Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
EZBER TEKRARIMIZ(adiyat suresi)

[URL="http://img37.imageshack.us/img37/8241/capture1fzr.jpg"][URL="http://img37.imageshack.us/img37/8241/capture1fzr.jpg"] [/URL][/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )

100 - Adiyat

Bismillahirrahmânirrahîm

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir.

Âdiyât hızlı koşan atlar demektir

1, 2, 3, 4, 5, 6.Soluk soluğa süratle koşan, (koşarken ayaklarını) vurarak ateş çıkaran, sabah erkenden baskın yapan, orada tozu dumana katan ve düşman topluluğunun ortasına dalan atlara andolsun ki, insan gerçekten Rabbine karşı pek nankördür.

7.Hiç şüphesiz buna kendisi de şahittir.

8.Hiç şüphesiz o, mal sevgisi sebebiyle çok katıdır.

9, 10, 11.Acaba o bilmiyor mu ki, kabirlerde bulunanlar çıkarıldığı ve kalplerdeki ortaya konulduğu zaman, işte o gün onların Rabbi kendilerinin her halinden mutlaka haberdardır.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
sağol canım daha iyi gözüm iki güne iyileşecek gibi. oğlanı kursa bırakıyorum eve geliyorum almaya gidiyorum kalemlerin hepsi dağılmış herkes kullanıyor benimki bir tane resim yapmamış ne boyama yapıyor ne de başka bişey. bir iki satır Kuran okutuyorlar galiba bugün sormadım bile öğretmenine. çocuklar acayip şiddet yanlısı benimki de bilmez öyle şey devamlı vurduklarını tekme attıklarını görüyorum. hiç karşılık vermiyor. senin oğlan yavaş yavaş konuşur artık yürür tatlı olmuştur Allah nazardan korusun. kızına da Allah zihin açıklığı versin eve baya ders veriyorlarmış. anne için de zor. el yazısı da öyle. nasipse haftaya açevin kursuna başlıcam. inşallah ordan memnun oluruz. haftada bir gün zaten iki saat falan öğretmen çok tatlı çocuğa da bakacak bayan varmış. Kuran kursundan erken alıp götürücem oraya nasip olursa.

evet canım,çocuklar,özellikle oğlanlar kavgayı pek seviyor.
benim oğlan da senbin ki gibi olur herhalde.
bu aralar anne diyor.

açevin kursuna bir arkadaşım devam etmişti,çok güzel şeyler var.
biz de her akşam dersten başka bir şey yapamıyoruz.
oyalanmasa 1 saat de.
yine sabha kaldı,bitiremedi.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecim can kırıkları iyiymiş haber vermiş sen de üzülme hamilesin zaten bebeğin herşeyi hisseder etkilenir canım benim. sen de Allaha emanet ol kendine beslenmene dikkat et.

canım,can kırıklarının bir rahatsızlığımı var?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet canım,çocuklar,özellikle oğlanlar kavgayı pek seviyor.
benim oğlan da senbin ki gibi olur herhalde.
bu aralar anne diyor.

açevin kursuna bir arkadaşım devam etmişti,çok güzel şeyler var.
biz de her akşam dersten başka bir şey yapamıyoruz.
oyalanmasa 1 saat de.
yine sabha kaldı,bitiremedi.
armut dibine düşermiş canım.
inşallah açevin kursunu severiz bari orası iyi olur da mutlu oluruz biraz.
biliyorum çok yazı yazdırıyorlar cuma günleri yasine gidiyorum ev sahibi arkadaşta çocuğuna biraz yazı yazdırdı yanımızda tabi el yazısı yavaş yazıyorlar. ama çok büyük mutluluk insanın çocuğunun bişeyler öğrenmesi. benim ki geliyor ne boya yapmış ne çizgi çalışması üç günde 5,5 satır Kuran okumuş ben bir oturuşta okutuyorum üç haftadır hiç ilerleme yok çocukta. öyle koşturuyor. elif ba boyama kitabı almıştım bugün bebeği boya dedim bebeğin be si ikinci sayfa boyamamış okulda öğretmene de rica etmiştim boyatın takip edin diye neyse boyamamış evde boyattım kendim uğraştım. üç haftadır sıkıntı çekiyorum çocukların saldırganlıkları.. bir de hiçbir gelişme olmaması canımı sıkıyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız zilzal ve adiyat suresi

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamunaleykum ablacım nasılsın iyimisin*
giremiyorum siteye fazla. sizleri özlüyorum.
okul ve diğer işlerim tüm zamanımı alıyor.
haftaya da sınavlarım başlıyor. benim için dualarınızı eksik etmeyin.
güz döneminde notlarımı yüksek tutabilirsem bahar dönemin de Akdeniz Üniversitesine geçeceğim inşallah.

diğer kardeşlerim sizler nasılsınız ?
inşallah hepiniz iyisinizdir. her zaman dualarımdasınız.
Allah'a emanet kalın :A

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun sağol sen de iyisindir inşallah Allah zihin açıklığı versin ablacım hayatındaki herşey yolunda gitsin inşallah. yatay geçiş düşünüyorsun galiba antalyaya geçersen daha iyi olur tabi evine yakın olursun. inşallah hayırlısıyla olur.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
GEÇMİŞ OLSUN CANIM.
BEN DE MAİLLERİME HİÇ BAKAMIYORUM.

ÇOCUKLAR ELHAMDÜLİLLAH İYİ.
KÜÇÜK ARADA GRİP OLUYOR SON ZAMANLARDA.
ERENİN KURS NASIL GİDİYOR.
BU YIL DAHA BİLİNÇLENMİŞTİR ARTIK.
BİZDE DE ÖDEV VAR BOL BOL.
DÜN TÜM AKŞAMI ONA AYIDIK.
OĞLUM ÇOK TATLI OLDU MAAŞALLAH,BU ARA ZOR AYRILIYORUZ.
YAŞINA 1 AY KALDI.

ANNEM GELEMİYOR,BURDA RAHATSIZLANIYOR.

LEYFUNNUR CANIM ALLAH SENİN İÇİN HER ŞEYİN HAYIRLI VE GÜZELİNİ NASİP EYLESİN inşALLAH.

esselamu aleykum, hayirli geceler:)
herkes iyidir insALLAH,
ALLAH C.C. razi olsun Ayse ablacim o güzel duan için, cümlemize nasip etsin insALLAH...

Aysecim hamdolsun iyiyiz, Rabbim yardimcin olsun, zihin açikligi versin, hayirlisiyla hersey istedigin gibi geçer insALLAH, dualarimdasin insALLAH...
ALLAH'a emanet olun
...:a07:

kalbiminurlandır

evet olursa inşallah yatay geçiş istiyorum. geçen yıl bir arkadaşımız geçti oraya.
ucden asagı not olmaması lazım.

12 dersim var ama ekonomi dersinde sorun yaşarmıyım acaba diye korkuyorum.
DERSTEN GGEÇTİN AMA HOCADAN GEÇEMEDİN diye bir mantık var. hoca sorunlu yani ...
geçen yıl dersinden 3 kişiyi geçirmiş. ama ben çalışıyorum yapıcam inşallah.

leyfunnurcum sağolasın canım. allah razı olsun.

geçmem benim için çok faydalı olacak inşallah. afyon cok soguk. ben de kansız zayıf bır yapıya sahıbım . zorlanıyorum oranın ikliminde. antalyaya gelmek için dersten kalkmıyorum desem yerıdır. calısıyorum hep.

inşallah olucak :)

selametle :H

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
evet olursa inşallah yatay geçiş istiyorum. geçen yıl bir arkadaşımız geçti oraya.

DERSTEN GGEÇTİN AMA HOCADAN GEÇEMEDİN diye bir mantık var. hoca sorunlu yani ...

geçmem benim için çok faydalı olacak inşallah. afyon cok soguk. ben de kansız zayıf bır yapıya sahıbım . zorlanıyorum oranın ikliminde. antalyaya gelmek için dersten kalkmıyorum desem yerıdır. calısıyorum hep.

inşallah canım allah zihin açıklığı versin:a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum, hayirli geceler:)
herkes iyidir insALLAH,
ALLAH C.C. razi olsun Ayse ablacim o güzel duan için, cümlemize nasip etsin insALLAH...

Aysecim hamdolsun iyiyiz, Rabbim yardimcin olsun, zihin açikligi versin, hayirlisiyla hersey istedigin gibi geçer insALLAH, dualarimdasin insALLAH...
ALLAH'a emanet olun...:a07:

aleyküm selam
kalbimnurlandır anlıyorum seni bizimde öyle hocalarımız vardı ya yüz alırsın ya sıfır mantıklı bir hocamız vardı mesela bizi korkuttu ama yapmadı. bir hocamız dha vardı onunda dersinden kimse geçemezmiş diye duymuştuk arkadaşlar nasılsa geçemeyiz dediler pek çalışmadılar ben her derse girdim not aldım kulağımı dört açtım. hukuk dersiydi noldu biliyor musun okuldan kapıdan girdiğim anda birçok arkadaşım beni tebrik etti aldığım not orta bişeydi aslında kendime güvenim acayip arttı sonuçta okul birincisi ve ben dersten geçtim. okulda iki sınıftan kişi yani. sonuçta okuldan dereceyle mezun oldum. sen de geçeceksin eminim. çalış kendine güven yeter ki. onun dışında ekonomi dersini de biliyorum mikro ve makro ekonomi dersimiz vardı başarılı olacağına inanıyorum canım. kansızlığın içinde biliyorsun pekmez iç incir ye faydası olacaktır. hayırlı akşamlar canım. selametle kal.

kalbiminurlandır

aleyküm selam
kalbimnurlandır anlıyorum seni bizimde öyle hocalarımız vardı ya yüz alırsın ya sıfır mantıklı bir hocamız vardı mesela bizi korkuttu ama yapmadı. bir hocamız dha vardı onunda dersinden kimse geçemezmiş diye duymuştuk arkadaşlar nasılsa geçemeyiz dediler pek çalışmadılar ben her derse girdim not aldım kulağımı dört açtım. hukuk dersiydi noldu biliyor musun okuldan kapıdan girdiğim anda birçok arkadaşım beni tebrik etti aldığım not orta bişeydi aslında kendime güvenim acayip arttı sonuçta okul birincisi ve ben dersten geçtim. okulda iki sınıftan kişi yani. sonuçta okuldan dereceyle mezun oldum. sen de geçeceksin eminim. çalış kendine güven yeter ki. onun dışında ekonomi dersini de biliyorum mikro ve makro ekonomi dersimiz vardı başarılı olacağına inanıyorum canım. kansızlığın içinde biliyorsun pekmez iç incir ye faydası olacaktır. hayırlı akşamlar canım. selametle kal.

mikro-makro ekonomi derslerini detaylı olarak incelemiyoruz ablam. gecen hafta makro ekonomiye basladık ama GENEL İKTİSAT olarak alıyoruz dersi.

yüzeysel gibi. ama yine de takıntılı olacak diye korkmuyorum da degıl.

rahatsızlıgım ıcın pekmez ıcıyorum her sabah kahvaltıda yaklaşık 3 yemek kasıgı kadar. sukur faydasını gordum bıraz daha. fazla usumuyorum ama daha tam anlamıyla afyon sogugu baslamadı :) kasım sonun kar yagdı mı tamam artık bı daha toparlanmak cok zor olucak. neyse abla lafı uzattım :D

tesekkur ederım yıne hersey ıcın. selametle kalın :H

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
ayşecim Rabbim hakkında hayırlısını versin, inşallah herşey istediğin gibi güzel olur:)

ben de bugün hz. Mevlana, Şems-i tebrizi ve bir çok alimlerimizin kabrini ziyeret ettim,
o anki dualarımda hissettiğim maneviyat bambaşka,
sitedeki tüm kardeşlerim için dua ettim ama sizler için özel dua ettim;)
aylardır beraber sureler ezberledik, farklı bir ortam var sanki bizim ders konularımızda:)
Rabbim dualarımızı kabul etsin, hayırlı geceler...

kalbiminurlandır

SAĞOLASIN CANIM BENİM. ALLAH DUALARINI KABUL ETSİN İNŞALLAH .

selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
mikro-makro ekonomi derslerini detaylı olarak incelemiyoruz ablam. gecen hafta makro ekonomiye basladık ama GENEL İKTİSAT olarak alıyoruz dersi.

yüzeysel gibi. ama yine de takıntılı olacak diye korkmuyorum da degıl.

rahatsızlıgım ıcın pekmez ıcıyorum her sabah kahvaltıda yaklaşık 3 yemek kasıgı kadar. sukur faydasını gordum bıraz daha. fazla usumuyorum ama daha tam anlamıyla afyon sogugu baslamadı :) kasım sonun kar yagdı mı tamam artık bı daha toparlanmak cok zor olucak. neyse abla lafı uzattım :D

tesekkur ederım yıne hersey ıcın. selametle kalın :H
geçersin inşallah azmini taktir ettim. devamını dilerim. sonuç başarı olacaktır allahın izniyle. kolay gelsin ablacım.
bişey değil sen de selametle kal. Allah zihin açıklığı versin. :a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
ayşecim Rabbim hakkında hayırlısını versin, inşallah herşey istediğin gibi güzel olur:)

ben de bugün hz. Mevlana, Şems-i tebrizi ve bir çok alimlerimizin kabrini ziyeret ettim,
o anki dualarımda hissettiğim maneviyat bambaşka,
sitedeki tüm kardeşlerim için dua ettim ama sizler için özel dua ettim;)
aylardır beraber sureler ezberledik, farklı bir ortam var sanki bizim ders konularımızda:)
Rabbim dualarımızı kabul etsin, hayırlı geceler...
aleyküm selam canım ne güzel manevi olarak hislerini anlayabiliyorum istanbul gezimden dolayı inşallah bizlere de nasip olur oralara gelmek hiç gelmedim. teşekkür ederiz dualar için Allah razı olsun. aa derslerimiz kardeşliğimiz bir tane bambaşka hamd olsun. mart ayında başlamıştık esmaül hüsnayla
allahım güzel günler, bilgiler, arkadaşlar nasip etti tekrar tekrar hamd olsun. hatimlerde iki yıldır devam ediyor yakında üçe giricez. amin canım hayırlı geceler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız zilzal ve adiyat suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanlar nimet ve bela yönünden dörde ayrılır.

1- Nimet gelince sevinir; dert belâ gelince isyan eder. [Genelde fâsıklar böyledir]

2- Nimete sevinir; belâya isyan etmez; sabredip, gitmesini ister. [Genelde salihler böyledir]

3- Dert belâya da sevinir, razı olur. [Evliya zatlar böyledir.]

4- Dert belâya da sevinir, hatta nimetlerden alınan zevkten daha çok zevk alır; gitmesini istemez. Tatlı gelen şeyin gitmesi istenir mi? [Peygamberler, Eshab-ı kiram böyle idi.]

Bildirilen şehit zatlar, bu dördüncü sınıfa dâhildir. Allahü teâlânın gönderdiği şehitlik nimetini, geri teperler mi hiç? Bilirler ki, dert ve belâ kemend-i mahbûbdur. Kement, sevilenin, seveni kendine çekmek için attığı iptir.

Peygamber efendimiz, bir gün bir dizine torunu Hazret-i Hasan’ı öteki dizine de oğlu Hazret-i İbrahim’i almış severken, Cebrail aleyhisselam gelip, (Allahü teala bunun ikisinden birisini almak istiyor, hangisini tercih edersen onu alacak) dedi. İkisini de almasın deseydi, Allahü teâlâ onun duasını elbette kabul ederdi. Buna rağmen, birisine razı oldu. Hazret-i Hasan’a razı olsa idi, kızı da, damadı da üzülecekti. Onların üzülmemesi için Hazret-i İbrahim’e razı oldu. Allahü teâlânın attığı kemende severek yapıştı.

dinimizislam.com dan alıntıdır

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt