Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İLİZYON RESİMLER

evet gerçekten öyle yakınken farklı uzaklaşınca farklı. ilginç...:)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

SelamunAleyküm
Emeğine sağlık Kardeşim...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

bunlar nasıl oluyor ya gerçekten söylendiği gibi oluyor
paylaşım için sağol muhammed kutsal kardeşim

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten ilginç bu görüntüler sağolasın kardeşim bunu bizlerle paylaştığın için..Allaha emanet ol...

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

canim kardesim cok sagol paylasdigin icin gercekten coooooooooook ilginc,bi bakiyorsun hepsi kirmizi sonra yesil geliyor,diger resimde.....cok enteresan...sagol..

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

canim kardesim cok sagol paylasdigin icin gercekten coooooooooook ilginc,bi bakiyorsun hepsi kirmizi sonra yesil geliyor,diger resimde.....cok enteresan...sagol..

Mc Laren

Kayıtlı Kullanıcı
GÖZ YANILMASI

GÖZ YANILMASI

KIRMIZI NOKTAYA BAKARAK BAŞINIZI İLERİ VE GERİ OYNATIN

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

güzel eline sağlık
B)

ummetinfakiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÖZ YANILMASI

Mükemmelmiş, paylaşımınız için sağolun. Allaha emanet olunuz...

helena

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim sağoll çok güzel...emeğine sağlık.A.e.o..

helena

Kayıtlı Kullanıcı

çok sağoll kardeşimm Allah razı olsunn gerçekten çok ilginçç...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZELDE BEN RESİMLERE BAKTIKTAN SONRA ÇOK KÖTÜ BAŞIM AGRIYOR HZ.İSA RESMİ DİYE RESİMDE İLK BAŞLADI BU BİTEK BENDEMİ OLUYOR ACABA YPK SA RESİMLERE BAKAN ARKADAŞLARDADA OLUYOR MU?

helena

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim odaklandığımız için böyle bi şey oluyo heraldee...düşünmemeye çalış...A.e.o..

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten güzelmiş:) emeğine sağlık kardeşim

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

aleykümselam amin ecmain kardeşlerim eğer size bir rahatsızlık veriyorsa hemen kaldırırım bu bölümü selametle

berru

Kayıtlı Kullanıcı

:)çok güsel we deişik..saol:)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Asırlar Sonra Ayasofya Tekrar Kilise Oldu

değerli kardeşim kim bize emanetleri bırakıyorki sahip çıkalım demişsin ama kardeşim peki bu yetkililer kimin seçimiyle geliyorr yada şöyle demeliyim biz nasıl kuluz rabbimize layıkmıyız ki gelelnlerde bize layık olduğumuz değeri versin bir hadisi kutsi vardı eminim sizde biliyorsunuzdur ben allahım meliklerin melikyim padişahların kalbleri benim elimdedir eğer siz bana itaat ederseniz ben o padişahları size rahmet kılarım amma itaat etmezseniz azab kılarım diye devam eden bir hadisi şerif çeçenistanda bosnada veya dünyanın herbir müslüman bölgesinde türkiyede içinde kafir başımıza musallat olmadan önce hiç düşünüp muhasebe yaptıkmı acaba hemen allah kahr etsin yahudiyi diyoruz ama neden bunlar bize musallat oldu kendimzi hesaba çekelim demiyoruz düşünelimki bu saydığımız ülkelerde camiler bomboş kuran raflarda toz içinde yapanlar vardır muhakkak biz müslümanlar değerlerimize sahip çıkmazsak rabbim o değerleri bize hatırlatacak birilerini gönderir elbet benim değinmek istediğim konu bu tabiki hangi şuurlu müslümana bu görev verilse seve seve elinden geleni yapar neden ayasofyanın tamir için gerekli olan parasını yuınan versin yanlış anlaşılmadık umarım dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
aman dikkat ayağınız kaymasın

aman dikkat ayağınız kaymasın

Gündelik hayatımızın akışı içinde farkında olalım veya olmayalım bizi “biz” yapan temel değerlerimiz konusunda farklı yön ve hedeflere doğru kayıp gidebiliyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli ve kaygan zaman diliminde çoğu defa sahte ve sentetik gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybedebiliyoruz. Bir toplumu yıkan temel etken toplum fertlerinin metafizik gerilimini kaybetmeleri ve bünye içinde zamanla kokuşmaların baş göstermesidir. Aslında her türlü yıkılışın veya kokuşmanın esas sebebi iç faktörlerdir.

Sizlerin de malumunuz olsa da tekrar hatırlama kabilinden isterseniz bu iç faktörlerin en önemli olanlarını sayalım: Korku, tama; fizik düzgünlüğü, zeka, başarı, bilgi hamuleliği ve servet gibi faktörlerden kaynaklanan benlik ve gurur; şöhret, kadın, mevki ve para hırsı; bencillik ve haset; tenperverlik; bir takım beklentiler; “feleğin çemberinin arzusuna göre dönmemesi” ve gayr-ı memnuniyetsizlik gibi etkenler, tenkit, gıybet, dedikodu, duygu kirlenmesi, günahlara girme ve nihayet düşünce ve kalplerin kayması...

Kalbi kayan bir insanın ayaklarının kayarak tehlikeli vadilere sürüklenmesi an meselesidir. Peki, kişi bu acı sona nasıl gelir? İsterseniz şimdi bu sorunun cevabını arayalım: İnsan, başta büyüklüğüne tutulduğu bir lideri veya hizmetlerine tutulduğu bir grubu, içine girince zamanla az önce saymış olduğumuz faktörler gereği küçümseyebilir bir hale gelebilir. Sonra, davranışlarında topluluk anlayış ve kurallarına, daha sonra dini kaidelere göre dengesizlikler başlar. Yani zulme sapar. Doğru düşünmenin en önemli unsuru olan doğru bakış açısını da kaybedince artık, Allah korusun, ayağını topluluktan çıkarır. Bu çıkma, yaptıklarını kendi vicdanında ve başkaları karşısında doğru görme ve gösterme adına dini de eğip bükmesi neticesinde bizzat dinden irtidada kadar gidebilir.

Öyleyse ne yapmalı?

Kimse kendisini vazgeçilmez görmemeli ve başkalarını minnet altında bırakmak gibi tavırlara girmemelidir. “elminnetu lillallahi ve rasulihi - Minnet, Allah ve Rasulü’nündür.” Hidayet eden Allah’tır, bütün hayır ve başarılar Allah’tandır. Bunların nefse mal edilmesi, ancak gasp olur. Bu sebeple, hidayete erdirdiklerine ancak Allah’ın minnet etme hakkı vardır. İslam’ın, İslami hizmetlerin kimseye ihtiyacı yoktur; bütün insanlar İslam’a ve İslami hizmetlere muhtaçtır, medyundur.

Yazımızı Bediüzzaman Hazretleri’nin sadeleştirdiğimiz şu altın tavsiyeleriyle bitirelim: Öyleyse, bırak biçare hoşnutsuzluğu, benliği, bencilliği ve kapa tenkidin, gıybetin kapısını. Haklı bile olsan, “hakkım var” deme, “vazifem var” de. Gel boyun ey, teslim ol, saadet ve kurtuluş bundadır bil. Görmez misin ki, nice “ben” diyenler, “okudum, bildim” diyenler saptı; ama, kalblerini safiyane Güneşler Güneşi’ne açanlar gerçek hayatı buldu; buz parçası benliklerini bütün bir topluluğun havuzunda eritenler okyanusa erdi. Öyleyse, bir millet, bir okyanus, hatta güneş olmak varken, bir damlacık olarak kuruyup gitmek niye?

Ali İhsan Er

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim evet sen seçimini yapıyorsun onu başa getiriyorsun sonra ne oluyor ülke için alınan kararlar sana bana soruluyormu hayır evet dedeiğin bi nevi doğru yur dışlarındada osmanlı eserleeri var harab olmuş tahbibat görmüş ama restora olmuyor niye acizlikten mi hayır ülke sahip çıkmıyor ne tedbir alınıyor nede alana meydan bırakılıyor bunu böyle düşünmek gerekir ben bunu böyle yorumluyorum gerisini allah bilir selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt