Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bildiğimiz faydalı bilgiler ve püf noktalarını paylaşalım (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
farklı bişey söyliyeyim. eğer bilg yazıcı tv sehpası vs. koyu renkse çok çabuk toz tutar bilirisniz. markette tozsavar diye bişey satılıyor sprey sıkıyorsunuz ve yumuşak bi bezle siliyorsunuz. bi günde tozlanan yer beş günde anca tozlanıyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aklıma gelen bişey daha kırmızı dolmalık biberi ocakta közlemek güzel olur ama ocak batar ve uğraştırır. bi borcama koyun bikaç tane biberi mikrodalga fırına atın 15 dk kadar sonra alın ve soğuktan sonra kabuklarını soyun. çok pratik oluyor. tuz, limon hatta isterseniz biraz sarımsak ve sirkeyle karıştırın yemeğin yanında yiyin afiyet olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ayrıca fırın poşetleri varya ısıya dayanıklı ona mısırı koyup poşetin bir köşesini delip mikrodalgaya atıyorlarmış ve orda kendi patlıyormuş bi denicem ben de inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sarımsakları soyduktan sonra küçük bi kavanoza koyup dolaba koyarsanız bikaç hafta hazır olarak alıp kullanabilirsiniz.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
farklı bişey söyliyeyim. eğer bilg yazıcı tv sehpası vs. koyu renkse çok çabuk toz tutar bilirisniz. markette tozsavar diye bişey satılıyor sprey sıkıyorsunuz ve yumuşak bi bezle siliyorsunuz. bi günde tozlanan yer beş günde anca tozlanıyor.

bu mobilyalar için de geçerlimi sılacım

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
valla ben yıllarca çalıştığım için herşeyin pratiğine kaçıyorum mesele bir kilo kadar soğanı yağda kavurup soğuduktan sonra kavanoza koyuyorum bi süre gidiyor

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
sirke avize ve lambaları silmektede baya etkili ışıl ışıl yapıyor heryerini

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
hani sehpalarda lekeler oluyorya mesela sıcak çaydanlık koydunuz izi kaldı hemen sehpanın üzerine kolonyayı döküp iyice bir yayın alkolü gitmeden bir çakmak çakın yanıyor yandıktan sonra hemen bir bezle silin sehpanız yepyeni oluyor

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
maydanozları yıkayıp doğramadan poşette derin dondurucuya atıp gerektiğinde çıkarıyorum buzluyken çıtır çıtır kırılıyor doğramayada gerek yok

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu mobilyalar için de geçerlimi sılacım
evet canım mobilyalara da kullanabilirsin koyu renkse eğer gerçekten çok faydalı. benim tv ünitesi koyu renk siyaha yakın wenge diyorlar galiba. baktım bi günde bi parmak toz oldu gittim hemen aldım iyiki de almışım beş gündür toz almadım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben bi yere mukabeleye gitmiştim orda iki bayan vardı açık. tşörtle geliyorlardı kolluk dikmişler kumaştan kollukları takıyorlardı bir ucu lastikli.

bi arkadaşımda evde tişörtle duruyor namaz kılarken geçiriveriyor. bitince çıkarıyor. ah ben üşengeçliğim olmasa dikecem bi tane bakalım.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
birde püf noktası vereyim belki biliyorsunuzdur :)
diyelim koltuga halıya mum damladı .. normal yolla çıkması fazla mümkün degil .. (test edildi onaylandı:))
mum dökülen yere beyaz kagıt koyuyoruz üzerini kızgın ütüyle geçiyoruz bu işlemi mum kalmayıncaya kadar devam ettiriyoruz .. eriyen mumlar kayıda geçiyor .. sürekli kagıdın temiz yerini getirin ;)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
ben bi yere mukabeleye gitmiştim orda iki bayan vardı açık. tşörtle geliyorlardı kolluk dikmişler kumaştan kollukları takıyorlardı bir ucu lastikli.

bi arkadaşımda evde tişörtle duruyor namaz kılarken geçiriveriyor. bitince çıkarıyor. ah ben üşengeçliğim olmasa dikecem bi tane bakalım.

ben biliyorum onları pratik ama tişorttü kolluktu giyene kadar ben kendime basmadan sabahlık diktim bana daha kolay geliyor ben terziyim sana diker yollarım canın sağolsun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
birde püf noktası vereyim belki biliyorsunuzdur :)
diyelim koltuga halıya mum damladı .. normal yolla çıkması fazla mümkün degil .. (test edildi onaylandı:))
mum dökülen yere beyaz kagıt koyuyoruz üzerini kızgın ütüyle geçiyoruz bu işlemi mum kalmayıncaya kadar devam ettiriyoruz .. eriyen mumlar kayıda geçiyor .. sürekli kagıdın temiz yerini getirin ;)

aminenur bu işlem mutfak havlusuyla daha iyi oluyor ...... mutfak havlusu dediyim mutfakta kullandığımız kağıt peçeteler rulo olanlar varya yanlış anlaşılmasın normal havluya konulursa zaten yağ havluyu mahfeder p>

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
kıyafetlerinizdeki yağ lekelerinin üzerine beyez pudrayı döküp üzerine temiz bir bezle kapatın üzerinden ütüyü geçirin yağ lekeleri kayboluyor ben terzi olduğum için bazen makineden yağ damlıyor böyle çözüyoruz

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı

valla hemen alıcam inşallah bilgisayarın tozunu almaktan bıktım iki gün almasam rezil olurum allahtan mobilyalarım açık renk kafayı üşütürdüm yoksa

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben biliyorum onları pratik ama tişorttü kolluktu giyene kadar ben kendime basmadan sabahlık diktim bana daha kolay geliyor ben terziyim sana diker yollarım canın sağolsun
sağol canım göndermiş kadar sevap yazsın inşallah Rabbim.

ben bu mum olayını bilmiyordum öğrenmiş oldum sayenizde aklımda bulunsun.

bu arada hayırlı sabahlar:a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kıyafetlerinizdeki yağ lekelerinin üzerine beyez pudrayı döküp üzerine temiz bir bezle kapatın üzerinden ütüyü geçirin yağ lekeleri kayboluyor ben terzi olduğum için bazen makineden yağ damlıyor böyle çözüyoruz
bu yağ lekesi olur olmaz mı yapılacak sonradan da işe yarıyor mu bikaç gün geçse bile?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt