Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bey kardeşlerimize bir kaç soru (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bey kardeşlerimize bir kaç soru

FATMA_ERGUN yazdı:
VAY BENİM GÜZEL ABLAMA BAKIN.AMİN DİYİMDE ÖYLE LAFLA OLMAZ BİRİNİ BULUN OZAMAN CANIM AAAAAA.:)YÜREGİN OKADAR GÜZELKİ KİMSENİN ONU BOZMASINA İZİN VERME

SENIN GIBI GELINIM OLSUN DAHA NE ISTERIM OGLUM 4 YA$INDA BEKLERSEN
GELIR ALIRIZ SENI!

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
gurbetten yazdı:
B)B)B)B)B)B)A$K(EVLILIK)B)B)B)B)
GÜNAH OLMAYACAK KADAR MASUM
KÖLE OLMAYACAK KADAR ÖZGÜR
UNUTULMAYACAK KADAR DERIN
UMULMAYACAK KADAR YAKIN
TEK BA$INA YA$ANMAYACAK KADAR
B)B)B)B)T A K I M D I RB)B)B)B)

ALKIŞLIYORUM MÜKEMMEL

EST.O ALKI$ SIZE LAYIK

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan kardeşim eğer karşımızdaki rol yapıyorsada kendine yapar kişi kendisinden başkasını kandıramaz dürüst oln biz olalım eğer karşımızdaki değilse vebal onundur o ancak dünyada bizi üzer ama ahirette üzülen kendisi olur

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

BIR KAC AY ÖNCE ISTANBUL DAN BIR TANIDIGIM ZORLA EVLENDIRILDI. OGLAN KIZI BEGENMEMI$.AYRILMAK ISTEDIGINI AILESINE SÖYLEMI$ BABASI HEMEN OGLUM AYRILIRSAN ALTINLAR ONLARDA KALIR EVLEN 2-3 AY SONRA
AYRILIRSIN DEMI$ $OK OLDUM.VE EVLENDILER OGLAN IN$ALLAH ISINMI$TIR KIZA COK ACIYORUM TANIMIYORUM AMA COK ÜZÜLDÜM.
BUYRUN BUNA NE DIYORSUNUZ AILE COK DINDAR EN KÜCÜK COCUKLARI BILE NAMAZ KILIYOR.DINDEN UZAK DEGILLER YANI.AMA HERKES HATA YAPABILIYOR FAKAT BU HATA DAMADA AIT DEGIL

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim bu bir hata değil hata telafisi mümkün olandır bu bir günah ve kul hakkıdır bunun telafisi çok zordur bir genç kızın hayatını hiçe saymak geleceğini mahv edip bırakmak çok büyük bir günahtır birde şu var evlenecek olan gençlerimiz bayan olsun bey olsun evlenecekleri kişiyi çokda sevseler çokda güvenseler her görüştüklerinde konuştuklarında iyi gözlemlesinler bu acizane tavsiyemdir

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevmek yada güveniyor olmak kişiyi tanımaya yetmiyor özellikle benim için önemli olan insani davranışlardır bunlar çok iyi gözlemlemlenmeli ileride doğacak büyük sorunlar fazla zaman kaybetmeden aşılmış olur mesele erkek yada kadın eve misafir gelmesini sevmiyordur taraflardan biride bunu çok seviyordur bu tür durumlar eşler arasında çok sorun yaratır bunları unutmayın bekar olanlarrrr

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
VAY BENİM GÜZEL ABLAMA BAKIN.AMİN DİYİMDE ÖYLE LAFLA OLMAZ BİRİNİ BULUN OZAMAN CANIM AAAAAA.:)YÜREGİN OKADAR GÜZELKİ KİMSENİN ONU BOZMASINA İZİN VERME

SENIN GIBI GELINIM OLSUN DAHA NE ISTERIM OGLUM 4 YA$INDA BEKLERSEN
GELIR ALIRIZ SENI!

BEKLERİM ABLA NEDEMEK.SENİN GİBİ KAYNANA BULMUŞUM DAHA NE İSTİM:)

ERKEK ALTINLARI ALSIN DİYE 2 3 AY EVLİ KALSIN HA:mad: HAYMAŞALLAH BABAYA BAK.BEN ÖYLE KAYIN PEDERİ HAPİSE ATTIRIRIM BE.MANTIGA BAK GÖTÜRÜP ONU KUYUMCUDA AÇ SUSUZ BAGLICAKSIN 2 3 AY BİDAHA A HARFİNİ BİLE KULLANMAZ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bunu düşünenler insanlığından utanmalı bence merak etmeyin allah onları utandıracaktır elbette hem bu dünyada hem ahirette

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
fidan kardeşim eğer karşımızdaki rol yapıyorsada kendine yapar kişi kendisinden başkasını kandıramaz dürüst oln biz olalım eğer karşımızdaki değilse vebal onundur o ancak dünyada bizi üzer ama ahirette üzülen kendisi olur

evet haklısın ablacım ama işte bu dünyayı zehir etmeye yeter belki allah korusun isyana bile götürür rabbim iyi insanlar çıkarsın karşımıza
ablacım insanlar usta olmuşkar diyorumya konuşöasına davranışına baksan çok efendi çok dürüst iyi bir insan diyorsun ama sonra bi bakıyorsun o insanadan eser yok tam zıt karakterde bir insan çıkıyor karşına kaderim der çekersin ama nereye kadar buda tartışılır rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah

ya fatoş bana sözün var unutma bak o ömer daha 4 yaşında o büyüyene kadar sen yaşlanırsın o zamnada o seni beğenmez canım iyi düşün bak abim evlilik yaşında ona göre :)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

EVET FATMA CIGIM BUNA BIRAZCIK MÜDAHALE ETMEYE CALI$TIM FAKAT ENGELLIYEMEDIM.KUZENI ARKADA$IM ONA SÖYLEDIM ODA ANNESINE FAKAT SONUC ORTADA BIR DUYDUM EVLENDILER.

BU KONUDA BIRSEY DAHA ANLATAYIM.DAMAT CAMIYE GIDIYOR VE AKLINDA SÜREKLI AYRILMAK VAR.ABDESTLENIRKEN BEYAZ SAKALLI BIR DEDE YANINA GELIP SAKIN AYRILMA SAKIN DEYIP GITMI$.OGLAN COK SASIRMIS.
:D:DBENDE DIYORUM KI O BABA KENDI GÖNDERMI$TIR O YA$LI DEDEYI OGLAN INANCLI OLDUGU ICIN BUNDADA VARDIR BIR HAYIR DEMI$TIR ZAVALLI:D:D:D:D

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
zerda yazdı:

evet haklısın ablacım ama işte bu dünyayı zehir etmeye yeter belki allah korusun isyana bile götürür rabbim iyi insanlar çıkarsın karşımıza
ablacım insanlar usta olmuşkar diyorumya konuşöasına davranışına baksan çok efendi çok dürüst iyi bir insan diyorsun ama sonra bi bakıyorsun o insanadan eser yok tam zıt karakterde bir insan çıkıyor karşına kaderim der çekersin ama nereye kadar buda tartışılır rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah

ya fatoş bana sözün var unutma bak o ömer daha 4 yaşında o büyüyene kadar sen yaşlanırsın o zamnada o seni beğenmez canım iyi düşün bak abim evlilik yaşında ona göre :)

BENDE TAM GELINIMI BULDUM DERKEN:(VAY BA$IMA GELENLER BIR BULDUM BIR KAYBETTIM DERLER YA I$TE AYNEN ÖYLE:(NEYSE HAYIRLISI:D

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
zerda yazdı:

FİDAN BANA LAF DEGİL İCRAAT LAZIM:)AKŞAM SENİ OKAR ARDIM ABİNE SÖYLEMEYİ UNUTMAYASIN DİYE AMA HERHALDE SEN BENİ İSTETMEKTEN VAZGEÇTİN TELEFONA CEVAP BİLE VERMEDİN.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

BAK BEN SANA YUKARDAKI GIBI GELINLIK ALIRIM NI$ANLIKALIRIM

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

oooo rekabet var haa benim alacak kimsem yok ne yapsakki oğlum 11 yaşında biraz daha büyük olsa keşke

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
EVET FATMA CIGIM BUNA BIRAZCIK MÜDAHALE ETMEYE CALI$TIM FAKAT ENGELLIYEMEDIM.KUZENI ARKADA$IM ONA SÖYLEDIM ODA ANNESINE FAKAT SONUC ORTADA BIR DUYDUM EVLENDILER.

BU KONUDA BIRSEY DAHA ANLATAYIM.DAMAT CAMIYE GIDIYOR VE AKLINDA SÜREKLI AYRILMAK VAR.ABDESTLENIRKEN BEYAZ SAKALLI BIR DEDE YANINA GELIP SAKIN AYRILMA SAKIN DEYIP GITMI$.OGLAN COK SASIRMIS.
:D:DBENDE DIYORUM KI O BABA KENDI GÖNDERMI$TIR O YA$LI DEDEYI OGLAN INANCLI OLDUGU ICIN BUNDADA VARDIR BIR HAYIR DEMI$TIR ZAVALLI:D:D:D:D

BEN TARTIŞAN DAYAK YİYEN EŞLERİ ÇOK GÖRÜYORUM.BÖYLE DÜŞÜNEN BABALAR VARSA BENİ ETKİLEDİ EVLİLİKTEN VAZGEÇTİM ŞU AN İÇİN.

AMA BEN ALTINI ZATEN SEVMEM O ZAMAN O BABA NE YAPICAK OGLUNUN ELİ MAHKUM GARİBİMİN MECBUREN ÖMÜR BOYU BANA MAHKUM EEEE ALTINDA YOK YANDI YANDI:):)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

fatoşcum ben duymadım teli aramışsın evet sonra sana türkcelden mesaj attım canım almadınmı (telsimde kont. kalmamış ta) hem ben akşam abimle konuşuyordum o saatte seni anlattım ona B) abim konuşkan işini bilen nerde nasıl davranavağını bilen bi kızla evlenmek istiyor sende öylesin zaten canım bak gel sen gelimim ol pişman olmazsın inşallahB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah allah ne insanlar var fatoşum öyle söyleme rabbim kimseye yaşatmasın altın yoksada sana hayatı zehir eder o zaman daha beter rabbim yaşatmasın

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

FIDANCIM BASKI YAPMA ISTERSEN KIZ KENDI KARAR VERSIN HEM DÜ$ÜNMEK ICIN BOLCA VAKTI OLCAK EVLILIGI:D

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
fatoşcum ben duymadım teli aramışsın evet sonra sana türkcelden mesaj attım canım almadınmı (telsimde kont. kalmamış ta) hem ben akşam abimle konuşuyordum o saatte seni anlattım ona B) abim konuşkan işini bilen nerde nasıl davranavağını bilen bi kızla evlenmek istiyor sende öylesin zaten canım bak gel sen gelimim ol pişman olmazsın inşallahB)

VAY BE KISMETE BAK.KURA ÇEKELİM KİM ÇIKARSA BİZ BİTANE BULAMAZKEN 3 TANE BİRDEN GELDİ.RABBİM GÖNÜLLERİMİZE GÖRE AKLI BAŞINDA BİLİNÇLİ TERBİYELİ EŞLER VERSİN İNŞ.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim hayırlısını versin herkesin gönlüne göre olur inş herşey evlenmek bir dert sonrası bir dert çok başka bişey evlilik öyle uzaktan tatlı bir rüya gibi gelirinsana ama aslında öyle değildir belkide hayatn en zor görevlerindendir tamamen başka bir insan için yaşamak ona kendini adabte etmek hele bir de karakter farklılığı varsa rabbim yardım etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt