Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar böyle konusmayın allah muhafaza isyan eder gibi şükür edin her zaman söyle düşünün benim büyük bir sıkıntım diyeceğimize benim büyük bir rabbim var dememiz gerekir

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
tabi ki isyan değil rabbimize şükrediyoruz ve O'na sığınıyoruz bunun bilincindeyiz..sadece şuan ki bunaltı...sağol arkadaşım allah razı olsun...

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
tabii ki haklısın ama susupta bu sıkıntıyı dile getirmemek daha güzel birşey arkadasım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..benim 164. ayet tam olmadı karıştırıyorum...Sıkma canını erhan kardeşim hepimizin kendince sorunları var ama olsun hepsi birgün elbet bitecek unutmayalım ki hayat bir sınav bizlerde YÜCE RABBIMIN sayesinde hepisini aşıcaz ALLAHIM BİZLERE MERHAMET ET YA RABBIM

ALLAH KABUL ETSİN SILACIM..
amin canım sağol kendime yeni geliyorum. benim ezber tamam sayılır Allahın izniyle. gece kalkabilirsem gece kalkamazsam sabah namazından sonra bitiricem inşallah. sessizlikte daha iyi olacak.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM : estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM : elhamdülillehi Rabbil alemin

PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM : Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM : Gâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm
Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra (Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM : Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr (Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sıkıntıda olan kardeşlerim hadisimizi hatırlayalım

Kulun günahları çoğalıp bunlara kefaret olacak amelide bulunmadığı zaman ALLAH ü teala günahlarına kefaret olması için ona hüzün ve keder verir……...Ahmet bin hanbel

imzama bir dua koydum okuyabilirsiniz bunun haricinde la havle ve la kuvvete ve yunus duasını okuyabiliriz sıkıntılı ve üzüntülüyken

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım sağol kendime yeni geliyorum. benim ezber tamam sayılır Allahın izniyle. gece kalkabilirsem gece kalkamazsam sabah namazından sonra bitiricem inşallah. sessizlikte daha iyi olacak.

doğru söylüyosun bende şimdi yatsı namazından sonra biraz kuran okuyup tekrar yaparım sabah namazından sonra yine tekrar gündüzleri çalışılmıyor çünkü :a43:kafama girmiyo

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
euzubillehimineşşeydanirracim bismillahirrahmanirrahim

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

iyidost

Kayıtlı Kullanıcı
Canlı Hoca imkanım yok Muşit 4 ten yardım alacağım bana ve diğer arkadaşlara tavsiyeleriniz olabilir mi?

Bu güzel paylaşım hakkımızda hayırlara vesile olur inşaallah.
Allah razı olsun teşekkürler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız?

benim ezber tamamdır hamd olsun. takıldığım yer var bugün pekiştiricem hızlandırıcam inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Canlı Hoca imkanım yok Muşit 4 ten yardım alacağım bana ve diğer arkadaşlara tavsiyeleriniz olabilir mi?

Bu güzel paylaşım hakkımızda hayırlara vesile olur inşaallah.
Allah razı olsun teşekkürler.
Kuran-ı Kerim okumayı biliyorsunuz değil mi? mahreçli tecvitli. ezberi soruyorsunuz galiba. dediğiniz şeyi anlamadım Muşit 4. açıyorum ezberleyeceğim yeri defalarca okuyorum. parça parça ezberliyorum. ezberi birleştiriyorum. 1.sayfada önerilerde var.
amin kardeşim Allah sizlerden de razı olsun.

mir_erhan

Moderator

ve aleyküm selam..hayırlı sabahlar sıla ablam..hayırlı sabahlar bütün kardeşlerime...
Rabbimiz sıkıntılardan emin kılsın hepimzi...düşüncelerimiz ve yüreğimizi doğru yol üzerinde sabit kılsın...bizi bizimle bırakmasın ,bizi yalnız bırakmasın inşallah...

bende sabah namazında ezberledim sayılır ama son satırla takıntılı...yani çok terar yapmam lazım..o da ancak sabah namazında vakit bulabiliyoruz bu aralar...
varlıklar adedince hamd ve şükürler olsun Yüceler Yücesine
selam v e dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim evet ben de şu iki kelimede takılıyorum

tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari

ama sabah kalktım namazdan sonra okudum dilim çözülüverdi. zaten ezberi yapıp üstüne uyumak gerekiyor.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm hayırlı sabahlar
benim ezberimde tamamdır inşallah Rabbim daim etsin
yeni dersimiz bugün mü?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam deniz yıldızı maşallah ezberleyenler çoğalıyor

ezberleyenler

erva
sıla
erhan
deniz yıldızı

ezberleyenler bol tekrar yapalım bugün. herkes ezberlesin yarın ya da yarından sonra geçeriz yeni suremize. .

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar hepinize benimde ezberim tamamdır...

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar ablacım 1.cüz 20.sayfa tekrarı tamam aslında söyle birşey yapmak istiyorum 30.cüzün hepsini ezberlemek nebe biliyorum zaten naziatı ezberlesem sana bir danısayım dedim çünkü 30.cüz kolay bir cüz ve kısa ayetlerden oluşuyor hafızlığa baslayacagm için onu bitirmek istedim
bu arada ezberlerini bitiren arkadaşlarım allah zihninize kuvvet versin inşaallah ezberinizi kolaylaştırsın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt