Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
Bende sıklet, sende letafet...

Allah'ım affet!

Lâtiften af bekler kesafet...

Allah'ım affet!

Etten ve kemikten kıyafet...

Allah'ım affet!

Şanındır fakire ziyafet...

Allah'ım affet!

Âcize imdadın şerafet...

Allah'ım affet!

Sen mutlaksın, bense izafet!

Allah'ım affet!

Ey kudret, ey rahmet, ey re'fet!

Allah'ım affet!

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir."

(Bakara - 153.ayet)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar ablacım 1.cüz 20.sayfa tekrarı tamam aslında söyle birşey yapmak istiyorum 30.cüzün hepsini ezberlemek nebe biliyorum zaten naziatı ezberlesem sana bir danısayım dedim çünkü 30.cüz kolay bir cüz ve kısa ayetlerden oluşuyor hafızlığa baslayacagm için onu bitirmek istedim
bu arada ezberlerini bitiren arkadaşlarım allah zihninize kuvvet versin inşaallah ezberinizi kolaylaştırsın
sağol ablacım hayırlı günler. tabi olur neden olmasın? o zaman sen nebeden sonrasından başla ezberlemeye burdan yazarsın. ben eski sayfalarını tekrar edersin belki diye 20.sayfa demiştim. onlar ezberindeyse yeni sureler ezberleyebilirsin tabi.
amin amin amin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ezberleyenler

erva

sıla
erhan
deniz yıldızı
mine35

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
tamam ablacım allah razı olsun yardım ve önerilerin için
allahım senin her derdine derman olsun biiznillah

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla abla nasılsın ben bu derste kaldım yarın ki yeni dersten devam edeceğim inşallah 1 zayıfla devam edeceğim sanırım ezberim kuvvetli ama uygun bi zamanda çalışmadım herhalde beyin hep başka şeylerle meşgulken olmadı yetişemedim dualarınızdan ayırmayın inşallah...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla abla nasılsın ben bu derste kaldım yarın ki yeni dersten devam edeceğim inşallah 1 zayıfla devam edeceğim sanırım ezberim kuvvetli ama uygun bi zamanda çalışmadım herhalde beyin hep başka şeylerle meşgulken olmadı yetişemedim dualarınızdan ayırmayın inşallah...
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? hiç bir kısmını mı ezberlemedin? yarısını filan ezberlediysen devam et bence. yarın geçmicem yeni derse çoğunluk haber vermedi daha. ya o beyin meşguliyetleri hiç bitmiyor canım kendimizi böyle yönlere kaydırırsak biraz daha rahatlıyoruz psikolojik olarak. yine de sen bilirsin tabi ki. selametle kal canım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
euzubillehimineşşeydanirracim bismillahirrahmanirrahim

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? hiç bir kısmını mı ezberlemedin? yarısını filan ezberlediysen devam et bence. yarın geçmicem yeni derse çoğunluk haber vermedi daha. ya o beyin meşguliyetleri hiç bitmiyor canım kendimizi böyle yönlere kaydırırsak biraz daha rahatlıyoruz psikolojik olarak. yine de sen bilirsin tabi ki. selametle kal canım.

çok şükür iyiyim ablacım bi kısmını ezberledim ilk verdiğin gün başlamıştım birz yarın yeni derse geçmiyorsak devam edeyim geçersek diğerinden de kalmayayım demiştim zaten uğraşmasak düny telaşı hiç bitmeyecek allah razı olsun ablacım sizden..allah a emanet olun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
devam et canım derse bekleyelim bir gün daha.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamualeykum Sila abla,
bende ezberledim fakat 164.ayetin son kismi kaldi,
Bir günümüz daha varmis, yarina kalmaz onuda ezberlerim insALLAH, !!:)
Allah'a emanet olun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamualeykum Sila abla,
bende ezberledim fakat 164.ayetin son kismi kaldi,
Bir günümüz daha varmis, yarina kalmaz onuda ezberlerim insALLAH, !!:)
Allah'a emanet olun...
aleyküm selam ablacım. sad durağından sonrası kelimeyi tekrar tekrar oku canım sonraki kelimeyi de tekrar tekrar oku ikisini ezberleyince en alt sıra kolay. az kalmış maşallah yarın akşama kadar bitirelim inşallah. sen de Allaha emanet ol.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
163.Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

164.Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, ALLAH'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

mir_erhan

Moderator
euzubillehimineşşeydanirracim bismillahirrahmanirrahim

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

selamün aleyküm...
hayırlı sabahlar herkese bütün kardeşlerime..
selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar arkadaşlar internet yoktu gelmiş hamd olsun girebildim herkes iyi mi? ezberini bitiren var mı?

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
ben yapamadım ablacıgım artık kalacak bu ayetler defter tutmaya başladım yazıyorum ezberleri sonra tekrar ederim olur mu.

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
Sılacıgım nasılsın kuran ezberlemeyi görünce cıkamadım en buyuk istegim allah kısmet ederse gücüm yettigince bende katılırım ezberimde olanlarda tekrar olmuş olur ilk ders tamam ikinciyi bulana kadar 1 saat gecti

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt