Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bey kardeşlerimize bir kaç soru (4 Kullanıcı)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bey kardeşlerimize bir kaç soru

zerda yazdı:
rabbim hayırlısını versin herkesin gönlüne göre olur inş herşey evlenmek bir dert sonrası bir dert çok başka bişey evlilik öyle uzaktan tatlı bir rüya gibi gelirinsana ama aslında öyle değildir belkide hayatn en zor görevlerindendir tamamen başka bir insan için yaşamak ona kendini adabte etmek hele bir de karakter farklılığı varsa rabbim yardım etsin

ABLA BENİ KOKUTUYOSUN YA BAK BEN NİŞANLIYIM KISMETSE YAKINDA DÜĞÜN OLACAK BEN PEMBE KIRMIZI YEŞİL MAVİ HER RENK HAYALLER KURUYORUM SEN ZOR DİYORSUN RABBİM BİZE TAŞIYAMACAĞIMIZ YÜKLER YÜKLEMESİN İNŞALLAH Bİ SÖZ VAR "EVLİLİK ALTIN BİR KAFESE BENZER İÇERDEKİLER DIŞARI ÇIKMAK İÇİN DIŞARDAKİLER İÇERİ GİRMEK İÇİN ÇALIŞIR" DİYE AMA BEN UMUTLUYUM İNŞALLAH BİRAZ BENDEN BİRAZ ONDAN HAYATI BİRBİRİMİZE ÇEKİLMEZ YAPMIYCAZ İNŞALLAH VALLAHİ BEN ÖYLE HAYELLER KURUYORUMKİ DİYORUM ONA ÖYLE BİR EVLİLİK YAŞATIRIMKİ İNŞALLAH BENİMLE BİRLİKTE YAŞADIĞINI HİSSEDER ASLA PİŞMAN OLMAZ AMA EVLİ OLANLAR HEMEN ONLAR HAYEL OLARAK KALIR CANIM DİYORLAR AMA ÖYLE OLMAYACAK İNŞALLAH ALLHIMIN İZNİYLE BİZİ GÖRENLER EVLİLİĞE ÖZENECEK İNŞALLAH

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
zerda yazdı:
rabbim hayırlısını versin herkesin gönlüne göre olur inş herşey evlenmek bir dert sonrası bir dert çok başka bişey evlilik öyle uzaktan tatlı bir rüya gibi gelirinsana ama aslında öyle değildir belkide hayatn en zor görevlerindendir tamamen başka bir insan için yaşamak ona kendini adabte etmek hele bir de karakter farklılığı varsa rabbim yardım etsin

ABLA BENİ KOKUTUYOSUN YA BAK BEN NİŞANLIYIM KISMETSE YAKINDA DÜĞÜN OLACAK BEN PEMBE KIRMIZI YEŞİL MAVİ HER RENK HAYALLER KURUYORUM SEN ZOR DİYORSUN RABBİM BİZE TAŞIYAMACAĞIMIZ YÜKLER YÜKLEMESİN İNŞALLAH Bİ SÖZ VAR "EVLİLİK ALTIN BİR KAFESE BENZER İÇERDEKİLER DIŞARI ÇIKMAK İÇİN DIŞARDAKİLER İÇERİ GİRMEK İÇİN ÇALIŞIR" DİYE AMA BEN UMUTLUYUM İNŞALLAH BİRAZ BENDEN BİRAZ ONDAN HAYATI BİRBİRİMİZE ÇEKİLMEZ YAPMIYCAZ İNŞALLAH VALLAHİ BEN ÖYLE HAYELLER KURUYORUMKİ DİYORUM ONA ÖYLE BİR EVLİLİK YAŞATIRIMKİ İNŞALLAH BENİMLE BİRLİKTE YAŞADIĞINI HİSSEDER ASLA PİŞMAN OLMAZ AMA EVLİ OLANLAR HEMEN ONLAR HAYEL OLARAK KALIR CANIM DİYORLAR AMA ÖYLE OLMAYACAK İNŞALLAH ALLHIMIN İZNİYLE BİZİ GÖRENLER EVLİLİĞE ÖZENECEK İNŞALLAH

AH CANIM BENIM BENCE EVLILIK COK GÜZEL BI$EY E$INI IYI SECTIGIN SÜRECE.BEN YA$ADIGIM HER$EYE RAGMEN COK MUTLUYUM.E$IM IST.GITMI$TI ARKADA$IM BENDE KALDI.KONU KONUYU ACARAK KONU$TUK BIR BAKTIK KI SABAH OLMU$ NAMAZLARIMIZI KILDIK ARTIK YATALIM DEDIK BIR KONU DAHA ACILDI VE SAT 8 IDI.ARKADA$IM DEDIKI
SEN BUNLARI YA$ADIN VE HALA BÖYLE AYAKTASIN BEN SIMDIYE KAHRIMDAN ÖLMÜ$TÜM DEDI.BENDE DEDIMKI YA$ANILANLAR BIR YANA
BIZ EVLILIGI TEK BA$IMIZA DEGIL TAKIM HALINDE YA$IYORUZ.
BAK DÜN AKSAM EVE GEC GITTIK.BEN YEMEK YAPTIM E$IM SALATA ÖMERDE SOFRAYI HAZIRLADI (TABAK CATAL KA$IK VS) HEP BIRLIKTE OTURUP YEDIK NE BEN YIPRANDIM NE E$IMIN ELINE YAPI$TI YAPTIGI I$ ANLADINMI CANIM BIRBIRIMIZE HAYATI KOLAYLA$TIRMAMIZ LAZIM

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

canım benim korkma ne olur korkutmak için yazmadım ama herşeyi gözwe almak lazım insanın bir günü diğerine uymaz çeşitli zorluklar anlaşmazlıklar muhakkak yaşanır kendini sakın olaki başkalarının sözüyle şartlandırma yukarıda biryerde yazdım sana tavsiyem eşinin ailesi ile iyi geçinmeye bak özellikle kayınvalide ve kayınbaba bunlarla aran iyi olursa büyük ihtimalle eşinlede iyi olur basit kıskançlıklar basit kaprisler yıpratır sinirlerini bozar insanın bunlara dikkat etmek gerekir hani derler ya insanın bir eşref saati birde ...... saati vardır diye böyle durumlarda anlayışlı olup sabırlı olup sonucu beklemek en güzelidir

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten kardeşim sen bu raddeye bazı zorlukları aşarak gelmişsin eşin ve seninde büyük katkın olmuş ama öyle evliikler varki dinlerken şok oluyorsun insanlar ne sıkntılar yaşıyor ne acıları kalbinde gömüyor ne sabırlar gösteriyor erkek içinde çok zor bayan içinde çok zor mutsuz bir evlilik rabbim kimseye yaşatmasın

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
canım benim korkma ne olur korkutmak için yazmadım ama herşeyi gözwe almak lazım insanın bir günü diğerine uymaz çeşitli zorluklar anlaşmazlıklar muhakkak yaşanır kendini sakın olaki başkalarının sözüyle şartlandırma yukarıda biryerde yazdım sana tavsiyem eşinin ailesi ile iyi geçinmeye bak özellikle kayınvalide ve kayınbaba bunlarla aran iyi olursa büyük ihtimalle eşinlede iyi olur basit kıskançlıklar basit kaprisler yıpratır sinirlerini bozar insanın bunlara dikkat etmek gerekir hani derler ya insanın bir eşref saati birde ...... saati vardır diye böyle durumlarda anlayışlı olup sabırlı olup sonucu beklemek en güzelidir

ZERDA ABLA BU HER ZAMAN I$E YARAMIYOR AILE BÜYÜKLERI ILE IYI GECINMEYE CALI$MAK BEN GENELLEME YAPMIYORUM KENDIMDEN BAHSEDIYORUM.BIZDE IDARECI TARAF BENIM YANI KAYINVALIDE BEN GELIN O.E$IMDE BUNUN FARKINDA VE HEP TAKDIR EDER.AMA OGLUMA BUNU ACIKLIYAMIYORUM.HEP YA SABIR DIYORUM YA SABIR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ben çok faydasını gördüm ben evlenmeden önce tek gayem eşimin ailesi ile iyi geçineceğim daha 16 yaşındaydım öylede oldu rabbimin izni ile şuan kayınvalidemin 7 evladı var onları bir tarafa koyar beni diğer tarafa artık öyle oldu görümcelerim yenge bu nasıl iştir annem seni bizden daha çok seviyor diye olumsuzluklar olmuyor değil ama takdir ve kader dua ile hal olmayacak bir şey yoktur canım benim

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

tavsiyeler için allah razı olsun ikinizdende inşallah allahın izniyle hiç pişman olmazsınız rabbim evinizi nurla doldursun rabbim bizede anlayışlı hoş görülü eşler nasip etsin inşallah allah korkusu olan insanlar olsun inşallah nişanlımı çok seviyorum inşallah hiç eksilmez sevgim ve sevgimiz

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim cümlemize bir yastıkta huzur içinde yaşlanmayı nasip etsin inşallah

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

inş değerli kardeşim rabbim gönlünüze göre versin sizler biliçli insanlarsınzı eminim evliliğiizde güzel olur (hele bi üzsün bakalım abla olarak ben ona ne ceza veriyorummmm)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tşk ederim canım benim

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
ben çok faydasını gördüm ben evlenmeden önce tek gayem eşimin ailesi ile iyi geçineceğim daha 16 yaşındaydım öylede oldu rabbimin izni ile şuan kayınvalidemin 7 evladı var onları bir tarafa koyar beni diğer tarafa artık öyle oldu görümcelerim yenge bu nasıl iştir annem seni bizden daha çok seviyor diye olumsuzluklar olmuyor değil ama takdir ve kader dua ile hal olmayacak bir şey yoktur canım benim

benim niyetimde farkli degildi.ayni evde oturma sartiyla evlendim esim bana annemle benden daha iyi gecineceksin diye telkinde bulundu. kabul ettim.sonra hersey degisti.onun farkli niyetleri varmis megerse biz anliyamadik anlamak uzun sürmedi ama bizi cok üzdü.en sonunda derdi evlenmekmis aday bile bulmus hircinligi ondanmis.
BEN BOSUNA DEMIYORUM BENIM EVLILIGIM COK FARKLI DIYE.
BIZE YAPMADIGINI BIRAKMADI.BENIM YINEDE SÖYLEDIGIM $U ALLAH ONDAN RAZI OLSUN BÖYLE BIR EVLAT YETI$TIRIP BANA E$ YAPTIGI ICIN.EVLATLARINDAN KAZANIR AHIRETINI IN$ALLAH.ABLA COK ÖZENDIM SANA. VE AILENE MUTLULUGUN DAIM OLSUN

hakancet

Kayıtlı Kullanıcı

S.A BENDE YENİ EVLİYİM EŞİMDEN ALLAH.CC RAZI OLSUN Bİ DEDDİĞİMİ İKİ ETMİYO GÜLER YÜZ TATLI DİL HOŞ SOHBET TEKRAR DİYORUM ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.TABİ BENDE ONA ELİMDEN GELDİGİNCE HOŞ DAVRANIYORUM.BEN BUNLARI NEDEN YAZDIM BENİM AİLEMDE VE ONUN AİLESINDE HOŞ SOHBET PEK YOK ANNE VE BABALARIMIZ PEK İYİ ANLASAMIYOR.BELKİ BİZ BU DAVRANIŞLAR ARASINDA BÜYÜDÜGÜMÜZ İÇİN BİRBİRİMİZE ÇOK SAYGILIYIZ.İNŞAALAH HEPTE BÖYLE DEVAM EDER.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN .SAYGILARIMLA

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

canım benim senin iyi niyetine göre rabbim herşeyi yoluna koymuş kişşi neyaparsa kendine yapar bir hata bir sevab kişiyi muhakkaki bulur rabbbim eşinle olan mutluluğunu daim etsin inş nazardan korusun yüce mevlam

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
canım benim senin iyi niyetine göre rabbim herşeyi yoluna koymuş kişşi neyaparsa kendine yapar bir hata bir sevab kişiyi muhakkaki bulur rabbbim eşinle olan mutluluğunu daim etsin inş nazardan korusun yüce mevlam

AMIN AMIN AMIN DUA YERINE ABLA MÜBAREK CUMA VAKTI DUA YERINE IN$ALLAH! RABBIM CÜMLEMIZE NASIP ETSIN MUTLULUGU HUZURU EVLILER
VE YENI EVLENECEKLER ICINDE AMIN OLSUN BU DUA ONLARADA KABUL OLSUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

hakan kardeşim ne güzel rabbim daim etsin inş aile büyüklerinizde düzelirler dua ile

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN İNŞALLAH

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
hakan kardeşim ne güzel rabbim daim etsin inş aile büyüklerinizde düzelirler dua ile

BENCE DÜZELMESELERDE(KI IN$ALLAH DÜZELIRLER)HAKAN KARDE$IMLE E$I
ONLARIN ARASINDAKI PROBLEMLERI ILI$KILERINE YANSITMAZSA (YA SENIN ANNEN $ÖYLE DEDI BENIM ANNEM BÖYLE DEDI)HERKESIN AGZINDAN CIKAN ONU ILGILENDIRIR DEGIL MI ?SAKIN ARALARINA GIRMESIN BU TÜR LAFLAR

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet eşler aileler arasında olan durumları birbirlerine aks ettirmezlerse mutlu olurla ama yok senin ailen böyle dedi yok benim ailem böyle dedi bunlar şiddetli kavgalara sebebiyet verir

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

hakancet yazdı:
S.A BENDE YENİ EVLİYİM EŞİMDEN ALLAH.CC RAZI OLSUN Bİ DEDDİĞİMİ İKİ ETMİYO GÜLER YÜZ TATLI DİL HOŞ SOHBET TEKRAR DİYORUM ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.TABİ BENDE ONA ELİMDEN GELDİGİNCE HOŞ DAVRANIYORUM.BEN BUNLARI NEDEN YAZDIM BENİM AİLEMDE VE ONUN AİLESINDE HOŞ SOHBET PEK YOK ANNE VE BABALARIMIZ PEK İYİ ANLASAMIYOR.BELKİ BİZ BU DAVRANIŞLAR ARASINDA BÜYÜDÜGÜMÜZ İÇİN BİRBİRİMİZE ÇOK SAYGILIYIZ.İNŞAALAH HEPTE BÖYLE DEVAM EDER.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN .SAYGILARIMLA

RABBİM DEVAMINI GETİRSİN İNŞ ABİCİM.İNŞ BİZİM EŞLERİMİZDE BİZİM HAKKIMIZDA BÖYLE DÜŞÜNÜR.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt