bu yüzden yapamıyordum.
Neden bende diğer insanlar gibi mutlu olamıyorum? Ne zaman mutlu olsam mutlaka kötü birşey olup küçücük dünyamı alt üst ediyordu ve ben hep olayların içinde çaresiz ve yapayalnız kalıyordum.Neden benim hayatım hep böyle? Neden hep acı? Artık dayanacak gücüm kalmadı, sabredemiyorum.Herkesten, herşeyden nefret ediyorum. Sadece annem, ablam, abim, kardeşim ile bir hayat yaşamak istiyorum ve şimdi anlıyorum ki benim "acaba"larım ailem, "keşke"lerim ise arkadaşlarım ve etrafımda bana, aileme zarar vermek isteyen herkes. Artık sadece "acaba"larım ve bana değer veren tek kişiyle yaşamak istiyorum. Onun yanımızda olması imkansız belki ama biliyorum ki o her zaman bizim yanımızda ve bizi koruyor elinden geldiğince... Yolunu gözlediğim, sevdiğim ilk adam... Nasılsa bulacaktır seni diye her görüşümde aynı güçle seslendim... "UÇAK BABAMA SELAM SÖYLE......" Ve kendi yolumda yürürken hiç unutmadım o cümleyi "SELAMINI ALDIM BABACIĞIM.." Kin büyütmedim kalbimde. Küçük kızının gözleri hala senin izlerinde "UÇAK BABAMA SELAM SÖYLE......."
ŞEYMA...

fatihozudogru

Kayıtlı Kullanıcı
Düşüncelerle Yolculuk

Düşüncelerle Yolculuk

DÜŞÜNCELERLE YOLCULUK
Bunca zaman boşuna herşey yoluna girdi diye seviniyormuşum. Bir mesajla herşey en başa dönebiliyormuş. Çekilen acılar, harcanılan emekler hep boşaymış. Zaman, geride bıraktığımı sandığım herşeyi biranda yüzüme çarpabiliyormuş. İşte o zaman insanın içinde kalan tek şey harcadığı onca emekmiş. Harcadığı onca emeğin boşuna oluşuymuş. Ya çekilen acılar, uykusuz geceler? Hepsi kâr mı kaldı şimdi yanıma? O kadar mutsuzluk, o kadar pişmanlık, o kadar çaresizlik...kâr mı kaldı yanıma? Peki ya karşımdaki insan... Nasıl bu derece rahat? Bir insanın kendisi için bu kadar kötü şey yaşadığını bildiği halde nasıl umursamadan mutlu olabiliyor? Bu umursamazlık da karşısındakine değer vermediğinin göstergesi değil midir zaten? İşte bu yüzden sevmek sevilmekten daha güzel olsa gerek. Çünkü insan sevdiğine sevildiğinden daha çok emin olur ve o sevgiyi kendisiyle büyütür. Hiç bir zaman azaltmaz, gün geçtikçe yeniden sever, en baştan başlar sevmeye; her ne kadar o sevgi ona acı verse bile... İnsanın içindeki gerçek sevgiyse eğer acı verse bile yaşanmaya değer bence. Canın yanar ama bu acının hesabını karşındakinden soramazsın. Karşındakini kaybetmişsin zaten. Ondan geriye kalan tek şey sevgisi. Neden onu da kaybedesin ki? İçinde yaşatmak acı vermesine rağmen daha mutlu etmez mi?
Sevgi ne büyük bir hikmet? Herşeyiyle güzel. Acı verse de güzel, mutlu etse de güzel. İçine dolduğu zaman sevgi, kıpır kıpır oluyorsun ya sırf o kıpırtı için bile sevmeye değer.Şimdi anlıyorum ki boşuna dememişler
"HAYAT SEVİNCE GÜZEL"
ŞEYMA..

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Bu hayatta isyan var hangimiz zaman zaman gunah islemedik ki?hangimiz zaman zaman isyan etmedik ki?Rabbim isyanlardan korusun,gunahlardan korusun.Dilerim kimsenin hayatinda acaba ve keske kelimeleri olmasin.Allah a emanet ol.

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
tum bunlari yazamana sebep olan seyler nedir??? merak attim açikçasi paylasmak istersen eger....

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm niğdeli kardeşim;
Rabbim sizlerden ebeden,daimen razı olsun inşAllah..gerçekten çok güzel,güzel ötesi bir paylaşımdı..o kadar duygulandımki okurken anlatamam..bir satırda nedenini bilmiyorum ama hıçkırarak ağlıyorum denilmiş..galiba ben sebebini biliyorum bu ağlayışın..insan ne denli aciz,günahkar olduğunu anlayınca öyle bir ağlayası geliyorki..hele bir de Rabbinin ne kadar rahmetli olduğunu,O'nun rahmet hazinesinin bitmek tükenmek bilmeyeceğini anlayınca öyle bir ağlayası geliyorki insanın..kainattaki her eser lisan-ı haliyle ALLAH diyor..bülbül ötüşüyle,güneş doğmasıyla,yağmur yağmasıyla..balık suda süzülmesiyle,rüzgar esmesiyle..herşey,herbir eser bu güzel ve kafiyeli ismi zikrediyor..ALLAH,ALLAH,ALLAH..aliye kardeşimizin de belirttiği gibi içimiz ısıtan bir paylaşımdı..bir ekleme de ben yapacak olursam içimizi ısıtan,gönlümüzü ıslatan güzel bir paylaşımdı..Rabbim razı olsun sizden emeğinize sağlık olsun inşAllah kardeşim..bu güzel,tefekkürvari,beni alıp derine götüren paylaşımınız için çok teşekkür ederim kendi adıma..şu an o kadar güzel bir ruh halindeyim ki anlatamam..
Rabbime emanet olunuz kardeşim..selamun aleyküm

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm niğdeli kardeşim;
Rabbim sizlerden ebeden,daimen razı olsun inşAllah..gerçekten çok güzel,güzel ötesi bir paylaşımdı..o kadar duygulandımki okurken anlatamam..bir satırda nedenini bilmiyorum ama hıçkırarak ağlıyorum denilmiş..galiba ben sebebini biliyorum bu ağlayışın..insan ne denli aciz,günahkar olduğunu anlayınca öyle bir ağlayası geliyorki..hele bir de Rabbinin ne kadar rahmetli olduğunu,O'nun rahmet hazinesinin bitmek tükenmek bilmeyeceğini anlayınca öyle bir ağlayası geliyorki insanın..kainattaki her eser lisan-ı haliyle ALLAH diyor..bülbül ötüşüyle,güneş doğmasıyla,yağmur yağmasıyla..balık suda süzülmesiyle,rüzgar esmesiyle..herşey,herbir eser bu güzel ve kafiyeli ismi zikrediyor..ALLAH,ALLAH,ALLAH..aliye kardeşimizin de belirttiği gibi içimiz ısıtan bir paylaşımdı..bir ekleme de ben yapacak olursam içimizi ısıtan,gönlümüzü ıslatan güzel bir paylaşımdı..Rabbim razı olsun sizden emeğinize sağlık olsun inşAllah kardeşim..bu güzel,tefekkürvari,beni alıp derine götüren paylaşımınız için çok teşekkür ederim kendi adıma..şu an o kadar güzel bir ruh halindeyim ki anlatamam..
Rabbime emanet olunuz kardeşim..selamun aleyküm

ve aleyna aleyküm selam Recep kardeşim.
Rabbimiz sizden de her daim memnun ve razı olsun inşaAllah. Çok teşekkür ederim. Beğenmiş olmanıza sevindim. MaşaALLAH kardeşim, yorumunuz için sağolun..Mevlam razı olsun inş. Yorumunuz da bizim gönlümüzü ıslattı gerçekten, eyvallah kardeşim. Kainattaki her bir eserden Rabbimizi c.c bulabilmeyi, esmasını ve sıfatlarını görebilmeyi, acziyetimizin farkında olmayı, kalpleri ve dilleri daim zikirle meşgul olan kullardan olabilmeyi nasip eylesin bizlere Rabbimiz inşaAllah..

Böyle bir güzelliğe sebep olduysa bu paylaşım, sevinirim kardeşim.
Emaneti verene emanet olun inşaAllah.Hayırlı cumalar. Selam ve acizane dualar ile.
ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Kötülüğü iyilikle bertaraf etmenin güzel bir örneği ........................

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Doğum Günü Hakkinda...

Doğum Günü Hakkinda...

Marlo Morgan Avusturalya yerlilerini (aborjinler) anlattığı "Bir Çift
Yürek" adlı kitabında Aborjinlerin doğum günü anlayışı şöyle
anlatılmaktadır.

...Doğum günü partilerinden söz etiğimde beni ilgiyle dinlediler.
Onlara pastayı, şarkıları, armağanları ve her yıl artan mumları
anlattım.
-Bunu neden yapıyorsunuz? diye sordular. Bizler için kutlama özel bir
durumu dile getirir. Yaşlanmanın nesi özel anlayamadık, bunu sağlamak
için bir çaba göstermeliyiz ki! bu kendiliğinden olur.
-Peki dedim bende, sizler neyi kutlarsınız.
-Daha mükemmel olmayı. Bizler eğer geçen yıla oranla daha iyi, daha
bilge olmuşsak, bunu kutlarız. bunu da ancak sen kedin bile bilirsin.
Ve kutlama partisinin ne zaman yapılabileceğini sen söylersin. İşte
diye düşündüm. Anımsamam gereken bir şey daha!
...
Birbirimizi tarihi daha önce kararlaştırılmış özel günlerde değil özel
hissetiğimiz zaman kutlamalı ve sevgimizi ifade etmenin daha anlamlı
olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt