Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sorulan sorulara cevap -1 (2 Kullanıcı)

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sorulan sorulara cevap -1

A.S. CÜMLETEN KARDEŞLERİM...ALLAH RAZI OLSUN ABİ ÇOK GÜZEL Bİ ŞEKİLDE ANLATMIŞSIN O NURLU YÜREĞİNE SAĞLIK....A.E.O.

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM;ALLAH C.C BU DEĞERLİ BİLGİLERİ BİZLERLE PAYLAŞAN TÜM KARDEŞLERİMİZDEN ZİYADESİYLE RAZI OLSUN .ALLAH C.C. HEPİMİZİ HESABI KOLAY VERENLERDEN EYLESİN AMİN!

zxnp

Kayıtlı Kullanıcı

Gerçekten emeğine sağLık..
Çok qüzeL ßi konuxa değinmişsin...[/b)

serifeyildiz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a sevgili abicim benim bir sorum olucak KREDIYLE ev almak gunah diyorlar bu konu kafamacok kurcaliyor bana yardim ederseniz sevinirim allah razi olsun sizden

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

serifeyildiz yazdı:
s.a sevgili abicim benim bir sorum olucak KREDIYLE ev almak gunah diyorlar bu konu kafamacok kurcaliyor bana yardim ederseniz sevinirim allah razi olsun sizden

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?id=16

kopyala yapıştır ilgili linklere tıkla ... kendi yorumunu kendin yap ...

Dini konularda bilmeden konuşmanın vebali, fetva nakletmenin mesuliyeti çok büyüktür. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Fetva vermeye en cüretli olanınız, Ateşe [girmeye] en cüretli olanınızdır.) [Darimi]
(Bilmeden fetva verene, yer ve gökteki melekler lanet eder.) [İbni Lâl, İbni Asakir]

serifeyildiz

Kayıtlı Kullanıcı

allah sizden razi olsun simdi icim rahat krediyle ev almanin gunah oldugunu sacma goruyordum ama emin olmak istiyordum cok cok tesekkur ederim allah razi olsun

METINENES

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM DİN KARDEŞLERİM ÖNCELİKLE CUMANIZ MÜBAREK OLSUN. BENİM NAMAZ İLE SÖYLEYECEKLERİMİ İNŞALLAH KAALEE ALIP OKURSUN. OKUMANI TAVSİYE EDERİM. DİNİMİZİN DİREĞİ NAMAZDIR. ŞÖYLE AÇIKLAYALIM BİZE BİRİ AZ DA OLSA BİR İYİLİK YAPINCA HEMEN KARŞILIĞINI VERİYORUZ BİZİ YOKTAN VAREDEN RABBİMİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR. AMA NAMAZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR VESİLEDİR. ALLAHÜ TEALA BİZE NAMAZI FARZ KILMIŞTIR. GÜNLÜK HESAPLARSAK 1 SAATİMİZİ ALMAZ TOPLADIĞIMIZDA BİR SAATİMİZİ ALMAZ.HEM TEŞEKKÜR EDİYORUZ HEM SEVAP ALIYORUZ NE KADAR BÜYÜK BİR GÜZELLİK ALLAH SANA SENİN GİBİLERİNE BÜTÜN MÜSLÜMANLARA HİDAYET VERSİN
RABBİM NAMAZLARINI KILIP KABUL OLANLARDAN EYLESİN. RABBİM HEPİMİZE İBADETLERİMİZİ RAHATLA BÜYÜK BİR ŞEVKLE AŞKLA HUŞU İLE YAPMAYI BÜTÜN MÜSLÜANLARA NASİP ETSİN
AMİN. AMİN. AMİN.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.

''AZİZ ve CELİL olan yüce ALLAH kıyamet günü şöyle diyecek:

Benim yüceliğim adına birbirlerini sevenler nerede ? Gölgemden başka hiçbir sığınağın

bulunmadığı şu günde onları gölgemde barındırayım.'' (Müslim)

ALLAH RIZASI İÇİN ÇABA SARFEDEN BU KARDEŞLERİMİZE RABBİM YEVMÜL KIYAMETTE ECRİNİ VERİR İNŞAALLAH.SELAMETLE....

Allah_affetsin

Kayıtlı Kullanıcı

bende hep şunu merak ederim cevaplarsanız sevinirm
:::Allah-u teala biz olmadan önce napardı yani biliyorum biraz saçma ama belki bunu açıklayan bi hadis veya ayet vardır diye düşündüm ve siz biliosunuzdur diyerekten sordum...yani bir ve dünya yokken ne vardı??kim vardı??

sonsuzlukicinde

Kayıtlı Kullanıcı

Selam Aleykum

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
abdullah b. Ömer (r.a)'den rivayete göre Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu: Üç şey helak edici,üç şey kurtarıcı,üç şey hataları paklayıcı,üç şeyde derece arttırıcıdır.
HELAK EDİCİ OLANLAR
1-Aşırı derecede cimrilik,
2-Her arzusuna uyulan azgın bir nefis,
3-Kişinin kendi kendini beğenmesi,
KURTARICI OLANLAR
1-Gönülün hoşluğu ve kızgınlığı anlarında adaleti gözetmek,
2-Fakirlik ve zenginlik hallerinde itidalden ayrılmamak,
3-Gizli ve aşikar her halde Allah-u Teala'dan korkmak
HATALARI PAKLAYICI OLANLAR
1-Namazdan sonra gelecek namazı beklemek
2-Cemaatle namaza katılmak için yürümek,gitmek
3-Soğuk havalarda tastamam abdest almak

DERECE ARTTIRANLAR
1-Fakir ve düşkünlere yemek yedirmek
2-Herkese selam vermek
3-İnsanlar uyurken,gece namaz kılmak

sonsuzlukicinde

Kayıtlı Kullanıcı

Selam Aleykum

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
abdullah b. Ömer (r.a)'den rivayete göre Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu: Üç şey helak edici,üç şey kurtarıcı,üç şey hataları paklayıcı,üç şeyde derece arttırıcıdır.
HELAK EDİCİ OLANLAR
1-Aşırı derecede cimrilik,
2-Her arzusuna uyulan azgın bir nefis,
3-Kişinin kendi kendini beğenmesi,
KURTARICI OLANLAR
1-Gönülün hoşluğu ve kızgınlığı anlarında adaleti gözetmek,
2-Fakirlik ve zenginlik hallerinde itidalden ayrılmamak,
3-Gizli ve aşikar her halde Allah-u Teala'dan korkmak
HATALARI PAKLAYICI OLANLAR
1-Namazdan sonra gelecek namazı beklemek
2-Cemaatle namaza katılmak için yürümek,gitmek
3-Soğuk havalarda tastamam abdest almak

DERECE ARTTIRANLAR
1-Fakir ve düşkünlere yemek yedirmek
2-Herkese selam vermek
3-İnsanlar uyurken,gece namaz kılmak

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşim... ben bu yazdıklarını kısmi olarak biliyordum... sayende daha çok bilgilendim... ALLAH(cc) senden razı olsun...

zxnp

Kayıtlı Kullanıcı

KomuşuLarımız çağrır qitmezsek axıp oLur der ve qideriz. ßu namaz da onun qißi..Ezan okunuxor ve ßizi namaza davet edixor ama ßazıLarmız umursamıxor ßiLLe..aLLah kimsexi doğru xoLdan çıkartmasın ...

ddemircann

Kayıtlı Kullanıcı

cansu..esselamu aliyküm..
Yapanında yaptıranında ahiretten hiç bir nasibi yoktur..

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

B) S.A. sizlere bi sorum var deniz ürünlerinin yenip yenmeyeceği konusunda hala tam bi cevap alabilmiş değilim. KURAN-I KERİM dahil biçok kitapta araştırma yaptım ancak mesheplere göre cevap değişiyo hanefi mezhebine göre yenmemesi gerekiyo. Fakat peygamber efendimiz s.a.v. denizden çıkan mahsulün temiz olduğunu ve yenilebileceğini buyurmuş, aklım iyice karıştı özellikle midye, karides ve ıstakozu merak ediyorum. cevaplarsanız sevinirim selametle...B)B)B)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

;)esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu.SAYIN KOSKUN VE SAYIN HAFİZE,ANLATTIKLARINIZ okadar değer verilmesi gereken cümleler ki ALLAH(CC)razı olsun.Namaz,nefsimizi dizginlemenin en iyi yöntemi.ben de kılmaya çalışıyorum,inşall Rabbim kabul eder.AE OLUNB)

waseli

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)

albi

Kayıtlı Kullanıcı

elimden geldiğikadar namazımı kılmaya çalışıyorum ama çoğunlukla sabah namazlarını kaçırıyorum özellikle sormak istediğim bir şey var. normalde namaz kıldıktan sonra insanın içi rahatlar. ama 1haftadır namaz kılarken kalbim daralıyor rahatlayamıyorum namazın lezzetini tadamıyorum ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olun budamı şeytanın vesvesesi cevap bekliyorum

akben

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm,
bu bilgiler için Allah sizden razi olsun.

Namaz konusunda : Sevgili karde$im, unutmaki namaz müslümanligin 2ci $arti, yani dü$ün hepimizin zevkle tutugu oruç bile namaz dan sonra siralanmi$...
Hem dü$ünsene ak$am yatagina giripte kendi kendine "ben bugün Allah için ne yaptim" diye sordugunda kendine "en azindan namaz kildim" diye bilirsin ve için rahat uyuyabilirsin.
Bizi yaratana günlük 1 saaten az bir vakit ayirabiliriz bence, degilmi ama?!

deniz ürünleri hakkinda : benim bildigim deniz ürünleri günah degildir, yenile bilir.

slm aleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt