Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim (3 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim

S.A. AŞKA MECNUN KARDEŞİM.. BENDE BİR RÜYAMI SORMAK İSTİYORUM.. UZUN BİR ZAMAN OLDU AMA HALA ETKİSİNDEYİM.. RÜYAMDA BİR MESCİDE GİRİYORDUM AMA İÇİNDE HZ. İSA'NIN RESİMLERİ FALAN VARDI. ORDAN ÇIKTIĞIMDADA 3TANE CAMİ GÖRDÜM YAN YANA. BİRTANESİ SOM ALTINDANDI. BİRTANESİ MAVİ VE BEYAZ ÇİNİ İŞİNDENDİ. BİRTANESİDE NORMAL SULTAN AHMET CAMİİNE BENZİYORDU.. BU RÜYADAN SONRA TEVAFUKEN BEN İLK DEFA AYASOFYAYA GİTTİM VE RÜYAMDA GÖRDÜKLERİMİ ORDA GÖRDÜM. ÖZELLİKLE ALTIN CAMİNİN ANLAMINI ÇOK MERAK EDİYORUM.. HAYIRLIDIR İNŞAALLAH.. SELAMETLE KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİDEN..B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
meftun61 yazdı:
S.A YA MUHAMMEED BEN RÜYAMDA BİR SÜRÜ SİYAH YILAN GÖRDÜM.ARALARINDA FARKLI RENKLERDE OLANLARDA VARDI.BANA HİÇ DOKUNMUYORLAR AMA BEN DOĞAL OLARAK ÇOK KORKTUM.:( VE KAÇIYORUM

Aleykümselam: Hayırdır inşAllah...Salat ve selam olsun

Rüyada yılan göremeyi Cafer-i Sadık Hazretleri şöyle yorumlamış, Gizli düşmanlı, Maişet, Selamet, Saltanat, Emirlik, Devlet, Zevce, Evlad, Ölüm, Sel diye buyurmuşlardır Hayırdır inşAlah bakalım ne görülmüş yılanın mahiyetinde

Bismillahirrahmanirrahim...

Rüyada beyaz yılan görmek, Tuttuğunu ve bu yılana malik olduğunu görmek, yüksek mertebelere nailiyete delalet eder.

Rüyada yeşil yılan görmek Dinin düşmanı olarak tabir edilir. Rüyada siyah yılan görmek düşmanın olmasına delalet eder. Siyah yılanın zehir akıttığını görmek ise düşmandan zulüm geleceğine delalet eder.

Yine bir kimsenin rüyasında yılanın yüksek bir yerden indiğini görmesi Malik vede yönetci bir kimsenin ölemüne delalet eder.

Rüyada yılanları çiğneyerek üzerlerinden geçmek aralarında gezindiğini görmek ise dereler dolusu sellerin akacağı büyük bir yağmura delalet etmektedir.

SAĞOLASIN KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

mavi22 yazdı:
s.a sabah namazından sonra gördüm. yüzünü görmedim bir beyfendi 2 koyun arabanın önünde yatırıp kurban ediyor. ama ne bıçak nede kan var.

Aleykümselam; Hayırdır inşAllah

Rüyada Koyuna rastladığını görmek büyük bir ganimete delalet eder. Velayet, Başkanlık, Mülk, Hüküm, Nimet, Ganimet, Zevce, Evlat, Emlak, Ziraat, Meyveli ağaç, Şeref, Güzel mal ve iffet sahibi kadın'a da delalet eder..

Rüyada Koyun yüzücüsü görmek, Kahredici sultana veya halkın malını alıp gizlenen polise delalet eder..

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

abi allah razı olsun çok güzel şeyler öğrendim .rüyalarımı hatırlamıyor ya da görmüyorum.amabazen altınlar mezarlar felan görüyordum.
abi ben bir keresinde peygamber efendimizle evlendiğimi görmüştüm ama kendisini göremedim nasıl tabir edersin bunu
selaetle

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
mavi22 yazdı:
s.a sabah namazından sonra gördüm. yüzünü görmedim bir beyfendi 2 koyun arabanın önünde yatırıp kurban ediyor. ama ne bıçak nede kan var.

Rüyada Koyuna rastladığını görmek büyük bir ganimete delalet eder. Velayet, Başkanlık, Mülk, Hüküm, Nimet, Ganimet, Zevce, Evlat, Emlak, Ziraat, Meyveli ağaç, Şeref, Güzel mal ve iffet sahibi kadın'a da delalet eder..

Rüyada Koyun yüzücüsü görmek, Kahredici sultana veya halkın malını alıp gizlenen polise delalet eder..
s.a allah razı olsun.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
S.A. AŞKA MECNUN KARDEŞİM.. BENDE BİR RÜYAMI SORMAK İSTİYORUM.. UZUN BİR ZAMAN OLDU AMA HALA ETKİSİNDEYİM.. RÜYAMDA BİR MESCİDE GİRİYORDUM AMA İÇİNDE HZ. İSA'NIN RESİMLERİ FALAN VARDI. ORDAN ÇIKTIĞIMDADA 3TANE CAMİ GÖRDÜM YAN YANA. BİRTANESİ SOM ALTINDANDI. BİRTANESİ MAVİ VE BEYAZ ÇİNİ İŞİNDENDİ. BİRTANESİDE NORMAL SULTAN AHMET CAMİİNE BENZİYORDU.. BU RÜYADAN SONRA TEVAFUKEN BEN İLK DEFA AYASOFYAYA GİTTİM VE RÜYAMDA GÖRDÜKLERİMİ ORDA GÖRDÜM. ÖZELLİKLE ALTIN CAMİNİN ANLAMINI ÇOK MERAK EDİYORUM.. HAYIRLIDIR İNŞAALLAH.. SELAMETLE KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİDEN..B)

Bir kimsenin rüyada cami mescid görmesi hayır vede bereket ile şereflenmeye delalet eder. Bir Müslümanın rüyasında Şehir camini, görmesi; ana, baba, hoca ve üstad gibi kendisine itaat lazım olan herkese delalet eder.

Rüyada camiye girdiğini görmek, din işlerini hakkıyla yapmaya, helal ve haram arasını ayıran hakime ve insanın ticaret için çıktığı pazara delalet eder.

Yine bir kimsenin Rüyada Caminin altın duvarlarla kaplı olduğunu görmek, Allahu Tealaya yakınlığa delalet eder..

Rüyada Hz. İsa'yı görmek; Hayırlı ve mübarek bir insan olmaya delalet eder. Çünkü peygamberlerhayırlı ve mübarek insanlardır. Yine onu görmek, çok ibadet etmeye, Allahu Teala'nın rızası için hicrete kanaatkar olmaya, ilim ve hikmete delalet eder.

Bazı kerede Hz.İsa(a.s)'ı görmek, zahid. takva vera sahibi olmaya ve korkulardan kurtulmaya delalet eder.

Yine Hz. İsa'yı camide görmek Allah'a bağlılığa hayırlı bir kul olmaya delalet eder...

Allah Azze ve celle Hakkında hayırlı bir rüya bahşetmiş inşAllah Rabbim ibadetlerini dualarını kabul buyurup Allah Resulü Hz. Muhammed(s.a.v)şefaatinede ermeyi size ve bizlerede nasip eylesin inşAllah Dualarınızda bana'da yer verin inşAllah Selametle

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
desertrose yazdı:

Bir kimsenin rüyada cami mescid görmesi hayır vede bereket ile şereflenmeye delalet eder. Bir Müslümanın rüyasında Şehir camini, görmesi; ana, baba, hoca ve üstad gibi kendisine itaat lazım olan herkese delalet eder.

Rüyada camiye girdiğini görmek, din işlerini hakkıyla yapmaya, helal ve haram arasını ayıran hakime ve insanın ticaret için çıktığı pazara delalet eder.

Yine bir kimsenin Rüyada Caminin altın duvarlarla kaplı olduğunu görmek, Allahu Tealaya yakınlığa delalet eder..

Rüyada Hz. İsa'yı görmek; Hayırlı ve mübarek bir insan olmaya delalet eder. Çünkü peygamberlerhayırlı ve mübarek insanlardır. Yine onu görmek, çok ibadet etmeye, Allahu Teala'nın rızası için hicrete kanaatkar olmaya, ilim ve hikmete delalet eder.

Bazı kerede Hz.İsa(a.s)'ı görmek, zahid. takva vera sahibi olmaya ve korkulardan kurtulmaya delalet eder.

Yine Hz. İsa'yı camide görmek Allah'a bağlılığa hayırlı bir kul olmaya delalet eder...

Allah Azze ve celle Hakkında hayırlı bir rüya bahşetmiş inşAllah Rabbim ibadetlerini dualarını kabul buyurup Allah Resulü Hz. Muhammed(s.a.v)şefaatinede ermeyi size ve bizlerede nasip eylesin inşAllah Dualarınızda bana'da yer verin inşAllah Selametle

AMİNN KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN.. İNAN OKUYUNCA DONUP KALDIM.. NE DİYECEĞİMİDE PEK BİLEMİYORUM.. RABBİM HAYIRLISINI NASİP ETSİN HEPİMİZİN HAKKINDA.. DUALARIMDA VARSIN KARDEŞİM SENDE MAHRUM ETME İNŞAALLAH.. SELAMETLEB)B)B)B)B)B)B)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

mabet_bekcisi yazdı:
abi allah razı olsun çok güzel şeyler öğrendim .rüyalarımı hatırlamıyor ya da görmüyorum.amabazen altınlar mezarlar felan görüyordum.
abi ben bir keresinde peygamber efendimizle evlendiğimi görmüştüm ama kendisini göremedim nasıl tabir edersin bunu
selaetle

Kardeşim bunu ben tabir edemem buna ne ilmim ne de irfanım müsade etmez etsede yanlış bir itham olmasından çok korkarım Allah Hakkında Hayırlısını versin inşAllah.. Sana tek Tabirim bu konuyu Alim, ya da İslam takvasıyla takvalanmış daha derin engin bilginlere sorman olacaktır...
Allah'a emanet ol kardeşim Hakkında Hayırlısı olsun inşAllah..

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
mabet_bekcisi yazdı:
selaetle

Kardeşim bunu ben tabir edemem buna ne ilmim ne de irfanım müsade etmez etsede yanlış bir itham olmasından çok korkarım Allah Hakkında Hayırlısını versin inşAllah.. Sana tek Tabirim bu konuyu Alim, ya da İslam takvasıyla takvalanmış daha derin engin bilginlere sorman olacaktır...
Allah'a emanet ol kardeşim Hakkında Hayırlısı olsun inşAllah..
allah razı olsun kardeşim.biraz ürküm ama şimdi ben

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

alıntı;
[big]?[/big]

Aleykümselam Hayırdır inşAllah

Bir kimsenin rüyada çocuğunu kaybetmesi ferahlığa sevince vede yüceliğe delalet eder. Bazı kerede bu rüya evlad ve annenin kaybolması tabir olunur.

Rüyada yeni doğmuş bir çocuk görmek sevinç ve surura delalet eder. Çocuğu kucağına alıp sevdiğini görmek sahip çıkmak ise hayır ve menfate işarettir.

Rüyada Yağmur, eğer zarar meydana getirmemişse hayra ve rıska delalet eder. Yağmur görmek, hayır, bereket, rızık, nimet ve rahmet ile de tabir edilir. Çünkü yağmur Allah'ın rahmetidir.

Rüyada sadece yağmurun kendi evine dolduğunu görmek menfaate, hayra, rızka, iyiliğe ve rahmete işarettir.

Rüyada şiddetli yağmurdan sonra sel gel geldiğini görmek bazı çeşitli üzüntülere ve şiddete delalet eder.

Rüyada yağmurdan meydana gelen seli görmek, rüya sahibine isabet edecek ziyet ve hastalığa delalet eder.

Caferi sıdık (r.a) Hazretleri buyurdular; Rüyada sel görmek vech ile tabir olunur. Büyük ve çetin bir düşman, Zalim ve cebbar malik, Muzaffer asker, Şiddetli fitne'ya delalettir.

Rüyada selin kendi evinin içine aktığını görmek, kötü sözlü ve şerli bir kadına delalet eder

Kardeşim Allah Hakkında Hayırlısını versin inşAllah Ancak bu rüyanızı Kimseye anlatmayın bu doğru olmaz... Allah'a bu gününüz için şükürde bulunun sebat edin Allah yar ve yardımcınız olsun selametle..

AM_MA_R

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.
sabah namazından sonra gördüm ; küs olduğum arkadaşım ile yolda karşılaşıp öpüşüp ağlaşıp ayrılıyoruz ... ? a.e.o.

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

s.a rüyayı ben görmedim yakı bir ablamız gördü yorumlarsanız çok seviniriz,iş yerimde bir elemanın kustuğunu gördüm,ona yardım ediyordum.otururken üstümdeki kurtları farkediyorum,öksürük geliyor ve ağzımdan da kurtların çıktığını görüyorum,,sonra lavaboya gittim orası kurt doluydu,aynaya baktığımda dilimde siyah siyah yaralar vardı,Ablamız soruyor acaba günah mı işledimde bu şekilde bir rüya gördüm....selmetle şimdiden Allah razı olsun

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ayshidayet yazdı:
s.a rüyayı ben görmedim yakın bir ablamız gördü yorumlarsanız çok seviniriz,iş yerimde bir elemanın kustuğunu gördüm,ona yardım ediyordum.otururken üstümdeki kurtları farkediyorum,öksürük geliyor ve ağzımdan da kurtların çıktığını görüyorum,,sonra lavaboya gittim orası kurt doluydu,aynaya baktığımda dilimde siyah siyah yaralar vardı,Ablamız soruyor acaba günah mı işledimde bu şekilde bir rüya gördüm....selmetle şimdiden Allah razı olsun

Aleykümselam Hayırdır inşAllah;

Rüyada Kurt görmek, iyi bir arkadaşınızdan boşuna kuşku duyacağınıza yorumlanır. Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir.. Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk , ama aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu görmek önünde sıkıntılarla dolu bir döneme girildiğine işarettir. Rüyada yara genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır. Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Hayır Olsun İnşAllah

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

koskun yazdı:
s.a.
sabah namazından sonra gördüm ; küs olduğum arkadaşım ile yolda karşılaşıp öpüşüp ağlaşıp ayrılıyoruz ... ? a.e.o.

Rüyada Arkadaş görmek ticarette başarı ve iyi şansa yorulur. Arkadaşınızın mutlu olduğunu gördüyseniz, bu sizinde mutlu olacağınız anlamına gelir. Arkadaşla kavga ettiğini görmek: birisine anlattığınız sırrınızın herkesin ağzına düşeceğine işarettir. Arkadaşınızı hasta veya üzgün gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada sevdiğiniz birinden ayrıldığınızı görürseniz, yeni bazı zorluklarla karşı karşıya olmanızın habercisidir. Düşman olduğunuz birinden ayrılmak, ise hayatınızın düzene gireceği anlamındadır.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

s.aleyküm hayırlı sabahlar..ya ben dün o kadar rüya gördüm ki..rüyamda kalfam ve patron kavga ediyolardı yumruk yumruğa..sonra küçük bi bebek gördüm bebekle kimse anlaşamıyodu ben anlaşıyodum..kimsenin kucağına gitmiyodu benim kucağıma geldi..sevdim onu çook tatlıydı ya..yorumlayabilirsiniz sevinirim hayırmıdır şermidir..ALLAH RAZI OLSUN..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
s.aleyküm hayırlı sabahlar..ya ben dün o kadar rüya gördüm ki..rüyamda kalfam ve patron kavga ediyolardı yumruk yumruğa..sonra küçük bi bebek gördüm bebekle kimse anlaşamıyodu ben anlaşıyodum..kimsenin kucağına gitmiyodu benim kucağıma geldi..sevdim onu çook tatlıydı ya..yorumlayabilirsiniz sevinirim hayırmıdır şermidir..ALLAH RAZI OLSUN..

Allah Resulü buyuruyor, bir kimse rüyasında kabus gördüyse sağ tarafından uyansın sol koluna 3 defa tükürsün"

Allah Resulü buyurdu;

"Abdestli yatanın ruhu Arşa yükselir ve gördüğü rüyalar doğru olur. Abdestsiz yatanın ruhu yükselmez, gördüğü rüyalar, karışık olur, doğru çıkmaz." İ.Gazali

Bir kimsenin Rüyasında Kavga görmesi; uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder. Bebek haberdir. Eğer bebek güzelse iyi bir haberdir. Çirkin, cılız, sıska bir bebek kötü haber veya dedikodudur. Üstü başı kirli bir bebek yakın zaman sonra para geleceğine işarettir. Ağlayan bir bebek sevilen kimsenin tatlı sözleridir. Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, sıkıntılı bir dönem geçirileceği ama bu sıkıntılı günlerin sonunda iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, güzel bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, sonradan pişman olacağı bir iş yapacağına yorumlanır.

Hayır inşAllah :p

kenanamca

Kayıtlı Kullanıcı
RE: rüyam tabirlenecekti

RE: rüyam tabirlenecekti

rüyanı anlat tabirliyelim dediler bende anlattım saf saf oda ne benim rüya arada kaynadı veya rüya tabircisini bulamadı üzüldüm rüyamın başı sağ olun daha doğrusu dostlar sağ olsun!!!

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

kenanamca yazdı:
rüyanı anlat tabirliyelim dediler bende anlattım saf saf oda ne benim rüya arada kaynadı veya rüya tabircisini bulamadı üzüldüm rüyamın başı sağ olun daha doğrusu dostlar sağ olsun!!!

Selamünaleyküm;

Kardeşim olurmu hiç öyle şey, gözden kaçmıştır hakkını helal et, bir bakayımda yorumlayalım inşAllah kusura bakma gözden kaçtı her halde Allah'a emanet ol bakıyorum şimdi..

iyide kardeşim ben bulamadım sana ait bir rüya:(:(:(:(

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ALLAH RAZI OLSUN SAĞOLUN ABİB)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt