Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim (4 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim

aska mecnun yazdı:
RECEB BOZKUS yazdı:
s.aleyküm hayırlı sabahlar..ya ben dün o kadar rüya gördüm ki..rüyamda kalfam ve patron kavga ediyolardı yumruk yumruğa..sonra küçük bi bebek gördüm bebekle kimse anlaşamıyodu ben anlaşıyodum..kimsenin kucağına gitmiyodu benim kucağıma geldi..sevdim onu çook tatlıydı ya..yorumlayabilirsiniz sevinirim hayırmıdır şermidir..ALLAH RAZI OLSUN..

Aleykümselam Hayırdır inşAllah;

Allah Resulü buyuruyor, bir kimse rüyasında kabus gördüyse sağ tarafından uyansın sol koluna 3 defa tükürsün"

Allah Resulü buyurdu;

"Abdestli yatanın ruhu Arşa yükselir ve gördüğü rüyalar doğru olur. Abdestsiz yatanın ruhu yükselmez, gördüğü rüyalar, karışık olur, doğru çıkmaz." İ.Gazali

Bir kimsenin Rüyasında Kavga görmesi; uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder. Bebek haberdir. Eğer bebek güzelse iyi bir haberdir. Çirkin, cılız, sıska bir bebek kötü haber veya dedikodudur. Üstü başı kirli bir bebek yakın zaman sonra para geleceğine işarettir. Ağlayan bir bebek sevilen kimsenin tatlı sözleridir. Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, sıkıntılı bir dönem geçirileceği ama bu sıkıntılı günlerin sonunda iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, güzel bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, sonradan pişman olacağı bir iş yapacağına yorumlanır.

Hayır inşAllah :p
S.ALEYKÜM HAYIRLI SABAHLAR CUMANIZ MÜBAREK OLSUN..YA BEN YİNE RÜYA GÖRDÜM:)
RÜYAMDA EVLENİYODUM AMA EVLENDİĞİM KİŞİYİ DÜĞÜN GÜNÜNDE GÖRÜYODUM VE ÇOK KALABALIKTI..DÜĞÜNDE BENİ ÇAĞIRIYOLAR AMA BEN DE DİŞİMİ FIRÇALAYIP GELİYORUM DEDİM..Bİ DE BENDEN ANAHTAR İSTİYORLARDI AKRABALARIM..BU ARALAR BUHRANLI GÜNLER YAŞADIĞIM İÇİN MERAK EDİYORUM..HAKKINIZI HELAL EDİN..ALLAH RAZI OLSUN..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
aska mecnun yazdı:
RECEB BOZKUS yazdı:
s.aleyküm hayırlı sabahlar..ya ben dün o kadar rüya gördüm ki..rüyamda kalfam ve patron kavga ediyolardı yumruk yumruğa..sonra küçük bi bebek gördüm bebekle kimse anlaşamıyodu ben anlaşıyodum..kimsenin kucağına gitmiyodu benim kucağıma geldi..sevdim onu çook tatlıydı ya..yorumlayabilirsiniz sevinirim hayırmıdır şermidir..ALLAH RAZI OLSUN..

Allah Resulü buyuruyor, bir kimse rüyasında kabus gördüyse sağ tarafından uyansın sol koluna 3 defa tükürsün"

Allah Resulü buyurdu;

"Abdestli yatanın ruhu Arşa yükselir ve gördüğü rüyalar doğru olur. Abdestsiz yatanın ruhu yükselmez, gördüğü rüyalar, karışık olur, doğru çıkmaz." İ.Gazali

Bir kimsenin Rüyasında Kavga görmesi; uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder. Bebek haberdir. Eğer bebek güzelse iyi bir haberdir. Çirkin, cılız, sıska bir bebek kötü haber veya dedikodudur. Üstü başı kirli bir bebek yakın zaman sonra para geleceğine işarettir. Ağlayan bir bebek sevilen kimsenin tatlı sözleridir. Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, sıkıntılı bir dönem geçirileceği ama bu sıkıntılı günlerin sonunda iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, güzel bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, sonradan pişman olacağı bir iş yapacağına yorumlanır.

Hayır inşAllah :p
S.ALEYKÜM HAYIRLI SABAHLAR CUMANIZ MÜBAREK OLSUN..YA BEN YİNE RÜYA GÖRDÜM:)
RÜYAMDA EVLENİYODUM AMA EVLENDİĞİM KİŞİYİ DÜĞÜN GÜNÜNDE GÖRÜYODUM VE ÇOK KALABALIKTI..DÜĞÜNDE BENİ ÇAĞIRIYOLAR AMA BEN DE DİŞİMİ FIRÇALAYIP GELİYORUM DEDİM..Bİ DE BENDEN ANAHTAR İSTİYORLARDI AKRABALARIM..BU ARALAR BUHRANLI GÜNLER YAŞADIĞIM İÇİN MERAK EDİYORUM..HAKKINIZI HELAL EDİN..ALLAH RAZI OLSUN..

Estafirullah ;)

Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Gelin neşe, huzur, güzel haber ve yaklaşan güzel günler demektir. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık yada kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak yorumlanır.

Rüyada Anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık anahtarı görmek,çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir. Anahtar çalınması,işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir..

Rüyada Düğününün olduğunu görmek; Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan kötü
haber alacaksınız demektir.

Rüyada akrabaları görmek ise şöyle yorumlanır; Yakında kötü bir haber alacaksınız demektir. Hastalarınızdan dolay işlerinizin bozulacağına bu durumundan sağlığınızın etkileneceğine işarettir.

Allah Hakkında Hayırlısını verir inşAllah bu rüyanı kimseye açma

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN DA NEDEN ÖYLE DEDİNİZ İÇİME Bİ KURT DÜŞTÜ YA:( :)
BEN HAYIRLI BİŞİLE OLCAK DİYE BEKLERKEN MAŞALLAH HEP FELAKET HABERLERİ VAR:(
HAKKINIZI HELAL EDİN..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
HAKKINIZI HELAL EDİN..

Allah Resulü Buyurdu;

"Biriniz sevdiği rüya gördüğünde bilsin ki Allah'tandır, dolayısıyla bu rüya için Allah'a hamdetsin ve bunu anlatsın. Ama bunun dışındaki sevmediği rüya görürse, bu şeytandandır bu nedenle rüyanın şerrinden Allah'a sığınsın ve hiç kimseye anlatmasın ki böylece ona rüyanın zararı dokunmaz. (Ebu Said el - Hudsi (r.a) dan rivayet edilmiştir.)(Buhari)

KARDEŞİM HADİSTE BİLDİRİLDİĞİ GİBİ, RÜYALAR KİŞİLERİN HAYATLARINI ETKİLİYOR BAKIŞ AÇISINA GÖRE, HADİSLERİMİZE KULAK VERELİĞİM İNŞALLAH...

BEN HAYRA YORDUM HAYIR OLUR İNŞALLAH RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN SELAMETLE

BANA ANLATTIN BENDE YORUMLADIM SENDE ŞER OLMASIN DİYE KİMSEYE ANLATMA İNŞALLAH

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

TEYZEMİN RÜYASI :LÜTFEN TABİRLEYİN...
ÖLMÜŞ OLAN NİNEMİ GÖRÜYOR RÜYOSUNDA VE O HASTAYMIŞ. ONU TEYZEMİN İŞ YERİNE GETİRİYORLAR ORADA BİRAZ YATIYOR SANDALYELERDEN YAPILAN YATAKTA..
SONRA TEYZEM BİŞİY İSTERMİSİN DEYİNCE LOKUM İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR..AĞZIM TATLANSIN DİYOR...TEYZEM HEMEN KARŞIDAKİ BAKKALDAN KUTU İÇERİNDE 4 LOKUM ALIYOR VE ONA VERİYOR.. RÜYA BÖYLE ONA SÖYLEMEDİM AMA BEN ÖLÜYE BİŞİY VERMEK İYİ DEĞİLDİR DİYE BİLİYORUM.. ( AYRICA TEYZEMİN 4 TANE ÇOCUĞU VAR )B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Mü'minin rüyası, nübüvvetin kırk cüzünden bir cüzdür. Bu rüya, anlatılmadığı müddetçe bir kuşun ayağında (takılı vaziyette) durur. Anlatılacak olursa hemen düşer."

Tirmizi, Rü'ya 6, (2279, 2280); Ebu Davud, Edeb 96, (5020)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Mü'minin rüyası, nübüvvetin kırk cüzünden bir cüzdür. Bu rüya, anlatılmadığı müddetçe bir kuşun ayağında (takılı vaziyette) durur. Anlatılacak olursa hemen düşer."

Tirmizi, Rü'ya 6, (2279, 2280); Ebu Davud, Edeb 96, (5020)

;);););)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
RECEB BOZKUS yazdı:
HAKKINIZI HELAL EDİN..

Allah Resulü Buyurdu;

"Biriniz sevdiği rüya gördüğünde bilsin ki Allah'tandır, dolayısıyla bu rüya için Allah'a hamdetsin ve bunu anlatsın. Ama bunun dışındaki sevmediği rüya görürse, bu şeytandandır bu nedenle rüyanın şerrinden Allah'a sığınsın ve hiç kimseye anlatmasın ki böylece ona rüyanın zararı dokunmaz. (Ebu Said el - Hudsi (r.a) dan rivayet edilmiştir.)(Buhari)

KARDEŞİM HADİSTE BİLDİRİLDİĞİ GİBİ, RÜYALAR KİŞİLERİN HAYATLARINI ETKİLİYOR BAKIŞ AÇISINA GÖRE, HADİSLERİMİZE KULAK VERELİĞİM İNŞALLAH...

BEN HAYRA YORDUM HAYIR OLUR İNŞALLAH RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN SELAMETLE

BANA ANLATTIN BENDE YORUMLADIM SENDE ŞER OLMASIN DİYE KİMSEYE ANLATMA İNŞALLAH
ALLAH RAZI OLSUN YORUMLARINIZ İÇİN..KİMSEYE ANLATMAM SÖZ:):)
HAYIRLI CUMALAR..RABBİM HAKKIMIZDA HER ZAMAN HAYIRLISINI NASİB ETSİN..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
ÖLMÜŞ OLAN NİNEMİ GÖRÜYOR RÜYOSUNDA VE O HASTAYMIŞ. ONU TEYZEMİN İŞ YERİNE GETİRİYORLAR ORADA BİRAZ YATIYOR SANDALYELERDEN YAPILAN YATAKTA..
SONRA TEYZEM BİŞİY İSTERMİSİN DEYİNCE LOKUM İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR..AĞZIM TATLANSIN DİYOR...TEYZEM HEMEN KARŞIDAKİ BAKKALDAN KUTU İÇERİNDE 4 LOKUM ALIYOR VE ONA VERİYOR.. RÜYA BÖYLE ONA SÖYLEMEDİM AMA BEN ÖLÜYE BİŞİY VERMEK İYİ DEĞİLDİR DİYE BİLİYORUM.. ( AYRICA TEYZEMİN 4 TANE ÇOCUĞU VAR )B)

Selamünaleyküm Hayırdır inşAllah;

Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri doğru olarak çıkar. İnsanın kendisini ya da başkasını rüyada ölmüş görürse, onun ahlakının bozulmasına yorumlanır. Ölünün güldüğünü görmek vicdanınızın rahat olacağını işaret eder. ölüye yemek vermek ise ölünün arkasından konuşulan gıybete delalet eder.

Rüyada ölü tatlı istiyorsa Mevlüt okutmak tatlı dağıtmak gereklidir. Çünkü Ölen kişi adına dağıtılan her ikram ölünün canına gider. Ölen kişi hayra tatlı dağıtmanızı beklemektedir. Selametle

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
sadece_eda yazdı:

Selamünaleyküm Hayırdır inşAllah;

Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri doğru olarak çıkar. İnsanın kendisini ya da başkasını rüyada ölmüş görürse, onun ahlakının bozulmasına yorumlanır. Ölünün güldüğünü görmek vicdanınızın rahat olacağını işaret eder. ölüye yemek vermek ise ölünün arkasından konuşulan gıybete delalet eder.

Rüyada ölü tatlı istiyorsa Mevlüt okutmak tatlı dağıtmak gereklidir. Çünkü Ölen kişi adına dağıtılan her ikram ölünün canına gider. Ölen kişi hayra tatlı dağıtmanızı beklemektedir. Selametle

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ...
BEN NELERE YORDUM NELERE..
SELAMETLE...

kenanamca

Kayıtlı Kullanıcı
RE: rüya yorumları

RE: rüya yorumları

sayfa iki yukarıdan aşağı dokuzuncuyum.nedemek kakkını helal bizim ne hakkımız geçti ki,esas siz hakkalarınızı helal ediniz emeğiniz olan siteden okuyarak faydalanıyoruz dini bilgilerimizi geliştiriyoruz bundan güzel hakkımı geçer.gönüller bir olsun dostlar sağ olsun Allah'a c.c. emanet olun.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

kenanamca yazdı:
selamünaleyküm.eski bir rüya ama çok etkisinde kalmıştım anlatayım isterseniz.evimizin içini ikiye bölen bir duvar örülü/kapalı ben duvarın diğer tarafındayım hanım ve çocuklar diğer taraftalar seslerini duyuyorum fakat duvardan onlara ulaşamıyorum sıkıntı içinde uyanıyorum.şimdiden Allah c.c. razı olsun Allah'a emanet olun

Aleykümselam Hayırdır İnşAllah;

Rüyada kadın Genellikle iyi yorulmaz. Rüyada kadın dedikodu, kötü haber ve yalanı ifade eder. hoşa gitmeyecek olay olarak tanımlanır. Güzel ve genç bir kadın ise izleyecek mutluluktur demektir.

Rüyada çok çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek kötü bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevince işarettir . Hasta bir çocuk görmek, kendi çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı; fakat başka sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada bir engelin aşılması, kişinin en büyük amacına muradına ermesi demektir. Tüm sorunlara karşı
en sonunda başarılı olacağına yorumlanır.

Rüyanızı Hayır olsun inşAllah sizede bir başkasuına açmamanızı tavsiye ederim rüyanızı selametle

HAYKIRIS_7

Kayıtlı Kullanıcı

KURBAGA GÖRMEK NEYE YORUMLANIR ACABA?ALLAH RAZI OLSUN

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞİM BENDE Bİ RÜYA GÖRDÜM AMA TEBİRLERE BAKTIN BULAMADIM DEDİM BARİ BENDE SORIYIM SAĞ BİLEĞİMDE ÇOK GÜZEL Bİ ÇİCEK DÖVMESİ VARDI BAKTIM AMA BULAMADIM NE ANLAMA GELİR ÇOK MERAK ETDİM.

yaren_naz

Kayıtlı Kullanıcı

S.A YA BENDE BİR RÜYA GÖRDÜM HAYIRDIR İNŞALLAH ÖNCE BİR ECZANE GÖRDÜM VE ORDA Kİ ECZACI ABLA İLE HALI FİLAN YIKIYORUZ:):)ARTIK NE ANLAMA GELİYORSA..:D

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr.vb
Biraz zaman gecti ama unutamadigim bir ruyami eger mumkunse sormak istiyorum.
Sanki Medine civarlarinda yerler böyle sari cöl rengi toprak ve cadirlara benzer evler nasil diyeyim sanki Mina gibi biryerde (Allah c.c daha iyisini bilir)bana öyle geliyor Peygamber efendimiz(s.a.v) ve yaninda boyu ondan daha kisa bir zat daha ,saniyorumki ruyamda oda Hz. Ebubekir (r.a)ayakta disarida karsilikli ama cok yakiniz yuzyuze benim de yanimda kizkardesim var,elimda bir avakado yarisi kesilmis icinin cekirdegi duruyor ,cekirdegin etrafindan disina dogru gerceginde oldugu gibi sari renk,bunu Peygamber efendimiz(s.a.v)e yemesi icin veriyorum gülümseyerek.Ama yemeden bana geri veriyor birsey söylemiyor yüzünü tam tarif edemiyorum ama kizginda degildi ,gülmüyorduda ama ben gülümser bir haldeydim sanki hersey cok normal di benim icin Peygamber (s.a.v)karsi karsiya iken.Allah hakkimizda hayirlisini nasib etsin insaAllah
Simdiden Allah razi olsun yorum yapsanda yapmasanda!
Allaha emanet olunuz

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

benim rüyamıda yorumlarsanız çook memnunolurum.

kısaca anlatıyorum.aslında uzun.

metroya eski arkadaşımla beraber gezmek için bindik.birden başka bir araçla gezmeye başladık araç kalabalıktı.bendüştüm.yalnız başıma tenha bir yere gittim .oranın en berbat mahalle ve girenin çıkamayacağı bır yer olduğunu söylediler.sataşanlar oldu kaçtım.korktum.bir luna parka vardım .bir adamla hanımı sataştılar kaçtım.onlardan kaçarken bir tepeye çıktım.izmir görünüyordu ama çok uzaktı.bende çok yoruldum. ters bir yola girmişim.tekrar geldiğim yere döndüm mahallenin yakınlarında birisi köpeğin tuttuğu kuşu yemek için aldı.kuş ölüydü.ben belkiharamdır dedim.beni ilgilendirmez dedi.oradan birisi buranın din ile alakası yok dedi.onlardanda korktum.artık herşeyden korkuyordum.yine kaçtım.
müstakil bahçeli bir evin kapısını açtım.bir hanımla kızı çıktı .ilk başta onlardanda korktum.ama iyi davranıyorlardı baktım dedemde orada.

işte şimdi en önemli yeri en korktuğum yer

birden yakınlarımızda şimşekler çakıyor.yıldırımlar düşüyordu.evin üstüne düştü.yanıbaşıma.öldüm zannettim.kelimeyi şahadet getiriyordum.sürekli.
aradan uzun bir zaman geçmiş gibioldu.oraya o evi aramaya geldim.bulamadım.yerinde başka iki katlı bir ev vardı.

eski turk filimleri gibi oldu .yorumlarsanız sevinirim.
allah razı olsun
ben sizin bir forumunuzda üstadın sesi diye birşey gördüm.bir video.oradaki linke girdim.orda çok sapık videolar var. orada hoca efendiye ait videolar yapılmış.çok çirkin.
üstadın amerikan ajjanı gibi misyonermiş gibi tanıtan katliamlar var.ben hocaefendi cemmaatinden degilim ama ona yapılan saldırıyıda sevmiyorum.üstadı tam tanımayan birisi izlese inanabilir. keşke linki vermeseydin.oraya yazmasaydın.orada risale i nurdan alıntı lar yapılıp bazen de sözün yarısı alınıp sapıkça yorumlar yapılmış.aslı öyle olmadığını an cak risalei nuru okuyan her yerini okuyan anlayabilir.yani risalei nurla yeni tanışan birisi etkilenir.

masonların işi olduğu belli.ben haddimi aşarak sizi eleştirmiş olabilirim.ama ben nefsim için eleştirmedim.bir kardeşe o site zararlı olabilir diye.birde onları belki görmemişsinizdir.yoksa size karşı muhalifliğimden yada düşmanlığımdan değil.bilakis sizleri sevdiğim için.
eğer kalbiniz kırıldıysa hakkınızı helal edin.

saygı sevgi ve esenlikle
selamun aleyküm
allah razı olsun

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr,vb
Nerdesin Aska mecnun kardesim bu bölümede bir göz atarsan sevinirim.Allah razi olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt