Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler ablacıgım elimden geleni yapacagım memlekete gidinceye kadar .annemlerin inteneti yok ama eşimin annesinde var artık oradan takip ederim fırsat buldukca inşallah ...
Bu arada bana da çok dua edin .memlekette büyük bir sınav bekliyo beni. Allahın yardımı ile en kolay ve sorunsuz şekilde atlatırım inşallah...

Allah yardımcın olsun.
en hayırlı,en kolay şekilde atlatırsın.
mutlu gider,mutlu dönersin inşALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler ablacıgım elimden geleni yapacagım memlekete gidinceye kadar .annemlerin inteneti yok ama eşimin annesinde var artık oradan takip ederim fırsat buldukca inşallah ...
Bu arada bana da çok dua edin .memlekette büyük bir sınav bekliyo beni. Allahın yardımı ile en kolay ve sorunsuz şekilde atlatırım inşallah...
bişey değil canım. inşallah vedduhadan aşağısını ezberlicez. inşirah kadir tin gibi. sonra da yasin tebareke amme. Allah yardımcın olsun çok zor hayat ama musibetlere sabretmenin ecri büyük. inşallah ilk anda ve sonrasında sabredenlerden oluruz.

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
bişey değil canım. Inşallah vedduhadan aşağısını ezberlicez. Inşirah kadir tin gibi. Sonra da yasin tebareke amme. Allah yardımcın olsun çok zor hayat ama musibetlere sabretmenin ecri büyük. Inşallah ilk anda ve sonrasında sabredenlerden oluruz.
o süreleri ezberim allahın izniyle yasinin son iki sayfası saglam degil onu saglarım digerlerini de tekrar yamış olurum işallah...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
o süreleri ezberim allahın izniyle yasinin son iki sayfası saglam degil onu saglarım digerlerini de tekrar yamış olurum işallah...
öyle mi maşallah tekrar iyi olur. biz de çoğumuz önceden ezberlediğimiz sureler tekrar yapıyoruz arada yeni ayet ezberlicez şimdiki 163-164 gibi. serpiştiricem araya. ilk defa ezberlemek zor çünkü tekrara göre.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Dualarımdasın sıla ablam.Rabbim güç versin de oruçlarını tutabilesin.Sen de bana dua et içinden nasıl geliyosa.Ben de kaza namazlarımı bitirmek istiyorum.6 ay sonra inşaallah biticek.Evdeyken oruç tutmadığıma da çok pişmanım.iş yerinde nasıl olcak bilmiyorum:( Hayırlı geceler.. Allah yardımcımız olsun..
amin inşallah. ayakta duramıyorum nedense. herşey yiyorum içiyorum. çok ilginç. az varmış kazan ne güzel altı ay çabuk geçer. darısı bizlerin başına. çalışırken zor hafta sonu tutsan? ayda bir iki kere filan.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
163.Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

164.Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, ALLAH'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
öyle mi maşallah tekrar iyi olur. Biz de çoğumuz önceden ezberlediğimiz sureler tekrar yapıyoruz arada yeni ayet ezberlicez şimdiki 163-164 gibi. Serpiştiricem araya. Ilk defa ezberlemek zor çünkü tekrara göre.

evet öyle oluyo bende yeni sureler ezber yapmak istiyordum ama insan kendi kafasına göre yapamıyo sizin sayenizde yapacagım inşallah...
Aslında tüm gün boyunca evde boşum ve yanlızım on aydır ama bu konu üzerine bir çalışma yapamadım bir türlü çogu zaman vakit geçmiyo alışamadım yeni hayatıma sizin sayenizde unuturum bu yanlızlıgı ve hayırlı işler yapmaya tekrar başlarım inşallah ablacıgım...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
evet öyle oluyo bende yeni sureler ezber yapmak istiyordum ama insan kendi kafasına göre yapamıyo sizin sayenizde yapacagım inşallah...
Aslında tüm gün boyunca evde boşum ve yanlızım on aydır ama bu konu üzerine bir çalışma yapamadım bir türlü çogu zaman vakit geçmiyo alışamadım yeni hayatıma sizin sayenizde unuturum bu yanlızlıgı ve hayırlı işler yapmaya tekrar başlarım inşallah ablacıgım...

birden atladım arkadaşım ama yalnızlık deyince duramadım benimde yalnızlığıma bu site ve arkadaşlar forum çok güzel bi arkadaş oldu maneviyet olduğu için insanı çok rahatlatıyor da..sizin içinde inşallah iyi olur rabbim kimseye yalnızlık sıkıntısını yaşatmasınn..

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
birden atladım arkadaşım ama yalnızlık deyince duramadım benimde yalnızlığıma bu site ve arkadaşlar forum çok güzel bi arkadaş oldu maneviyet olduğu için insanı çok rahatlatıyor da..sizin içinde inşallah iyi olur rabbim kimseye yalnızlık sıkıntısını yaşatmasınn..

AYNI SORUNLA YÜZ YÜZEYİZ DESENE KARDEŞİM . SENİN YANLIZLIGININ SEBEBİ NE ACABA . BENİMKİ EVLİLİK AMA HAZİRAN SONU BİTECEK İNŞALLAH BEBEGİM GELİNCE AZDA OLSA BİTER HERHALDE YANLIZLIK...:a12:

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
AYNI SORUNLA YÜZ YÜZEYİZ DESENE KARDEŞİM . SENİN YANLIZLIGININ SEBEBİ NE ACABA . BENİMKİ EVLİLİK AMA HAZİRAN SONU BİTECEK İNŞALLAH BEBEGİM GELİNCE AZDA OLSA BİTER HERHALDE YANLIZLIK...:a12:

benimde evlilik çok şükür ortam filan iyi ama ailem yanımda olmadğı için çoğu zaman yalnızlık sıkıntısını içimde yaşarım...ama bebeğine çooook sevindim ne güzel...rabbim sağlıkla sıhhatle kavuştursun bebişine...

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
benimde evlilik çok şükür ortam filan iyi ama ailem yanımda olmadğı için çoğu zaman yalnızlık sıkıntısını içimde yaşarım...ama bebeğine çooook sevindim ne güzel...rabbim sağlıkla sıhhatle kavuştursun bebişine...

sagol canım allah razı olsun .evlilik hayatına alışmak zor işe birde gurbet eklenince daha kötü oluyo eşiminde benimde hiç tanıdıgımız yok burada. Ikimizde zorluk çekiyoruz ama bir yandanda şöyle düşünüyorum galiba rabbimin bir imtihanı buda bize...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
sagol canım allah razı olsun .evlilik hayatına alışmak zor işe birde gurbet eklenince daha kötü oluyo eşiminde benimde hiç tanıdıgımız yok burada. Ikimizde zorluk çekiyoruz ama bir yandanda şöyle düşünüyorum galiba rabbimin bir imtihanı buda bize...

bebeğin sana arkadaş olur o zaman maşallah...benim eşimin ailesi burada ben bi de 3 hafta hemen sohbete başladım o yüzden çok sıkıntı olmadı çevre açısından komşularımda iyi çok şükür alıştım artık ben.. ama ailenin yeri memlektinden ayrı olmak çok başka rabbim kalbimize ferahlık versin inşallah zaman en iyii ilaç..şuan nerde oturuyorsunuz

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
bebeğin sana arkadaş olur o zaman maşallah...benim eşimin ailesi burada ben bi de 3 hafta hemen sohbete başladım o yüzden çok sıkıntı olmadı çevre açısından komşularımda iyi çok şükür alıştım artık ben.. ama ailenin yeri memlektinden ayrı olmak çok başka rabbim kalbimize ferahlık versin inşallah zaman en iyii ilaç..şuan nerde oturuyorsunuz

ANKARA OTURUYORUZ AMA ON AYI GEÇİYO NERDEYSE GELELİ HİÇ KİMSEYİ TANIMIYORUM KOMŞULAR ÇOK TUHAF BURADA YAAA..
FARKINDA MISIN KONU BAŞLIGINDAN FARKLI ŞEYLER KONUŞUYORUZ ARKADAŞLARI KIZDIRACAGIZ:a08: HAKKINIZI HELAL EDİN AKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi bende onu düşündüm neyse canım daha sonra gene görüşürüz inşallah rahat ol rabbim yardımcın olsun arkadaşlar hakkınızı helal edin..çook işlerim var çıkmam lazım allah a emanet olun..

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi bende onu düşündüm neyse canım daha sonra gene görüşürüz inşallah rahat ol rabbim yardımcın olsun arkadaşlar hakkınızı helal edin..çook işlerim var çıkmam lazım allah a emanet olun..

sagol canım görüşürüz inşallah sende allaha emanet ol...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM : estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM : elhamdülillehi Rabbil alemin

PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM : Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM : Gâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm
Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra (Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM : Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr (Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn

Esselamu Aleykum arkadaslar, nasilsiniz bugün?
ben sinifta kaldim:( daha ezberlemedim!!!
insALLAH yarina bitmis olur...
Allah c.c. zihin açiligi versin herkese.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam leyfunnur iyi gidiyor hamd olsun az kaldı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt