Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kardelen_misali_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖĞRENCİ SÖZLÜĞÜ

Allah razı olsun kardeş eline sağlık çok güzel olmuş. Liseye de ünüversteye de uyuyor aslında ama bana uymuyor. 2 yıl önce okulun incisiyken 2 yıl sonra okulun demirbaşı olucam. Okulun incisi olmak çok eğlenceli ama demirbaş olmak biraz zor olacak heralde...Neyse tekrar yüreğine sağlık Allah'a emanet ol...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

daha önce de okumuştum tekrar hatırlattıgınız için sagolun

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

güzeldi saol

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZELDİ KARDEŞİM SAĞOLASIN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
En hayırlı kazanç alınteri ile kazanılandır

En hayırlı kazanç alınteri ile kazanılandır

Hz. Ebû Bekir (ra) halife seçildiğinde, bir gün daha önceleri ticaretle uğraşırken giydiği elbiselerle dışarıya çıkmıştı. Çarşıda Hz. Ömer (ra) ve Hz. Ubeyde (ra) ile karşılaştı. Bunlar halifeye:
- Bu ne hâldir? Çarşıda pazarda senin ne işin var? Sen artık Müslümanların işlerini üzerine almış bulunuyorsun, dediler.
Halife Hazretleri, onlara “Ya ben ailemi ne ile geçindireceğim?” diye sordu.

Onlar da, “Biz sana nafaka takdir ederiz.” diyerek, yevmiye olarak yarım koyun nafaka takdir ettiler.

Hz. Aişe (ra)’nin rivayetine göre, “Hz. Ebû Bekir (ra) vefat ederken ne kadar malı varsa; kendisinden sonra gelecek halifeye teslim edilmesini vasiyet etmişti. Ve vasiyeti üzerine vefatından sonra geriye kalan devesi ile kölesi Hz. Ömer (ra)’e teslim edilmişti. Evet en hayırlı kazanç, hiç şüphesiz kişinin elinin emeği, gözünün nuru ve alnının teri ile elde ettiği kazancıdır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. O da şudur: İnsan çalışmayı sâdece bir vazife olduğu için yapmalı ve çalışmayı rızık için sadece bir vasıta ve bir sebep olarak görmelidir. Yoksa çalışmayı rızkı te’min etmenin kesin bir netîcesiymiş gibi görmeye kalkışmamalıdır. Çünkü rızkı veren sadece ve sadece Yüce Allah’tır. O’nun kerem, lütuf, rahmet ve rızık kapıları her türlü çalışmanın üstündedir. Öyleyse insan çalışma vazifesini lâyıkıyla yapmalı; fakat rızkı sâdece Allah’tan bilmeli ve sâdece O’ndan istemelidir.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

:):):)NERDE BULDUNUZ

merve18_19

Kayıtlı Kullanıcı

gÜNDEMLERİN anlam ve Önemİne cok uygun...

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı

B)emeğe saygıB) teşekkür çok güzel

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

YA ÇOK GÜZEL OLMUŞ.NE ARARSAN VAR:):)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

GERÇEKTEN GÜZEL OLMUŞ SAĞOL KARDEŞİM BİZİMLE PAYLAŞTIĞIN İÇİN

husna

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZEL, HEM KOMİK HEM DÜŞÜNDÜRÜCÜ.ALLAH RAZI OLSUN

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

ben hala öğrenciyim ve yazdıklarının hepsine katlıyorum.olsun kopya vermeyen arkadaşlardanda allah razı olsun.çok teşekkür ederim.B)

mina16

Kayıtlı Kullanıcı

değişik ve olmıcak bişey:eek: emeğine sağlık;)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
OKULDAN MEKTUP VAR!!!!

OKULDAN MEKTUP VAR!!!!

DEĞERLİ KARDEŞLERİM OKULDAN MEKTUP BÖLÜMDE OKUL YILLARINIZDA UNUTAMADIĞINIZ DERSLERİ VE O HALLERİNİZİ PAYLAŞMAK İSTERSENİZ BURADA YAZA BİLİRSİNİZ GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLACAĞINA İNANIYORUM... SELAMETLE

kevser

Kayıtlı Kullanıcı
YAZILIDAN SESLER

YAZILIDAN SESLER

YAZILIDAN SESLER

-ÇABUK SÖYLE YAZIYORUM.
-KİTABI AÇSANA YAA..ÇABUK HADİİ...
-UFF!SIRTIM!VURMASANA.
-KOLUNU ÇEK GÖREMİYORUM.
-OF NEREYE YAZMIŞTIM BEN BUNU?
-SENİ HAİN,TENEFÜSTE GÖRÜŞÜRÜZ.
-CEVABI BİLMİYORUM.BEN ATTIM SEN DE AT.
-HOCAYI KONTROL ET YAZIYORUM.
-ŞİİT DÖRDÜNCÜ SORUYU YAPTIN MI?
-DUYMUYORUM BAĞIR BİRAZ.
-HOCAM YEMİN EDERİM YAPMADIM.

B)ALLAH'IN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUNB)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKULDAN MEKTUP

O GÜN SON DERS MÜZIKTI ÖGRETMEN HERKESE BUGÜN NOT VERCEM $ARKILARI GÜZEL SÖYLEYIN DEDI.HERKES SIRADAN SÖYLÜYORDU HERKES BIRBIRINDEN BETERDI ARKADA$IN BIRI BEN CIKTIGIMDA YAPMADIGI HAREKET KALMADI ELSALLAMAK DIL CIKARMAK (ILKOKUL)ÖGRETMEN HICBIRINI GÖRMEDI SIRA ONA GELDIGINDE INTIKAM ALMAK ISTEDIM HAYATIMDA ILK DEFA BIRINE DIL CIKARMAYI PLANLIYOR FAKAT BIR TÜRLÜ CIKARAMIYORDUM(HADI KIZIM HÜLYA BUNUN ALTINDA KALAMAZSIN $ARKI BITIYOR CIKAR SU DILINI)VE FINAL KULAKLARIMDAN CEKIP DILIMI CIKARDIM KOMIK OLDUGUMU ZANNEDIYORDUM DERKEN ÖGRETMENLE GÖZGÖZE GELDIK COK UTANDIM :eek: VE AZAR I$ITTIM HERKES BANA BAKIYORDU REZIL OLDUM:p:p:p:p

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

YIL 2002 İLK DERSİMİZ SAĞLIK BİLGİSİYDİ BU DERSE HİÇ ÇALIŞMAZDIM ÇALIŞAMAZDIM ÇÜNKÜ SAĞLIK KİTABINA BAKAMIYORDUM İLGİNÇ RESİMLER İNSAN ÜZERİNDE OLUŞAN YARALAR İÇİMİ ÜRPERTİYORDU BENDE O KİTABI YIRTTIM ATTIM VEDE BİR DAHADA BAKMADIM DERSİMİZE GİREN İBRAHİM HOCA HER SEFERİNDE KİTABIMI SORARDI BENDE YIRTIĞIMI SÖYLERDİM ÇOK KIZARDI BANA SÖZLÜ NOTUN DÜŞÜK GELİCEK NEDEMEK KİTAP YIRTMAK DERDİ.. BUNU BİLEREK YAPMAMIŞTIM Kİ KİTAP SIRADA OLSAYDI YİNEDE AÇIP BAKMIYORDUM Kİ NEYSE YAZILILAR YAKLAŞMIŞ ZAMAN DARALMIŞTI ÖĞRETMEN MASASININ EN ÖN SIRASINDA OTURUYORDUK MEHMET DİYE BİR ARKADAŞLA HA SIRADAN BİR ARKADAŞ DEĞİLDİ O SINIF BAŞKANIYDI EN İYİ ARKADAŞIMDI O BENİM ÇOK İYİ GEÇİNİRDİK ONUNLA DERSLERİ DERSTE DİNLER SINAVA ÖYLE GİRERDİM ÇOK CÜZZİ BİR NOT ALMASAMDA HAKKIMI ALIYORDUM İLK SINAVDA SONRA İKİNCİ SINAV KÖTÜ GEÇİYORDU O YILLARDA BAŞIMDA BİRDE İNGİLİZCE VEDE KİMYA DERSLERİ VARDI GEÇEMEZSEM KALIYORDUM YIL SONUNDA OTURUP AĞLAMAKTANSA GEÇMELİYDİM... İNGİLİZCE BARAJ DERSİYDİ AMA KALDIM ONDAN NEYSE SAĞLIK DERSİNE DÖNELİM MEHMETLE ACAYIP DERECEDE KOPYA ÇEKERDİK İYİ KOPYALAR HAZIRLARDIK ÜÇÜNKÜ SINAVDA HOCA MASAYA OTURDU HİÇ BİR SORUYU BİLMİYORUM SADECE ADIMI SOYADIMI YAZDIM HOCA ARKALARA BAKARKEN BİZ YAZILI KAĞITLARINI DEĞİŞMİŞTİK MEHMET YAZDI BENDE ONLARI SİLİP TEKRAR YAZIMLA YAZDIM SONRA HOCAYA VERDİK KAĞITLARI BELKİDE ANLAMIŞTI HOCA AMA BELLİ ETMİYORDU MEHMETLE BENİ ÇOK SEVERDİ BİZİ KIRMAZDI ALLAH RAZI OLSUN ÇOK İYİ BİR HOCAYDI... O DERSTEN GEÇTİM 3 ALMIŞTIM YA KİMYA BUNDA MAF OLDUM DERKEN RABBİM YARDIM ETTİ KİMYA HOCAMIZ NURCAN HOCA ÇOK SİNİRLİ ÖĞRENCİ KAFASI KIRACAK KADAR ACIMASIZ DERSLERDE... DEDİKİ MUHAMMED KUTSAL TAHTAYA İNANIRMISINIZ ELLERİM AYAKLARIM TİRTİR TİTRİYORDU MAF OLDUK DERKEN HİÇ FARKINDA OLMADAN PROBLEMİ ÇÖZMÜŞÜM YANİ KORKUDAN NE YAPTIĞIMI BİLE BİLMİYORDUM MEHMET TENEFÜSTE NASIL GÜLÜYOR AMA VARYA İŞTE İLK REZİLLİĞİ ORDA YAŞADIM SÖZLÜ NOTUYLA GEÇTİK AMA İNANIRMISINIZ O SAHNEYİ ASLA UNUTMUYORUM YAPAMASAYDIM DERDİKİ " KAZIK KADAR ADAM OLMUŞSUNUZ EŞŞEK KAFALILAR BURAYA NİYE GELDİNİZ MEÇBURSUNUZ YA GEÇİCEN YA GEÇİCEN YOKSA SENE SONU KOŞDUR PEŞİMDEN" DERDİ HİÇ ACIMAZ BASARDI SIFIRI... İNGİLİZCE AİŞE HOCANIN DERSİ AYRICADA SINIF HOCAMIZ OLDUM OLASI WAT I AM YOU DAN BAŞKA BİRŞEY DİYEMEDİM BİRDE 30 KADAR SAYMASINI ARADA TAHTAYA KALDIRIR EN ÇOK ONUN DERSİNDEN TAHTAYA KALKARDIM AMA YİNE ONDAN KALDIM NASIL OLDU ANLAMADIM BÜTÜNLEMELERE KALDIM ORDADA YAZILI SINAVDAN SONRA SÖZLÜ SINAV OLDU BANA İNGİLİZCE AYI YAVRUSUNU SORDU BENDE WAT DEDİM ZÜLFİKAR HOCA DEDİKİ OĞLUM AYI AYI GÜLDÜM AİŞE HOCADA GÜLDÜ TAMAM ÇIK DEDİ ÇOK GÜZELDİ O YILLAR YA OOO DAHA 2 SENE VAR DİYORDUM KOCAMAN 2 SENE NASIL GEÇERDİYORDUM ŞİMDİ İSE NE ÇABUK GEÇTİ DİYORUM NEYSE O YIL VEDA PARTİSİ YAPMIŞLAR ARKADAŞLAR HERKESTEN HELALLİK ALIP AYRILDIK AMA 3 SINIFTADA UNUTAMIYCAM ŞEYLER OLDU İNŞALLAH BAŞKA ZAMANA YAZARIM ONUDA

mariye

Kayıtlı Kullanıcı

ÇİLE
ÇEKELİM BU ÇİLEYİ ÇEKİLECEKSE EYER
BÜGÜN BAŞ ÖRTÜSÜYDÜ YARIN BAŞKA ŞEY İLE
HEP BÖYLE SABIR DİYE SİNEYE ÇEKİLİRSEN
VALLAHİ AZAP GELİR SEN RAHMETİ BEKLERKEN

OZAMAN MEYDAN OLURMABEDİN MASONLARA
GÖMERLER AKİDENİ EN DERİN MEZARLARA
SONRA FİKRİ HASTALIK TEKBİRİ UNUTURSUN
ALLAHI BIRAKIRDA PUTLARA KUL OLURSUN

ARKASINDAN BEYNİNE TAKILIR DEMİR ÖKCE
YARADILIŞ GAYENİ ALIRLAR SÖKE SÖKE
VE SENİN VATANINDA YAHUDİNİN PİYESİ
AĞLASANDA KAR ETMEZ OYNANIR SON PERDESİ

HAYIR ...!KALK BE KARDEŞİM CÜMBÜŞE BİR KULAK VER
DANSÖZÜN ŞOV YAPTIĞI FATİHİN YATTIĞI YER
BAŞ OLAN ŞU AYAĞA VUR İMAN TOKATINI
VURKİ ODA ANLASIN HAK BATIL DAVASINI

BİR TARİH OKUTTULAR YALAN ÜSTÜNE YALAN
VE MEYDANLARDA BİRİ GÜYA BÜYÜK KAHRAMAN
İSTİKBALİ ARDIM GARBA SECDEYE DURMUŞ
MİLLETSE KAYIP DİYE TÜRBEYE İLAN ASMIŞ

EJDADA KÜFREYLEMEK ELDEKİ TEK SERMAYE
VATANSA AT ÜSTÜNDE ÇIKIYOR İHALEYE
MÜSLÜMANLARA BAKTIM HEPSİDE BÖLÜK PÖRÇÜK
MİDDE UÇKUR DAVASI SEMERE VURULAN YÜK

KİM UMARDI BİRGÜN AYAKLAR BAŞ OLACAK
DÜŞÜNÜN KİM UMARDI İNANMAK SUÇ OLACAK
BİRTEK ÖRTÜ YÜZÜNDEN DÖKMÜŞKEN FRANSIZI
BUGÜN TEPSİDE SUNUYORUZ VATAN KIZLARIMIZI.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt