Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tasavvuf ve marifetullah (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Olur mu ? Kur'anda Cinler hakkında bilgi topla onları eğitin emri hangi ayette var.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Bu yazıyı kasdettim

Cinlerden sebeb tövbe edip tarikata girmezlerse insanlar dedim ben de.Ama buradan bu yazıları takip eden kardeşlerimize açıklayayım inşaallah,Sultanımız Konyevi kuddise sirruh hazretlerinin cin taifesinden sofilerinden hiçkimseye zarar gelmemiştir bugüne kadar..Hatta Seydai konyevi k.s hazretleri kötü cinlerin musallat oldugu kimselere cin taifesinden sofilerini o cinlere gönderip musallat olmaktan vazgeçirmektedir biiznillahi teala..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İlminiz yoksa inşaallah sizinle paylaşayım..Cinlerde insanlar gibidir yahudisi hristiyanı müslümanı ateisti şamanisti vs vardır hatta hanefi hanbeli cin olduğu gibi şii rafızi cinlerde mevcuttur.E cinlerde tasavvuf neden olmasın taa Adem aleyhisselam'dan bu yana tasavvuf varsa..biraz düşününce insan anlayabiliyor bunları inşaallah.

Yanlış ...Cinler ayrı topluluk...İnsanın onlarla irtibatı doğru olmaz.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cinlerden sebeb tövbe edip tarikata girmezlerse insanlar dedim ben de.Ama buradan bu yazıları takip eden kardeşlerimize açıklayayım inşaallah,Sultanımız Konyevi kuddise sirruh hazretlerinin cin taifesinden sofilerinden hiçkimseye zarar gelmemiştir bugüne kadar..Hatta Seydai konyevi k.s hazretleri kötü cinlerin musallat oldugu kimselere cin taifesinden sofilerini o cinlere gönderip musallat olmaktan vazgeçirmektedir biiznillahi teala..

Bizim bilgimize göre Arifi Billah olan hiç bir Mürşid Cinlere bilgi vermez.Onuda anlatmaz.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Olur mu ? Kur'anda Cinler hakkında bilgi topla onları eğitin emri hangi ayette var.

Sen nasıl alimsin ALLAH AŞKINA??? Cinlere ayrı ayet insanlara ayrı ayet mi var kuranı kerimde kuran cinlere de insanlara da gönderilmiştir.Allahu zülcelal kuranı kerimde ne buyurmaktadır ey mutmain olmuş nefis gir cennetime...Nefsini tezkiye etme emri vardır yine kuranı kerimde..Sadıklarla beraber olma emri vardır(Mürşidi kamillerdir buyuruyor bu sadıklar için fahruddin er-razi r.a ve ismail hakkı bursevi hazretleri.) İnsan bu devirde tarikata girmeden cin de olsa dahi son nefesinden emin olamaz..tarikata girecek ki nefsinden kurtulacak tezkiye edecek te Allahu zülcelale vasıl olacak.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Abdul Kadir Geylani...Muhittin İbni Arabi R.A. hz.leride hiçbir kitabında bundan bahsetmez...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İbrahim Hakkı erzurumi... Niyazi Mısri...Beyazıtı bestami...Şahı Nakşibendi R.A. de bahsetmez.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun Yakın İlmine görede böyle bir şey yok...Yani Cinlere eğitim diye..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
İbrahim Hakkı erzurumi... Niyazi Mısri...Beyazıtı bestami...Şahı Nakşibendi R.A. de bahsetmez.

Bu mübarek zatlar Hazreti Ömer(r.a) de namaz kılar yazmaz kitaplarında bu Hazreti Ömer namaz kılmaz mı demek haşa biraz düşünmenizi tefekkür etmenizi tavsiye ederim size yazdıklarımı.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cinlerle irtibat kuranlar sonuçta...define peşine düşüp ...Allah C.C. dan uzaklaşıyorlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu mübarek zatlar Hazreti Ömer(r.a) de namaz kılar yazmaz kitaplarında bu Hazreti Ömer namaz kılmaz mı demek haşa biraz düşünmenizi tefekkür etmenizi tavsiye ederim size yazdıklarımı.

Arkadaşım biz bilmeden hiç bir şey söylemeyiz...Allah C.C. yolunu ve İlmini biliriz...Bizde Allah C.C. nun La Mallah bilgisi dahi uzak değildir...Mevlana bilgisi bile... Bakma sırrı ifşa etmek istemeyiz..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım biz bilmeden hiç bir şey söylemeyiz...Allah C.C. yolunu ve İlmini biliriz...Bizde Allah C.C. nun La Mallah bilgisi dahi uzak değildir...Mevlana bilgisi bile... Bakma sırrı ifşa etmek istemeyiz..

Subhanallah senin kadar büyük konuşanı ben görmedim muhatap olduğum kişiler içinde..Bak ben de ankaradayım kendini hazırla birkaç ay sonra sizinle birlikte Konyaya bahsettiğim mübarek zatı ziyarete gidelim inşaallah sırrını ifşa etmene gerek yok biiznillah O mübarek zat bilir hatta sen soru sormadan cevapta gelebilir gidelim bir konuş inşaallah olmaz mı? ne dersin.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
:D:D:D hee sana yakiin geldi de bu ilim gelmedi öyle mi? güldürme nolur beni..

Doğrusunu Allah C.C. bilir ne diyelim.. ister inan ister ianma...bak ben sendeki bilgiyi almak için çaba sarf ediyorum...sen bilgi verme yerine kaçınıyorsun... Kur'an-ı Kerim dahili her sözüne biz uyarız buyur bildir okuyup anlayalım...
Soru ...
Hangi ayette Cinlere eğitim ver emri var...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt