Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razı olsun.Çok güzel bir çalışma olmuş.Yalnız sizden bir ricam vardır.Ben bir çok sure biliyorum.Şu an da Beyyine Suresini ezberledim.Lakin kafama takılan bir soru var o da şudur;
Ezber işi veya Kur'an okumak zeval vakitlerinde caiz midir?.Tek öğrenmek istediğim budur..İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Rabbime emanetsiniz..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razı olsun.Çok güzel bir çalışma olmuş.Yalnız sizden bir ricam vardır.Ben bir çok sure biliyorum.Şu an da Beyyine Suresini ezberledim.Lakin kafama takılan bir soru var o da şudur;
Ezber işi veya Kur'an okumak zeval vakitlerinde caiz midir?.Tek öğrenmek istediğim budur..İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Rabbime emanetsiniz..
amin ben her vakit okuyorum kardeşim. o vakitlerde namaz kılınmıyor mekruh. onun dışında Kuran okuyun tesbih çekin zikir yapın. Allah kabul etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız

kadir suresi

beyyine suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar arkadaşlar...
sevindim ablacım hallolduğuna..çok şükür güzel gidiyor tabi koku duymazsam yemek kokusu duyarsam kötü oluyorum..bu halime şükrediyorum başka bi sıkıntımız yok çok şükür..
tekrarlara bende başlayayım vakit geçirmeden...
hayırlı sabahlar minecim ev hanımı oluncada imkansız yemek yapmamak allah yardımcın olsun geçer yakın zamanda bu aşermeler. Allah hayırlı doğumlar nasip etsin.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler arkadaşlar benim yine bilgisayar iptal oldu inşallah bir daha bozulmaz... nasılsınız inanın hep aklım sizde neyseki yine tekrar yapıyomuşuz birşeyler kacırmamışım tekrardan hayırlı geceler..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler arkadaşlar benim yine bilgisayar iptal oldu inşallah bir daha bozulmaz... nasılsınız inanın hep aklım sizde neyseki yine tekrar yapıyomuşuz birşeyler kacırmamışım tekrardan hayırlı geceler..
hayırlı sabahlar minecim inşallah bir daha olmaz benim de arada bozuluyor bilgisayarım virüs flan bulaşıyor. eşlerimizden Allah razı olsun hallediyorlar. evet artık tekrar yapıcaz hep.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,nasilsiniz?

Yine çok güzel konular var sitede.
Zamanim olsa da hepsine bakabilsem.

Erhan kardeşim inşallah çok kolaylikla taşinir.
Hamile kardeşlerimize de rabbim kolayliklar versin inşAllah.

Silaciğim,sen nasilsin?

mir_erhan

Moderator

Hamile kardeşlerimize de rabbim kolayliklar versin inşallah.

Silaciğim,sen nasilsin?

ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh.

ayşe ablam allah celle celalüh senden razı olsun. amin inşallah
dualarını esirgeme kardeşinden.
inşallah sende işinde ve yuvanda muvaffak olursun daim.

Rahman ve Rahim olana emanet ol

selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh.

Ayşe ablam allah celle celalüh senden razı olsun. Amin inşallah
dualarını esirgeme kardeşinden.
Inşallah sende işinde ve yuvanda muvaffak olursun daim.

Rahman ve rahim olana emanet ol

selam ve dua ile

amin kardeşim amin.
Memleketine yerleşmen ne güzel.
Az evvel annemle konuştum,ve CANIM ANNECİĞİMİ çok özledim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Silaciğim,sen nasilsin?
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? sorma ben de pek bakamıyorum siteye bir gözüm kanlanmış ve acıyor. maillerim baya birikmişti bin tane filan site açılmayınca yarısını okudum bir haftada faydalı oldu şimdi bişey okuyamıyorum geçer inşallah. çocukların nasıl? anneni özlemişsin inşallah oda gelebilir senin yanına da görüşebilirsiniz.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum, hamdolsun Ayse ablacim iyiyiz,
hayirli aksamlar herkese, geçmis olsun Sila ablacim, insALLAH geçer...
ben 3.sayfanin ilk 3 satiri ezberledim Allah'in izniyle ablacim, aksilik rahatsizlandim devam edicem insALLAH...
Allah'a emanet olun, hayirli aksamlar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum, hamdolsun Ayse ablacim iyiyiz,
hayirli aksamlar herkese, geçmis olsun Sila ablacim, insALLAH geçer...
ben 3.sayfanin ilk 3 satiri ezberledim Allah'in izniyle ablacim, aksilik rahatsizlandim devam edicem insALLAH...
Allah'a emanet olun, hayirli aksamlar...
aleyküm selam ve rahmeteulah canım amin inşallah hatimi açtım şimdi dinledireyim gözümü. iyi üç satır ezberlemişsin anladım ablacım devam edersin inşallah. sen de Allaha emanet ol hayırlı akşamlar.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? sorma ben de pek bakamıyorum siteye bir gözüm kanlanmış ve acıyor. maillerim baya birikmişti bin tane filan site açılmayınca yarısını okudum bir haftada faydalı oldu şimdi bişey okuyamıyorum geçer inşallah. çocukların nasıl? anneni özlemişsin inşallah oda gelebilir senin yanına da görüşebilirsiniz.

GEÇMİŞ OLSUN CANIM.
BEN DE MAİLLERİME HİÇ BAKAMIYORUM.

ÇOCUKLAR ELHAMDÜLİLLAH İYİ.
KÜÇÜK ARADA GRİP OLUYOR SON ZAMANLARDA.
ERENİN KURS NASIL GİDİYOR.
BU YIL DAHA BİLİNÇLENMİŞTİR ARTIK.
BİZDE DE ÖDEV VAR BOL BOL.
DÜN TÜM AKŞAMI ONA AYIDIK.
OĞLUM ÇOK TATLI OLDU MAAŞALLAH,BU ARA ZOR AYRILIYORUZ.
YAŞINA 1 AY KALDI.

ANNEM GELEMİYOR,BURDA RAHATSIZLANIYOR.

LEYFUNNUR CANIM ALLAH SENİN İÇİN HER ŞEYİN HAYIRLI VE GÜZELİNİ NASİP EYLESİN inşALLAH.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı

Silaciğim,sen nasilsin?

Ayşe Rana ablacığım ve diğer ablalarım dualarınız için Allah razı olsun..
Bu arada önerdiğiniz YUSUF ismi için de teşekkür ederim.. Allah hepinizden razı olsun. Allaha emanet olun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
GEÇMİŞ OLSUN CANIM.
BEN DE MAİLLERİME HİÇ BAKAMIYORUM.

ÇOCUKLAR ELHAMDÜLİLLAH İYİ.
KÜÇÜK ARADA GRİP OLUYOR SON ZAMANLARDA.
ERENİN KURS NASIL GİDİYOR.
BU YIL DAHA BİLİNÇLENMİŞTİR ARTIK.
BİZDE DE ÖDEV VAR BOL BOL.
DÜN TÜM AKŞAMI ONA AYIDIK.
OĞLUM ÇOK TATLI OLDU MAAŞALLAH,BU ARA ZOR AYRILIYORUZ.
YAŞINA 1 AY KALDI.

ANNEM GELEMİYOR,BURDA RAHATSIZLANIYOR.

LEYFUNNUR CANIM ALLAH SENİN İÇİN HER ŞEYİN HAYIRLI VE GÜZELİNİ NASİP EYLESİN inşALLAH.
sağol canım daha iyi gözüm iki güne iyileşecek gibi. oğlanı kursa bırakıyorum eve geliyorum almaya gidiyorum kalemlerin hepsi dağılmış herkes kullanıyor benimki bir tane resim yapmamış ne boyama yapıyor ne de başka bişey. bir iki satır Kuran okutuyorlar galiba bugün sormadım bile öğretmenine. çocuklar acayip şiddet yanlısı benimki de bilmez öyle şey devamlı vurduklarını tekme attıklarını görüyorum. hiç karşılık vermiyor. senin oğlan yavaş yavaş konuşur artık yürür tatlı olmuştur Allah nazardan korusun. kızına da Allah zihin açıklığı versin eve baya ders veriyorlarmış. anne için de zor. el yazısı da öyle. nasipse haftaya açevin kursuna başlıcam. inşallah ordan memnun oluruz. haftada bir gün zaten iki saat falan öğretmen çok tatlı çocuğa da bakacak bayan varmış. Kuran kursundan erken alıp götürücem oraya nasip olursa.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar can kırıkları arkadaştan haber var mı konuyu bulamadım merak ettim silinmiş mi haber var mı bilen var mı?yeri değil ama deniz yıldızı arkadaşım tanıyor sanırım allah korusun aklımda...allah a emanet olun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar can kırıkları arkadaştan haber var mı konuyu bulamadım merak ettim silinmiş mi haber var mı bilen var mı?yeri değil ama deniz yıldızı arkadaşım tanıyor sanırım allah korusun aklımda...allah a emanet olun..
aleyküm selam minecim can kırıkları iyiymiş haber vermiş sen de üzülme hamilesin zaten bebeğin herşeyi hisseder etkilenir canım benim. sen de Allaha emanet ol kendine beslenmene dikkat et.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

İnsanların en kötüsü

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:
İnsanların en kötüsü, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır.
Kalbinde Allah korkusu çok az olan, dünya sevgisi bulunan, haramlardan sakınmayan, âlim olduğunu söylerse şaşılır.
Kul, muhabbet makamına, Allahü teâlânın dostlarına dost, düşmanlarına düşman olmakla kavuşur.
Amellerin en üstünü; doğru amel işlemek, sünnet üzere hizmete devam etmektir.
Kalbin Allahü teâlâdan başkasına meyletmesi, Allahü teâlânın azabını çabuklaştırır.
Yaptığı amellerin, kendisini Cehennem azabından kurtarıp, Allahü teâlânın rızasına kavuşturacağını zanneden kimse, büyük hata etmiştir. Allahü teâlânın fadlı ve ihsanıyla kurtulabileceğini düşünen kimseyi, Allahü teâlâ rıza makamlarının en sonuna ulaştırır.
Tevhidin esası üç şeydir:
1- Allahü teâlâyı Rab olarak tanımak,
2- Onu bir olarak ikrar etmek,
3- Ona hiç bir şeyi ortak koşmamak.
İtikadı doğru olup da, Allahü teâlânın, rızka kefil olduğuna itimat eden ve emrettiği ibadetleri ihlâsla ve doğru olarak yapan, evliya olur.
Allahü teâlânın yardımıyla nefsinin arzularına uymayan kimse, havada uçandan ve su üzerinde yürüyenden daha üstündür.
Kim gündüzünü Allahü teâlâyı hatırlayarak yani dine uyarak geçirirse, bütün gün zikretmişlerden sayılır.
Çok ilimden ziyade, az da olsa, edebe muhtaç olduğunu bilmek pek kıymetlidir. Edep, insanın nefsini bilmesi, tanımasıdır.
Âlimleri hafife alanların ahireti, âmirleri hafife alanların dünyası, dostlarını hafife alanların mürüvveti yıkılır.
Müstehabları yapmakta gevşek davranan, sünnetleri yapamaz. Sünnetleri yapmakta gevşek davranmak, farzların yapılmasını zorlaştırır. Farzlarda gevşek davranan da marifete, Allahü teâlânın rızasına kavuşamaz.

dinimizislam.com dan alıntıdır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ezber tekrarımız zilzal ve adiyat suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
EZBER TEKRARIMIZ(zilzal suresi)

1. Yerküre kendine has sarsıntısıyla sallandığı,

2. Toprak ağırlıklarını dışarı çıkardığı,

3. Ve insan "Ne oluyor buna!" dediği vakit,

4. İşte o gün (yer) haberlerini anlatır,

5. Rabbinin ona bildirmesiyle.

6. O gün insanlar amellerini görmeleri (karşılığını almaları) için darmadağınık geri dönüp gelirler.

7. Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür.

8. Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu görür.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt