Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Rüyanızı Anlatın Tabirliyelim

aska mecnun yazdı:

Aleykümselam; Hayırdır inşAllah

Risale-nur;
Rüyada Risale okumaya davet edildiğinizi görmek cennet meyvalarından yemeye delalettir. Ancak okuduğunuzu görmek ise Risale-nur Müellifinin sevaplarınıza şahitlik edeceğine delalettir.

Amin...inşALLAH :(:(:(
Allah razı olsun kardeşim..Sağolasınız...

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. uzun süre önce gördüğüm bir rüya ama unutamıyorum.gece karanlık mezarlığın yanından geçiyorum mezarlıkta bir zenci mezar kazıyor bir metre kadarkazmış içinde elinde kürek yada kazma ,iri yarı korkutucu değil gözgöze geliyoruz tam gözlerimin içine bakıyor besmele çek diye ikaz ediyor ben kavrayamadım bişi söylemeyince bir kez daha besmele çek diye ikaz ediyor hatırladığım bu kadar şimdiden sağolun..selam ve dua ile.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
s.a. uzun süre önce gördüğüm bir rüya ama unutamıyorum.gece karanlık mezarlığın yanından geçiyorum mezarlıkta bir zenci mezar kazıyor bir metre kadarkazmış içinde elinde kürek yada kazma ,iri yarı korkutucu değil gözgöze geliyoruz tam gözlerimin içine bakıyor besmele çek diye ikaz ediyor ben kavrayamadım bişi söylemeyince bir kez daha besmele çek diye ikaz ediyor hatırladığım bu kadar şimdiden sağolun..selam ve dua ile.

Aleykümselam; Hayırdır İnşAllah,

Nablusi Hazretleri demiş ki: Rüyada mezarcı görmek, müşkül ve zor işleri yapan ve ölümüne kadar da bundan rahatı olmayan bir kimseye delalet eder. Bir kişi yer altında toprak kazdığını görse, batıl ve aslı olmayan bir şeye dalar. Rüyada dağ kazan kimseyi görmek, azametli ve güçtü bir kimseye yardımcı olmasına işarettir.

Bazı kere de mezar kazıcısını görmek. hapishane gardiyanına ve çirkin işleri gizli tutmaya delalettir.

Rüyada mezar görmek, hapis, hapishane de kabre delalet eder. Çünkü hapishane canlı adamın kabri gibidir. Rüyada bir mezar yaptığını görmek, ev tamirine işarettir..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:

Risale-nur;
Rüyada Risale okumaya davet edildiğinizi görmek cennet meyvalarından yemeye delalettir. Ancak okuduğunuzu görmek ise Risale-nur Müellifinin sevaplarınıza şahitlik edeceğine delalettir.

Amin ecmain inşAllah kardeşim ama Rüyanı kulak ardı etme kardeşim bir hoca Hanımla paylaş birde o yorumlasın Her işte bir hayırvardır. Allah'a şükür inşAllah

serifeyildiz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum ruyamdaanneme ve babama agictan yesil elma topluyordum sonra jandarma gordum bi keresinde guya seytan olan birini gordum ama insan sonra hoca bana muska veriyor bunu boynundan hic cikarma diyor bende ihlas suresi felak ve nas surelerini okurken uyandim ama unutamiyorum cevaplarsaniz sevinirim allah sizden razi olsun

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:

Risale-nur;

Amin ecmain inşAllah kardeşim ama Rüyanı kulak ardı etme kardeşim bir hoca Hanımla paylaş birde o yorumlasın Her işte bir hayırvardır. Allah'a şükür inşAllah

S.A KARDEŞİM, ZATEN BENİM ÇOK ETKİLENDİĞİM NOKTA; BENİM BİR SENE RİSALE-İ NUR OKUMAYA ÇALIŞTIKTAN SONRA BU İŞİ BAŞARAMAYACAĞIMI DÜŞÜNEREK, MALESEF OKUMAYI BIRAKMAMDAN SONRA BU RÜYAYI GÖRMEM OLMUŞTUR. RABBİM NASİP EYLERSE İNŞ TEKRAR BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM, DAHA BİR GAYRETLE BU SEFER İNŞALLAH, SEBAT GÖSTEREREK ANLAMAYA ÇALIŞACAĞIM...RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞ...SELAMETLE...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

serifeyildiz yazdı:
selamun aleykum ruyamdaanneme ve babama agictan yesil elma topluyordum sonra jandarma gordum bi keresinde guya seytan olan birini gordum ama insan sonra hoca bana muska veriyor bunu boynundan hic cikarma diyor bende ihlas suresi felak ve nas surelerini okurken uyandim ama unutamiyorum cevaplarsaniz sevinirim allah sizden razi olsun

Aleykümselam; Hayırdır inşAllah..

Bir kimsenin rüyada şeytana buğz ve düşmanlık ettiğini görmesi, Allah'a itaatte, dinde sadakate, iman kuvvetine ve halis bir kul olduğuna delalettir. Bazı kerede şeytanı görmek, ferahlık, yalan ve şehvete delalettir. Nitekim şehvetin yalan ve şeytanlığa delalet ettiği gibi.

Rüyada şeytanın kendi üzerine indiğini görmek, iftira, yalan, ve günaholan bir işarete delalet eder.

Yine rüyada elma görmek evlada ve güzel yüzlü insanlara delalet eder. Rüya da elma topladığını görmek, medhedilmeye layık, şerefli bir zattan gelecek mala işarettir. şimdilik bu kadar yorum yazabildim inşAllah daha sonra Allahın izniyle devam etmeye çalışırım..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:
nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:

Risale-nur;

S.A KARDEŞİM, ZATEN BENİM ÇOK ETKİLENDİĞİM NOKTA; BENİM BİR SENE RİSALE-İ NUR OKUMAYA ÇALIŞTIKTAN SONRA BU İŞİ BAŞARAMAYACAĞIMI DÜŞÜNEREK, MALESEF OKUMAYI BIRAKMAMDAN SONRA BU RÜYAYI GÖRMEM OLMUŞTUR. RABBİM NASİP EYLERSE İNŞ TEKRAR BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM, DAHA BİR GAYRETLE BU SEFER İNŞALLAH, SEBAT GÖSTEREREK ANLAMAYA ÇALIŞACAĞIM...RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞ...SELAMETLE...

Aleykümselam; MaşALLAH ALLAH yar ve yardımcın olsun evet zordur ama gayretle eminim başaracaksın kardeşim bıraktıktan sonra rüyana girdiğine göre bu yolda ilerlemen istenmiş Allah'tan hayırlısı inşAllah Rabbim zihin açıklığı versin, kolay kavrama gücü versin inşAllah sabır versin inşAllah Allah'a sebat edin kardeşim selametle Allah yar ve yardımcınız olsun inş. s.a.

serifeyildiz

Kayıtlı Kullanıcı

bu kadar kisa surede cevapladiginiz ve beni aydinlattiginiz icin allah razi olsun selam ve cua ile

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:
nigdeli yazdı:
aska mecnun yazdı:

Risale-nur;

Aleykümselam; MaşALLAH ALLAH yar ve yardımcın olsun evet zordur ama gayretle eminim başaracaksın kardeşim bıraktıktan sonra rüyana girdiğine göre bu yolda ilerlemen istenmiş Allah'tan hayırlısı inşAllah Rabbim zihin açıklığı versin, kolay kavrama gücü versin inşAllah sabır versin inşAllah Allah'a sebat edin kardeşim selametle Allah yar ve yardımcınız olsun inş. s.a.

A.S, ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM DUANIZ İÇİN...B)B)B)
ALLAH A EMANET OLUN..S.A

canberk97

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM BEN RÜYAMDA KÖY YERİNDEYİZ GECE HERKEZ SOKAKTA YATIYOR YEŞİL YORGANLAR VAR ÜSTÜMÜZDE BİRDEN ASKERLER GELIYOR BEN YANIMIZDAKILERE BUNLAR ASKER DEĞİL ŞEYTAN DİYORUM VE KELİME-İ TEHVİD GETİRİYORUM VE HEPSİ PATLIYORLAR GÖRDÜNÜZMÜ BUNLAR ŞEYTAN DİYORUM RÜYAMI AÇIKLARSAN SEVİNİRİM ALLAHA EMANET OLUN

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A YA MUHAMMEED BEN RÜYAMDA BİR SÜRÜ SİYAH YILAN GÖRDÜM.ARALARINDA FARKLI RENKLERDE OLANLARDA VARDI.BANA HİÇ DOKUNMUYORLAR AMA BEN DOĞAL OLARAK ÇOK KORKTUM.:( VE KAÇIYORUM

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a sabah namazından sonra gördüm. yüzünü görmedim bir beyfendi 2 koyun arabanın önünde yatırıp kurban ediyor. ama ne bıçak nede kan var.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

mavi22 yazdı:
s.a sabah namazından sonra gördüm. yüzünü görmedim bir beyfendi 2 koyun arabanın önünde yatırıp kurban ediyor. ama ne bıçak nede kan var.

BECERİKSİZ BİR İNSANLA KARŞILAŞACAKSIN.:D:D:D

HADİ MUHAMMED YA SENİ BEKLİYORUZ.BAK GELMEZSEN HEPSİNİ BEN YORUMLARIM .KARIŞMAM HAAA:D:D

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
mavi22 yazdı:

BECERİKSİZ BİR İNSANLA KARŞILAŞACAKSIN.:D:D:D

HADİ MUHAMMED YA SENİ BEKLİYORUZ.BAK GELMEZSEN HEPSİNİ BEN YORUMLARIM .KARIŞMAM HAAA:D:D
bu yazıdan bu sonucu çıkardın ya ne diyeyim.:D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

canberk97 yazdı:
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM BEN RÜYAMDA KÖY YERİNDEYİZ GECE HERKEZ SOKAKTA YATIYOR YEŞİL YORGANLAR VAR ÜSTÜMÜZDE BİRDEN ASKERLER GELIYOR BEN YANIMIZDAKILERE BUNLAR ASKER DEĞİL ŞEYTAN DİYORUM VE KELİME-İ TEHVİD GETİRİYORUM VE HEPSİ PATLIYORLAR GÖRDÜNÜZMÜ BUNLAR ŞEYTAN DİYORUM RÜYAMI AÇIKLARSAN SEVİNİRİM ALLAHA EMANET OLUN

SENİ BİRİ ÇOK KÖTÜ KANDIRACAK.:D:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

canberk97 yazdı:

Bir Adamın....Rüyada yeşil yorganı üzerine örttüğünü görmesi hayırlı bir zevce vede feraha delalet eder. Bazı kere de rüyada yorgan görmek, rahatlık, kuvvet, emniyet, faydalı kadın ve dinlenmek ile tabir olunur. Rüyada yorgan ve çarşaf görmek, kuvvet ve itimad sahibi güzel bir kadına delalet eder.

Rüyada asker görmek üniformalı ve ya yüksek bir rütbeliyse şan ve şöhrede delalet eder. Aynı zamanda asker kuvvet demektir. Askerle konuştuğunu görmek ise işlerde zorluk çekmemeye delalettir.

Rüyada bir şehire mahalleye ve ya sokağa asker girdiğini görmek, yağmur ile tabir olunur. Askerin geldiği yerlere yağmur yağar...

Bazı kere de asker görmek, müminler hakkında zafer ve zalimlerden intikam almak ile tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada şeytana buğz ve düşmanlık ettiğini görmesi, Allah'a itaatte, dinde sadakate, iman kuvvetine ve halis bir kul olduğuna delalettir. Bazı kerede şeytanı görmek, ferahlık, yalan ve şehvete delalettir. Nitekim şehvetin yalan ve şeytanlığa delalet ettiği gibi.

Rüyada şeytanın kendi üzerine indiğini görmek, iftira, yalan, ve günaholan bir işarete delalet eder.

Rüyada kelimey-i Şehadet getirdiğini görmek ve Cenab-ı Hakk'ı zikrettiğini görmek sevinç ve surura, selamete hidayete, geniş helal hızka, üzüntü vede kederden kurtulmaya delalet eder...

Allah azze ve Celle Hakkında en hayırlı Rüyayı vermiş kardeşim Ondan sakın ayrılma sürekli zikirde bulunmayı şükretmeyi sakın unutma Rüyan Hayırlıdır Allah'ın izniyle inşAllah..Sebat et Allah Yar ve Yardımcın olsun bana'da dua etmeyi sakın unutma selametle

canberk97

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM TEŞEKKÜR EDERIM ALLAHIMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN.DUALARIM SİZLERLE

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

YAAAAAAA BANANEE BİZDE BEKLİYORUZ:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
S.A YA MUHAMMEED BEN RÜYAMDA BİR SÜRÜ SİYAH YILAN GÖRDÜM.ARALARINDA FARKLI RENKLERDE OLANLARDA VARDI.BANA HİÇ DOKUNMUYORLAR AMA BEN DOĞAL OLARAK ÇOK KORKTUM.:( VE KAÇIYORUM

Aleykümselam: Hayırdır inşAllah...Salat ve selam olsun

Rüyada yılan göremeyi Cafer-i Sadık Hazretleri şöyle yorumlamış, Gizli düşmanlı, Maişet, Selamet, Saltanat, Emirlik, Devlet, Zevce, Evlad, Ölüm, Sel diye buyurmuşlardır Hayırdır inşAlah bakalım ne görülmüş yılanın mahiyetinde

Bismillahirrahmanirrahim...

Rüyada beyaz yılan görmek, Tuttuğunu ve bu yılana malik olduğunu görmek, yüksek mertebelere nailiyete delalet eder.

Rüyada yeşil yılan görmek Dinin düşmanı olarak tabir edilir. Rüyada siyah yılan görmek düşmanın olmasına delalet eder. Siyah yılanın zehir akıttığını görmek ise düşmandan zulüm geleceğine delalet eder.

Yine bir kimsenin rüyasında yılanın yüksek bir yerden indiğini görmesi Malik vede yönetci bir kimsenin ölemüne delalet eder.

Rüyada yılanları çiğneyerek üzerlerinden geçmek aralarında gezindiğini görmek ise dereler dolusu sellerin akacağı büyük bir yağmura delalet etmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt