Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı
HAZİRANDA KAR İSTEMEK

HAZİRANDA KAR İSTEMEK

--------------------------------------------------------------------------------
Annesi çok enteresan bir hadise anlattı:
Özürlü çocuğunun bu dünyada en çok istediği şey top oynamakmış.
Fakat mahallenin çocukları onu oyuna bir türlü almıyorlarmış.
Garibim saha kenarında oturuyor,içini çekerek onları seyrediyormuş.Bıkmadan usanmadan;Bende. oynasam diyor ama her seferinde tersleniyormuş.Bir gün bütün cesaretini toplayıp takım kaptanına sormuş.Bir kere olsun sizinle oynayamazmıyım,
Kaptan, çocuğa alay alaylı sırıtarak demişki: Evet oynarsın ama şansın varsa. Ne şansı, Bak eğer kar yağarsa ve bir arkadaşımız hasta olup gelmezse,Onun yerine seni alırız, tamammı.
Çocuk bu küçücük işarete bir sevinmiş ki, sormayın Bir ümitle koşarak eve gelmiş. Anne kar nezaman yağar.Kışın yağar oğlum.
Yarın yağsa, Yavrum haziranın ortasında kar yağdığı nerde görülmüş.
Peki karı kim yağdırıyor,Elbette Allahü teala.Ben ondan istesem,
Sen karı ne yapacaksın, Eğer kar yağarsa arkadaşlarım beni oyuna alacaklar. Öylemi Ah yavrum benim.....
Çocuk odasına çekilmiş, öyle içten ama öyle içten dua etmişki....
Ve ne olmuş biliyormusunuz ,Kar yağmış kar. Herkes şaşırmış, ama kaptan işin farkındaymış. O günden sonra onu hep takımına almış

Ahmet sırrı arvas
Herkesin bir hikayesi var"

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Unutulmak üzerine !

Unutulmak üzerine !

Belli günler vardır. Yıl çemberi dönüp dolaştığı, aynı tarihi gösterdiğinde, saatler gonglarını vurduğunda, hafızanın tozlu pencereleri açılıp usumuza misafir olan günler.

"Unuttum işte" diye söylenen o küçük kandırmacayı günü geldiğinde karşımızda yeniden bulduğumuz, mümkün olsa takvimlerden kazımaya çalıştığımız o acımasız günler !

Kişiler vardır. Unutulan günlerin unutulma sebebi olan kişiler
Unutulan günler unutulmadığı gibi, o günlerin unutulma sebebi olan kişiler de yok olmazlar.

Bir yürek gümbürtüsü kopar taa derinlerde bir yerlerde. Herşey tazedir aslında, sadece biraz bastırılmış, basınçlanmıştır.

Unutmanın mümkün olmayacağını, "unuttum" demenin bile aslında unutmamak olduğunu bilerek barışık olmalı insan takvimdeki günlerle.

Beş yıl, on yıl, kırk yıl geçse bile takvimin özel günlerinde gülümsemenin tadına varmalı insan.
Mutlu son hoş bakışlarla geçmişi gülümseyerek anımsamak olmalı.. Öyle değil mi ?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Unutulmak üzerine !

Unuttum işte" diye söylenen o küçük kandırmacayı günü geldiğinde karşımızda yeniden bulduğumuz, mümkün olsa takvimlerden kazımaya çalıştığımız o acımasız günler

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Unutmak kişinin kendini unutmasıdır. Takvim yapraklarıyla değil kişinin kendisiyle mücadelesidir aslında tüm uğraş. Rabbim unutkanlığı yaşatmasın bütün insanlığa. Paylaşımınız için sağolun. Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Unutmak kişinin kendini unutmasıdır. Takvim yapraklarıyla değil kişinin kendisiyle mücadelesidir aslında tüm uğraş. Rabbim unutkanlığı yaşatmasın bütün insanlığa. Paylaşımınız için sağolun. Selam ve dua ile.
Yorumunuz için çok tşk konak kardeşim dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Yorumunuz için çok tşk konak kardeşim dua ile

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

COK DOGRU BIRAZ DAHA HOSGORU ILE NEDEN OLMASIN.UNUTTUM DMEEK BILE BIR HATIRLAMAK DEGILMIDIR...GECTE OLSA:):):)
SELAM VE DUA ILE...B)B)B)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ablacım,

unutulmak bir köşeye atılmak gerçekten çok acı bir duygu.Şu an huzurevlerinde,çocuk esirgeme yurtlarında,sokaklarda kendi yalnızlıklarına terk edilmiş unutulmuş kişilere Rabbim sabır verir inşaALLAH.
Takvim yapraklarında asla unutmayacağım iki tarih var biri ablamın vefat tarihi biri de hidayetime vesile olan 7,4 şiddetinde sarsıldığım gün aslında o gün ben öldüm ve tekrar doğdum çok şükür Rabbimize.

selamünaleyküm

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm ablacım,

unutulmak bir köşeye atılmak gerçekten çok acı bir duygu.Şu an huzurevlerinde,çocuk esirgeme yurtlarında,sokaklarda kendi yalnızlıklarına terk edilmiş unutulmuş kişilere Rabbim sabır verir inşaALLAH.
Takvim yapraklarında asla unutmayacağım iki tarih var biri ablamın vefat tarihi biri de hidayetime vesile olan 7,4 şiddetinde sarsıldığım gün aslında o gün ben öldüm ve tekrar doğdum çok şükür Rabbimize.

selamünaleyküm
A.S.Kardeşim,evet haklısın kardeşim,Rabbime şükürki sen başına gelenlerden dolayı kendini Rabbine adamışsın isyan etmemişsin Rabbim bunun mükafatatını verecektir inş SELAM VE DUA İLE

zeynepnur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEY OLUP AĞLAMAKTIR EN GÜZEL DUAMIZ

RE: NEY OLUP AĞLAMAKTIR EN GÜZEL DUAMIZ

SENAİ DEMİRCİ :)NE DENİLEBİLİR Kİ MUHTEŞEM

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Türkçenin sırlı dünyası

Türkçenin sırlı dünyası

Türkçenin Sırlı Dünyası

Anadili güzel öğrenme ve konuşmayla ilgili kapağımıza çok sayıda olumlu tepki geldi. Konuyu usta bir kalemin, merhum N. Sami Banarlı'nın kaleminden sürdürmekte fayda görüyoruz. Şu fani dünya saâdetleri içinde hiçbir şey, aziz Türk çocuklarına Türk dilini öğretmek kadar güzel hizmet değildir. Vatan çocuklarına bir milletin oluşturduğu dili, bütün güzellikleri, incelikleri, yücelikleri ve güzel sesleriyle öğretmek. Onları, böyle bir dilin sihirli ifadelerine yükselterek; her an, daha çok duyan, düşünen, anlayan ve üreten insanlar olarak yetiştirmek. Dilin, böylesine tılsımlı vasıta olduğunu bilmek ve bütün bunları, bilerek, severek yapmak. Burada cesaretle söyleyebilirim ki yeryüzünde nice insan, böyle büyük bir sanatın, böyle şerefli bir hizmetin vazifelisi olduğunu düşünmemiştir. Çünkü bilindiği ve zannedildiği gibi, bu güzel hizmet, yalnız dil ve edebiyat hocalarının vazifesi değildir. Muallimler, hangi dersin hocası olurlarsa olsunlar, Türk çocuklarına her şeyden çok Türkçeyi öğretecek, onlara, anadillerinin ses ve söz güzelliklerinden, ifade ve mânâ zenginliklerinden güfteler ve besteler vereceklerdir. Öğretmen değil de anne ve baba iseniz, abla ve ağabey iseniz, bu sizin daha sevgili vazifenizdir. Yavrularınıza, sözlerini halk dehasının oluşturduğu ve bestesi yine halk sanatından yükselen ninniler söylemekten başlayarak, öğreteceğiniz en güzel şey, Türkçedir. Aradaki fark, bunu bilmekte ve bunu Türkçenin bütün incelik ve güzelliklerini benimseyerek, zevkle ve ülkü ile yapmaktadır. Çünkü diller, milletlerin en aziz, en tılsımlı, en kıymetli servetleridir. Bir tarih boyunca ordu ordu insanları, savaş meydanlarından geçirerek, zafere, gazi veya şehit olmaya koşturan cihangirler, büyük başarılarını, birçok da, savaşçılara duyurabildikleri hitabet dilinin büyüleyici güzelliğiyle kazandılar. Bizim tarihimizde, Bu denizler, bu ırmaklar bize yetmez! Daha deniz, daha ırmak istiyoruz! Yurdumuzu öylesine büyütelim ki gök kubbesi ona çadır, güneş de bayrak olsun! diyen Oğuz Han; yine böyle bir hitabeyle isyan etmiş bir orduya Çaldıran gibi zafer kazandıran Yavuz ve daha nice cihangirler, tarihî zaferlerini, birçok da, kütlelere söz söyleyişlerindeki inandırıcı lisana borçludurlar.

ceylil_belemir

Kayıtlı Kullanıcı
Sorarım kendime..? Bende ne var ki....?

Sorarım kendime..? Bende ne var ki....?

lalem21zf5.jpg

Bir okyanusa düşer gibi düşmek ölüme; yüzme bilmeden...

Bir kabusun ortasında uyanmayı aramak acizce...

Renkleri aramak siyahta boğulurken.

Baharı aramak...

Nefes almayı veya...

Bu soğuk.. bu sert.. bu kalın duvarın ardında ne var?

Son değildir ölüm...

Müjdedir belki hatta...

Duvarın ardında ne var?

Bende ne var?

Bulutlarda yalınayak koşar gibi kavuşmak ölüme...

Aşkı bulur gibi...

Aşkı yaşar gibi...

Bir çiçek bahçesinin en güzel yerinde rengarenk açar gibi...

Veya...

Bir kabustan rüyaya uyanırcasına...

Ben biraz kan, çokça endişeyim...

İnsanım...

Zamanın sarkacında, birgün bitecek kalp atışıyım...

Bazan duymam...

Bazan duyarım...

Ne kadar cesursam o kadar korkarım...

Her gün aynanın karşısında sonumu ararım...

Sorarım:

— Bende ne var ki?

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
Babam

Babam

BABAM

SİZİN BAŞINIZI ,HİÇ SIMSICACIK BİR EL OKŞADI MI?
DÖKÜLEN GÖZ YAŞLARINIZI,SİLEN OLDU MU?
YA DA DÜŞTÜĞÜNÜZDE ELİNİZDEN TUTAN?
SADECE BABAM ,BABAMDI DERİM BEN!

O GİTTİ GİDELİ NE BİR EL ŞEFKAT DOLU,
NE BİR DAMLA GÖZ YAŞIMI SİLEN
NE DE DÜŞTÜĞÜMDE BİR EL UZATAN OLDU!
O YÜZDEN SADECE BABAM, BABAMDI DERİM BEN!!

BABADIR SENİ ÇEPEÇEVRE SARIP GÖZETEN!
GÖZLERİNİ ÇEKTİĞİNDE DÜŞECEĞİNİ BİLEN!
VE DE İÇİNDEKİ,ÖZLEMİNİ, HÜZNÜNÜ HİSSEDEN!
SADECE BABAM,BABAMDI DERİM BEN!

Vesselam..

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Babam

aska mecnun yazdı:
Selamünaleyküm;

MaşAllah Sen mi Yazdın kardeşim?

Aleykum Selam

Evet kardeş. Babam Konya'ya romatizmasından ameliyata gittiği vakit yazmıştım. Çok şükür Rabbim'e eski sağlığına kavuştu..

Eee sen bana kaç verdiin? :D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Akide-i Tevhid yazdı:
aska mecnun yazdı:
Selamünaleyküm;

Aleykum Selam

Evet kardeş. Babam Konya'ya romatizmasından ameliyata gittiği vakit yazmıştım. Çok şükür Rabbim'e eski sağlığına kavuştu..

HIIIM Şimdi düştün elime;;)

Öncelikle Allah tez zamanda acil şifa versin.. Geçmiş olsun şimdi dönelim konuya.... Evet güzel kalem kırmışsın MaşAllah hele o ahenk yok mu? Biran benim gözyaşlarımıda babam olsada silse dedim, biraz dramatik olmuş ama MaşAllah noktalar yerine konmuş bütün bunlara rağmen şiir ve şairlere 100 verilmez ama ben insafa geldim iyi tarafımdasın hadi yine iyisin sana 50 :D:D:D:Dverdim yeter mi?

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
Akide-i Tevhid yazdı:
aska mecnun yazdı:
Selamünaleyküm;

Aleykum Selam

Öncelikle Allah tez zamanda acil şifa versin.. Geçmiş olsun şimdi dönelim konuya.... Evet güzel kalem kırmışsın MaşAllah hele o ahenk yok mu? Biran benim gözyaşlarımıda babam olsada silse dedim, biraz dramatik olmuş ama MaşAllah noktalar yerine konmuş bütün bunlara rağmen şiir ve şairlere 100 verilmez ama ben insafa geldim iyi tarafımdasın hadi yine iyisin sana 50 :D:D:D:Dverdim yeter mi?

:eek::| 50 Mii!!! :eek: Ben sana 99 vermiştim amaaa. Edebiyat tan 50 Mii alıcam ben Abim kafamı kırar benim:)
Gün oluur, devran döner görürsün sen Aşka Mecnun:p nasıl olsa bir edebi metin i bizlerle paylaşacaksındır :) Neyse hakkını helal et

Allahaısmarladık... B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Akide-i Tevhid yazdı:
aska mecnun yazdı:
Akide-i Tevhid yazdı:
aska mecnun yazdı:
Selamünaleyküm;

Aleykum Selam

:eek::| 50 Mii!!! :eek: Ben sana 99 vermiştim amaaa. Edebiyat tan 50 Mii alıcam ben Abim kafamı kırar benim:)
Gün oluur, devran döner görürsün sen Aşka Mecnun:p nasıl olsa bir edebi metin i bizlerle paylaşacaksındır :) Neyse hakkını helal et

Allahaısmarladık... B)

Tamam be tamam abine selamımı söyle deki Aşka mecnun bana 200 verdi gönlü açıkmış de gariban sevinsin inşAllah:D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt