Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bey kardeşlerimize bir kaç soru (2 Kullanıcı)

polyana

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bey kardeşlerimize bir kaç soru

zerda arkadaşım allah evliliğinde tüm ailenle muhabbetini artırsın inş.şuan bekarım ve hep senin gibi iyi evleneceğim kişiyle ve ailesiyle iyi geçinmeyi dua ediyorum umarım senin gibi olur, evliliklerde öncelikle karşılıklı saygı gerek, sitede açılan başka bir forumda da dinimizde kadının yerini anlatıyordu bazı erkekler kadının de bir insan olduğunu ve değerli olduğunu anlamak istemiyor bir türlü, ilk başta yazdığın kıssadaki gibi erkeklerin anlayışlı olması gerek, tabi bunun bayan da da olması gerek ki huzursuzluk çıkmasın, allah cümlemize hayırlı yuvalar kurmayı nasip etsin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

karşılıklı anlayış ve hoşgörü çok önemlidir kardeşim iki tarafda büyük sorumluluk düşüyor rabbim gerçek anlamda mutluluğu iki cihan sadetini cümlemize nazib etsin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

pek anlayamadım kardeşim açıklarmısınz biraz

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elbette dindar olanı tercih edeceksin kardeşim ayrıca seda kardeşimin yazmış oldu mesaja acizane vbirşeyler yazmaya çalıştım onu okuyabilirseniz memnun olurum dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim herkese mutlu olabileceği bir eş nasip etsin evli olanlarada mutluluk nasip etsin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler bu konu bana göre tam olarak konuşulmadı biraz daha yorum yapalım nedersiniz dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim yazsaydın merak etmiştik

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tahmin edebiliyorumda diğer kardeşler için faydali bir bilgi ise gecikmeseydi diye düşündüm yine siz bilirsiniz aeo başarılar

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

yok ben sizn yorumlarınızı alayım zaten bu konuda en çok ben yazdım sizin yorumunuza göre birşeyler eklerim olurmu dua ile

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

s a zerda ablacığım çok tşk ederim allah razı olsun faydalanabileceğimiz konular açıyorsunuz ben sık sık giremesemde girdiğim ik fırsatta muhakkak yazılarınızı okurum rabbim yardımcınız olsun evlilik özveri isteyen bir durumdur fedarlık ve sabırla yürüyen bir paylaşımdır karşılık sevgi saygı özgüven çiftler için vazgeçilmeyecek derecede önemlidir erkek anlayışını hoşgörüsübü yeri merhametini asla eksik etmemeli hanım ise oda şefaktli müşfik anlayışlı fedakar olabilmelidir rabbim cümle müminlere ağız tadıyla bir yaşam nasib etsin benim bu konudaki idolüm sizsiniz rabbim hayırlı uzun ömürler ihsan eylesin dua ile

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

sa sumru kardeşim.sözleriniz gerçekten aklımı karıştırdı.açıklamalarınızı bekliyoruz.a.e.o

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun şengül hanım konuyla alakasız şeyler yazılmasın lütfen yazıyoranızda açıklayıcı olsun kimse şuan sizin msn ne dersi yaptığınızı sormamış bu bir riyadır illede hoca olduğunuzumu belli ediyorsunuz madem ders yapıyorsunuz burda işiniz ne kısa cevablar yazıp açıklamadan bırakmayın lütfen bir hocahanıma yakışmaz burasıda ders sayılır insanlar birşeyler öğrenmek için okumaya çalışıyorlar burda mantık sorusu cevablamak için bekmeiyorlar açıklarsanız iyi olur yada açıklamıyorum deyip çıkın işin içinden

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler birbirimize saygılı olalım lütfen kimseyi kıracak incitecek sözler yazmayalım tüm kardeşlerimizi olduğu gibi kabul etmek bizim görevimizdir allah razı olsun

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

ablacığım biz kardeşlerimize saygıda kusur etmemeye çalışıyoruz.ama kardeşimiz ortaya bir laf atıp beyinleri bulandırıyor.sonrada ortadan kayboluyor.haksızmıyım?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim zaten bende yazdığı yazıyı açıklamasını istedim kendi tercii açıklayacağım dedi ama açıklamdan gitmiş ne yapalım saygıyla karşılamak gerekir aslında söyleyeceğim sözü söylemek gerek söymeyeceğimiz sözü ortaya atmamalıyız

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

haklısın ablacığım.yinede ümit var olayım.inş.açıklar.insanın aklına acaba cevabı kendisi de mi bilmiyor?sorusu geliyor.insan böyle bir söz yazar mı?siteyi okuyan binlerce genç kardeşimiz var.burada onun tercih hakkı olmamalı.

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"En hayırlı kadın, kocası kendisine bakınca onun gönlüne huzur veren, emrettiği zaman itaat eden, nefsinde ve malında kocasının hoşlanmadığı bir şey yapmayan kadındır."
Ebû Hureyre radıyallahu anh. Nesêî.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim paylaşımın için bende şöyle ekleyeyim kadının en hayırlısı eşine külfeti en az olandır.selam ve dua ile

gizcan

Kayıtlı Kullanıcı

AYNEN KATILIYORUMdeğerli kardeşler birbirimize saygılı olalım lütfen kimseyi kıracak incitecek sözler yazmayalım tüm kardeşlerimizi olduğu gibi kabul etmek bizim görevimizdir allah razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim birbirimize saygılı olmak insanlık görevimizdir sizede tşk ederim selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt