Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (2 Kullanıcı)

hanzala61

Kayıtlı Kullanıcı
Sinir hastaliği için yapilacak dua

Sinir hastaliği için yapilacak dua

"Ve bikudreti bismillahirrahmanirrahim.Irfa' kadrî veşrah sadrî ve yessir emrî verzuknî min haysu lâ ehtesibu bifadlike ve keremike ve ihsânike yâ men huve kâf hâ yâ âyn sâd hâ mîm âyn sîn kâf ve es'eluke bimecâlil izzeti ve celâli heybetike ve izzeti'l kudreti ve ceberuti'l azameti en tecaleni min ibâdike'ssâlihin.Ellezîne lâ havfun alwyhim ve lâ hum yehzenun."
"Bismillahirrahmanirrahim'in kudretiyle(Ey rabbim!) Şanımı yücelt, göğsümü genişlet, işlwrimi kolaylaştır.Lutfunla , kereminle ve ihsanınla beni jesapsız rızıklandır.Kaf Ha Ya Ayn Sad ve ha mim Ayn Sin Kaf hürmetine duamızı kabul eyle! izzetin, Celalin, kudretin, cemalin ve ceberetun hürmetine beni kıyamette korkmayan ve üzülmeyen iyi kullarından eyle! (Mecmuatü'l Ahzab)

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
Sıkıntıda okunacak dualar

Sıkıntıda okunacak dualar

Sıkıntılardan kurtulmak için sebeplere yapışmalıdır.
Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır) [Nesâî]
(Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.) [İ.Asâkir]
(La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.) [Hakim]
(Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şira]
(Sıkıntılı iken "Hasbünallah ve ni'mel-vekîl" deyiniz!) [İ. Merdeveyhî]
(Yasin okuyanın sıkıntısı gider.) [Deylemî]
(Sabah akşam İhlâs, Felak ve Nas'ı üçer defa okumak, belâ ve sıkıntıları giderir.)
(Lâ ilâhe illallah kable külli şey'in, Lâ ilâhe illallah ba'de külli şey'in, Lâ ilâhe illallah yebka Rabbünâ ve yefnî küllü şey'in diyen sıkıntıdan kurtulur.) [Taberânî]
(Cuma namazından sonra, ihlas, Felak ve Nas'ı yedişer defa okuyan, bir hafta, kaza, belâ ve sıkıntılardan kurtulur.) [İ.Sünni]
(Sıkıntı için şu duayı okuyun: La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül Arşil-kerim.) [Müslim]
(Sıkıntıya düşen 7 defa Allah, Allahü Rabbi, lâ üşrikü bihi şey'a desin!) [Nesâî]
(Sıkıntı için, "Allah, Allah Rabbünâ lâ şerîkeleh" deyin!) [Beyheki]

Sıkıntıdan kurtulmak için, Allahü teâlâya kalbinden yalvararak, 14 secde âyetini [ezberden, ayakta] okuyup, her birinden sonra, hemen secde etmelidir. (Nur-ül-izah)
(Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil' aliyyil'azîm)
okumak, sinir hastalığına ve bütün sıkıntılara iyi gelir.

İmam-ı Cafer hazretlerinin sıkıntıya düşünce, okuyup, sıkıntıdan kurtulduğu duâ şöyledir:
(Yâ uddetî ınde şiddetî, ve yâ gavsî ınde kürbetî! Ührüsnî bi-aynikelletî lâ tenâmü vekfinî birüknike ellezî lâ yürâmü) Anlamı şöyledir: Güçlükte desteğim, sıkıntıda imdâdıma yetişen, her ân görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle!
Sadaka vermek ve 70 kere (Estağfirullah min külli mâ kerihallah) demek, sıkıntıları giderir. Bu istiğfarın anlamı, "Ya rabbi, razı olmadığın şeylerden ne yapmışsam hepsini affet, yapmadıklarımı da yapmaktan koru." demektir. Sıkıntı için şunlara da riayet edilmelidir.
Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Sıkıntıları sadaka ile önleyin.) [Deylemî]
(İstigfara devam eden, sıkıntılardan kurtulur.) [Nesâî]
(Tarak kullanmak, sıkıntıyı giderir.) [Deylemî]
(Güzel koku ve temiz elbise sıkıntıyı azaltır.) [Bostan]
(Abdestten artan suyu içmek sıkıntıyı giderir.) [Deylemî]
(Akik yüzük sıkıntıyı giderir.) [Ukayli]
(Başkasının sıkıntısını giderenin sıkıntısı gider.) [İ. Ahmed]
(Sıkıntıda duâm kabul olsun diyen, genişlikte çok duâ etsin.) [Tirmizî]
(En üstün ibadet sıkıntıya sabretmektir.) [Tirmizi]

Cepte altın taşımak da sıkıntı için faydalıdır.
Bedeninle dünyada, kalbinle ahirette ol!
Ebû Bekir Kettânî “Rahmetullahi aleyh”

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeğinize yüreğinize sağlık çok anlaml önemli paylaşımlardı.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısında başka kul kapısına kimselere fırsat vermesin inşallah.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin kendi rızası için.
Allah hepimizi içinde bulunduğumuz sıkıntılardan kurtarıp tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış hayırlı bir sebep göndersin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm Günaydın

ALLAH Razı Olsun Kardeşim Rabbim Kimseyi Sıkıntıda Darda Koymasın Herkesin Sıkıntısını En Kısa Zamanda Ferahlatsın. Rabbim Bizleri Korusun. Şeytanların Şerrinden Korusun Fitneden Fesattan Hasetten Tüm Bela ve Müsibetlerden Korusun. (Amin)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
cuma duası

cuma duası

Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm

Herkese Hayırlı Cumalar Rabbim Bizlerin Sıkıntılarını Cuma Gününün Yüzü Gözü Hürmetine Ferah Kapıları Açsın. Rabbim Herkesin Evine Mutluluk Huzur Versin Helal ve Bereketli Kazançlar Nasip Etsin Şeytanlardan Korusun. Her Eve Nur İsmiyle Aydınlık Versin. Fitneden Fesattan Hasetten ve Kötü İnsanların Şerrlerine Fırsat Vermesin. Dualarımızı Kabul Buyurduğu O Güzel Dualarla Birlikte Kabul Buyursun
(Amin)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm

Herkese Hayırlı Cumalar Rabbim Bizlerin Sıkıntılarını Cuma Gününün Yüzü Gözü Hürmetine Ferah Kapıları Açsın. Rabbim Herkesin Evine Mutluluk Huzur Versin Helal ve Bereketli Kazançlar Nasip Etsin Şeytanlardan Korusun. Her Eve Nur İsmiyle Aydınlık Versin. Fitneden Fesattan Hasetten ve Kötü İnsanların Şerrlerine Fırsat Vermesin. Dualarımızı Kabul Buyurduğu O Güzel Dualarla Birlikte Kabul Buyursun
(Amin)

amiiiiiin kardeşim hayırlı cumalar

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim binlerce kere amin. hayırlı cumalar olsun inşallah :)

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm

(Amin)

amin amin amin.

aylinnnnnn

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim allah kabul ederse elimden geldiğince bize verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorum.şimdi şu yazdığın 19 lu formulü okudum da farzla sünnetin arasında allahın isimlerini okumamızı istiyorsun.çünkü bazı farzlardan sonra son sünnet var biliyorsun.peki bu farzla sünnetin arasında allahın isimlerinin okunmasının doğru olduğunu nerden biliyorsun.töbe yarabbim allahla antlaşmamı yaptın olacakta olacak % 100 formül veriyorsun.temiz kalple namazını kılıp dualarını okuyan bir insana hakkında hayırlıysa allah zaten istediğini verir.bence sen kendini bu şifreleme olayına fazla kaptırmışsın.bari insanları etkileme.yazık bi de herkes derdine kesin çare bulmuş gibi allah razı olsun diyor.derdine çare arayanlara ise nacizane fikrimi söylemek istiyorum.siz ister yapın ister yapmayın.2 rekat hacet namazı kılın ve dua kitaplarında yazan çok güzel dilek duaları var onları okuyun.namaz sonunda isterseniz yine duanızı allahın isimleriyle yapın.hayırlısıyla dileğinizi samimi bir kalple isteyin ve olmazsa bilin ki hakkınızda bu çok daha hayırlıdır.

DERYALPER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsunn ......inşallahh bu duayii hiçç bir zamann birakmiycammm.....
Allahhha emanet olun... Hayirli günler..

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için teşekkürler

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a leylacım,ALLAH razı olsun senden.selametle.

DERYALPER

Kayıtlı Kullanıcı
evimin hertarafına asıcamm....ve hergün allahın izniyle okuyacağımm...
sağolunnn allah razı olsunn.deryam83

leyla-1

Altın Üye
Allah razi olsunn ......inşallahh bu duayii hiçç bir zamann birakmiycammm.....
Allahhha emanet olun... Hayirli günler..

Allah razı olsun kardeşlerim Rabbim hepimizin dualarını gönül muradlarını kabul etsin inşallah.
Bende her sabah ve her akşam okuyorum Alalh kabul etsin Rabbim hepimizin evleriden huzur mutluluk dirlik düzen geçim versin kötülüklerden kötü art niyetli insanların şerrinden Rabbim gelmeden esirgesin inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kötü art niyetli insanlara kimselere fırsat vermesin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt