Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
902 - İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) Resûlullah'ın şöyle söylediğini rivayet etmiştir:

"Kur'ân-ı Kerim'i ezberlemiş olan kimse, bağlı devesi olan kimse gibidir, bu adam devesine itina gösterirse onu elinde tutar, salıverirse deve çeker gider."

Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 23; Müslim, Salâtu'l-Müsâfirin 226, (789); Muvatta, Kur'ân, 4, (1,202); Nesâî,Salât 37, (2,154).

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİ: Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm

1.Elif Lâm Mîm

2.Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. ALLAH’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.

3.Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de ALLAH yolunda harcarlar.

4.Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.

5.İşte onlar Rab’lerinden (gelen) bir doğru

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar herkes ezberledi mi? yarın yenisini vericem inşallah.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykumselam kardesim
ezberlenmistir bakara suresi
Allahu Teala kolayliklar versin

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve Rahmetüllahi ve berekatüh..
herkese hayırlı bir gün olur inşallah..
ablam ben bugün biraz fazla yoğunum o yüzden katılımlardan birazgeri kaldım...
inşallah işlerimi biraz hafifletir kaıtlırım size...
bende ezberim tamdır hamd olsun diğer arkadaşlarımız gibi..
yeni derse arkadaşlar da uygun görüyorsa bende hazırım..

duanızı esirgemeyin benden Allah rızası için..
selam ve dua ile...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam hayırlı günler
ben de ezberledim yeni derse hazırım inşallah
Rabbim herkese kolaylık versin
selametle....

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykumselam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu,
hayirli günler arkadaslar,
ezberimi tamamladim Sila ablacim,
namazda okumaya basladim, insaAllah unutmam!!
Allah Celle Celaluhu kolaylik versin cümlemize,
Allah'a emanet olun...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar...allah ıma şükürler olsun ki benimde ezberim tam..bi kaç tekrarla pekişti yetiştim sizlere..yeni derse bende hazırımm...rabbim hepimize zihin açıklığı versin...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tamam o zaman elif lam mimi namazda namaz haricinde ezbere okuyalım. şimdi bu mesajımı ezberi bitiremeyen varsa eğer görmesin :) yarın vericem ders olarak. bildiğiniz şekilde. bugün yüzünden okuyabilir ezberi tamamlayanlar.

(Cinnilerin azılılarına Bekara suresindeki şu âyetlerden daha şiddetli gelen bir şey yoktur. "Ve ilâhüküm ilâhün vâhidün" den itibaren iki âyet.) [Deylemi]

ayet no:163-164(163.ayet 23.sayfanın en altında 24.sayfanın ilk ayeti)

http://kuran.islamiyet.gen.tr/arayuz.php?dil=arb&sayfa=23
http://www.kuran.gen.tr/?kid=1&sid=2&x=s_main&y=s_middle

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam arkadaşlar amin sevindim ezberlediğinize. bugün daha fırsat verelim ezbeleyemeyen varsa.

bir de nafile namaz vardı dört rekatlik ezberi unutmamak için gece kalkmaya çalışalım. kendimizi gece kalkmak için hazırlayalım.

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
bende ezberledim inşallah.
yeni ayetler için hazırım.

KAFİRLER İSTEMESEDE , ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR.(saff/8)

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDULİLLLAH bende hazırım inşaALLAH...
yeni dersimiz nedir??

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım ya yine nekadar güzel ve faydalı hepimizin problemi olan ezberleme zorluğuna el atmışşın bunu tüm kalbimle samimiyetle söylüyorum seni ve burada olan tüm kardeşlerimi dünya gözüyle olmasada kalb gözüyle görüp çok sevizyorum inan sizlerin sayesinde islami bilgilerim daha çoğalıyor aradığım her şey var bende uyguluyacağım ezberlemek için yazdığın namaz ve duaları yerine getireçeğim rabbimin izniyle ezberlemede kolaylı olur inşallah yaş ilerledikçe ezberlemek çok zor oluyor kafada bin bir sorun varken sağlıçakla kalın canım allaha emanet olun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım ya yine nekadar güzel ve faydalı hepimizin problemi olan ezberleme zorluğuna el atmışşın bunu tüm kalbimle samimiyetle söylüyorum seni ve burada olan tüm kardeşlerimi dünya gözüyle olmasada kalb gözüyle görüp çok sevizyorum inan sizlerin sayesinde islami bilgilerim daha çoğalıyor aradığım her şey var bende uyguluyacağım ezberlemek için yazdığın namaz ve duaları yerine getireçeğim rabbimin izniyle ezberlemede kolaylı olur inşallah yaş ilerledikçe ezberlemek çok zor oluyor kafada bin bir sorun varken sağlıçakla kalın canım allaha emanet olun
aleyküm selam ablacım inşallah elif lam mimi ezberledik ablacım. aramıza hoşgeldin :) haklısın ablacım sorunlar çok Allah yardımcımız olsun. inşallah yaparız ya her gün değil zaten haftada bir iki tane ezberlicez. 1.dersimiz 6.sayfada

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanların eve girmemesi için

Sual: Şeytanların eve girmemesi için ne okumalı?
CEVAP
Eve girerken Âyet-el-kürsi okunursa şeytan o eve giremez. Ayrıca evde Kur'an-ı kerim okunursa, şeytanlar evden uzaklaşır. İbni Mesud hazretleri buyuruyor ki:
(Bekara suresinin başından 5 âyet okunduğu gece eve şeytan giremez.) [Darimi]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanların eve girmemesi için

Sual: Şeytanların eve girmemesi için ne okumalı?
CEVAP
Eve girerken Âyet-el-kürsi okunursa şeytan o eve giremez. Ayrıca evde Kur'an-ı kerim okunursa, şeytanlar evden uzaklaşır. İbni Mesud hazretleri buyuruyor ki:
(Bekara suresinin başından 5 âyet okunduğu gece eve şeytan giremez.) [Darimi]
Allah razı olsun canım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt