Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
deniz yıldızı tebarekeyi bugün bitirebilirsen çok iyi olur yoksa diğerlerini unutucaz. ammeden sonra tekrar başa dönüp tekrar edicez.

hüzünlü amin canım Allah razı olsun senden. eren aslında şu anda anaokulu çağında yaşıtlarının çoğu gidiyor belki seneye gidecek anaokuluna bilmiyorum ben de açevin kurslarında eve ödev veriyorlarmış çizgi çalışmaları vb anaokulu gibi kısmen. ama gelen bayanların çocukları varsa öyle ayrı oda açıyorlarmış çocuklara yani yeterli çocuk yoksa ereni götüremem ben de gidemem. biz gittik komşumla yeni geldim ama öğrenemedik çünkü öğretmen yokmuş bugün yarın sabah öğrenicez inşallah hayırlısı olur. başka kurslarda gördüm arapça osmanlıca yeterli sayı olursa öyle açılıyormuş hafta sonu kurslarını sorabilirim çocuğa babası bakar. nasip artık.

ayşe rana mahmut efendiye bağlı varmış ama evin yerini bilmiyorum bize uzak öğrenebilirim tabi. saatleri nasıl bilmiyorum. diğeri süleymancıların bize yakın geçen yıl gittiği. sistem değişecek mi saatler beslenme nasıl olacak haftaya başlayacakmış öğrenicem. bazı sıkıntılarım vardı geçen yıl. ama mahmut efendiye bağlı olan yerde çok sıkı dediler. cehennem falan anlatılıyorlmuş korkutuluyormuş dediler. biz şu anda korkutmamaya çalışıyoruz çok küçük daha 5,5 yaşında. oraya giden annelerle görüşmem lazım sıkıntıları nelerdi flan hiç tanıdığımda yok. böyle karmaşığım bu günlerde.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
deniz yıldızı tebarekeyi bugün bitirebilirsen çok iyi olur yoksa diğerlerini unutucaz. Ammeden sonra tekrar başa dönüp tekrar edicez.

Hüzünlü amin canım allah razı olsun senden. Eren aslında şu anda anaokulu çağında yaşıtlarının çoğu gidiyor belki seneye gidecek anaokuluna bilmiyorum ben de açevin kurslarında eve ödev veriyorlarmış çizgi çalışmaları vb anaokulu gibi kısmen. Ama gelen bayanların çocukları varsa öyle ayrı oda açıyorlarmış çocuklara yani yeterli çocuk yoksa ereni götüremem ben de gidemem. Biz gittik komşumla yeni geldim ama öğrenemedik çünkü öğretmen yokmuş bugün yarın sabah öğrenicez inşallah hayırlısı olur. Başka kurslarda gördüm arapça osmanlıca yeterli sayı olursa öyle açılıyormuş hafta sonu kurslarını sorabilirim çocuğa babası bakar. Nasip artık.

Ayşe rana mahmut efendiye bağlı varmış ama evin yerini bilmiyorum bize uzak öğrenebilirim tabi. Saatleri nasıl bilmiyorum. Diğeri süleymancıların bize yakın geçen yıl gittiği. Sistem değişecek mi saatler beslenme nasıl olacak haftaya başlayacakmış öğrenicem. Bazı sıkıntılarım vardı geçen yıl. Ama mahmut efendiye bağlı olan yerde çok sıkı dediler. Cehennem falan anlatılıyorlmuş korkutuluyormuş dediler. Biz şu anda korkutmamaya çalışıyoruz çok küçük daha 5,5 yaşında. Oraya giden annelerle görüşmem lazım sıkıntıları nelerdi flan hiç tanıdığımda yok. Böyle karmaşığım bu günlerde.

süleymancıların ki de iyidir canım.
Bizim ki tamamen sevdirerekti.
Tabi ordaki insanların tutumuna bağlı.
Kızım hala orayı çok seviyor.
Kreş gibiydi ortamı.
Sınıflar 10 kişiydi ve hep kız.
Hayırlısı olsun.
Biz de de ders yapmak istememe sorunu var.
Bakalım nasıl alışacak.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
öyle mi inşallah alışır canım çok istediğim birşey çocuğuma okuma yazma öğretmek yardımcı olmak en azından. Allah içlerinden versin. ama kendini çok üzme öyle ya da böyle öğrenecek okuma yazmayı dersleri arkadaşlarından hırslanır belki.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı akşamlar arkadaşlar yarın cuma kim ne ezberlediyse bu akşam yarın tekrar edelim inşallah biliyorsunuz Erhan kardeşimizin düğünü var hafta sonu Allahın izniyle. okuduklarımızı önce büyüklerimize, ölmüşlerimize sonra kardeşimize hediye edelim inşallah dualarla başlasın evlilik hayatına, çok güzel geçsin herşey, Allah celle celalühü maddi manevi bereketlendirsin yuvalarını manevi destek verelim kardeşimize. hem heyecanlı, hem stresli, hem de güzel, inşallah hayatında sadece bir kere yaşayacağı günde tek olmadığını bizlerin manevi desteğini hissettsin istiyorum. yuvalarına bir hatıramız, hediyemiz olsaydı çok isterdim ama net ortamı olduğu için hediyemiz okuduğumuz Kuranlar ve dualar olacak inşallah.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleykum nasılsınız arkadaşlar....Cumanız mübarek dualarınız makbul olsun selam ve dua ile...

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.

Sıla'cığım, Erhan kardeşimiz için çok iyi düşünmüşsün. Allah razı olsun. Okuyup hediye ederim inşallah. Rabbim yuvalarından huzuru ve mutluluğu hiç bir zaman eksik etmesin inşallah. Allah her zaman yar ve yardımcıları olsun. Hayırlı Cumalar... Selam ve dua ile..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,kaç gündür uğrayamadım arkadaşlar,nasılsınız?
erhan kardeşimin düğünü bu haftasonuymuş,hayırlı uğurlu olsun inşALLAH.
hepinizin cuması mübarek olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam arkadaşlar hayırlı cumalar
ben de birazdan ezberlerimi okucam kardeşimize hediye edicem inşallah Allah yolunu açık etsin.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam sıla ablacım ne iyi düşünmüşsün
erhan kardeşimizin yanında dualarımızla olalım inşallah;)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşimiz giremedi galiba tabi yoğundur hazırlıklar falan yasin, tebareke, amme, elif lam mim, bakara 163-164.ayetler, vedduhadan hümezeye kadar okudum Allah kabul etsin. Allahım hatalarımı affetsin. önce peygamber efendimiz sallallahü aleyhi ve selleme sonra tüm büyüklerimize ve ölmüşlermize sonrada Erhan kardeşimize hediyem olsun. okuduklarımızın büyüklerimizin hürmetine inşallah herşey daha da kolaylaşır kardeşimiz çok mutlu olur inşallah bu kadar iyi niyetli, yürekli bir insanı kimse üzmez inşallah. Allah yuvalarını işlerini kolaylaştırsın yuvalarını bereketlendirsin. kazasız, belasız, sorunsuz düğünü geçsin inşallah.

hepinize tekrar hayırlı cumalar Allah geçmiş gelecek tüm günahlarımızı affetsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar kardeşlerim görüşemiyoruz aksaklıklar siteye girememe sebebiyle inşallah iyisinizdir

bugünkü tekrarımız
elif lam mim -----bakara suresi 163-164.ayetleri
namazlarda ve namaz dışında devamlı okuyalım kardeşlerim

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
hepinze hayırlı sabahlar iyi olmaya calışıyoz sıla kardeşim sen nasılsın evet bende siteye kaç günden beri giremiyodum netde problem var galiba.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hamd olsun minecim sitemizde var sorun herkes giremedi. onun dışında benim bilg. da da problem var biraz durunca kapanıyor sayfa hata veriyor. fazla duramıyorum bazen.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nasılsınız?
ben de kaç gündür giremeyince site iptal oldu gibi bir korkuya kapıldım.
bu kadar güzel insanla bir daha görüşemeyeceğim diye üzüldüm.
neyseki geçici bir durummuş.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım bakalım devam edecek mi arıza

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız

vedduha-elemneşrahleke

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı günler hayırlı cumalar kardeşlerim nasılsınız? allah hepinize sağlık, huzur, tüm iyilikleri, güzellikleri, Rabbimin rızasını ve cenneti alayı nasip etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız

tin suresi- alak suresi

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,hayırlı cumalar,
sılacığım nASILSIN.
EPEY UZAK KALDIK.
BUGÜN YİNE SORUN VARDI.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,hayırlı cumalar,
sılacığım nASILSIN.
EPEY UZAK KALDIK.
BUGÜN YİNE SORUN VARDI.
aleyküm selam hayırlı cumalar canım hamd olsun sen nasılsın? oğlanın kreşi başladı geçen yılki yer bugün beslenme bendeydi. getir götür böyle geçecek artık. haftada üç gün. kızının okulu nasıl?
diğer taraftada virüs uyarısı yapıyor bana galiba bilg. virüs kapmış. bir mesaj yazıyorum hata veriyor sayfa. 2-3 haftadır böyle. girmeye korkuyorum.
arada oluyor düzelecek inşallah. zaten fazla duramıyorum ama yine de alışınca zor oluyormuş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt