Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÜYELERİN SİTEYE GİRMELERİNDEKİ ASIL AMAÇ NE? (1 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
öcelikle bu güzel konu için teşekkürler;)

site adı üzerinde "İslamiyet" amaç da belli..tabii bu arada tebessüm de edeceğiz mutlak.
ama;
burayı sohbet ortamıyla karıştırmadan (konuya yorumumuz dışında sohbete geçmeden) konunun dışına çıkmadan seviyeli bir paylaşımla.

buna ayrı bir başlık açmak isterdim aslında; insanlar sanal alemi fazlaca ciddiye mi alıyorlar desem yoksa hafife mi alıyorlar burada algılama zorluğu yaşanıyor kesin.
bazen o kadar ki hiç tanımadığı yüzünü bile görmediği kişiye alınganlık yapıp kavgaya bile gidebiliyor..işte bu noktada üyelerin siteye girişteki amacı farklı anlam kazanıyor:a02:

seviyeli ve yerinde paylaşımlara inşaAllah

mavi-beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
songelen kardeşimle aynı düşüncedeyim ALLAH(CC)ye emanet ola.HUZUR burada

rakhanüg

Kayıtlı Kullanıcı
bilmediğimi öğrenmek yeni konulardan uzak kalmamak.fisebilillah görmek öğrenmek ve yorum yapmak.

mexplayer

Kayıtlı Kullanıcı
ben 29 yasındayım ıslamdan bıraz uzak yasıyorum bugun cenaze vardı bacanagımın babası vefat ettı gercı ben fazla duygulanmadım huzunlenmedım alısmısız bız anasız babasız buyumeye dunya yansa umrumda degıl ama nereye kadar dedım kendı kendıme buyasta kımden kuran kursu alınır hem bı kız buyutuyoruz o yarın bana sormazmı dinim ne diyee insan utanır yavv bende bu siteden ogrenmeye calısacan bir baska sorum da NEDEN KADINLAR KARA CARSAF GIYIYOR ben korkuyorum arkadas yaklasamıyorum onlara nese basınızı agrıtmıyam camıde bizimgibilere kuran kursu verılıyormu onu soylermısınızz bıraz gec ama nedekkk yurtda ogretmedıler yetımhanede yanı

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ben 29 yasındayım ıslamdan bıraz uzak yasıyorum bugun cenaze vardı bacanagımın babası vefat ettı gercı ben fazla duygulanmadım huzunlenmedım alısmısız bız anasız babasız buyumeye dunya yansa umrumda degıl ama nereye kadar dedım kendı kendıme buyasta kımden kuran kursu alınır hem bı kız buyutuyoruz o yarın bana sormazmı dinim ne diyee insan utanır yavv bende bu siteden ogrenmeye calısacan bir baska sorum da NEDEN KADINLAR KARA CARSAF GIYIYOR ben korkuyorum arkadas yaklasamıyorum onlara nese basınızı agrıtmıyam camıde bizimgibilere kuran kursu verılıyormu onu soylermısınızz bıraz gec ama nedekkk yurtda ogretmedıler yetımhanede yanı

Aramıza hoş geldiniz.Üyeliğiniz hayırlı olsun İNŞALLAH.
.
Kardeşim siz gidin sorun camiye.Belki vardır.Bayanlara var ama erkeklere var mı bilmiyorum.
Selametle.

osman57

Kayıtlı Kullanıcı
kendimi daha iyi geliştirmek dost edinmek kafama takılanları öğrenmek

__henza__

Kayıtlı Kullanıcı
buraya gelmekti amaç tabiki İslam yolunda daha da ilerleyebilmek insan beraber oldukça kuvvetli olur eksik tamamlar öte yandan seçilen muhabbet edilen insaların niteliği önemlidir böyle bir sütede kök salmış kişiliklerin dostluğuda şüphesiz sağlam olacaktır.Farklı amaçla gelen olduğunu sanmıyorum varsada zaten barınamaz bence

gul254

Kayıtlı Kullanıcı
sselamun aleykum :)
bende yeni katıldım...bende dinimiz hakkında yeni bişeyler ögrenmek için burdayım..
inş yararlı bişeyler ögrenirim..kendinize ii dawranın..
ALLAH'a emanet olun:))

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah'ın selam,rahmet ve bereketi üzerinize olsun.
Siteye üye olmamın amacı,İslamı en doğru şekilde öğrenebileceğim kaynaklar bulmak,bildiklerimi başkalarıyla paylaşmak ve tabii ki internete girdiğimde, tabiri caizse geyik muhabbeti yaparak vakit israf edeceğime faydalı olan işler ve konularla ilgilenerek bize verilen zaman nimetini en güzel şekilde değerlendirebilmek.Bu web sitesinin oluşturulmasında emeği geçen,fikir üreten herkesten Allah(c.c.) razı olsun,sitemizin içeriği gerçekten çok zengin.Bizler de elimizden geldiğince bu içeriği daha da zenginleştirecek katkılarda bulunmaya çalışalım. Bu arada gülümsemeyi de unutmayalım :):):)

Evet arkadaşlar,kardeşler,abiler,ablalar sizler ne amaçla bu faydalı siteyi ziyaret ediyorsunuz ?

Kardeşim

Aslında yazdıkların çok doğru şeyler
buraya her düşünceyle girenler vardır muhakkak
ama ben diyorumki çoğunluk kesinlikle bilgilenmek, ALLAH yolunda dost ve kardeş edinmek, paylaşmak için girmektedir, farklı amaçlarla girenlere karşıda şu uyarıyı yapayım sakın böyle kişilerin yazdıklarından etkilenipte aşırıya kaçıp çoşmayalım, çünkü herşeyin aşırısı hem günah hemde yanlıştır.
RABBİM buradan layıkıyla faydalanan kullardan eylesin,
RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun.

De ki: Ey kitap ehli, haksız/yanlış yere dininizde taşkınlık etmeyin, dininiz konusunda aşırı gitmeyin. Daha önce sapıtan, pek çok kişiyi saptıran ve doğru yoldan ayrılan bir kavmin hevâsına/keyiflerine uymayın. İsrâil oğullarından inkâr edenler, Dâvud'un ve Meryem oğlu İsa'nın diliyle lânetlenmişlerdi. Bu, başkaldırmaları ve aşırı gitmelerindendi. Birbirlerinin yaptıkları kötülükleri önlemezlerdi. Yaptıkları ne kötüydü!” (5/Mâide, 77; ayrıca bkz. 4/Nisâ, 171)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü

sselamun aleykum :)
bende yeni katıldım...bende dinimiz hakkında yeni bişeyler ögrenmek için burdayım..
inş yararlı bişeyler ögrenirim..kendinize ii dawranın..
ALLAH'a emanet olun:))

Hoş geldiniz kardeşim aramıza..
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun İNŞALLAH...
SelametleB)

06hitaf06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm

Selamınaleyküm

bende bu siteyi şans eseri buldum dek geldi yani.Ben dinini yaşamaya çalışan ama dinin den bir okadarda uzak bir vatandaşım.Ne garip değilmi insan oğlu iki olguyuda aynı yerde bulundurabiliyor.dini bilgimiz hepimizin var bundan eminim.mutlaka eksiklikler vardır ama yine de dinimizi yaşamak çok kolay tabii yaşatmakta,ama bir okadarda zor insan nefsine neden hep malup olur inanç eksikliğimi yoksa dünya ve yaşam şartlarımı ben bunu bir türlü anlamıyorum.yapmak isteyipte yapmamak yapılmasının mecbur olduğunu bile bile yapmamak ben bunu çözemedim ve yardım istiyorum.kendimce ifademle bıçağın üstündeyim ne tarafa kayıp düşeceğimi belirleyemiyorum bir ordan bir ordan...bilmiyorum ifadelerim bir netlik kazandırırmı anlatmak istediklerime :a40:

Hanne79

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün-aleyküm Öncelikle çok hoş bir site olmuş benim amacım iyi bir müslüman ,iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir komşu, iyi bir arkadaş olabilmek.Şimdiye kadar katıldığım sohbetlerde sadece YASİN suresini okuyup anlamını bile bilmeyen sohbetten cıktıktan sonra onu,bunu cekiştiren topluluklar gördüm ben bunu istemiyorum. Arayış içerisindeyim ne yazıkki İZMİR de yaşıyorum (rabbim hayırlısıysa hicret etmeyi nasip etsin) izmir gercekten karanlık bir diyar sohbet gurupları arıyorum. ONUN ADINA ONUN YOLUNDA YAŞAYANLARLA olmak isterim. Kalın sağlıcakla..Onlar tevhidi bir inanç olarak kalplerine,bir düşünce olarak kafalarına,bir eylem olarak bedenlerine, bir hayat biçimi olarak yaşantılarına,bir dünya görüşü olarak toplumlarına hakim kılmışlardı. SELAM OLSUN ONLARA

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
bende bu siteyi şans eseri buldum dek geldi yani.Ben dinini yaşamaya çalışan ama dinin den bir okadarda uzak bir vatandaşım.Ne garip değilmi insan oğlu iki olguyuda aynı yerde bulundurabiliyor.dini bilgimiz hepimizin var bundan eminim.mutlaka eksiklikler vardır ama yine de dinimizi yaşamak çok kolay tabii yaşatmakta,ama bir okadarda zor insan nefsine neden hep malup olur inanç eksikliğimi yoksa dünya ve yaşam şartlarımı ben bunu bir türlü anlamıyorum.yapmak isteyipte yapmamak yapılmasının mecbur olduğunu bile bile yapmamak ben bunu çözemedim ve yardım istiyorum.kendimce ifademle bıçağın üstündeyim ne tarafa kayıp düşeceğimi belirleyemiyorum bir ordan bir ordan...bilmiyorum ifadelerim bir netlik kazandırırmı anlatmak istediklerime :a40:

Kardeşim

Aynı duyguları yaşamış ama
elhamdülillah yolumu bulmuş biri olarak
size tavsiyem şu olacak
yapabilirseniz RABBİME söz verin,
Ah Yüce YARADANA söz verince tutmamak mümkünmü?
ben böyle aştım, ayrıca, dini filmler ve diziler izlemenizi
okuyabiliyorsanız çok güzel kitaplar var okumanızı tavsiye ederim.
çünkü maneviyat ilhamının nerden geleceği belli olmaz,
belki bir kitap, bir film, bir dizi, bir olay, bir nasihat vs.
RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olunuz, inşallah iyi haberlere alırız sizden.
selametle Kardeşim.

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün-aleyküm Öncelikle çok hoş bir site olmuş benim amacım iyi bir müslüman ,iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir komşu, iyi bir arkadaş olabilmek.Şimdiye kadar katıldığım sohbetlerde sadece YASİN suresini okuyup anlamını bile bilmeyen sohbetten cıktıktan sonra onu,bunu cekiştiren topluluklar gördüm ben bunu istemiyorum. Arayış içerisindeyim ne yazıkki İZMİR de yaşıyorum (rabbim hayırlısıysa hicret etmeyi nasip etsin) izmir gercekten karanlık bir diyar sohbet gurupları arıyorum. ONUN ADINA ONUN YOLUNDA YAŞAYANLARLA olmak isterim. Kalın sağlıcakla..Onlar tevhidi bir inanç olarak kalplerine,bir düşünce olarak kafalarına,bir eylem olarak bedenlerine, bir hayat biçimi olarak yaşantılarına,bir dünya görüşü olarak toplumlarına hakim kılmışlardı. SELAM OLSUN ONLARA

Kardeşim

Hoş geldiniz,
Sizleri aramızda gördük çok sevindik, elhamdülillah,
RABBİM sizleri saliha,mümine, cennet hanımlarından eylesin,
niyet hayr,akibet hayr olur inşallah,
bizler buradan çok ama çok faydalandık tüm kardeşlerimizden
RABBİM razı olsun, sizlerde faydalanırsınız inşallah,
birde tavsiye olarak bulabilirseniz Yüksel Şule Şenlerin
Hidayet kitabı var okumanızı isterim.

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olunuz.
selametle kardeşim.

fundaöztaş

Kayıtlı Kullanıcı
huzur buluyorum eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum ve aynı inancı taşıdığım insanların hep bir arada ve dayanışma içerisinde olduğunu görmek mutluluk verişyor

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
dualara hatimlere ortak olup cenabı hakkın rızasını kazanmak için yeni üye oldum

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu site
Birlik beraberlik, Kardeşlik, ilimlerin paylaşıldığı,
bir yer buraya girmenin amacı ilim öğrenmek,
maneviyatı artırmaktır.
tek insan şeytana ve kötülüklere daha çabuk yenilir,
ama topluluk ve maneviyatın çok olduğu ortamda bu
dediklerimiz barınamaz,
Zaten günümüzün en büyük düşmanı cehalet deyilmi?
işte buradan bişiler öğrenerek sohbet, tartışma,
öğrenme ve öğretme ortamlarına hazırlıklı olmamız gerekir.
RABBİM nuruyla nurlandırsın cümlemizi,
Faydalandığımız ve burda bulunan niyeti salih cümle KARDEŞLERİMDEN
ALLAH razı olsun.
selametle Kardeşlerim.

Ravzaya-hasret

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah'ın selam,rahmet ve bereketi üzerinize olsun.
Siteye üye olmamın amacı,İslamı en doğru şekilde öğrenebileceğim kaynaklar bulmak

Evet arkadaşlar,kardeşler,abiler,ablalar sizler ne amaçla bu faydalı siteyi ziyaret ediyorsunuz ?

Selamun aleykum sert kardeşim,

İslamı en doğru şekilde öğreneceğim kaynaklar bulmak adına sözünüze katılmıyorum.
Neden derseniz, bu tür sitelerin üyeleri her kesimden, her yaştan, ve çok farklı eğitim alanlarından gelmiş kişiler dir tam bir mozaik deyim yerindeyse...
Ve malesef araştırmacı bir topluluk değiliz, kulaktan dolma bilgilere daha fazla itimat eden bir toplumuz.
Birde efendimiz (a.s.v) in hadisini hep unutuyoruz.

" Sevdiğini ölçülü sev yarıın aranıza husumet girebilir, düşmanına ölçülü buğuz et yarın doostun olabilir"

Bizler sevdiklerimize körü körüne bağlanıyoruz. " hee o demişse doğrudur":) misali;)

Ama boş vaktini lay lay lom yerine faydalı alanlarda doldurmak fikrinize katılıyorum ve bende o yüzden misafiriniz oldum:)

selam ve dua ile kardeşim...

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Niyet Hayr Akibet Hayr
inşallah
RABBİM nuruyla nurlandırsın.
selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt