Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Müslüman’a güzel konuşmak yakışır

RE: Müslüman’a güzel konuşmak yakışır

as kardeşim çok tşk ederim faideli olabiliyorsak ne mutlu dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Birbirimizin derdiyle dertleniyor muyuz?

Birbirimizin derdiyle dertleniyor muyuz?

Toplumu ayakta tutan ve onun varlığını devam ettiren faziletlerin başında, emr-i bi’l-maruf (iyiliğe teşvik etmek) gelir. Nitekim hem Rabb’imiz hem de Peygamber Efendimiz, iyilik yolunun tutulup teşvik edilmesini, kötülükten sakınılmasını ve insanların da sakındırılmasını emrediyor. Bu yapılmadığı zaman, yavaş yavaş bir gerileme başlar ve bu gerileme tükenişle neticelenir. Böyle bir duruma düşmemek için, metafizik gerilimin en üst seviyede korunması gerekir.
Sözün özü mü’minin dopdolu bir gönle ve göze sahip olması ve gözün ve gönlün, günahlara karşı kapalı olması gerekir. Gönlü ve gözü arınan bir fert, cemiyetine dıştan gelip girecek ve onu yıkıp yok edecek tehlikeler karşısında, hudutta nöbet bekleyen bir asker gibidir. Onun için Allah Rasûlü (sas) bir hadislerinde, “İki göz var ki, ateş onlara isabet etmez (yani o iki göz cehennemi görmez). Birisi, geceleri kalkıp Rabb’in huzurunda yaş döken, seccadesini ıslatan kişinin gözü. İkincisi de, memleketine sızma istidadında olan tehlikeler karşısında, gözünü kırpmadan nöbet bekleyen kişinin gözü.” (Bkz. Tirmizi, Fezâilü’l-Cihad, 12) buyurur.

--------------------------------------------------------------------------------

Ne kadar duyarlıyız?

Mü’minler birbirine kurşunla tesbit edilmiş duvar gibidirler. Onları birbirinden söküp koparmak ve bu seddi bozmak mümkün değildir. Ancak onları birbirine bağlayan bağlar, fesada uğradığında bu binada yıkılma olur. Sosyal hayatları itibarıyla mü’minler, yekvücut bir ceset gibidirler. Kıbleleri bir, Rab’leri bir, dinleri bir, Peygamberleri bir, dava ve düşünceleri bir, binler kadar bir bir... Bütün bu ‘bir’ birler, onları en sağlam esaslarla yekvücut haline getirmektedir. Nitekim Efendimiz (sas), “Mü’minler birbirleriyle olan alakalarında kurşundan yapılmış bir bina gibidir. Birbirlerini takviye edip kuvvetlendirirler.” (Buhari, Salat 88) buyurur. Yani mü’minler, mürüvvetli hareket etme, insanca davranma, birbirinin dertleriyle dertli ve sevinçleriyle sevinçli olma, elemlerini beraber yaşama, dünya ve ukba keyfini beraber çıkarma gibi hususlarda bir vücudun uzuvları gibidirler. Uzuvlardan birinde bir arıza olduğunda, yani fert bozulmaya yüz tuttuğu, aile dejenerasyona maruz kaldığı, sokak kirlendiği, sosyal yapıda herhangi bir arıza baş gösterdiği zaman, cesedin sair uzuvlarındaki çağrışımla bir ağrı ve sızı hissetme ve çağrışım oluverir

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
YÜZDE YÜZ HAKLI OLUNUR MU?

YÜZDE YÜZ HAKLI OLUNUR MU?

HİÇ YÜZDE YÜZ HAKLI OLDUNUZ MU?

şu an geçmişte yaşadığınız ve kendinize yüzde yüz hak verdiğiniz birkaç çatışmayı hatırlamanızı rica ediyorum.evde,trafikte,işyerinizde,haklılık konusunda,kendinize yüz,çatıştığınız kişiye 0 puan verdiğiniz en az bir çatışma düşününüz.
bu çatışma konusunda yüzde yüz haklı olduğunuz konusunda eminmisiniz?
bence emin olmayın.bugüne kadar yaşayarak öğrendiğim şeylerden birisi şu;taraflardan birinin yüz,diğerinin sıfır olduğu hiçbir çatışma yoktur.bakınız niçin?öncelikle şunu düşünmek gerekir:sizin"yüzde yüz haklıyım"iddianızın matematiksel olarak doğru olabilmesi için çatıştığınız kişinin de kendisini yüzde yüz haksız görmesi gerekir.eğer o kişi kendini yüzde on bile haklı görüyor ise ortaya bir işlem hatası çıkar.bir seçime katılan adayların aldıkları oy oranları toplandığı zaman sonuç yüz olmalıdır.yüzden büyük çıkarsa bir işlem hatası var demektir.haklı olma konusunda da öyle.(kavga eden pek çok kişi kendini yüzde yüz haklı gördüğü için,ortada yüzde ikiyüzlük bir hakkaniyet durumu var gözüküyor.bu sanal bir durum olmalı.yüzde ikiyüz kağıt üzerinde olurda pratikte imkansızdır..):D

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KABUL ET HAKSIZSIN!..

RE: KABUL ET HAKSIZSIN!..

şu ifade kulağınıza tanıdık gelecek mi?bazen karı-koca tartışırlar ve kadın öfkeli,incinmiş bir halde parmağını eşine uzatarak"kabul et haksızsın;kabul et,bişicikler demeyeceğim!" der.burada evin hanımı,"ben tamamen haklıyım,sen sıfırsın"demek istiyor olmalı.iyide evin beyide kendini yüzde yüz haklı görüyor.
evde veya işyerinde yüzde yüz haklı olduğunuza inansanız bile,bunu illede karışınızdakine söyletmeyin,haklı olduğunuzu tescil ettirmeyin.bir anlamda haksızlığını karşınızdakinin gözüne sokmayın,onun burnunu sürtmeyin.eğer böyle yaparsanız yani yüzde yüz haksız olduğunu karşınızdakine itiraf ettirirseniz,bu durumun kokusu ilerde kötü çıkar genelde.yüzde büyük ölçüde söz gelişi yüzde 95 haklı olabilirsiniz.ama karşınızdakinede bir yüzde 5 pay bırakın.onunda kendince bir nedeni vardır.onu böyle davranma iten kendi dışında nedenler olabilir.B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKULDAN MEKTUP VAR!!!!

paylaşımınız için Allah razı olsun başarılarınızın öğretmenlik yolunda ilerlemisi içiin size dua edicem Allha emanet olun selametle

ORBE

Kayıtlı Kullanıcı

LİSEDEYKEN HİÇ DERS CALIŞMAYAN AMA HOCALARLA ARASI COK İYİ OLAN Bİ ÖGRENCİYDİM HİKAYEM BİYOLOJİ DERSİNDEYİZ KİMSE DERS DİNLEMİYO EE TABİ DOGAL OLARAK BENDE DİNLEMİORUM:) HOCA BAKTI SINIFIN HALİ PERPERİŞAN BEN SUNLARA Bİ KAÇ SORU SORIYIM BENİMDE BİYOLOJİYLE ALAKAM YOK O ANA KADAR:)HOCA Bİ ANDA BENİ KALDIRDI VE SEN SOLE RİBOZOMUN GERİVİ DEDİ BÜTÜN SINIF BİLİYO BENİM DERSLERLE NE DERECE ALAKAM OLDUGUNU Bİ ANDA DONA KALDIM ALLAHIN HİKMETİ Kİ ÖNÜMDEKİ KAGIDIN ÜST KÖŞESİNDE Bİ DİP NOT AYNEN ŞÖLE RİBOZOMUN GOREVİ:pROTEİN SENTEZLER. EVET DEDİM İÇİMDEN SORUNUN CEVABI COK COK YAKINIMDA Bİ ANDA CEVABI VERDİM ÖGRETMEN VE BUTUN SINIF SOKTA BANA BAKAKALDILAR BENDE KENDİME SASIRSIM TABİ SASIRMASINA HERKES TENEFÜSTE DERSLE ALAKASI YOK BU SORU NASIL BİLDİ DİYE KONUŞMOYU DEGİLLERDİ:):) İŞTE BOLE UFak bi anı PAYLAŞMAK İSTEDİM ARKADAŞLAR

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

LİSE 2. SINIFTAYIZ MALİYE DERSİNDEN SINAV OLUYORUZ RABBİME ŞÜKÜR DERSLERİM HEP İYİ OLMUŞTUR TABİİ BUNU BİLEN ARKADAŞLARIMDA HEP KOPYA İÇİN ETRAFIMDALAR ALLAH AFFETSİN BENDE HEP KOPYA VERİRDİM AMA BU SINAV DAKİ SORULAR UZUN VE İYİCE OKUNUP ANLANDIKTAN SONRA CEVAP VERİLEBİLİR SINAV BAŞLADI 2 DAKİKA GEÇTİ GEÇMEDİ BAŞLADILAR SESLENMEYE SERAP SERAP HER TARAFIMDAN AYNI SES HOCA MUHTEMELEN DUYUYOR AMA BENİM NE TEPKİ VERECEĞİMİ MERAK ETTİĞİNDEN HİÇ BİR ŞEY DEMİYOR BEN KAPTIRMIŞIM KENDİMİ SINAVA AMA SESLER HİÇ KESİLMİYOR HATTA ARKADAŞLARDAN BİR TANESİ İLERİ GİDEREK BAŞLIYOR BENİ DÜRTMEYE EN SONUNDA DAYANAMADIM " YETER YAAAAAAAAAAAAA SORU CEVAPLIYORUZ DEĞİL Mİ AZCIK SABIR ETSENİZ OLMAZ" DİYİ VERDİM KAFAMI KALDIRMAMLA HOCAMLA GÖZ GÖZE GELMEM BİR OLDU TABİİ BENDE HOCAMDA SINIFTA BAŞLADIK GÜLMEYE BU SINAVI HAYATIM BOYUNCA UNUTAMAM:D:D:D

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

s.a bende lisedeyken yaşadığım bir hikayemi anlatacağım..lise 1 yeni başlamıştım..yurtta kalıyordum..o gün pazar günüydü hiç unutmam.oda arkadaşımın doğum günüydü..ve benim bir hediye almam lazımdı.arkadaşımda izin alıp köye gidecekti hafta içi..neyse bende pazar ya Allahım gördüm mü ben civcivleri..aklıma koydum kesin alacam diye..aldım bir tane küçüçük civciv..şimdi sırada yurda bunun getirilmesiydi..yanıma oda arkadaşşmdan bir tanesini aldım ve kutunun içinde gizli gizli oadaya çıkardık..civciv ya susmak bilmedi.arkadaşlarım hep güler odanızda civciv ötüyor diye yanıma geliyorlardı hep..bende kızar çalar saatimi kurdum o çalıyordur diyordum..Allahım susmak bilmedi..nöbetçi filiz hoca gelir odaya görür mü civcivi?alır mı civcivi müdür yardımcısının odasına kilitler..hey gidi güler çık işin içinden çıkabilirsen..işin soonunda ceza var ne yapacaktım..yalvar yakar civcivi aldım yurttan hemen çıkarmam şartıyla..ne yapacaktım arkadaşıma verdim o da arkadaşına verdi..orda kaldı ..arkadaşım köye gidince alıp götürmüştü onu..ama yediğim korkuyu hala unutmadım...buda benim yurt anımdan birtanesi...

existence

Kayıtlı Kullanıcı

esselamü aleyküm.ben şimdi nasıl becerdiğime hala inanamadığım bir kopya çekme operasyonunu paylaşacağım sizlerle...ders inkılap tarihi sınava çalıştım ama aklımda hiçbirşey yok artık nasıl çalıştıysam:)sınava girdik neyse ben bişeyler karaladım ama umut yok ne yapsam ne etsem die düşünüyorum derken kağıtlar toplandı ve öğretmenimiz sınav kağıtlarını sınıfta okuyacağını söğledi.ben tabi biliyorum kötü not alcağımı çıktım bahçeye dolaştım ama nafile aklım sınıfta neysae girdim sınıfa bnm kağıdıma sıra gelmemiş derken nasıl becerdiğime nasıl cesaret edip te o kağıdı masadan kagıdı aldığım gibi cam kenarına gittim ve doğru cvp ları yazdım.hak etmedim ama şükür iyi not aldım...:)kendime hala inanamıyorum...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

sa.gerçekten çok güzel bir yazı bir kısımını daha önce duymuştum.ama devamının böyle olduğunu bilmiyordum.gerçekten çok güzel ve ders verici bir yazı.ÇARESİZSENİZ ÇARE SİZSİNİZ.allah razı olsunB)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

bir yıl hazırlık okudum sonra lise bire geçtim.e tabi doğal olarak ilkokul bilgilerimin hepsini unuttum.aslında bildiğim çok bişeyde yoktu ya.
coğrafya dersinden yazılı olcaz.hoca haber verdi bir hafta önceden.ilk defa kopya çekmeme kararı aldım.bunun içinde defteri yutmam lazım tabi.olsun dedim bir haftam var.bu bir hafta içinde coğrafyaya çalıştım tabi bu hafta içinde olduğum diğer yazılılar kopya.çünkü coğrafyaya çalışma kararı aldım.::Ddediğim gibi defteri yuttum.noktasına varana kadar herşeyi ezberledim.yok yerşekilleriydi,yok iklimiydi, yok bilimsel kelimelerdi hepsi aklımda.
neyse yazılıya girdikbütün soruları yaptım.ama iki soru vardı ilk defa görüyorum.,meğer okula gitmediğim bi zamanda işlemişler.benim haberim yok.doğal olarak defterimdede yok.sinirlenmedim desem yalan olur.e dedim senmisin birtek defterden çalışan.defterini kontrol etmeyen tammıdır değilmidir diye.o yazılıdan 70 aldım.bir taneişlem hatası çıkmış.tabi ondan sonra tövbe ettim yazılılara çalışmaya.artık eğer çok önemliyse bir üstten bakıyorum geçiyorum.yani gerisi kopya.
allah yardım ediyor valla!!!!

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

Paylaşımın için Allah razı olsun kardeşim.

ummetinfakiri

Kayıtlı Kullanıcı

Faydalı bir paylaşım olmuş.. Allah razı olsun.. Allaha emanet olunuz...

husna

Kayıtlı Kullanıcı

Gerçekten çok güzel bir yazı.Allah'a emanet ol

suranur

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim yazdığın söz çok doğru,bir de hayatımızda uygulayabilsek, ya da kendi adıma söylim uygulayabilsem:(Allaha emanet ol selametleB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşlerim..bu yazı aslında benim istediğim bir hayat felsefesini anlatıyor..ama uygulamak gerçekten zor..yorumlarınız için çok sağolun..SELAMETLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Tarihten Alacağımız Dersler Vardır Bunları Biliyormusunuz ?

Tarihten Alacağımız Dersler Vardır Bunları Biliyormusunuz ?

Çağdaşlaşma Yolunda

l930'lu yılların Türkiyesi'nin Urla gibi bir Ege şehrinde dahi açlıktan insanların öldüğünü...

Ortalama bir memurun aylık maaşının 50 lira olduğu bu dönemde, çağdaşlaşma yolunda(!) 75 000 lira gibi büyük paranlar ödeyerek heykel yaptırdığımızı (1)

Kendinizi Türklere Emanet Edin

16. yüzyılda Osmanlı Devleti'nin gelişme yolu üzerinde direnmiş ve Türk orduları ile savaşa tutuşmuş olmasından dolay Katolik Avrupa tarafından kendisine "Hıristiyanlığın şövalyesi" ünvanı verilen Boğdan Beyi Büyük Stefan'ın ölüm döşeğin de, evlatlarına gayet ibretli bir şekilde:

"Belki de yakında himayeye muhtaç olacaksınız Asla Rus'a yanaşmayın. Haindir, sizi yok eder. Fakat kendinizi Türklere emanet edin. Adil ve merhametlidirler" diyerek nasihat ettiğini …(2)

Talan Edilen Mirasımız

Şanlı Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazinin mübarek anası Hayme Hatunun Domaniç’teki türbesini ulu hakan Abdülhamid Han'ın, ecdadına hürmetinin ifadesi olarak büyük bir itina ile tamir ettirip pencerelerini atlas perdelerle kaplattırdığını ve zeminini de Hereke dokuması muhteşem bir halı ile, döşettiğini . . .

Daha sonraları iş başına gelen Halk Partisi döneminde ise o muhteşem halının türbeden gasp edilerek, partinin İnegöl ilçe yöneticilerinin kapılarına paspas yapıldığını ve atlas perdelerinin de kaymakamlık binasında kullanıldığını... (3)

Ecdadımızın Silinmez İzleri

1976 yılında Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde, deniz suyunu tatlı suya çeviren bir tesisin açılışından sonra meslektaşları ile sohbete girişen dönemin Türkiye Büyükelçisi Necdet Özmen'in bir ara söze: "Bu Suudi Arabistan'ın ilk tuzdan arıtma tesisidir" diye başlaması üzerine

Fransız Büyükelçisinin hayretler içinde kalarak:"No... Sör... Bu Suudi Arabistan'ın ilk tuzdan arıtma tesisi değildir. İlki Osmanlılar'ın 1800.lü yılların sonunda yaptığıdır" diyerek ecdadımızın eşsiz mirasından habersiz yaşayan elçimizi mahcup ettiğini ,,(4)

Bitmeyen Osmanlı Sevgisi

Balkanlar'dan Orta Doğu'ya kadar büyük bir coğrafyanın 1. Cihan Savaşından sonra elimizden çıkmasına rağmen, o topraklarda yaşayan halkın hala büyük bir hasretle "Osmanlı, Osmanlı " diye sayıkladığını ..

Budapeşte'den gelen bir yazarımıza bir Boşnak,ın'. "Madem ki İstanbul'a gidiyorsun Allah aşkına o şehrin toprağını benim için öp Allah benim canımı İstanbul'u görmeden . alması!" dediğini Trablusgarp'daki ihtiyar Cezayirlilerin , boyunlarına muska diye Osmanlı parası taktıklarını…(5) Biliyor muydunuz.

Avrupa'da Akıncı Korkusu

1534 yılında Viyana'daki St. Stephen Katedrali'nde. Osmanlı akıncılarının yaklaştığını görüp çan çalarak haber vermekle vazifeli bir memuriyetin ihdas edildiğini ve bu memuriyetin ancak 1956 yılında, Viyana Belediye Meclisince. Artık bir Osmanlı tehlikesi kalmadığından, bu vazifenin lüzumu yoktur" diye bir karar alınarak iptal edildiğini...(6)

Cennette Yer

Osmanlı Devleti'nin zirvelerde şahlandığı, akıncılarının Avrupa içlerinde at oynattığı bir dönemde. kilisede bir papazın vaaz verirken"Dünya hakimiyetinin Türklere fakat Cennet'in de kendilerine ait olduğunu... " söylemesi üzerine. bu taksime aklı yatmayan cemaatten bazılarının büyük bir ümitsizlik içinde: "Dünyada bizi yurtlarımızdan çıkaran Türkler hiç Cennet'te yer bırakırlar mı?" dediklerini...(7)

Batışın Remzi

Yükseliş dönemimizin ruhunu yansıtan mütevazı Topkapı Sarayına karşılık, yıkılışımızı remzeden Varsay taklidi Dolmabahçe Sarayının Avrupa'dan borç alınan para ile, 9 ton altın ve 41 ton gümüş kullanılarak inşa edildiğini... (8)

Şefzade'nin Dolmabahçe Sefası

İsmet İnönü'nün Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde, oğlu Ömer İnönü nün gerek talebelik gerekse daha sonraki yıllarda koskoca Dolmabahçe Sarayını ikametgah olarak kullanıp, yattığı bir oda için bütün sarayın kaloriferlerini yaktırdığın ve ayrıca bu şefzadenin sarayda kadınlı kızlı gece alemleri düzenlediğini...

Bütün bu olanların dönemin Millet Meclisinde ciddi tartışmalara yol açtığını ve o gün mecliste bulunan baba İnönü nün kulaklığı takılı olduğu halde müzakereleri işitmemezlikten geldiğini (9)

Ağaca Asılan Zekat Parası

Fatih Sultan Mehmet Han devrinde bir Müslümanın. günlerce dolaşıp yıllık zekatını verebileceği fakir birini arayıp bulamadığını

Bunun üzerine zekatının tutarı olan parayı bir keseye koyarak Cağaloğlu'ndaki bir ağaca asıp, üzerine de:

"Müslüman kardeşim, bütün aramalarıma rağmen memleketimizde zekatımı verecek kimse bulamadım. Eğer muhtaç isen hiç tereddüt etmeden bunu al" diye yazdığını..

Ve bu kesenin üç ay kadar o ağaçta asılı kaldığını (10)

Nebiler Sultanı nın Güzellikleri

Aşk bahçesinin yanık bülbülü Hazreti Mevlana'nın, Peygamberimiz'in (sav) üstün vasıflarıyla alakalı olarak:

Nebiler Sultanı'nın (sav) vasıflarının şerhini. eğer ben devamlı, durmadan söylesem, yüzlerce kıyamet geçer de o yine bitmez. " dediğini...

Sahabi efendilerimizden Amr bin As'ın (ra): "Benim gözümde Resulullah'dan (sav)daha sevgili, benim gözümde Ondan daha büyük bir kimse yoktur. Ne var ki, Ona olan tazimimden gözüm doya doya Ona bakamıyordu " dediğini. . .

İmam Kurtubi'nin de "Nebiler Nebisi'nin (sav) güzellikleri bize tamamıyla gösterilmemiştir. Gösterilmiş olsaydı, gözlerimiz Ona bakmaya takat getiremezdi " diyerek İki Cihan Saadet Güneş’inin güzelliklerini bir nebzecik olsun anlatmaya çalıştıklarını..(11)Biliyor muydunuz?

Osmanlı Arması

Merhum Necip Fazıl Kısakürek in 1954 lü yıllarda çıkardığı Büyük Doğu mecmuasının bir sayısının kapağında, Osmanlı arması işlemeli sanat eseri bir kumaş resmini yayınlayınca, "padişahlık propagandası yapmak " gibi saçma bir gerekçe ile derginin o sayısının toplatıldığını ve kendisinin de suçlanarak mahkemeye sevkedildiğini

Necip Fazıl'ın mahkemede kendisini suçlayan savcıya gayet ibretli bir şekilde:

İçinde adalet işlerine bakılan bu binanın tepesinde aynı Osmanlı arması var Siz de mi padişahlık propagandası yapıyorsunuz?" diye haykırdığını (12) Biliyor muydunuz?

Pasaport Farkı

Şanlı Osmanlı Devleti'nin yıkılmasından sonra, son derece üzgün ihtiyar bir Ürdünlünün, elindeki yeni Ürdün pasaportuyla İsviçre sefaretine giderek: "Herkes bu pasaportla alay ediyor Eskiden Osmanlı pasaportum varken selam dururlardı. Ben Osmanlı teb'asıyım ne olur bunu değiştirin" diye sefaret yetkililerine yalvardığını… (13)

husna

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Tarihten Alacağımız Dersler Vardır Bunları Biliyormusunuz ?

RE: Tarihten Alacağımız Dersler Vardır Bunları Biliyormusunuz ?

Geçmişten ders almak isteyene o kadar çok kaynak var ki...Bu yüzden geçmişimizden utanmak yerine(bazılarının yaptığı gibi)onunla yüzleşmek ve geçmişteki güzellikleri günümüze taşımak daha doğru sanırım.Allah razı olsun.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

benimde coğrafya dersinden bir anım var gerçi benim her dersten anım var ama yinede hepsini sırasıyla anlatıcam o zamanlar tazelenince gözümün önünde çok hoşoluyor.... lise son sınıftayım ikinci ders coğrafyaydı havva hoca derse girecekti girdide nedense lise hocası olupta birazda yaşı kemale ermiş hocalar sanırım doğal olarak asabi oluyorlar havva hocamda asabi bir hocaydı maşallahı vardı ama yeri geldimide harika espiriler yapardı neyse bana takılmadan hiç durmazdı nedense ben konulara çalışmadığım zaman KUTSAL kalk içanadolu bölgemizi anlat harita karşımda orta sıranın ikinci sırafında oturuyorum öğretmen masasıda çok yakın bende birşeyler söylemeye başladım iyi dedi oturtu takılırkende sinirliykende azına dolaşım kutsal kalk kelimesini yazılılarda bile başımda beklerdi bakayım ne yapıyor diye yanlış bir soru cevabı görüncede bu soruya iyi bak derdi neyse ikinci derste coğrafyayadı anlatma vardı ilk arkada sıradan sınıf başkanı cengiz diye bir arkadaş kalktı anlatıyor maşallah dedim ama ben neredeyse sıranın altına giricem görmesindeiye hiç oralıklı olmamaya gözgöze gelmemeye çalışıyorum boy pos uzun sırayada sığmıyorum yani biri çıplak gözle baksa ilk ben farkedilirim okyanustaki bir adacık gibiyim o denli yani neyse başka sustu dudağımı ısırdım kesindiyecek anlat diye kim anlatacak dedi sonra gözgöze geldik ama ben çalışmadım eriyorum resmen tırstım birkere :( ayşe kalk anlat dedi oh dedim sanki üzerimden bir yük kalktı ondan sonra işte emine ayşenur mazlum beyis anlattılar daha sonra tamam beni unuttu dedim zilede beş dakika var kutsal nusufu anlat dedi bende içimden yandım anam dedim tabiki yarısı gerçek yarısı saçmalama anlattım birşeyler anladım kafasını sallayarak sen var ya sen dedi noldu hocam dedim çalışmadın yine değilmi dedi evet demeden zil çaldı neyse dedi haritayı aldı çıktı hepte çalışmadığım zaman nedense bu havva hocaya denk geliyordu ama napayım bende huy olmuş çarşamba günleri hiç bir derse çalışmazdım haliylede o günde onun dersleri var ama bir kaç hafta üst üste çalıştım çok şaşırdı inşallah onlarıda daha sonra anlatırım....:p;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt