Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bey kardeşlerimize bir kaç soru (4 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bey kardeşlerimize bir kaç soru

rabbim razı olsun şengül kardeşim

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı
RE: CEVAB

RE: CEVAB

HERKESİN SAHİBİ allah TIR O YÜZDEN TÜM İNSANLARI SEVMEK ZORUNDAYIZ TABİİKİ ALLAH C.C. ÖNCE SEVDİRECEK TOPLUMUN SEVDİĞİNİ ALLAHTA SEVER HADİSİNİ UNUTMAYALIM

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

amenna kardeşim paylaşımınız için tşk allah razı olsun

rainmen

Kayıtlı Kullanıcı

amin.inş.diye başlamak istiyorum.ben çok şey beklerim eş seçme de manavdan meyve alır gibi kız alınmaz bu devir de böyle oluyor malesef!!!evleniceğim kiş nasıl olmalı biliyor musun?sanki onlarca insanın karakterini tek bir beden de toplamış olmalı.bir insan sırf iyi diye evlenilmez akıllı da olmalı.bir insan sırf dini bütün diye evlenilmez cünkü dini bütünlükten kasıt nedir!!!klasik gördüğüm şeylerse bu da yetmez(bütün dini vecibelerini yerine getiren diyelim)yaratıcı olmalı,her gün kendini yenilemeli,her gün bir şeyler öğrenmeye aç olmalı,değişebilmeli,hayata dar bir pencereden bakmamalı,dünya sadece onun gördüğü şeylerden ibater olmadığını anlamalı bunun için kainatı okumalı,anlamalı yaratılma sebebini idrak etmeli iliklerine kadar hissetmeli,islamın öz'ünü kavramalı,eğtimli,kültürlü pratik zekalı olmalı.
tabi ki saygı ve sevgi önemlidir evliliğin olmassa olmazlarıdır zaten saygı ve sevgi bitti mi herşey biter

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

evlilikte önce sevgi sonra saygı eşler birbirlerini olduğu gibi kabul etmeli ama kimse kimseyi aldatmayı düşünmemeli hayatta hiç bir şey tıkırında gitmez ama onlarda evliliğin tuzu biberi yeterki fazla ileri gidilmesin
bir fıkra anlatayım iki genç evlenmiş ilk hafta sormuşlar nasıl geçiniyorsunuz ben konuşuyorum eşim susuyor ikinci hafta sormuşlar eşim konuşuyor ben susuyorum üçüncü hafta sormuşlar ikimizde konuşuyoruz komşular dinliyor s a :DB):p

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

nerde öyle dötr dörtlük saliha bir hatun ALLAHÜ teala ümmeti müslümana nasip eder inşallahB)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

atabey76 yazdı:
nerde öyle dötr dörtlük saliha bir hatun ALLAHÜ teala ümmeti müslümana nasip eder inşallahB)

VAYYYYY PEKİ NERDE ÖYLE DÖRT DÖRTLÜK BİR ERKEK.

BİZ ZATEN DÖRT DÖRTLÜK ARAMIYORUZ ÜÇ DÖRTLÜKTE OLSA OLUR:)

KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN YORUMUN İÇİN

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
evlilikte önce sevgi sonra saygı eşler birbirlerini olduğu gibi kabul etmeli ama kimse kimseyi aldatmayı düşünmemeli hayatta hiç bir şey tıkırında gitmez ama onlarda evliliğin tuzu biberi yeterki fazla ileri gidilmesin
bir fıkra anlatayım iki genç evlenmiş ilk hafta sormuşlar nasıl geçiniyorsunuz ben konuşuyorum eşim susuyor ikinci hafta sormuşlar eşim konuşuyor ben susuyorum üçüncü hafta sormuşlar ikimizde konuşuyoruz komşular dinliyor s a :DB):p

DAHA ÖNCE DUYMAMIŞTIM AMA ÇOK GÜZELMİŞ.ALLAH RAZI OLSUN GÜLDÜM:):)

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE İLK OLARAK ALLAH NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN ZATEN ALLAH HAYIRLISINI VERECEĞİ İÇİN BEN HANIMI BEĞENMİŞİM YA DA BEĞENMEMİŞİM FARKETMEZ ALIN YAZIMIZ BUYMUŞ BÖYLE OLMUŞ AMA BİR KADINDAN BEKLEDİĞİM ÖZELLİKLER YOKTUR BEN ÖZELLİKLERİNİ BEĞENDİĞİM KADINI SEÇERİM. :) İLK OLARAK DİNİNE , EVİNE , NAMUSUNA BAĞLI OLSUN O YETER BANA ALLAH HERKESE HAYIRLI EŞ NASİP EYLESİN BAYLARA VE BAYANLARA

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz yazdı:
BENCE İLK OLARAK ALLAH NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN ZATEN ALLAH HAYIRLISINI VERECEĞİ İÇİN BEN HANIMI BEĞENMİŞİM YA DA BEĞENMEMİŞİM FARKETMEZ ALIN YAZIMIZ BUYMUŞ BÖYLE OLMUŞ AMA BİR KADINDAN BEKLEDİĞİM ÖZELLİKLER YOKTUR BEN ÖZELLİKLERİNİ BEĞENDİĞİM KADINI SEÇERİM. :) İLK OLARAK DİNİNE , EVİNE , NAMUSUNA BAĞLI OLSUN O YETER BANA ALLAH HERKESE HAYIRLI EŞ NASİP EYLESİN BAYLARA VE BAYANLARA

GÜZEL KAYILIYORUM.KAŞI ŞÖYLE OLSUN GÖZÜ BÖYLE OLSUN BOYU UZUN OLSUN ONLAR BAŞ LAF.NAMUSLU OLSUN DİNİNE BAGLI OLSUN NAMUSUNA LAF GETİRTMESİN YETER

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşlerim selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet değerli kardeşim hocanız gayet makul bir açıklama yaptı allah razı olsun

ducane02

Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle tüm kardeşlerime mutluluklar dilerim. Fatmaerikçi kardeşimin de dediği gibi öyle güzel evlilikler de oluyor. Ben de 10 yıldır evliyim. İlk ve son konuşmamızda ben eşime İslamı yaşamasını şart koşmuştum o da benden aynı şeyi istemişti. Zaman içinde o elden geldiğince yaşıyor ben ise gevşeklik gösteriyordum. Ama o bıkmadan usanmadan 10 yıl boyunca her gün dua etti benim de islamı yaşamam için. Elhamdülillah sonunda Allah Teala onun dualarını geri çevirmedi ve bende elden geldiğince yaşamaya gayret ediyorum. İnanın bu eşimin dualarının tesiriyle oldu. Ayrıca 10 yıl boyunca değil kavga gürültü dayak vs (biz doğuluyuz bizim buralarda çok olur o tür şeyler) evimde ciddi bir tartışma bile yaşamadım. Birbirimizin bir dediğini iki etmeyiz. Bu, ne eşimin benden korktuğunu gösterir ne de benim kılıbık olduğunu. Sadece karşılıklı haklarımıza riayet ediyoruz. Allah Teala tüm kardeşlerime mutlu bir evlilik hayatı nasib etsin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim yorumunuz için tşk ederim şunu eklemek istiyorum doğulu olmanız eşinizi dövmenizi gerektirmez bu doğulu kardeşlerimizi zan altında bırakır doğuya haz bir kanunumu var dayak dinimizde tasvip edilmeyen bir durumdur bunun duışında nereli olursanız olun önemli değildir.rabbim mutluluunuzu daim etsin eşlerin birbirleri için hayır dua etmeleri gerçekten çok güzel bir hareket rabim ayırmasın selametle

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

S.a. BEnde Zerda hanıma katılıyorum. Dayak cennetten çıkmadır filan denilerek dinimize mal ediliyor dayak dinimizde ancak zaruri durumlarda belirli şartlarda ve sınırlarda geçerlidir. Ancak islamı yaşamada çok zayıf oldugumuz bir dönemde dayağı geldigimiz toplumla yada yaşadıgımız bölgeyle bağdaştırmak ve bu herkez yapıyor ve normal bişey olmuş deyip yapmak çok saçma olur bu yazıyı yazan sevgili kardeşim siz bu konuda sizde olmadıgınızı söylüyorsunuz inş. Mevlam daim kılsın mutluluğunuzu inş.

Saban_Sahan

Kayıtlı Kullanıcı

"Ey insanlar!"

"Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız,onların,aile yuvasını, sizin hoşlanmadığınız hiç bir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız her hangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa,onları hafifçe dövüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru bir şekilde,her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.

Dayak cennetten çıkmış..Hikaye bunlar arkadaşlar cenette dayağın işi ne,alçaklar İslam'a malediyorlar bunları....

Peygamber efendimizin veda hutbesi...Dövmek iyi birşey değilse de bazı yerde hafifçe vurun diyor..:D

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı

her şeyi isterim o da benden her şeyi isteyebilsin isterim....karşımda sessiz pısırık duran bana stediğini söyleyemeyen biri olmasın isterim.
sevgi elbette olacak ,aşksız idare edebilir miyim bilmiyorum ama;mutlaka karşılıklı saygı olsun isterim.....

ve aynı yastıkta kocmak isterim......

ıııı çok mu şey istedim acaba:);)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

cevizci yazdı:
Öncelikle tüm kardeşlerime mutluluklar dilerim. Fatmaerikçi kardeşimin de dediği gibi öyle güzel evlilikler de oluyor. Ben de 10 yıldır evliyim. İlk ve son konuşmamızda ben eşime İslamı yaşamasını şart koşmuştum o da benden aynı şeyi istemişti. Zaman içinde o elden geldiğince yaşıyor ben ise gevşeklik gösteriyordum. Ama o bıkmadan usanmadan 10 yıl boyunca her gün dua etti benim de islamı yaşamam için. Elhamdülillah sonunda Allah Teala onun dualarını geri çevirmedi ve bende elden geldiğince yaşamaya gayret ediyorum. İnanın bu eşimin dualarının tesiriyle oldu. Ayrıca 10 yıl boyunca değil kavga gürültü dayak vs (biz doğuluyuz bizim buralarda çok olur o tür şeyler) evimde ciddi bir tartışma bile yaşamadım. Birbirimizin bir dediğini iki etmeyiz. Bu, ne eşimin benden korktuğunu gösterir ne de benim kılıbık olduğunu. Sadece karşılıklı haklarımıza riayet ediyoruz. Allah Teala tüm kardeşlerime mutlu bir evlilik hayatı nasib etsin.

maşallah rabbim mutluluğunuzu daim etsin bizede nasip etsin inşallah başka ne dilenir ki Allah(c.c.)'tan

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

esedturkey07 yazdı:
her şeyi isterim o da benden her şeyi isteyebilsin isterim....karşımda sessiz pısırık duran bana stediğini söyleyemeyen biri olmasın isterim.
sevgi elbette olacak ,aşksız idare edebilir miyim bilmiyorum ama;mutlaka karşılıklı saygı olsun isterim.....

ve aynı yastıkta kocmak isterim......

ıııı çok mu şey istedim acaba:);)B)B)B)B)B)B)B)B)B)
bu hakkı siz vermelisiniz karşınızdakine eğer bu düşündüklerinizi hayatınıza yansıtırsanız elbette mutlu olursunuz rabbim hakkınızda hayırlsını versin herşey gönlünüze göre olsun dua ile

x-men

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞŞŞŞ İNADINA TÜRK OLUNMAZ YALNIZCA TÜRK DOĞARSIN,İNADINA MÜSLÜMAN OLUNMAZ! YALNIZCA DOĞRUYU BULDUĞUN ZAMAN MÜSLÜMAN OLURSUN! İNADINA YAPTIĞIN ŞEYLERDEN YARIN İNADINA TERKEDERSİN BUNU UNUTMA SAKIN HAAA SAKIN KARDEŞŞ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt