Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rind44

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ücretsiz bilettir tebessüm,yürek yolculuğunda...

enise karadeniz yazdı:
rind44 yazdı:
TEBESSÜM, İNSANIN GÖNLÜNE ULAŞMAK İÇİN KULLANILAN BİR ARAÇ. VE BU ARACA BİNMEK KOLAY VE BEDAVA... AMA GERÇEKTEN HİÇBİR MUTLULUK VE MUTSUZLUK BEDELSİZ DEĞİL. YİNE GÜZEL BİR YAZI... SAYGILARIMLA.B)

s.a
gerçektende öyle.insan işte kolay olan herşeden uzak oluyor.ayrıca her yazıma beğenip yorum yapmaya değer bulduğunuz için çok teşekkür ederim.selametle...

A.S.
GÜZELLİK KOLAY BULUNAN BİR UNSUR DEĞİL ARTIK, HAYATIMIZDA... GÜZELİN KIYMETİNİ BİLMEK VE ONA HAKKETTİĞİ DEĞERİ VERMEK GEREKİR. EĞER O DEĞERİ VERMEZSEK GÜZELLİK KAYBOLUR GİDER... BENİM YAPTIĞIM GÜZEL OLANA, GEREKEN KIYMETİ VERME ARZUSUDUR... SELAMETLE...

rind44

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ayrılığı Seçenlere!!!

RE: Ayrılığı Seçenlere!!!

Allah sevenleri birbirinden ayırmasın... ayrılık ölümden ağır....

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
allah razı olsun rind44 kardeşim.selametle...B)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR MUTLULUK DENEMESİ...

s.a
allah razı olsun paylaşım için çok güzeldi.ama eğer hayat o yaşlarda bitseydi bence hiçbir çekiciliği kalmazdı.çünkü hayat iyisiyle kötüsüyle çok güzel.ayrıca her yaşın kendine göre bir güzelliği vardır eminim.0-6 yaş arası siz babanızı annenizi severken 15-20 yıl sonra siz anne baba olup çocuklarınızı seveceksiniz.bu yüzden hayat yaşanmaya değr.selametle.

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

:D:Devet abim bazen kötü sözlere kulakları tıkamak gerek.B)

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR DOST

ÇOK GÜZEL BİR ŞİİR ABİM ŞİİR YAZDIĞINI BİLMİYORDUM.BÖYLE DOSTUMUZ OLUR İNŞALLAH.DOST ÇOK GÜZEL BİŞİ OLSA GEREK.ELLERİNE SAĞLIK.CUMAN MÜBAREK OLSUN...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

[marq]B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)v[/marq]

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN..GERÇEKTEN ÖYLE BİR DOSTA,KARDEŞE İHTİYACIM VAR..:)

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: denizaltına cevap

EVET ABİM BU SORUYU GEÇENLERDE BİRİ BANA DA SORDU.SENİN DEDİĞİN GİBİ CEVAP VERDİM AMA TATMİN OLMAMIŞ.İKNA EDEMEDİM.BAKTIM ADAM NERDEYSE DİNDEN ÇIKACAK ÜSTELEMEDİM.BİLMİYORUM O ZAMAN SORUNUN CEVABINI DİYE GEÇİŞTİRDİM.:(:(

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

derya_derya yazdı:
EVET ABİM BU SORUYU GEÇENLERDE BİRİ BANA DA SORDU.SENİN DEDİĞİN GİBİ CEVAP VERDİM AMA TATMİN OLMAMIŞ.İKNA EDEMEDİM.BAKTIM ADAM NERDEYSE DİNDEN ÇIKACAK ÜSTELEMEDİM.BİLMİYORUM O ZAMAN SORUNUN CEVABINI DİYE GEÇİŞTİRDİM.:(:(

Aleykümselam;

yanlış hatırlamıyorsam şualarda buna benzer artık klasik olmuş sorulara şu cevap vardır.

Padişah devletin hükümdarıdır. Bir ülkede padişahtan üstün kimseler yoktur. Bir gün padişah komutanını huzuruna çağırmış, komutan buyurun padişahım demiş,. Padişah rodosu istiyorum hemen fet edin demiş , Komutanını ordunun başına yollamış, Ordudan bir asker komutanına komutanım, komutanım, bu emri siz kimden aldınız der. Komutan hayretler içinde tabiki padişahtan aldım der, ya padişah kimdan aldı sorusunu sorunca asker komutanına... Komutanı çok şaşırır tekrar padişahın huzuruna çıkar Padişahım padişahım siz bana rodosu fethet dedniz ancak demem o ki bana bu emiri siz verdiniz size bu emri kim verdiş? Bunun üzerine celallenen padişah[big] Ben bu ülkenin hükümdarıyım şayet bu emri başka birinden almış olsaydım benim hükümdarlık hükmümde olmazdı...[/big] çok güzel cevap değil mi????:D:D:D

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com

SELAMÜNALEYKÜM....
ALLAH C.C. RAZI OLSUN...ELİNİZE SAĞLIK ÇOK GÜZEL B)B)B) İNANNIN HERKESİN İHTİYACI VARDIR BÖYLE BİR DOST 'A... ALLAH C.C. BÖYLE DOST'LAR NASİP ETSİN CÜMLEMİZE...EVET BAZEN MSJ LARINIZI OKUYORUM AMA CEVAP YAZAMIYORUM MUSAİT OLMADIĞIM İÇİN...
:(:(:(HAKKINIZI HELAL EDİN....SELAMETLE...

GÜLLER,LALELER,KARANFİLLER,BÜTÜN ÇİÇEKLER SOLAR;ÇELİK VE DEMİR KIRILIR AMA
GERÇEK DOSTLUK NE SOLAR NEDE KIRILIR....

[marq]B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)[/marq]

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
derya_derya yazdı:

Aleykümselam;

yanlış hatırlamıyorsam şualarda buna benzer artık klasik olmuş sorulara şu cevap vardır.

Padişah devletin hükümdarıdır. Bir ülkede padişahtan üstün kimseler yoktur. Bir gün padişah komutanını huzuruna çağırmış, komutan buyurun padişahım demiş,. Padişah rodosu istiyorum hemen fet edin demiş , Komutanını ordunun başına yollamış, Ordudan bir asker komutanına komutanım, komutanım, bu emri siz kimden aldınız der. Komutan hayretler içinde tabiki padişahtan aldım der, ya padişah kimdan aldı sorusunu sorunca asker komutanına... Komutanı çok şaşırır tekrar padişahın huzuruna çıkar Padişahım padişahım siz bana rodosu fethet dedniz ancak demem o ki bana bu emiri siz verdiniz size bu emri kim verdiş? Bunun üzerine celallenen padişah[big] Ben bu ülkenin hükümdarıyım şayet bu emri başka birinden almış olsaydım benim hükümdarlık hükmümde olmazdı...[/big] çok güzel cevap değil mi????:D:D:D
EVET ABİM GÜZEL CEVAP.YA BİZİM UZAKTAN AKRABALAR VAR.DİNLERİNE DÜŞKÜN DEĞİLLER HİÇ.HATTA HİÇ YANİ ADI MÜSLÜMAN.BİDE DİNDEN ATIP TUTUYORLAR DAYANAMAYIP SAVUNUYORUM.HER TEZLERİNİ ÇÜRÜTÜYORUM BASKIN GELİYORUM.ADAM SIKIŞINCA BAŞLIYO PEYGAMBER DENEN ADAM(TÖVBE RABBİM)NİYE BU KADAR ÇOK EVLENMİŞ SAPIKMIYMIŞ DİYİVERİYOLAR.ÇİLEDEN ÇIKIYORUM O ZAMAN.ANLATIYORUM BEN ÜSTLERİNE GELDİKÇE ADAM DAHA DA KIZIYO.YANİ BAZEN O KADAR CELALLENİYOKİ DİYORUM ŞURDA KİMSE OLMASA KESİN DAYAK YEMİŞTİM.SONRA Bİ DAHA Kİ GİDİŞİMDE SAVUNMAM DİYORUM GİTİİĞİMDE DAYANAMIYORUM.GİTMEMEK DE OLMUYOR.BAZEN ÇİLEDEN ÇIKARIYORLAR BENİ.CAHİLLERLE UĞRAŞMASI ÇOK ZOR:(:(:(

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

ABİM ALLAH RAZI OLSUN SENDEN NE GÜZEL NE DEĞERLİ CEVAPLAR VERİYOSUN EDİNDİĞİN KAYNAKLAR VASITASIYLA ALLAH (cc) HÜKÜMLERİNE HÜKÜM OLMAZ SELAMETLE KAL ABİMB)B)B)

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AŞK TEĞET GEÇTİ...

RE: AŞK TEĞET GEÇTİ...

ALLAH RAZI OLSUN

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ASK VE SEVGI

B) Allah razı olsun ~Canan38 kardeş....... yüreğine sağlık...B)B)B);)

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı

İnsanlkar arasındaki bahsettiğimiz aşk ,vücutta meydana gelen kimyasal ve biyolojik birtakım aktivitelerin hissi ifadesinden başka birşey değildir !
Ama sevgi ,gerçek olan ve güvenmenin en yüce biçimi olan belkide bizim bu dünyaya ait olmayan en özel duygumuzdur.

Yazınızda bahsigeçen Züleyhanın duygularına gelince,Bence bu kadının ki ne aşk nede sevgi sadece bir hırstır ! 70 deve altın ve mücehveri olan bir kadının yıllarca istediği her şeyi elde etmeye alıştığı açık .Dolayısı ile istediğini elde etmeye alışan bu kadın Hz. Yusuf ona yok deytince şaşırmış ve bu isteğinide elde etmek yani Hz. Yusufu kazana bilmek için etmediğini bırakmamaış ...Bu sadece ama sadece bir hırstır bence ,Hz.Yusuf ona başta yok demeseydi de sanırım bu hırs bu kadar çoğalmazdı...

Neyse Allah kimseyi seviyorum yada aşığım diye yanılgıya sürüklemesin,sevginin basit olmayan aksine çok zor kavuşulacak bir duygu olduğunu bilmeyi herkese nasip etsin ...

selamlar...

rind44

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a
allah razı olsun paylaşım için çok güzeldi.ama eğer hayat o yaşlarda bitseydi bence hiçbir çekiciliği kalmazdı.çünkü hayat iyisiyle kötüsüyle çok güzel.ayrıca her yaşın kendine göre bir güzelliği vardır eminim.0-6 yaş arası siz babanızı annenizi severken 15-20 yıl sonra siz anne baba olup çocuklarınızı seveceksiniz.bu yüzden hayat yaşanmaya değr.selametle.

ELBETTEKİ HER YAŞIN AYRI AYRI BİR GÜZELLİĞİ VAR...AMA BU, İNSANLARIN YAŞAMLARININ ŞEKLİNE BAĞLI BİRAZ... NE OLURSA OLSUN ELİMİZDEKİLERİN KIYMETİNİ BİLELİM.HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM...SELAMETLE...B)

rind44

Kayıtlı Kullanıcı

AŞK, YOKLUĞA ATILAN İLK ADIMDIR. AŞIKIN MAŞUKTA KENDİNİ YOK ETMESİDİR,AŞK. İLERLEDİKÇE DEĞER KAZANAN EN ÖNEMLİ DUYGU... BU GÜZEL YAZIYI BİZİMLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER... SELAMETLE...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt