Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tasavvuf ve marifetullah (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Neyse verdiğin cevabı genç olmandan dolayı düşünemedin diye değerlendiriyorum...biz ,bize nasihat edene ..veya bir kelime anlatana sarılıyor duk...anlat diye yalvarıyorduk...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerinize olsun inşaAllah. Hatırlatmak isterim ki bu kuran cinlere de indirilmiş, hatta onu dinleyip imana gelmiş ve topluluklarına uyarıcılar olarak dönmüşlerdir ve çağırdığınız şeylere dikkat ediniz. Allah'tan başka çağırılanlar batıldır, ancak Allah haktır. Zikriniz Kuran'dadır. insanları güzel söz ve hikmetle çağırın. Allah kimin doğru yolda olduğunu çok iyi bilmektedir. Unutmamak lazım ki Allah en güzel sözü birbirine benzeyen ve tekrarlanan ayetler olarak indirmiş ve hikmetinden vahyetmiştir. Yine de paylaşımlarınız için Allah razı olsun. Allah'tan sizin uyarımı yanlış anlamamanızı ve Allah'a büyüklük taslamadan secde ederek teslim olmanızı umarım.Selametle...

Amenna hem fikiriz..Ancak ...İnsana ...Cinlere bilgi ver emri yoktur... Buna çalışan kişiler ortada olup...ne iş yaptıklarını ben söylemeyeyim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na secdeden biz kaçınmayız yeter ki secde et emrini alalım...İtaat bize şereftir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Genede hatırlatman için teşekkür ederim...

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
tabi ki ona dikkat etmeliyiz. Yalnızca Kuran emir olarak yeter zaten. Bizim ayrı bir emir verme çabası göstermemize gerek yok. Bir bilene sormaya gelince , hatırlatmayı isterim ki her bilenin üzerinde daha iyi bilen bir Allah vardır ve bütün bunları bize her şeyden haberdar olan Allah gibi kimse haber edeme. Hatırlatmak isterim ki bu dünyanın derecesi gelip geçicidir. Allah katında en üstün olanımız Allah'tan en çok korkanımızdır.Bu durumu bir büyüklenme olarak görmeyin lütfen. Yaşımın küçüklüğü söylediklerimin değersiz olduğunu göstermesin size .İnananlar birbirlerinin dostudur. Bende bir dost olarak sizi yalnızca Allah'ın indirdiği hakka çağırdım ve çağırmanızı rica ettim Ben sizi kırmak veya küçük düşürmek için değil yalnızca en yüce olan Rabbimin vahyinden ötürü uyarıyorum. Bunları ben uydurmuyorum. Size yazdıklarımın çoğu Kuran'da geçmektedir. Kuluna kitabı indirip onda hiç bir eksikliğin olmasına izin vermeyen Allah'a hamd olsunBize ayetleriniz apaçık açıklayan Allah varken O'ndan başka bir hakem, O'ndan başka bir öğreten mi arayalım?Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.Allah'tan size gelen Kuran haktır. Ondan kuşkulanmayın. Size de tekrar selam olsun. Hayırlı geceler inşaAllah.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
tabi ki ona dikkat etmeliyiz. Yalnızca Kuran emir olarak yeter zaten. Bizim ayrı bir emir verme çabası göstermemize gerek yok. Bir bilene sormaya gelince , hatırlatmayı isterim ki her bilenin üzerinde daha iyi bilen bir Allah vardır ve bütün bunları bize her şeyden haberdar olan Allah gibi kimse haber edeme. Hatırlatmak isterim ki bu dünyanın derecesi gelip geçicidir. Allah katında en üstün olanımız Allah'tan en çok korkanımızdır.Bu durumu bir büyüklenme olarak görmeyin lütfen. Yaşımın küçüklüğü söylediklerimin değersiz olduğunu göstermesin size .İnananlar birbirlerinin dostudur. Bende bir dost olarak sizi yalnızca Allah'ın indirdiği hakka çağırdım ve çağırmanızı rica ettim Ben sizi kırmak veya küçük düşürmek için değil yalnızca en yüce olan Rabbimin vahyinden ötürü uyarıyorum. Bunları ben uydurmuyorum. Size yazdıklarımın çoğu Kuran'da geçmektedir. Kuluna kitabı indirip onda hiç bir eksikliğin olmasına izin vermeyen Allah'a hamd olsunBize ayetleriniz apaçık açıklayan Allah varken O'ndan başka bir hakem, O'ndan başka bir öğreten mi arayalım?Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.Allah'tan size gelen Kuran haktır. Ondan kuşkulanmayın. Size de tekrar selam olsun. Hayırlı geceler inşaAllah.

Allah razı olsun ..Ben sizden memnunum....cevaplar size değildi...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Amma âyâtımızı inkâr etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlar işte Allahın lâ'neti, Meleklerin lâ'neti, insanları lâ'neti hep onların üstüne (bakara suresi 161.ayeti kerime)
estagfurullah 166 dedim..burada kafir olarak ölenlerden kasıt kendine müslüman deyip öyle yaşayıp kafir ölenlerdir.Bid'ate düşen insan bid'ate düştüğünü anlayamaz çünkü sapkınlığa düşmeyi arzu etmiştir ve Allahu zülcelal'de ismi şerifinin hikmetince o kişiyi dalalete sevketmiştir.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Cinlere dini ders verme görevi hiç bir insana verilmemiştir... Bu hareket tehlikeli gidişe sebep olur...O kişi Süleyman A.S. olmak ister ve...Süleyman olmak şükür ve hamd etmeyi gerektirirken ...para ...pul...itibar peşinde koşarlar...
Şunu biraz daha açsana Resul'us Sakaleyn (s.a.v) kim ola ki hiç bir insana verilmediyse başka???

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
BAKARA SURESİ ;

Bismillahirrahmanirrahim...

159. İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayeti Kitap’ta açıklamamızdan sonra onları gizleyenler var ya, işte
onlara hem Allah lânet eder, hem de bütün lânet etme konumunda olanlar lânet eder.
160. Ancak tövbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya koyanlar (lânetlenmekten)
kurtulmuşlardır. Çünkü ben onların tövbelerini kabul ederim. Zira ben tövbeleri çok kabul edenim,
çok merhamet edenim.
161. Fakat âyetlerimizi inkâr etmiş ve kâfir olarak ölmüşlere gelince, işte Allah’ın, meleklerin ve bütün
insanların lâneti onların üstünedir.
162. Onlar ebedî olarak lânet içinde kalırlar. Artık ne kendilerinden azap hafifletilir, ne de yüzlerine bakılır.
163. Sizin ilâhınız bir tek ilâhtır. O’ndan başka ilâh yoktur. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.

Ayetler yukarıda yazılı ve amenna ....sorun nedir ?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şunu biraz daha açsana Resul'us Sakaleyn (s.a.v) kim ola ki hiç bir insana verilmediyse başka???

Biz kimiz... Allahım korusun.... Muhammed Mustafa A.S. hakkında yanlış yorum yapalım...olurmu ?...O Müstesna... Biz senin önceki bir konun vardı ya onu kasdettik......Konya ile ilgili...Cinlere ders veriyor demiştin ya onu kasdettim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kur'an-ı Kerim ; İnsan ve Cin topluluğuna gönderilmiş ... ancak onlara bizim ders vermemiz gerektiği buyurulmamıştır... Cinler ; dinler ve ya okur öğrenirler ..onlar İnsanlardan ayrıdır...

Biz Cinlerle ilgili başka bilgiye sahip değiliz..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cin ile tarikat ? bu konu bizden uzak... öğrenme arzumuz yok..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Cin ile tarikat ? bu konu bizden uzak... öğrenme arzumuz yok..

İlminiz yoksa inşaallah sizinle paylaşayım..Cinlerde insanlar gibidir yahudisi hristiyanı müslümanı ateisti şamanisti vs vardır hatta hanefi hanbeli cin olduğu gibi şii rafızi cinlerde mevcuttur.E cinlerde tasavvuf neden olmasın taa Adem aleyhisselam'dan bu yana tasavvuf varsa..biraz düşününce insan anlayabiliyor bunları inşaallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt