Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam erhan kardeşim
bu başlık altına yazman iyi olmuş;)
inşallah işlerin yoluna girerde tamamen dönersin bu güzel aileye
hem daha ezberler var, tamamlamadan bırakmayız:)
ALLAHa emanet ol.

sıla ablacım beyyine suresinde zorlandığımı farkettim
biraz daha üzerinde durup düzelticem onu da inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
deniz yıldızı ben de öyleyim ablacım beyyine de şaşırıyorum bugün nasip olursa öğleden sonra hafız hocama gidicem belki ondan taktik alırım kendi başına uğraşınca nerde şaşırdığını da bilemiyorsun biraz daha zor oluyor. mutlaka dinletmek gerekiyor yanlışı bulabilmek için.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı Sabahlar. Gününüz aydın olsun. Hayırlı Cumalar...

Erhan kardeşim hoşgeldin. İnşallah çok çok çok mutlu olursun. Rabbim yuvanızdan sevgi, huzur, mutluluk ve bereketi eksik etmesin, yüzünüzü hep güldürsün inşallah. Sağlık ve afiyet içinde daha nice güzel günlere ulaştırsın Allahım sizi. Selam ve dua ile..

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Ezber yapan bütün kardeşlerim hepiniz iyisinizdir inşallah..
Rabbim cuma gününün hürmetine dualarınızı kabul eylesin..
Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah..
Allaha şükür ben de çok iyiyim. (5.5 ay oldu )
Ezberlerim biraz geride kaldı benim.. İnşallah tamamlayacağım..
Selam ve dua ile..
Hayırlı cumalar..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Ezber yapan bütün kardeşlerim hepiniz iyisinizdir inşallah..
Rabbim cuma gününün hürmetine dualarınızı kabul eylesin..
Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah..
Allaha şükür ben de çok iyiyim. (5.5 ay oldu )
Ezberlerim biraz geride kaldı benim.. İnşallah tamamlayacağım..
Selam ve dua ile..
Hayırlı cumalar..

aleyküm selam canım.
elhamdülillah çok şükür.
bebeğinin kız mı erkek mi olduüu belli olmuştuır.
mine 35 kardeşimin de epey oldu sanırım.
bir de mine kardeşimiz var tabi.

Allah sağlık sıhhatle doğmalarını hayırlısıyla nasip eylesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar kardeşlerim hamd olsun iyiyiz sizlerde iyisiniz inşallah?
ndyzlf maşallah 5,5 olmuş ben de cinsiyetini soracaktım ilk bebeğindi değil mi senin? mine35 in iki kızı vardı merakla bekliyoruz sizleri de :)
oruca devam ediyorum Allahıma hamd olsun binlerce kere bugün de beyyinenin üstüne iyice bir düşeyim çalışayım diyorum özellikle kuşluk vaktini değerlendirmek istiyorum. a şimdi aklıma geldi saat onda yasin toplantısı var oraya gitmem lazım. gitmeden çalışırım arkadaşıma dinletirim inşallah.
hayırlı cumalar

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam,
Ayşe Rana ablacım , Sıla Ablacım diğer kardeşlerim Allah razı olsun..
benim ikinci çocuğum, birinci çocuğum erkek, yine erkek bekliyoruz.
Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin..
Mevlam kucağıma almayı da nasip eder inşallah..İnşallah sağlıklı hayırlı bir evlat olur,
Mevlat tüm bebek bekleyenlere yardım etsin..
Bu arada erkek ismi araştırıyorum .. önerilerinizi bekliyorum.

Selam ve dua ile...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam, hayırlı cumalar
ndyzlf kardeşim bebeğini hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inşallah
Rabbim uzun ömür versin,
yusuf ismi çok güzeldir düşünmeni tavsiye ederim;)

dua ile...B)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam, hayırlı cumalar
ndyzlf kardeşim bebeğini hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inşallah
Rabbim uzun ömür versin,
yusuf ismi çok güzeldir düşünmeni tavsiye ederim;)

dua ile...B)

hayırlı cumalar canım,ben de kardeşimizin mesajını okurken aklıma ilk yusuf gelmişti,tevafuk oldu.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam tatlım sana nazar değdi zannımca :) çok iyi ezber kabiliyetin var değerlendirirsin inşallah :)

cuma günü 3.sayfayı sorayım ben sanaB)

hayirli cumalar ablacim, nazar mi bilemiyorum:) ama eski performansimi gösteremedigim çok açik, insALLAH ablacim, 3.sayfaya bugün baslayacam Allah'in izniyle, maalesef daha önce ezberleyemedim...Rabbim senden razi olsun...

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...
leyfunnur kardeşim allah tamamına erdirsin inşallah rabbim utandırmasın. inşallah daha güzel haberleri de alırız. sen bizleri haberdar edersin.

ve aleykumselam Erhan kardesim, ALLAH cc. senden razi olsun, amin Rabbim utandirmaz insALLAH, Rabbim senin de gönlüne göre versin, hayirlisiyla bir is bulursun insALLAH...insALLAH haberdar ederim tabiki:a35:

NDYZLF kardesim Rabbim hayirli saglikli dogumlar nasip etsin insALLAH, Yusuf ismini bende çok begenirim...Merveye ve Ayse ablama katiliyorum...

hayirli günler:a07:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam,
Ayşe Rana ablacım , Sıla Ablacım diğer kardeşlerim Allah razı olsun..
benim ikinci çocuğum, birinci çocuğum erkek, yine erkek bekliyoruz.
Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin..
Mevlam kucağıma almayı da nasip eder inşallah..İnşallah sağlıklı hayırlı bir evlat olur,
Mevlat tüm bebek bekleyenlere yardım etsin..
Bu arada erkek ismi araştırıyorum .. önerilerinizi bekliyorum.

Selam ve dua ile...
canım erkekmiş bebeğin hayırlı ömür versin Rabbim inşallah seni hiç üzmesin. tamam senin di değil mi ilk oğlan sünnet olmuştu adıda serdardı galiba. yanlışım olmasında unutmuş olabilirim. bakarız erkek ismi sözlüklere senn için benim de ilk aklıma gelen tabi oğlumun adı eren sonra ebrar, eymen, enes, enis, emre, berke, talha, salih, harun, hüseyin, yavuz, kaan, fatih, mert en sevdiklerim bunlar. inşallah sen de sevdiğin bir ismi koyabilirsin. yanlız anlamlarına mutlaka bakmalısn önemli olan anlamıdır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli cumalar ablacim, nazar mi bilemiyorum:) ama eski performansimi gösteremedigim çok açik, insALLAH ablacim, 3.sayfaya bugün baslayacam Allah'in izniyle, maalesef daha önce ezberleyemedim...Rabbim senden razi olsun...
başladın demek tamam pzt sorayım o zaman sana. amin ablacım sen istersen bir iki günde ezberlersin ablacım ha gayret başaracaksın bu işi :)

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh

böyle uzaktan bakmak biraz üzüyor beni ama ne kadar güzel
sıla ablam allah celle celalüh ecrini kat kat versin inşallah ne kadar emek veriyorsun.
ben de bu akşamdan başlayacağım tekrarlara çok özlemişim çokda yoğun geçiyor.
15 gün önce bir ev tuttum boya badana o eşyaların kurulumu o kadar zahmet şimdi o evden çıkmak zorunda kaldık bir hafta içinde taşınmam gerekiyor.
herşeyin hayırlısı allahtan. ben illa bir düzene oturtatacağım inşallah.
gerçekten çok özledim düzen içinde ibadete sarılmayı çünkü dünyalık koşturmacası hem yoruyor hem huzursuzluk veriyor.
inşallah herşey bir gün yoluna girecek.
evet ablam van gerçekten çok güzel bir şehir göl diyorlar ama deniz gibi dir
kalesi adası tarihi köklü bir yerdir ve sürekli de gelişme halindedir.
inşallah birgün misafir olarak ağırlarım sizi.ama ne kadar güzel olur ne kadar sevinirim.

allah ezberleriniz için kolaylık versin ibadet ve dualarınız kabul etsin inşallah
en kısa zamanda yine bu ezber bölümünü şenledirip ibadetlerimiz artıracağız.

allahın selam ve bereketi hepimizin üzerine olsun.

selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

sıla ablam allah celle celalüh ecrini kat kat versin inşallah ne kadar emek veriyorsun.
15 gün önce bir ev tuttum boya badana o eşyaların kurulumu o kadar zahmet şimdi o evden çıkmak zorunda kaldık bir hafta içinde taşınmam gerekiyor.
gerçekten çok özledim düzen içinde ibadete sarılmayı çünkü dünyalık koşturmacası hem yoruyor hem huzursuzluk veriyor.
inşallah birgün misafir olarak ağırlarım sizi.ama ne kadar güzel olur ne kadar sevinirim.

allah ezberleriniz için kolaylık versin ibadet ve dualarınız kabul etsin inşallah

selam ve dua ile

ALLAH kolaylık versin kardeşim.
çok kısa bir sürede ev değiştirmen kötü olmuş,ama daha hayırlısını nasip etmiştir Rabbim.

mir_erhan

Moderator
ayşe ablam doğru diyorsun
inşallah hayırlısıdır. zahmetleri allah rızası için düşünüyoruz.
inşallah sıkıntılarımızdan kurtulmaya vesiledir.

ablam sende hem çalışyorsun hem anne çocukların okulu hem ibadetlerini aksatmamak için çabalıyorsun.maşallah.
Rabbimiz sizleri yalnız bırakmasın inşallah. ne kadar güzel.
inşallah ecel gününe kadar hak yoldan ayrılmayan sapmayan şaşmayan şaşırmayanlardan oluruz.

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

selam ve dua ile
ve aleyküm selam ve rahmetullah ve beratühü kardeşim amin inşallah tekrarlara başlıyormuşsun sevindim farkındaysan iki üç günde bir iki sure veriyorum üç gündür beyyinedeyiz. yavaş yavaş tekrar edicez unutmıcaz inşallah.
ya demek evi taşıyacaksınız üzüldüm taşınmak çok zordur insan kendine gelemiyor bir süre hele bazı eşyalar elbise dolabı falan sökülüyor napalım bu da günahlarınıza keffaret olsun inşallah. mecbur olacak. ben de ilk üç yıllık evliliğimde dört tane ev değiştirdim çok eski konforsuz evlerde oturdum. birçok bayan oturmazdı. hamd olsun bugünümüze bu beşinci evim geçen yıl taşındım ev bakımından şikayetim yok inşallah sizde yerleşirsiniz dinlenirsiniz. boyada yapmışsınız çok yorucu olur biliyorum. uygun bir ev bulursanız ne güzel olur Allah denk getirsin hem güzel yaşanılabilir hem de uygun fiyatlı olsun inşallah. benim karşımda iki ev var kiralık biri dörtyüz biri beşyüz. mk leri de büyük değil. hayat işte böyle devam edecek. Allahım imtihanlarımızdan sabırla başarıyla çıkabilmeyi nasip etsin.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a hayrlı akşamlar arkadaşlar ve sıla ablam özledim sizleri nasılsınız neler yapıyorsunuz ...gündüzleri enim bilgisayar açmıyor siteyi sizde de aynı mı bilemiyorum şimdi fırsat buldum denk geldi açtı çok şükür...
nasılsınız neye başladınız geçmişe bakamadım özlemişim valla..beni de dualarınızdana yırmayın hep aklımdasınız girmek istiyorum ama uzun süredr açmıyor siteyi bende bi sorun var sandımm..
allah a emanet olun inşallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecm sorun geneldi halloldu hamd olsun sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik tekrarda kadir ve beyyine surelerindeyiz canım.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecm sorun geneldi halloldu hamd olsun sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik tekrarda kadir ve beyyine surelerindeyiz canım.

hayırlı sabahlar arkadaşlar...
sevindim ablacım hallolduğuna..çok şükür güzel gidiyor tabi koku duymazsam yemek kokusu duyarsam kötü oluyorum..bu halime şükrediyorum başka bi sıkıntımız yok çok şükür..
tekrarlara bende başlayayım vakit geçirmeden...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt