Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzel bi hikaye Herkes böyle durumuna bakıp aslında Ne kadar iyi durumda olduğunu düşünmeli

ebrar55

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzeldi ne çok farkında olmadığımız zenginliklerimiz ve ne çokta görmezden geldiğimiz asıl zenginliklerimiz var biz sadece para pul mevki şöhretle yaşamımızı zenginleştirmeye çalışırken zaman ömrümüzü nede çok fakirleştiriyor..... belki konudan saptım ama içimden öyle bişey geçti işte beni anlayacağınızı biliyorum.

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
S.a.

Ne kadar gafil olmuşuz, Nihat H.oğlu hocam birgün şöyle demişti:
-Bir fakire paramızı verirken bile büyük iş yapıyorum diye zannettik. Büyük bir iş yapıyorum sandık, halbuki onun hakkıydı ordaki.
Doğru, Allah bize veriyor ki onlara da verelim diye, bizde var onlarda yok ise bu ölçüyü dengelememiz lazım. Bunu Allah C.C. tabiki yapar, ama burası geçici olan sınav hayatı olduğundan, bizim malımızı temizlememiz lazım.
Peygamber Efendimiz s.a.v. birisi birşey istediğinde biter diye korkmuyordu, biliyordu ki kudreti sonsuz bir Rabbı vardı. Kimisine yeni aldığı üzerindeki gömleğini, kimisine koyun sürüsünü veriyordu, isteyene istediğini veriyordu. Bizim peygamberimiz böyle yapıyor iken bizdeki bu cimrilik de ne oluyorsa.

Hakkını verebildiğin az mal, hakkını veremediğin çok maldan iyidir. Hadis-i Şerif.

aşk-ı vefa

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim ellerine sağlık bizlerle paylaştığın için Allah razı olsun ne kadar manidar bir anı gerçekten çok düşündürücü ama insanoğlu ya görmeli yadaa yaşamalı yoksa anlamıyor şunu da ekleyeyim;belki paramız çok olabilir ama gönlümüz fakirse ne çare eğer ki gönlümüz zenginse gerçek zenginlik budur!Biraz konuyu saptırdım ama hoşgör selam ve dua ile:H

reyyan34

Kayıtlı Kullanıcı
Adına Dost derler

Adına Dost derler

Hani vardır ya her yerde, hissetmek istersin onun varlığını.

Hani hep yani başınızdaymış sanırsınız, ismini söylersiniz

dalgınlıkla, her an berabersinizdir.

Yanında olduğunu unutuverirsin bir andan sonra, sonra üzüldüğünde o

sımsıcak kollarını acar sana, sarılır ağlarsın omzunda doya doya...

Senin sorununu kendi sorunu gibi benimser, bir kolun bir bacağın olur

adeta ayrılmak istesen de koparıp atamazsın.

Bir turlu sevindiğinde ise senden fazla mutluluk duyar.

O senin için farklıdır bütün insanlardan, tabii sen de onun için.

Aranızdaki sevginin bitmesine izin vermezsiniz, kimse bozamaz aranızı,

kimse araya girmeye dahi cesaret edemez .

Ne zaman yardıma ne zaman insana ne zaman dosta ihtiyacınız olsa hep

yanınızda bulursunuz, kendini adeta sizin için ayarlamıştır.

Beraber gülüp beraber ağlarsınız , daima olumlu özellikler verirsiniz

birbirinize.

O sana gülmeyi öğretir sen ona kahkaha atmayı,

O sana emeklemeyi öğretir sen ona yürümeyi,

O sana okumayı öğretir sen ona yazmayı ve bu böyle sürüp gider....

İşte bunun adına DOST derler...

buket

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm.Paylaşımınız gerçekten çok güzel,dikkatle okudum...teşekkürler...Allah cc razı olsun...dua ile inşaallah...

reyyan34

Kayıtlı Kullanıcı
insan ve dünya

insan ve dünya

Adam bir haftanın yorgunluğundan sonra pazar sabahı kalktıktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü.

Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu.Baba oğluna söz vermişti bu hafta sonu onu sinemaya götürecekti ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu.Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti.Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi sonra düşündü:

-ohh be kurtuldum en iyi coğrafya profösörü bile bu haritayı akşama kadar düzeltemez

Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak geldi ve ''baba haritayı düzelttim,artık sinemaya gidebiliriz''dedi

Adam önce inanamadı ve görmek istedi.Gördüğünde de hala hayretler içindeydi ve bunu nasıl yaptığını sordu.

Çocuk şu cevabı verdi:

-Bana verdiğin haritanın arkasında insan resmi vardı

İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN
DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELMİŞTİ

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun sen mardindenmiisn...

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
aklıma izlediğim haber geldi 3 kardeş evde tusulayarak yürüyorlar oyun oynamıyorlar bu kardeşler yürüme engelli okula annesi babası götürüyor kızın söyledikleri çok etkiledi beni diyorki: 'çok zor oluyor okulda herkes tenefüse çıkarken sadece kardeşlerimle ben kalıyorum o zaman içim acıyor ama benden daha kötülerini görünce allaha şükrediyorum' bunları duyunca kendimden utandım ufacık birşeyde neler yapıyoruz bulunduğumuz duruma herzaman şükretmeliyiz unutmayalımki bizden daha kötüleri var 'ayakkabım yok diye üzülüyordum, ayaksız çocuk görene dek'
Allah cümlemizden razı oslun Allah kalp gözümüzü kapatmaması dilekleri ile...

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Angut kuşu için önceden bir forum açılmıştı açan kişide KAAN ERDEM kardeşimiz ondan öğrenmiştim ben ve o kuşları kıskandım çünkü büz eşimle angut kuşu gibi olamadık yazık :gulegule

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
*İŞİTTİĞİNİZ VEYA OKUDUĞUNUZ SÖZLERİN NE DENLİ TESİRLİ OLDUKLARINI BİLİN...

*VE HER ZAMAN **POZİTİF **DÜŞÜNÜN !!!*

POSITIF !*

SONUÇ :

*YAPAMAZSIN DİYENLERE KULAKLARINIZI TIKAYIN !!!**

allah razı olsun

alisubay

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın Selamı Üzerinize Olsun... Bunu Okumak Benim İçin Çok İyi Oldu Kardeşim. Rabbim Senden Razı Olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt