Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Resulullah Buyuru Yor Ki:

Ebû Mâlik Hâris b. Âsım Eş'ari (rha)'den:

Demiştir ki, Resûlullah (sav) Hazretleri şöyle buyurdu: (Abdest veya sâir) temizlik, imânın yarısıdır. "El-Hamdü li'llah" (sözü) mizânı doldurur. "Subhâna'llâh ve'l-hamdü li'llâh" (sözleri) de gözlerle yerin arasını doldurur. Namaz nûrdur. Sadaka (imâna) bürhandır. Sabır (zulumât-ı gam ve gussayı gideren) zıyâdır. Kur'ân da (haline göre) ya lehine ya aleyhine hüccettir. Herkes sabah olunca işine gücüne gider. ve nefsini (ya Allah'a, ya mâsiva'llâh'a) satar da (neticede) ya âzâd, ya helâk eder.

(Bu hadisi-i Şerifi, Müslim rivâyet etmiştir.)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

Enes(r.a.)den rivayet edildigine gore Rasul-i-Ekrem (s.a.v.)soyle buyurdu:"Cennetde cennetliklerin her hafta gittikleri bir carsi vardir.Orada?yuzlerine ve elbiselerine cennet kokulari ufleyen bir kuzey ruzgari eser ve boylece guzellikleri daha da artar.Eskisinden daha guzel ve yakisikli olarak eslerinin yanlarina dondukleri zaman, aileleri onlara:"Vallahi guzelliginize guzellik katilmis"derler.Onlarda:"Vallahi yanimizdan ayrilali beri sizde daha bir guzel olmussunuz" derler."
(Muslim,Cennet 13)

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

selamün aleyküm kardeşlerim ben böyle bişeyi ilk defa gördüğüm için heralde gerçekten Hz. İsa diye düşündüm... ama neticede bir insan süreti görünüyo...:p:pBilgilerinizi bizle paylaştığınız için çok teşekür ederim arkadaşlar.. Allaha emanet olun....

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BU RESMİ YAPAN ÖLMÜŞ!!!!

allah elbet cezalarını verecek....

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

..AMA RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇECEK..
ÇOK DOGRU RABBİM ŞEYTANIN ŞERRİNDEN KORUSUN BİZLERİ

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

RESULULLAH S.A.V BUYURUYORKİ:ÜÇ DUA VARDIR Kİ, BUNLAR ŞÜPESİZ KABUL EDİLİR:MAZLUMUN DUASI,MİSAFİRİN DUASI VE BABANIN EVLADINA DUASI.

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

:mad::mad:Diyecek söz bulamıyorum.. Kabeyi bu hale getirenin Rabbim zaten cezasını verir kardeşlerim... Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun....

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.kardeşlerim arakadaşımızda açıklamış zaten bunu bir amerikan yapmış bunlar müslüman halka karşı açılmış psikolojik savaştır bizim sabrımızı zorlayıp bişeyler yapmamızı birilerine saldırmamızı bekliyorlar ki işte müslümanlar savaşçı işte müslümanlar gerici diye dünya kamuoyuna duyurma çabalarındalar tarihtede hep böyle olmuştur zaten. allah bu resmi yapanın belasını versin zaten ölmüşya öbür dünyada çekmediği kalmasın inş. raabim bilir ya ne yapacağını zaten ona havale ediyorum a.e.o.:(

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
ademsiz cennet

ademsiz cennet

Divan edebiyatının en büyük şairlerinden olan Baki, Edirne’yi bir ziyareti sırasında Emri, Mecdi gibi tanınmış Edirneli şairleri de görüşüp konuşmuş. Bu esnada yerli şairler Edirne’yi o kadar övmüşler ki Baki’ye bu övgülerden gına gelmiş. Bununla yetinmeyip Baki’nin Edirne hakkındaki kanaatini öğrenmek istemişler. İçinden kızgın olan Baki, bu vesileyle Edirneli şairlere hadlerini bildirivermiş:

-Gerçekten şehriniz çok güzel cennet gibi bir yer. Ama ne yazık ki içinde Âdem yok.

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek başı kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) ateşe haram etmesin!"

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

Berâ radıyallahu anh anlatıyor: "Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'la birlikte bir cenazede beraberdik. Aleyhissalâtu vesselâm kabrin kenarına oturup ağladılar, öyle ki (göz yaşlarıyla) toprak ıslandı. Sonra da: "Ey kardeşlerim İşte (başımıza gelecek) bu aynı (ölüm hadisesi) için iyi hazırlanın" buyurdular."

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Allah Teâla hazretleri ferman etti ki: "Ben Azimu'ş-Şân, salih kullarım için gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve insanın hayal ve hatırından hiç geçmeyen nimetler hazırladım." Ebu Hureyre ilaveten dedi ki:

"Dilerseniz şu ayet-i kerimeyi okuyun. (Mealen): "Yaptıklarına karşılık Allah katında onlar için göz aydınlığı olacak ne mükâfaatların saklandığını kimse bilemez" (Secde 17).

Buhari, Bed'ü'l-Halk 8, Tefsir, Secde 1, Tevhid 35; Müslim, Cennet 2, (2824); Tirmizi, Tefsir, (3195).

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

aleykümselam kardeşim Allah cümlemizden razı olsun selametle

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

AŞAĞIDA GÖRDÜĞÜNÜZ BU ÇİÇEK ANADOLU TOPRAKLARINDA YETİŞMEKTE RİVAYETE GÖRE ÇİÇEĞİN YANINDA HASAN HÜSEYİN DENİLDİĞİNDE AĞLIYORMUŞ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

RE: AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

YÜREGİNİZE SAGLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ.ÇİÇEK BİZİM MEMLEKETTE YETİŞTİRİLİYOR VE AGLIYOR BEN ŞAHİDİM

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
DİN ELDEN GİDİYOR UYAN

DİN ELDEN GİDİYOR UYAN

yarını yok bu işin senide bombalıyorlar uyan uyan önce dinini elden sonrada seni insanlıktan çıkarıyorlar haram olan günh olanı sana safsata cahilce gösteriyorlar neden teslim oluyorsun istanbulun her köşesinde misyonerler faliyette çoçuklara seyyarlar oyuncak satıyor açın içinede bir bakın içinde ya büyü hada incilin anlatım şekilleri çıkıyor istanbul zeytinburnuda oturanlar bilirler seyyarlar su şaşalında su diye içki satıyorlar çoçuklara çoçuk bağımlı oluncada hapcıda tinercide oluyor uyuma türkiye uyuma hükümdarım uyuma ya resulallah kitabın etden gidiyor müslümanları sömürüyorlar pkk türkiyeyi sardı gaspçılık hırsızlık adaletsizlik gençleri zehirleme hep pekakanın adamlarınca yapılmakta uyan türkiye ses ver yoksa şeytan yanında baş uçunda seni israil böyle bombalıyor artık çok açamam bu konuyu uyan kimse türkiyeye mermi top tutamaz bunu dünya biliyor türklerin kahramanlıklarını evren biliyor ama işte kan dökmeden iç sebeplerden hallediyorlar en zayıfanda saldırıya uyrayacaklar unutma para çok olunca sernaye dönünce ne toprak nede türklük nede iman kalıyor eğer bir türk türklüğünü satarsa unutma müslümanlığınıda satar son zamanlarda atatürk bu kurtuluş savaşında yan gelip yatmadı Türklüğü silip atmadı son sınırları Türkler çizdi unutma uyan

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DİN ELDEN GİDİYOR UYAN

YÜREGİNİZE SAGLIK MUSTAFA BEY

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim ..eline ve yüreğine sağlık.yine çok güzel bir konuya değinmişsin.elimizden gelenleri yapalım anlatmaya çalışalım.yüce rabbimin izniyle inşAllah bunların üstesinden de gelinecek..her insan elindeki mum ile yanındakini aydınlatmaya çalışsa çok şey olur..selametle kardeşim.Allah razı olsun.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

selamın aleyküm kardeşim resmen benim duygularıma tercüme olmuşsun allah razı olsun allah halkımızı uyandırmamıza yardım etsin inş.

allaha emanet olun inş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt