Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sorulan sorulara cevap -1 (2 Kullanıcı)

hazal34

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sorulan sorulara cevap -1

emeğine sağlık. sağolasın

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sorulan sorulara cevap -1

Er-Rahman razı olsun kardeşim.Es-selamü aleyküm...

fn123

Kayıtlı Kullanıcı
selam bende birşey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim annemin ölüm senesi yaklaşıyor devamlı okuyacak hoca bulunamıyor acaba böyle durumlarda okunacak dualar ve ilahiler varmı yani pc ye indirip ordan dinlesek eğer varsa ögrenebilirmiyim şimdiden çok teşekkür ederim

fn123

Kayıtlı Kullanıcı
selammm

selammm

yanlış yerdemi soru sordum cevap alamadım merak ettim

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili fn123 arkadaşım inan bende bilmiyorum sana yardım edemediğim için çok üzgünüm ama form açmanda sana yardım edeyim bu sorunu ben bir form açayım ve oradan soralım eminimki arkadaşlar ilgilenecekler saygılarımla:H

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
sayın arkadaşım fn123 senin için tanışma köşesine ve dini sohbete form açtım eminim en kısa zamanda sana cevap gelecektir sağkıcakla kal selam ve dua ile:H

ersinkaranfil

Kayıtlı Kullanıcı
Erkan kardeş paylasim için sağol Allah(C.C) razı olsun.

leyla-1

Altın Üye
Selamünaleyküm;

Allah Razı Olsun Önemli konulara değinmişsin emeğinize sağlık selam ve dua ile...

holalı

Kayıtlı Kullanıcı
Aalla razı olsun kardeşim emeğine sağlık

rabianurr

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ben de namaz kılmayı çok istiyorum başlıyorum 1 ay kılıyorum sonra bırakıom dewamını getiremiom namaz kılarken bulduğum huzuru sewabını önemini gereğini biliyorum fakat hep bişeyler engelliyor .... ama inşallah en kısa sürede hiç bırakmamak üzere başlıyacağım herkesten allah razı olsun

Melancholy

Kayıtlı Kullanıcı
Tarih: Sal Kas 20, 2007 12:53 am İleti konusu: Kafama takılan sorularım...

--------------------------------------------------------------------------------

*Namaz borcu olan bir insanın günde iki günlük kazasını kılmasında herhangibir sakınca var mı dır?
*Hep denir ya eğer günah işlersen kötü bir rüya görürsün diye,bunun doğruluk derecesi nedir? Yani günah işlediğimiz zamanlar mı kötü rüyalar görürüz?
*Namaz borcu olan bir hanım hastalık günlerinin kazasını da kılması mı gerekir?
*Fitre ve zekat anneanneye ve dedelere verilebilir mi?
*Abdest alırken herhangibirşey söylemek gerekir mi besmele haricinde?
*Aynı namaz içerisinde aynı duanın birden fazla okunmasında bir sakınca var mı dır?
*Yalan üzerine yemin edilirse ne olur?

şimdilik kafama takılanlar bunlar arkadaşlar :]

r.sezer

Kayıtlı Kullanıcı
:B hayırlı günler :

Selamünaleyküm;

Allah Razı Olsun Önemli konulara değinmişsinB)

Not: Namaz hakkında değerli hocalarımızın yapmış olduğu sohbet kayıtlarını Multimedya adresimize girerek dinleyebilirsiniz.

Adres: Dini Sohbetler, Ilahiler, Ezgiler, Sesli ve Goruntulu Sohbetler, islami film Kuran mp3 tefsir hadis belgesel, Islami Sohbet, Kasideler, Islami Mp3 ler;)

namaz kılarken sürekli aklıma başka şeyler geliyor tam olarak kendimi namaza veremiyorum ne yapmam gerekiyo acaba. bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim:(

muhacir

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar benimde bir sorum olacak kurban bayramının ilk günü zilhicce orucu tutuluyorsa kurban kesilene kadar bir şey yenilip içilmeyecek mi

meliha c.

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm erkan kardeş evvela allah sizden razı olsun bu güzel yazınızdan dolayı .şeytanın namazı engelleme metotlarını okuduktan sonra namazıma dahada dikkat edeceğim .hiç farkında değilmişiz namazda şeytanı nasıl sevindirdiğimiz allah sizden razı olsun bizlere hatırlattığınız için

serap.

Kayıtlı Kullanıcı
jinekolojik bir rahatsızlığım var.muayyen günüm 10 günü aştı.Bende namaza tekrar başladım şu anda kılıyorum ama yinede içim rahatsız.ne yapacağımı bilemiyorum.Lütfen biri cevaplasın kılmam uygunmudur?Allah razı olsun hepinizden.S.A.

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum...

Hastalığınızın durumu Nekadar ağır olursa olsun Namazı Bir şekilde Eda etmeniz gerekmektedir,

vücut Kan Zayi Ediyorsa Abdesti Tazeleyip Tekrar kılmanız gerekir, Her Vakitte Namaz Kılmadan önce abdest almanız gerekmektedir. namazın terkine katiyyen cevaz yoktur.

Peygamber efendimiz Hadis-i Şeriflerinde, Kadın Hamile İse ve Doğum sancısı Çekiyor ise, ve Vücut Kan Zayi etmemiş Abdesti bozan bir hal hasıl olmamış ise. o Sancıyı çeke çeke Namazını kılacak diyor.

Anlamış olduğunuzu umuyorum.

Buna benzer daha çok Hadis-i Şerif Vardır. Vücudunuza sözünüz geçmiyorsa bile ibadetler niyetlere göre olur. Yani Ne şartlarda olursanız olun. Namazınızı kılın.

Selamun Aleykum

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Paylaşim Için.selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt