Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bildiğimiz faydalı bilgiler ve püf noktalarını paylaşalım (1 Kullanıcı)

nurun ayn

Kayıtlı Kullanıcı
hım denicem başka bildiginiz pratik bilgiler varmı?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
baştan itibaren okudunuz mu bilmiyorum kardeşim baya yazdık arkadaşlarla. aklımıza gelen olursa yazarız inşallah.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim

patates kızartınca da yağa birkaç damla limon suyu sıkınca patatesler çıtır çıtır oluyormuş. denemedim henüz.

bende patates kızartırken içine bir kaşık sirke katınca saha lezzetli oluduğunu ve sapsarı kaldıgını okumuştum

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben yenı gördüm formu ne güzel yararlı bilgiler ellerınıze saglık

hep yataklardan kayar serdıgımız çarşaflar ama alta havlu çarşaf serıp üzerine çarşafı serersek kaymıyor ben yıllardır bu şekilde kulanıyorum cok memnunum
özellıkle oglumun yatagında her sabah çarşaf düzeltmek zorunda kalmıyorum

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
pamuklalan gıysılerımızı temızlemek için kolı bandı ile temızleye bilirsiniz
halı gabardın kumaşlar yünlü kumaşlar pamuklanan herşeyde kullanabilirsiniz görüceksının pamuktan eser kalmıyacak

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
cok güzel bir konu bulmussunuz. Bircok sey ögrendim Allah C.C razi olsun.
bircok da bildiklerimi yazmissiniz. Bazi seyleri ben de eklemek isterim.

Melela camda ya da aynada kalan su ya da cikaramadiginiz leke izini önce bulasik detercanli süngerle bir güzel ovarak silerseniz ve sonra hic köpük kalmayaacak derecede suyla yikarsaniz, sonra da onu selpakla, kagit pecetelerle silerseniz, tamamen temiz oluyor ve de hicbir iz kalmiyor. Ayni islemi kapilar ve parmak iszi su isi olan mobilyalarda da yapabilirsiniz.

Eskimis yirtilmis atletleri, carsaflari kesip onlarla toz alabilirsiniz, bunlar toz almak icin cok uygun oluyor.

Dibi tutmus, yanmis tencerelerinizi toz camasir deterjani ile suda bes dakika kaynatabilirsiniz. Hem yanik lekeleri keniliginden kolayca cikar hem de bu su ile tencerenin disini yikarsaniz cok parlak olur.

Saf zeytinyagi saclariniza sürer bir müddet bekledikten sonra yikarsaniz saclariniz cok gür ve güclü olur, ve cok nadir kirilr ve dökülür. Ayni islem erkekler icin de gecerli olabilir. Arica bu Peygamber efendimizin sav. kizi Fatima ra. ya da tavsiyesidir.

Cayi da genelde yaprak cay alip, ayni cayi ikinci kez demledigim oluyor daha lezzetlii oluyor. cok cay icen biri olarak söylüyorum.

Yazin bahcelerden topladigimz, her cesit fazla olan sebseyi öylesine buz dolabina atip sonra cikarip normal sekilde kaynatip sonra püre yaparsak, tuzunu, durumuna göre sekerini, unu, ve corablik bahartlar kullanirsak, mükkemmel cobalar meydana getirebilirisiniz, mesela salatalik, kabak, portakal-havuc vs.

simdilik aklima gelenler bunlar, umarim isinize yarayacak seyler vardir icinde.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
arkadaşlar teşekkür ederiz aklınıza gelen olursa bekleriz paylaşımları.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
ben koltuk temızleme ıle ılgılı bırşey soylemek ıstıyorum. koltuklar kırlendığı zaman ıslak mendıller gayet guzel temızlenıyor deneyın farklı maddelere gerek yok
allaha emanet olun

ecrin02

Kayıtlı Kullanıcı
hani sehpalarda lekeler oluyorya mesela sıcak çaydanlık koydunuz izi kaldı hemen sehpanın üzerine kolonyayı döküp iyice bir yayın alkolü gitmeden bir çakmak çakın yanıyor yandıktan sonra hemen bir bezle silin sehpanız yepyeni oluyor

cam sehpa içinmi geçerli bu yoksa mobilyada da aynımı.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
banyo için metal köşe satılıyor. monte ediliyor boy hizasına. iki raflı üç raflı oluyor. paslanmıyor. şampuan koymak için çok iyi kullanışlı bişey tavsiye ederim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar mesela tencereniz yandı dibine tuttu yani. dklarca uğraşırsınız çıkmaz. kolayı var. çamaşırı mk deterjanından koyun biraz; biraz da su kaynatın. hemen çıkıyor. başka bir yol da tencereye biraz tuz karbonat sirke koyun az da su kaynatın bu da çıkartıyor. iki tencerenin dibi tuttu pudingten. birini bir ocağa koydum diğerini diğer ocağa. sonrada telle basitçe çıktı. ikisi de iyi yöntem. önceki uğraşmalarıma yandım doğrusu. hiç zorlanmadan çıkıyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar fayanslarınızın arası sarardıysa bir tasa su koyun birazda porçöz koyun. dökün ve fırçalayın hemen bembeyaz oluyor. yanlız porçözü direk dökmeyin. fayanslarınızın arası delinebilir.

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
Balıkları temizlemeden yarım saat kadar dondurucuda bekletirseniz, temizleme işi sizi daha az yorar. Balık pişirirken hiç de hoş olmayan bir koku kaplar evi. Bunu önlemek için de kabın veya tavanın içine birkaç defne yaprağı atmayı deneyin. ..

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
Sodalı içeceklerin gazlarının kaçmasını engellemek için buzdolabının içine başaşağı yerleştirin.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar mesela tencereniz yandı dibine tuttu yani. dklarca uğraşırsınız çıkmaz. kolayı var. çamaşırı mk deterjanından koyun biraz; biraz da su kaynatın. hemen çıkıyor. başka bir yol da tencereye biraz tuz karbonat sirke koyun az da su kaynatın bu da çıkartıyor. iki tencerenin dibi tuttu pudingten. birini bir ocağa koydum diğerini diğer ocağa. sonrada telle basitçe çıktı. ikisi de iyi yöntem. önceki uğraşmalarıma yandım doğrusu. hiç zorlanmadan çıkıyor.

selamünaleyküm bende dün düdüklüyü dibine tutturdum suya bastırmıştım şimdi hemen deneyeyim

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm bende dün düdüklüyü dibine tutturdum suya bastırmıştım şimdi hemen deneyeyim
aleyküm selam kardeşim. yazarsın sonucu. ben de kışın salep pişirirken illaki yakıyorum cezveyi karıştırsam da nedense dibi tutuyor. kaynayacak ya salep sıcak olmalı. az uğraşmadım telle cifle vs. hiç gerek yok. çamaşır mak deterjanı koyun kaynatın suda. ya da diğer yöntem. bundan sonra herkese söylerim artık.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
cerennurum naptın çıkardı mı yanığı?

fatma aytaş

Kayıtlı Kullanıcı
bende söleyim bir püf noktası kireçlenen çaydanlıgın içerisine biraz sirke ve su koyup biraz kaynatın içinde kalıplaşmış kirecin hepsi çözülüyor.Selametle.

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
ben koltuk temızleme ıle ılgılı bırşey soylemek ıstıyorum. koltuklar kırlendığı zaman ıslak mendıller gayet guzel temızlenıyor deneyın farklı maddelere gerek yok
allaha emanet olun

Aleyküm selam gülnisa hocam...

kesinlikle katılıyorum..hemde tescilli katılıyorum.:a12:.babam ve amcamın ortak ıslak mendil fabrikaları var..evde hep onu kullanıyoruz..hayatımızın bir parçası oldu artık..kendi evimde bile ıslak mendil bittiği zaman sanki başka temizlik malzemesi yokmuş gibi oluyorum...annemlere gittiğim zaman ilk işim ıslak mendil getirmek...koltukta halıda lekeleri çok güzel geçiriyo..aklınızda bulunsun..:a14: baki selam ve dua ile inşaallah..Allah (cc) emanet olun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt