Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bildiğimiz faydalı bilgiler ve püf noktalarını paylaşalım (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
valla hemen alıcam inşallah bilgisayarın tozunu almaktan bıktım iki gün almasam rezil olurum allahtan mobilyalarım açık renk kafayı üşütürdüm yoksa
dene bakalım bi ben bilgisayarın ekranına sıktım sildim sonra tüy bırakmayan bi bezle kaç gündür silmedim. ben de gittim koyu renk aldım bir iki şeyi geçen hafta. bu eve de yeni taşındım koyu renk kapılar yerler. hergün temizlik istiyo onu da ben yapamam. iyi oldu bu tozsavar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar mikrofiber bezde temizlikte çok iyi oluyor benim ki camlar ve aynalar için çok memnunum

kandiliniz mübarek olsun. bana da dua edin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
limonu sıcak suya atıp biraz bekletirseniz ya da mikrodalga fırında bekletirseniz daha sulu olur.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar yeni aldığınız ayakkabılar ayağınızı vuruyorsa ayakkabının vuran yerine bir parça vazelin sürün yumuşuyor

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben de bilmiyordum cerennurum Allah razı olsun kardeşim.

soğanı kavururken tuz serperdim rengi canlı olsun çabuk solsun diye. sonradan tekrar kattım fazla olmuş. önceden okumuştum yemeğin tuzu fazla olursa çiğ patates atın diye denedim ilk defa fazla tuzu gitti gerçekten.

cengiz55

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin sayenizde yakında yemek yapmayıda öğreniriz burada..

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum

arkadslarr cok faydalı bılgıler verıyorsunuz Allah sizden razı olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden de arkadaşlar. bildiğim şeyleri hep anlatırım arkadaşlarıma Allah rızası için bilgilerimi paylaşmayı sevdiğim için. sizlerden de bekleriz aklınıza gelen bişey olursa forumumuz burada.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bilinen şeyler ama yazayım yine de

patlıcanları doğradıktan sonra tuzlu suda bekletiyoruz acısının çıkması için

karpuzu ikiye kestikten sonra hepsi yenmediği için dolaba koyuyoruz orda da hava alınca bozulma oluyor. bunun için streç filmle kaplıyoruz karpuzun üstünü. buzdolabı poşetleri ve streç filmler kolaylık sağlıyor mutfakta.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim kettıller var kırlenıyor ve kirec tutuyor
temızlemek ıcın lımonlu suyla ıcını kaynattın tertemız olacaktır
:)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Limonun daha cok suyunu cikmasini istiyorsun biraz sicak suda beklet goreceksin ki daha sulu olacaktir:)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer ütü yapmayi cok sevmiyorsan perde yikarken tek bir perde koy camaşir makinesine ve perdeyi duzgun bir şekilde katla
goreceksin perdene ütü yapmak zorunda kalmayacaksin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam gülnisa limon tuzu satılıyorya bir paketi döktüm ketıl a su da koydum bastım düğmeye su kaynadıktan sonra kireçten eser kalmamıştı limonlu suyu da denerim bi ara. :)

nurun ayn

Kayıtlı Kullanıcı
buda benden

buda benden

sa arkadaşlar bide ben söyleyim kızarma yaptıgınızda baktınız yag sıçrıyo birazcık tuz atın tavanın dibine:a03:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim

patates kızartınca da yağa birkaç damla limon suyu sıkınca patatesler çıtır çıtır oluyormuş. denemedim henüz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt