Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

SELAMUN ALEYKÜM MUHAMMED KARDEŞİM..ÇOK DUYGULANDIM.ALLAH RAZI OLSUN..RABBİM NE KADARDA GÜZEL YARATMIŞ..RABBİMİN VERDİĞİ GÜZELLİKLERE SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN..KARDEŞİM ÇOK SEVİNDİM..ALLAH RAZI OLSUN..RESMİNİ GÖRMEK NASİP OLDU VESİLEN İLE İNŞALLAH CANLIISININDA GÖRMEK NASİP OLUR..SELAMETLE..

aysenem_17

Kayıtlı Kullanıcı

çok ilginç hakkaten yeni paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz...:)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

serlamun aleyküm muhammed kardeşim.heralde ben bakmasını beceremiyorum..uğraşıyorum uğraşıyorum bir şeyi gördüğüm yok..:(selametle..paylaştığın için sağol kardeşim..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Resulullah Buyuru Yor Ki:

Ekmeğe saygı gösterin. Çünkü Allah onu değerli kılmıştır. Kim ekmeğe değer verirse, Allah da ona değer verir.
Hadis (Taberani).

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞLERİM O BİR ŞEKİL HZ İSA FİLAN DEGİL. SADECE BİR RESİM ABARTMAYALIM MUHAMMED KARDEŞİM LÜTFEN GÜZEL KONULARLA DEVAM ET CANIM KANIMSIN AMA HRİSTİYAN OYUNLARI BUNLAR...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
HIRİSTİYANLARIN OYUNU

HIRİSTİYANLARIN OYUNU

KARDEŞİM GÜZEL BİR PAYLAŞIM GERÇEKTEN BİR SÜLÜET GELİYOR İNSANIN GÖZÜNÜN ÖNÜNE.

ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞTIĞIN İÇİN KARDEŞİM

SELAMETLE İNŞ.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
KARDEŞLERİM BU SADECE BİR İLİZYON YÖNTEMİDİR.. O GÖRDÜĞÜNÜZ KİŞİ TUTKU FİLMİNDEKİ HZ. İSA ROLUNDE OYNAYAN İNSANDIR ABARTMAYALIM LÜTFEN
SİYAHGÜL SEVDALISI KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN..KARDEŞLERİM GÖRMÜŞLER BEN GÖREMEDİM.ZATEN MUHAMMED KARDEŞİM BİR İLİZYON YÖNTEMİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ..BEN GÖREMEDİM.HADİ HAYIRLI AKŞAMLAR KARDEŞLERİM..

safiye_297

Kayıtlı Kullanıcı

Muaz bin cebel'den r.a. :Ben, Ya Rasulallah! Bana beni cennete koyacak , cehennemden uzaklaştıracak bir amel söyle dedim.Rasulullah s.a.v. :''Vallahi bana çok büyük bir şey sordun.Ama bu hakikaten Allah'ın kendilerine kolaylaştırdığı kimseler için kolaydır.Allah'a herhangi bir şeyi eş koşmaksızın ibadet edersin, farz namazları kılar, üzerine farz olan zekatı verir, ramazan orucunu tutar ve hacca gidersin.
Sana hayır kapılarını söyleyeyim mi? Oruç (kötülüklere karşı) kalkandır.Sadaka hataları suyun ateşi söndürdüğü gibi söndürür.Bir de gece namazını terk etme.''
Sana herşeyin başını, direğini ve en üst zirvesini haber vereyim mi? Her şeyin başı İslamdır.Müslüman olan selamette olur.Her şeyin direği namaz zirveside cihattır.Bunların hepsini içeren bir şey söyleyeyim mi sana? Dilini göstererek: Buna sahip ol. Muaz:Ey Allah'ın Peygamberi!Biz hakikaten konuştuklarımızdan dolayı cezalandırılacak mıyız? dedi.Rasulullah s.a.v. :Anan seni kaybetsin ey Muaz! İnsanları yüzleri üzeri cehenneme sürükleyen dillerinin kazandıklarından başka nedir ki?'' buyurdu.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Asırlar Sonra Ayasofya Tekrar Kilise Oldu

değerli kardeşim bizler öyle bir hale geldikki manevi değerlerimzi birer birer elimizden gidiyor biz bakmakla yetiniyoruz fethin sembolu olan ayasofya ya sahip çıkamadık kıymetini bilemedik peki suçlu kim biz değilmiyiz mesela ayasofyanın bakımı için gereken milyarlarca lirayı yunan devletinin verdiğini hangimiz biliyor peki bu para neden verildi düşündükmü bugüngü manzarayı gmrsünler diyeee onlar öyle bir günün hayalini çekiyorki o günde onlar ayasofyaya tekrar sahip olayı istanbula tekrar sahip olmayı aslınna bakarsak görünüşte bizim gibi ama değill çok yazık ne acı bir durumdurki rabbim kıymetini bilmediklerimizi elimizden alıyorrr bizler bunu hak ettik bir kulun başına ne gelirse haktandır amaaaa geliş sebebi haktan ayırlmaktandır rabbim uyandırsınnn ayasofya ayasofya fatihin emaneti bana yakışmıyor kızıl boya ayasofyaa ayasofyaa bu acı durumuda yaşattınyaa kardeş allah razı olsun bazen bizim milletimze bazı şeyleri kafasına vurmazsan hatırlamıyor demekki bende öyle olmuşum rabbim ıslah eylesin yaradana emanet ol dua ile

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşlerim yerden göğe kadar haklısınız atalarımızın bizlere emanetlerine yeterince sahip çıkamıyoruz. Manevi değerlerimizi yitiriyoruz.
Nedir bu gaflet uykusu uyanalım uyanalım artık.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşlerim tarihin emanetlerini bize kim bıraktı yangi yetkiyle sana gel sahip çık denildi lütfen bizde hakkımız olanı istemesini bilmedik bilsekte istemesini bilemedik hani bir söz gelimi varya yemeyenin malını yerler bizden kimse sahip çıkmayınca yunanıda bizansıda amerikanıda japonuda sahip çıkar am amaç her zaman farklı olur bunuda söylemeden geçemiycem selametle

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah resulü buyuruyor: üç kişi iseniz, ikiniz arkadaşlarını bırakıp da gizli olarak fısıldaşıp konuşmasın.( çünkü bu onu üzer.)

BUHARİ 47; MÜSLİM, SELAM.37

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RESULÜ BUYURDU:

"Şüphe vereni terket. Şüphesiz olana bak"

TİRMİZİ , KIYAME 60

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RESULÜ BUYURUYOR:

"KİM BİR HAYRA SEBEP OLURSA ONU YAPAN GİBİ SEVAP ALIR.."

EBU DAVUD EDEB 115

orion

Kayıtlı Kullanıcı

Vakit namazları için bu yapının dışında küçük bir yer ayrılmış değil mi?

Ayrıca orada namaz kılmak ile ilgili Peygamber efendimizin (S.A.V.) bir hadisi şerifi olmalı inş. bulup paylaşmak isterim sizler ile. Aklımda kaldığı kadarıyla çok önemli olduğunu hatırlıyorum.

Eğer orada namaz kılmak için bir yer yoksa , daha önce gezdiğim için biliyorum. 2.kata çıkan kısımda (ikonlar bulunmadığından) namaz kılıcam inş. kim engellerse engellesin.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM YUKARIDAKİ RESİMDEKİ CAMİNİN İÇİNDE DEĞİL AVLUSUNDA BAŞKA BİR BÖLÜM YAPILMIŞ KÜÇÜK ODA KADAR MESCİD ORADA MÜSLÜMANLAR NAMAZ KILIYORLAR MÜZE OLALI...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
İLİZYON RESİMLER ilginç

İLİZYON RESİMLER ilginç

SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞLERİM BU BÖLÜMDEDE HZ. İSA DA OLDUĞU GİBİ GÖZ YANILGILARINI SİZLERLE PAYLAŞICAM SELAMETLE

*sadece ortadaki noktaya bakarsanız kırmızı yerlerin kaybolduğunu göreceksiniz.
*eğer hareketli noktaya bakarssanız yeşil in kırmızıya döneceğini göreceksiniz

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İLİZYON RESİMLER

RE: İLİZYON RESİMLER

Eğer AŞAĞIDAKİ görüntülere bilgisayarınızın önündeki
yerinizden bakarsanız;
Bay Kızgın solda ve Bayan Sakin sağda.

Şimdi yerinizden kalkın, bir metre kadar geriye gidin ve....
iki görüntünün yer değiştirdiğini göreceksiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt