Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tasavvuf ve marifetullah (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı

Ömer Tuğrul İnançer hocaefendiyle -Kalbe düşünce.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Toplandık dağılmak için, başladık bitirmek için ve kısaca doğduk ölmek için..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Bazı kimseler diyorlar "kabul ediyorum ben cahilim" lakin gereksiz yazıları okuyorlar,halbuki başka yerleri araştırsalar güvenilir,icazetli hocaefendilerin yazılarını bulup okuyabilecekler ama Ademoğlunun çoğu, çok zalimdir zahirine zarar vermeyen olayı gördüğünde hiç nefsini hesaba çekmiyor halbuki manevi kalp ve ruh inim inim inliyor, zahiren birşey olmasa da ortada maneviyatta geriye gidiyor nolduğunu bilmediği ortalıklarda hoca(!) diye dolanan kimseleri dinleyerek yahut okuyarak.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
8472_551225861585607_1358139272_n.jpg

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar Rabbim dualarınızı müstecap eylesin..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilim adamları, "Sıcak su, soğuk sudan daha ağırdır" diyorlar. Allah ve Resulünün muhabbetiyle yanık bir kalb terazide, katı ve donmuş bir kalbten neden ağır olmasın!
Rabbim kalbimizi muhabbetiyle yaksın. İmanla huzuruna kavuştursun.Amin.

Bilinsin ki muhabbetullahı kazanmanın en kestirme yolu tasavvuftur.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
944597_10200730021926754_2109846248_n.jpg

Cemaatimizin ileri gelenlerinden bir mutasavvıf abimizin yüreğinden dökülenler..

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
serdar tuncerin üslubunu çok beğeniyorum canlı izlemek te nasip oldu Dursun Ali Erzincanlıyla semerkand yayınlarının düzenlediği programa katıldım çok güzeldi paylaşımları için sağol kardeşim

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
MÜRŞİD ZİYARETİ
Büyük arif Hace Alaüddin Attar (k.s) kabir ziyaretinin hedefini şöyle belirtmiştir:

"Mürid, büyüklerin mezarların ziyaret ettiğinde, orada yatan büyüğün sıfat ve hâllerinden ne anlamış ve ne sebeple kendisine yönelmiş ise o derecede feyiz alır. Mukaddes ruhlara yönelmek için zahiren uzak olmanın bir zararı yoktur. Ancak asıl iş, kabirde yatan zatın sıfatlarını anlamaktır. Hz. Şah-ı Nakşibend (k.s) şu beyitleri çok söylerdi:

Büyüklerin kabrine bağlanmaktan ne çıkar Onların yaptığını yap, sen de hedefine var.

Allah dostlarının kabirlerini ziyaretten gaye, mezara değil, Cenab-ı Hakka yönelmektir. Oradaki velinin ruhaniyeti Allahu Teala'ya yönelmek için ancak bir vesiledir.113

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
MÜRŞİD ZİYARETİ
Büyük arif Hace Alaüddin Attar (k.s) kabir ziyaretinin hedefini şöyle belirtmiştir:

"Mürid, büyüklerin mezarların ziyaret ettiğinde, orada yatan büyüğün sıfat ve hâllerinden ne anlamış ve ne sebeple kendisine yönelmiş ise o derecede feyiz alır. Mukaddes ruhlara yönelmek için zahiren uzak olmanın bir zararı yoktur. Ancak asıl iş, kabirde yatan zatın sıfatlarını anlamaktır. Hz. Şah-ı Nakşibend (k.s) şu beyitleri çok söylerdi:

Büyüklerin kabrine bağlanmaktan ne çıkar Onların yaptığını yap, sen de hedefine var.

Allah dostlarının kabirlerini ziyaretten gaye, mezara değil, Cenab-ı Hakka yönelmektir. Oradaki velinin ruhaniyeti Allahu Teala'ya yönelmek için ancak bir vesiledir.113

Bu yazıyı yazan arkadaşıma, bu konuyu açarak yorum yazmamıza sebep olduğu için teşekkür ederim...
Hz. Şah-ı Nakşibend Hz. lerinin R.A. ismi ile yazılmış aktarıma kalpten inanıyorum ... Peygamber Efendimiz dahi..kabir ziyaretini tavsiye etmiştir...

Efendim Bir Veli..Evliya veya Mubarek diye genelliyeyim...kabrine geldiğinizde eğer o Mubarek uygun kişi yani gerçek VELİ ise o kabirden ilham alırsınız...yani açılım yaşarsınız bizden söylemesi efendim....

Daha açık şekli ile yazayım... Şifre edinirsiniz efendim...Bilgisayar şifresi gibi düşününüz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
2- BAKARA SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

165. İnsanlar arasında Allah’ı bırakıp da O’na ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler.
Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman
bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi!
166. Kendilerine uyulanlar o gün azabı görünce, kendilerine uyanlardan uzaklaşacaklar, aralarındaki bütün
bağlar kopacaktır.
167. Uyanlar şöyle derler: “Keşke dünyaya bir dönüşümüz olsaydı da onların şimdi bizden uzaklaştıkları
gibi, biz de onlardan uzaklaşsaydık.” Böylece Allah, onlara işledikleri fiilleri pişmanlık kaynağı olarak
gösterir. Onlar ateşten çıkacak da değillerdir.
168. Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin.
Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.

Bu ayetler kime nasihat içerir acaba...?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bir insana ... İnsan bakışından uzaklaşmamak lazım... İnsan Mükemmel varlık ancak layık olur da Allah C.C. nun SEVGİSİNE mazhar olursa...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun sevgisine mazhar olmamış insana paye verirsen yanlış olur...Allah C.C. nun lütfetmediği hiçbir paye...hiç kimseye verilemez..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şu adrese gel tarifi yapmak sorumluluk ister ...İnsan vebal altında kalabilir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun sevgisine mazhar olan insan ...Adap ve Edep çizgisine sarılan insandır... Bana gel ....den kaçınır..Allah C.C. nun rızasını kazanmak lazım der ve kendini aradan çıkarır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Okumak ve bilemek güzel ancak ; okunanlar ve biliyorum denenler perde olmamalı...kendisine ...Allah C.C. na ulaşmak için çaba sarf ederken..

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerinize olsun inşaAllah. Hatırlatmak isterim ki bu kuran cinlere de indirilmiş, hatta onu dinleyip imana gelmiş ve topluluklarına uyarıcılar olarak dönmüşlerdir ve çağırdığınız şeylere dikkat ediniz. Allah'tan başka çağırılanlar batıldır, ancak Allah haktır. Zikriniz Kuran'dadır. insanları güzel söz ve hikmetle çağırın. Allah kimin doğru yolda olduğunu çok iyi bilmektedir. Unutmamak lazım ki Allah en güzel sözü birbirine benzeyen ve tekrarlanan ayetler olarak indirmiş ve hikmetinden vahyetmiştir. Yine de paylaşımlarınız için Allah razı olsun. Allah'tan sizin uyarımı yanlış anlamamanızı ve Allah'a büyüklük taslamadan secde ederek teslim olmanızı umarım.Selametle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt