Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
kaç gündür site bi var bi yok
inşallah sorun kısa zamanda hallolur
tekrarlara devam ediyorum elimden geldiğince:H

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, sitedeki sorun halloldu sanirim, bende bir an korkuya kapildim, neyseki kavustuk:a15:
Sila ablacim bu aralar çok yogundum siteye giremedim, ezber de yapamadim, insALLAH bugunden sonra yogunlugum azalacak, devam edecem 3.sayfaya, hayirli bir meselem vardi, ALLAH'in izniyle sözlendim, diger hayirli haberleri bekliyoruz arkadaslardan artik:a35:
Rabbim herkese O'nun rizasina uygun hareket eden kullar olmamizi nasip etsin insALLAH...
Rabbim yardimciniz olsun, hayirli geceler
...:a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, sitedeki sorun halloldu sanirim, bende bir an korkuya kapildim, neyseki kavustuk:a15:
Sila ablacim bu aralar çok yogundum siteye giremedim, ezber de yapamadim, insALLAH bugunden sonra yogunlugum azalacak, devam edecem 3.sayfaya, hayirli bir meselem vardi, ALLAH'in izniyle sözlendim, diger hayirli haberleri bekliyoruz arkadaslardan artik:a35:
Rabbim herkese O'nun rizasina uygun hareket eden kullar olmamizi nasip etsin insALLAH...
Rabbim yardimciniz olsun, hayirli geceler...:a14:
ve aleyküm selam oo hayırlı olsun canımıniçi inşallah sözlün seni hiçbir zaman üzmesin. erhandan da haber bekliyoruz bayadır girmedi inşallah iyilerdir herşey güzel geçmiştir.
tamam 3. sayfayı sorayım sana iki üç ün sonra fala.
amin amin amin hayırlı geceler.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
Rabbim yardimciniz olsun, hayirli geceler...:a14:

aleyküm selam canıım, inşallah çook mutlu olursunuz
hayırlı geceler:a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
"Haram Aylardan (Muharrem,Zilkade,Zilhicce,Recep'den)üç gün oruç tutana,Allahü Teala dokuz yüz senelik oruç sevabı yazar."
(Hadis-i Şerif,İhyau Ulumi'd-din)

(Riyâzü's-salihîn,II,507)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Dört kıymetli aydan biridir. Bir âyet-i kerime meali:
(Allah’ın, gökleri ve yeri yarattığı günden beri, ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü, haram [hürmetli] olan aylardır) [Tevbe 36]
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Haram aylar, Receb, Zilkade, Zilhicce ve Muharremdir.) [İbni Cerir]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
şevval ayı bitti arkadaşlar. bu ayda oruca devam edelim tabi gününü siz bilirsiniz ama kendim pzt perşembe oruçlara devam etmeye çalışıcam inşallah. kazaları olanlar kazaya niyetlenseler daha iyi olur.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı Sabahlar. Gününüz aydın olsun. Bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu, sağlıklı ve mutlu geçsin. İşleriniz rast gitsin, kolay gelsin inşallah. Geçen haftadan bu yana yeni girebildim. İnşallah bir daha arızalanmaz.
İnşallah herkes iyidir.

Leyfennur, hayırlı uğurlu olsun. İnşallah çok çok çokkkk mutlu olursunuz. Rabim tamamına erdirsin.

Sıla canım, iyisindir inşallah. Ben de derslerimi çalışıyorum vakit buldukca. Öğrendiklerimizi hiç unutmayız, beynimizde kazılı kalır inşallah. Hayır günler dilerim. Selam ve dua ile..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı cumalar canım hamd olsun sen nasılsın? oğlanın kreşi başladı geçen yılki yer bugün beslenme bendeydi. getir götür böyle geçecek artık. haftada üç gün. kızının okulu nasıl?
diğer taraftada virüs uyarısı yapıyor bana galiba bilg. virüs kapmış. bir mesaj yazıyorum hata veriyor sayfa. 2-3 haftadır böyle. girmeye korkuyorum.
arada oluyor düzelecek inşallah. zaten fazla duramıyorum ama yine de alışınca zor oluyormuş.

hayırlı olsun erene canım.
kızım da ödevlerle uğraşıp duruyor.
öğlen eve geliyor.
3 de tekrar.

evet diğer tarafta bakıyorum ama yoksun.
bir sayfa açılıp duruyor hala.

leyfunnur hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin inşALLAH.

erhan kardeşimi ben de merak ediyorum.
inşALLAH güzel haberlerini alırız.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
şevval ayı bitti arkadaşlar. bu ayda oruca devam edelim tabi gününü siz bilirsiniz ama kendim pzt perşembe oruçlara devam etmeye çalışıcam inşallah. kazaları olanlar kazaya niyetlenseler daha iyi olur.

ben de bu hafat başlıyayım dedim ama haftaya inşALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben de bu hafat başlıyayım dedim ama haftaya inşALLAH.
inşallah canım sen güzel oruç tutuyorsun maşallah.
şevval altı gün bitti. hamd olsun bu ayda iki gün tuttum yarın yine istiyorum. inşallah bu yıl geçen yıla göre daha çok tutmak istiyorum allahım sağlık ve huzur versin yapabileyim inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar herkes iyidir inşallah ezberlemizi unutmayalım uğraştık emek verdik.

bugünkü ezber tekrarımız

kadir suresi
beyyine suresi

beyyine suresini ikiye bölebilirsiniz ilk yarısını 1.rekatte ikinci yarısını 2.rekatte okuyabilirsiniz ben öyle yapıcam en çok takıldığım sure.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ (KADİR SURESİ)

[URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır. Kadr, azamet ve şeref demektir

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
8.DERSİMİZ
BEYYİNE SURESİ

[URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"] [/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )98 - BeyyineBismillahirrahmânirrahîm Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine, apaçık delil demektir

1.Kitap ehlinden inkâr edenler ile Allah'a ortak koşanlar, kendilerine apaçık delil gelinceye kadar (küfürden) ayrılacak değillerdi.

2.Bu delil, tertemiz sahifeleri okuyan, Allah tarafından gönderilen bir peygamberdir.

3.O sahifelerde dosdoğru hükümler vardır.

4.Kendilerine kitap verilenler, ancak kendilerine o apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5.Halbuki onlara, ancak dini Allah'a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O'na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte bu dosdoğru dindir.

6.Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah'a ortak koşanlar, içinde ebedi kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

7.Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

8.Rableri katında onların mükafatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları Adn cennetleridir. Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. İşte bu mükafat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Kim Beyyine sûresini okursa, kıyâmet günü, hayrın, iyiliğin kaynağı ile berâber olur.”

“Allahü teâlâ, Beyyine sûresini okuyan kişinin kırâatini dinler ve şöyle buyurur: Müjde olsun kulum! İzzetime yemîn olsun ki, gerek dünya ve gerek âhiret hâllerinden hiç birinde seni unutmayacağım ve seni Cennete yerleştireceğim tâ ki hoşnut oluncaya kadar.”

“Beyyine sûresini münâfıklar okumaz ve kalbinde Allahü teâlânın varlığında şüphesi olan da okuyamaz. Allahü teâlâya yemîn ederim ki, yer ve gök yaratıldğından beri melekler bu sûreyi okuyarlar. Kim bu sûreyi okursa, Alalhü teâlâ onun dînini ve dünyasını muhâfaza eder ve onun için istigfâr edecek melekler gönderir.”

Enes bin Mâlik şöyle anlatır: "Peygamber efendimiz, Übey bin Ka'b'a buyurdu ki: “Allahü teâlâ, Beyyine Sûresini sana okumamı emretti.” Übey; "Ey Allahın resûlü!.. Allahü teâlâ benim adımı da andı mı?" dedi. Peygamber efendimiz; “Evet” buyurdu. Bunun üzerine Übey bin Ka'b ağlamaya başladı.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam oo hayırlı olsun canımıniçi inşallah sözlün seni hiçbir zaman üzmesin. erhandan da haber bekliyoruz bayadır girmedi inşallah iyilerdir herşey güzel geçmiştir.
tamam 3. sayfayı sorayım sana iki üç ün sonra fala.
amin amin amin hayırlı geceler.

esselamu aleykum güzel ablacim, ALLAH c.c. razi olsun senden, insALLAH ablacim...ablacim maalesef henüz baslamadim 3.sayfaya, 1. ve 2.sayfayi tekrar etmem gerek insALLAH, Rabbim zihin açikligi versin cümlemize...

aleyküm selam canıım, inşallah çook mutlu olursunuz
hayırlı geceler:a14:

sagol canim benim insALLAH sende olursun, o güzel kalbine göre versin Rabbim, cümlemize insALLAH...

Leyfennur, hayırlı uğurlu olsun. İnşallah çok çok çokkkk mutlu olursunuz. Rabim tamamına erdirsin.
QUOTE]

Allah c.c. razi olsun ablacim, amin Rabbim cümlemizi hayirli yoldan ayirmasin insALLAH...

leyfunnur hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin inşALLAH.

erhan kardeşimi ben de merak ediyorum.
inşALLAH güzel haberlerini alırız.

Allah c.c. razi olsun ablacim, bende Erhan kardesimi çook merak ediyorum, güzel haberlerini bekliyoruz insALLAH...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum güzel ablacim, ALLAH c.c. razi olsun senden, insALLAH ablacim...ablacim maalesef henüz baslamadim 3.sayfaya, 1. ve 2.sayfayi tekrar etmem gerek insALLAH, Rabbim zihin açikligi versin cümlemize...
ve aleyküm selam tatlım sana nazar değdi zannımca :) çok iyi ezber kabiliyetin var değerlendirirsin inşallah :)

cuma günü 3.sayfayı sorayım ben sanaB)

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

en çok özlediğim bölüm burasıydı.
kuranı kerim kokusu, iman coşkusu
hayırda yarışırken huzur ile dolan yürek....
evet en çok burayı özledim. inşallah en kısa zamanda toparlanır eskisi gibi devam ederim
toparlanmasamda topal topal geriden yetişmeye çalışacağım sizlere ama sınıfta kalmayacağım sıla ablam. :)

sıla ablam inşallah iyisiniz ilece erenimiz güzel yeğenimiz kreşe başladı tekrar.
maşallah büyümüştür artık nerdeyse askerlik çağına girecek ben yeni evden çıktım. :)
inlallah ablam o günleride görürsün eren yeğenimizin
ayşe ablam da maşallah hem çalışmak hem anne olmak daha zor olsa gerek
Rabbimiz kendi yolunda ayırmasın inşallah çocuklarda hayırlı bir hayata dahil olurlar inşallah.
merve kardeşim allah celle celalüh senden razı olsun dualar la beni yalnız bırakmadın allah da seni yalnız bırakmasın inşallah.

leyfunnur kardeşim allah tamamına erdirsin inşallah rabbim utandırmasın. inşallah daha güzel haberleri de alırız. sen bizleri haberdar edersin.

hüzünlü mine kardeşim ayşe kardeşim ve beni dualarında unutmayan kardeşlerim allah celle celalüh hepinizden razı olsun işleriniz hep rast gitsin inşallah.
hiç bir zaman sizleri yalnız bırakmasın inşallah.

ben arada bir uğramaya çalışırım bu günlerde.inşallah ilerde daha sık takip edecek imkanları bulurum. o güzel ve yürekten dualarınızdan beni de unutmazsınız inşallah.
hepiniz Rahman ve Rahim olan
Melik Aziz mucib olan Allah a emanet olun..

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü kardeşim hoşgeldin huzur getirdin inşallah en kısa zamanda dönersin kimsesiz kaldık burda ama ablan istikrarla burda ve ezberlerini tekrar ediyor seni merak ettik herşeyin güzel geçmesine sevindik. bundan sonrası daha iyi olur inşallah. güneş kardeşimize de Allah sağlık sıhhat versin. Allah size de eren kadar tatlı ama uslu bir yavru nasip etsin.
evet tekrar başladı geçen yılki yere haftada üç gün inşallah bu yıl geçen yıldan daha sorunsuz huzurlu, güzel geçer. inşallah görürüm askere gittiği evlendiği çocuğu olduğu günleri. Allahım Fettah isminin hürmetine hayırlı bir iş nasip etsin sana da evinize bereket versin tekrar dönersin inşallah. iftarda dua edicem sana ve eşine inşallah. evi vana açmışsın ailelere yakın daha iyi olmuş rahat görüşebilirsiniz van çok güzel bir yer diye duymuştum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt