Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tasavvuf ve marifetullah (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Subhanallah senin kadar büyük konuşanı ben görmedim muhatap olduğum kişiler içinde..Bak ben de ankaradayım kendini hazırla birkaç ay sonra sizinle birlikte Konyaya bahsettiğim mübarek zatı ziyarete gidelim inşaallah sırrını ifşa etmene gerek yok biiznillah O mübarek zat bilir hatta sen soru sormadan cevapta gelebilir gidelim bir konuş inşaallah olmaz mı? ne dersin.

Yok ona sor söylesin yaz Kur'andan bakalım uyulacaksa uyalım..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cinlere ders veriyorsa bizim orada hiç işimiz olmaz...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Yok ona sor söylesin yaz Kur'andan bakalım uyulacaksa uyalım..

Senin gibi edep yoksununda ne sır olacak ya HU edep biraz EDEP !!! Allahu zülcelal'in dostundan bahsediyoruz burada ona sor söylesin yok cinlere ders veriyorsa bizim işimiz yok Allahu zülcelal sana haddini bildirsin inşaallah daha da yazma bu konuya yorum git başka yerlere yaz.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Subhanallah senin kadar büyük konuşanı ben görmedim muhatap olduğum kişiler içinde..Bak ben de ankaradayım kendini hazırla birkaç ay sonra sizinle birlikte Konyaya bahsettiğim mübarek zatı ziyarete gidelim inşaallah sırrını ifşa etmene gerek yok biiznillah O mübarek zat bilir hatta sen soru sormadan cevapta gelebilir gidelim bir konuş inşaallah olmaz mı? ne dersin.

İstersen biz onunla ilgili Allah C.C. ndan bilgi alıp yazalım... sor tamam derse cevabı alacaksın... Tamam cevabını gördükten sonra sorarız... Biz kişinin özeline girmek istemediğimiz için yorum yazıyoruz ...istesek hemen öğreniriz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Senin gibi edep yoksununda ne sır olacak ya HU edep biraz EDEP !!! Allahu zülcelal'in dostundan bahsediyoruz burada ona sor söylesin yok cinlere ders veriyorsa bizim işimiz yok Allahu zülcelal sana haddini bildirsin inşaallah daha da yazma bu konuya yorum git başka yerlere yaz.

Arkadaşım sen sordun biz yazdık...bilgi gizlemedik...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Niye kuranın hem insanlara hem de cinlere indiğini inkar mı ediyorsun? Nefsinizi tezkiye edin emri yok mu kuranda bu hem insanlar hem cinler içindir daha ne ayeti arıyorsun anlamış değilim.

Kardeşim tamam ama şöyle düşün ... Cin alemi ayrı...insan alemi ayrı...Her daim cinler görükürmü...her insana ...görmekte istemem...Onlar kendine biz bize..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
İstersen biz onunla ilgili Allah C.C. ndan bilgi alıp yazalım... sor tamam derse cevabı alacaksın... Tamam cevabını gördükten sonra sorarız... Biz kişinin özeline girmek istemediğimiz için yorum yazıyoruz ...istesek hemen öğreniriz...

EY İNSANLAR BU KİMSE KENDİNİ EVLİYA İLAN ETMİŞTİR HAVADA UÇTUĞUNU GÖRSENİZ İNANMAYIN..İşte haberlerde gördüğünüz sahte tarikat şeyhleri de böyle başlamışlardır!

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
17- İSRÂ SÛRESİ

88. De ki: “Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve
birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.”
89. Andolsun, biz bu Kur’an’da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların
çoğu ancak inkârda direttiler.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
18- KEHF SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi.
İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize
dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir
bedeldir!
51. Ben onları ne göklerin ve yerin yaratılışına, ne de kendilerinin yaratılışına şahit tuttum. Saptıranları da
hiçbir zaman yardımcı edinmiş değilim.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize
dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun düşman buyurduğuna dost mu diyorsunuz...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
veda-hutbesi.jpg

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
72- CİN SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1,2. (Ey Muhammed!) De ki: “Bana cinlerden bir topluluğun (Kur’an’ı) dinleyip şöyle dedikleri vahyedildi:
“Şüphesiz biz doğruya ileten hayranlık verici bir Kur’an dinledik de ona inandık. Artık, Rabbimize hiç
kimseyi asla ortak koşmayacağız.”
3. “Doğrusu Rabbimizin şanı çok yücedir; ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk.”
4. “Demek bizim beyinsiz olanımız, Allah hakkında doğruluktan uzak sözler söylüyormuş.”
5. “Şüphesiz biz, insanların ve cinlerin Allah hakkında asla yalan söylemeyeceklerini sanıyorduk.”
6. “Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını
artırırlardı.”

7. “Gerçekten onlar da, sizin sandığınız gibi, Allah’ın hiç kimseyi öldükten sonra tekrar diriltmeyeceğini
sanmışlardı.”
8. “Kuşkusuz biz göğe ulaşmak istedik, fakat onu çetin bekçilerle ve yakıcı ışıklarla dolu bulduk.”
9. “Hâlbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. Fakat
şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur.”
10. “Hakikaten biz bilmiyoruz, yeryüzündekilere kötülük mü istendi, yoksa Rableri onlara bir hayır mı
diledi?”
11. “Doğrusu içimizde salih olanlar da var, olmayanlar da. Ayrı ayrı yollar tutmuşuz.”
12. “Muhakkak ki biz Allah’ı yeryüzünde âciz bırakamayacağımızı, kaçarak da onu âciz
bırakamayacağımızı anladık.”
13. “Gerçekten biz hidayet rehberini (Kur’an’ı) işitince ona inandık. Kim Rabbine inanırsa, artık ne
hakkının eksik verilmesinden, ne de haksızlığa uğramaktan korkar.”
14. “Kuşkusuz içimizde müslüman olanlar da var, hak yoldan sapanlar da var. Kim müslüman olursa, işte
onlar doğruyu arayıp bulmuşlardır.”
15. “Hak yoldan sapanlara gelince, onlar cehenneme odun olmuşlardır.”
16,17. Yine de ki: “Bana şöyle de vahyedildi: ‘Eğer yolda dosdoğru olurlarsa, mutlaka onlara bol yağmur
yağdırırız ki bununla onları imtihan edelim. Kim Rabbinin zikrinden (Kur’an’dan) yüz çevirirse, Rabbi
onu gittikçe yükselen bir azaba sokar.”
18. “Şüphesiz mescitler, Allah’ındır. O hâlde, Allah ile birlikte hiç kimseye kulluk etmeyin.”
19. “Allah’ın kulu (Muhammed), O’na ibadet etmek için kalktığında cinler nerede ise (Kur’an’ı dinlemek
için kalabalıktan) onun etrafında birbirlerine geçiyorlardı.
20. De ki: “Şüphesiz ben ancak Rabbime ibadet ederim ve O’na hiç kimseyi ortak koşmam.”
21. De ki: “Şüphesiz ben, size ne zarar verebilir ne de fayda sağlayabilirim.”
22. De ki: “Gerçekten beni Allah’a karşı hiç kimse asla koruyamaz ve yine asla O’ndan başka sığınacak
kimse de bulamam.”
23. “Ancak Allah’tan gelenleri tebliğ edebilirim ve O’nun vahiylerini açıklayabilirim. Kim Allah’a ve
Resûlüne karşı gelirse, şüphesiz onlar için, içinde ebedî kalacakları cehennem ateşi vardır.”
24. Nihayet uyarıldıkları şeyi gördüklerinde kimin yardımcısı daha zayıf, kimin sayısı daha azmış,
bilecekler.
25. De ki: “Sizin uyarıldığınız şey yakın mıdır, yoksa Rabbim ona uzun bir süre mi koyacaktır, bilemem.”
26. O, gaybı bilendir. Hiç kimseye gaybını bildirmez.
27,28. Ancak seçtiği resûller başka. (Onlara bildirir.) Fakat O, Resûlün önünde ve arkasında gözetleyici
(melek)ler yürütür ki resûllerin, Rablerinin vahiylerini tebliğ ettiklerini bilsin. Allah, onların her hâlini
kuşatmış ve her şeyi inceden inceye sayıp dökmüştür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt