Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
Biz,kısık sesleriz...minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler...göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver...cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah`ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah`ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah`ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah`ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah`ım!
Müslümansız bırakma Allah`ım!

( Arif Nihat Asya )

sude

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA

ecmain

sibel

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Amin...

RE: Amin...

Amin...

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN.. AMİN.. kardeşim
B)Dünya malı var diye niçin hayata küstün hangi varlık söyle Allah demekten üstün B)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı

Müslümansız bırakma Allah`ım!

kayzer3822

Kayıtlı Kullanıcı

Bir dua bu kadar acık ve net ifade edilebilir,
işte sanat budur yoksa nü resimleri cizmek değildir yada anlamını ressamın bile zorlukla anlattığı toblo değil, yada çeşitli hayvanları taklit ederek kimsenin anlamadığı fakat anlamadığını itiraf etmek cahillik diye anlaşılır korkusu ile keyif alındığı söylenen bale mi sanat yoksa Soyut bir kavramı bu kadar acık, net ve ahenkli yazan rahmetli atalarımızı yad ediyorum
Allah onlardan razı olsun
selametle arkadaşlar

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
peygamberimiz (S,A,V) in elinden tutup cennete götürecegi kullar

peygamberimiz (S,A,V) in elinden tutup cennete götürecegi kullar

Radiyna billahi Rabben vebil islami diynen vebi muhammedin nebiyyen ve Rasulen

Allah´i Rab,islami din ve Muhammed aleyhisselami Peygamber olarak gönül hosnutlugu ile kabul ettim.

her gün okuyan kulun elinden tutup cennete götürecegim müjdesini veriyor
Allah Rasulü.insallah cümlemiz bu serefe erelim kardeslerim.

kaynak: (kesfülgumme)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: peygamberimiz (S,A,V) in elinden tutup cennete götürecegi kullar

RE: peygamberimiz (S,A,V) in elinden tutup cennete götürecegi kullar

arkadaslar yukardaki dosyayi hazirlayip gönderdim basliktan veya ebattan dolayi kabul edilmedi diye uyardi.bende yeni dosya hazirlayip tekrarladim fakat ikiside kabul edilmis.hakkinizi helal edin özür dilerim gözlerinizi yordugum icin
dosya1-peygamberimiz (S,A,V) in elinden tutup cennete götürecegi kullar
dosya2-cennetlikler

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı

ECMAİN KARDEŞİM:SELAM veDUA İLE....

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:(SU ANKI DUYGULARIMIZI TAMAMEN IFADE EDIYOR BU DUA DOST KARDES MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZIN DURUMLARINI IFADE EDIYOR ALLAH KABUL INSALLAH:(:(:(

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN KARDEŞİM:SELAM veDUA İLE....

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH EMEGİ GECEN HER KESE YARDİMCİ OLSUN İNSALLAH

emsal

Kayıtlı Kullanıcı

AMIN ALLAH RAZI OLSUN YAPILAN DUALARIN CEVAPSIZ KALMAMASINI RABBIMIZDEN NIYAZ EDERIZ.ALLAHA EMANET OLUN

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
***yapilmasi Gereken Bir Dua***

***yapilmasi Gereken Bir Dua***

Ey yaratıcı rabbim!

Sen insanoğluna keremi bağışlamışsın.

Sen kendi özel emanetini insanoğlunun omuzlarına yüklemişsin.

Sen bütün peygamberlerini , kitabı öğretmek ve adaleti gerçekleştirmek için göndermişsin, sen kendine Peygamberlerine ve iman eden insanlara izzeti bağışlamışsın. Sana ve peygamberlerinin getirdiği mesaja inanıyoruz.

Senden bilgi, uygarlık, adalet ve şeref istiyoruz .Bize bunları bağışla; Çünkü çok muhtacız ve her zamandan daha dertliyiz ve alçaklık, esaret ve cehaletin kurbanı olmuşuz...

Ey mustazafların rabbi!

Sen yeryüzünün zavallılarını, mahkum ve zayıf yığınlarını ve hayattan yoksun bırakılanları ; ki onlar köle arayan azgınların, çağın karanlık zulmünün, kin ve nefret cehenneminin tarihteki kurbanlarıdır. Ve her zamankinden daha çok zulme ve baskıya maruz kalmışlardır-insanların önderliğine eriştireceğini ve onları dünyaya varis kılacağını varis kılacağını irade etmişsin.

İşte şimdi zamanı gelmiştir. Yeryüzü mustazafları senin vaadini gözlemekte ve beklemektedir...

Ey gaybın bilicisi olan Allah'ım!

Şu çağımızda sana gerçekten tapanlar yalnızca yeryüzü mustazaflarıdır.

Ey yüce rabbim! sen tüm meleklerini Âdem'e secde ettirensin;

Şimdi insanoğlunun idarecilerinin ayağına kapanarak secde toprağına yüz sürdüğünü görmektesin... Onları bu çağın putlarına- ki hepsini kendimiz yapmışız-tapıcılıktan onlara kulluktan, kendi özgür kulluk ortamına çek ve kendilerine özgürlük bağışla.

Ey güçlü rabbim senin ayetlerine küfredenler senin peygamberlerini yalanlayıp haksız yere öldürenler ve adalet eşitlik istemek için ayaklanan kullarını öldürenler hala yeryüzünde egemendirler.

Müjdelediğin azabı onlara ulaştır...

Ey kadir olan Allah'ım!

Ailemize sorumluluk , halkımıza bilim, müminlerimize aydınlık,aydınlarımıza iman , tutucularımıza kavrayış, kavramışlarımıza tutuculuk , kadınlarımıza bilinç, erkeklerimize şeref , ihtiyarlarımıza bilgi ,gençlerimize soyluluk , öğretmen ve üstatlarımıza öğrencilerimize inanç , uyuyanlarımıza uyanıklık , uyanıklarımıza irade , tebliğlerimize gerçek , dindarlarımıza din, yazarlarımıza güvenirlik, sanatkarlarımıza dert , şairlerimize şuur , araştırmacılarımıza hedef , ümitsizlerimize ümit, zayıflarımıza güç, muhafazakarlarımıza hareket , ölümcül uykularda olanlarımıza hayat ve dirilik , körlerimize görme , suskunlarımıza feryat , Müslümanlarımıza kuran ve sünnet , tüm mezheplerimize birlik , kıskançlarımıza şifa , egoistlerimize sabır, halkımıza kendini bilme, tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet himmet fedakarlık yeteneği kurtuluşa layık oluş ve izzet bağışla.

dua

Ya Rabbi! Bize rahmet ettin ve en büyük zaferi bize nasip ettin. Zayıftık, darmadağınıktık, düşmandan korkuyorduk, süper güçler karşısında titriyorduk. Ama sen ey yüce Rabbim, en büyük orduları temmuz güneşi karşısındaki kar gibi erittin, en büyük tağutları mu'cizelerinle yere devirdin, en çözülmez düğümleri açtın, bütün zorluklan kolaylaştırdın ve hakkı batıla galip getirdin...

Sevincimin şiddetinden yanıyorum, titriyorum, utanıyorum ve bilmiyorum sana nasıl şükredeyim. Her şeyimi vermek istiyorum, kendimi kurban etmek ve kemal-i ihlasla neyim varsa takdim etmek istiyorum. Malım yok, mülküm yok, dervişim, yoksulum. Sadece yanan bir kalbim var ki onu takdim ettim. Bir canım var ki, o da takdim etmekten çekinmeyeceğim kadar değersizdir.

Ya rabbi! Bütün vücudumla, kalbimle ve ruhumla kendimi senin yolunda kurban etmeye hazırım. Bu büyük zafere şükretmek için bütün hayatımı ve varlığımı sana takdim etmeye hazırım.

Ben senden bir şey istemiyorum. Ben meçhul bir askerim, ben yalınayaklı bir dervişim ve hiç bir şeye sahip olmadan bu dünyaya gözlerimi kapamak istiyorum. Bütün çabamın yalnız Allah rızası için olmasını istiyorum, bencillik ve egoizmin kirlerinden arınmak istiyorum. Yolu aydınlatmak için yanmak istiyorum.

Büyük İslami risaletin gerçekleşmesini istiyorum, bunun gerçekleşmesi beni sevindirecek en büyük bir ödüldür. Doğrusu hiç bir ödül Muhammedi (s.a.v) risaletin zafere ulaşmasından, hakkın ve adaletin insanlığa hakim olmasından daha büyük değildir.

Ya Rabbi! Bizi bencillik ve rahatlık girdabından, heva ve heves tufanlarından kurtar, bize fedakarlık gücü ihsan et ve bütün vücudumuzla fedakarlığın lezzetini tatmamıza izin ver.

Ey Rabbimiz! Bizi iman ve fedakarlıkla güçlendir, kalbimizi ve ruhumuzu öylesine fethet ki, sadece sana tevekkül edelim ve hiç kimsenin karşısında eğilmeyelim.

Ya Rabbi! Kalbimiz aşkınla yansın, muhabbetinle dolup taşsın, ki kurşunların acısı bize tatlı gelsin.

Rabbimiz! Bizi dünya sevgisinden kurtar ki senin kurbangahında, İbrahim ve İsmail gibi senin mukaddes hedefin uğruna vücudumuzu aşkla kurban etmeye hazır olalım.

Rabbimiz! Bize yakıcı aşkınla birlikte sabır ve tedbir ver ki, yolunun zorluklarına güleryüzle tahammül edelim ve bizim şehadet yolundaki acelemiz yanlış kararlar vermemize neden olmasın.

Rabbimiz! Bizi öylesine cezbet ki, senden başkasını düşünmeyelim, senden başkasını istemeyelim, senden başkasına gitmeyelim ve bütün bencillik ve egoizmi senin kurbangahında kurban edelim...

alıntı...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Cevşen''den Dua

Cevşen''den Dua

Ey kudret ve Hâkimiyet ve Mâlikiyeti bütün zâhirî seyyid ve meliklerin hadsiz derecede fevkinde bulunan, şeref-i intisâbı hiçbir seyyidin intisâbına benzemeyen ve Ona mensup olana kudretiyle herşeyi musahhar eden Hâkim-i Ezelî,

Ey lisân-ı hal ve kal ile edilen bütün dualara nihayetsiz rahmet ve kudretiyle ve nihayetsiz hikmetinin muktezâsınca icâbet eden Mücîb-i Rahîm,

Ey bütün hayır ve hasenât Onun elinde bulunan ve Onun tevfikiyle vücuda gelen, her hayrâtı yazan, her hasenâtı kaydeden, her a''mâl-i sâlihayı muhâfaza eden ve her hizmetin ücretini ve her hasenâtın mükâfâtını veren Hafîz-i Alîm,

Ey kemâlât-ı kibriyâsı mümkün ve mutasavver bütün mertebelerin üzerinde bulunan ve mahlûkatı mektûbat-ı Samedâniye ve memurîn-i İlâhiye mertebelerine çıkaran ve îman ve itaatle Ona intisab edenleri a''lâ-yı illiyîne yükseltip fazl ve keremiyle ulvî derecelere mazhar eden Fâtır-ı Hakîm,

Ey maddî ve mânevî nimetlere, rızıklara, ömürlere, hayır ve hasenelere bereket ihsân eden, nihayetsiz rahmet ve gınâ ve cûd ve sehâsıyla ziyadelikler veren Muhsin-i Kerîm,

Ey âsî kullarının hatalarını mağfiret etmek şanından olan Gafûr-u Rahîm,

Ey havl ve kuvvetiyle bütün belaları def eden Mevlâ-yı Azîm,

Ey büyük küçük bütün mevcudatın gizli ve açık bütün seslerini birden işiten ve hiçbir sadâ Ondan gizli kalmayan Semî-i Alîm,

Ey bütün mahlukatın sual ve dua lisanıyla ettikleri fakr ve ihtiyâcâtına dâimî cevap veren ve yerine getiren Kerîm-i Pürnevâl,

Ey en gizli mahlukatının en gizli arzularını ve en hafî niyazlarını bilen, işiten ve icâbet eden Alîm-i Zülcemal,

Sen aczden ve şerikten münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki bize imdad etsin. El-aman, el-aman! Bizi azap ateşinden ve Cehennemden halâs et.

garip-

Kayıtlı Kullanıcı
SIKINTI ANINDA OKUNACAK DUA

SIKINTI ANINDA OKUNACAK DUA

OKUNUŞU:
"Allâhümme rahmeteke ercû felâ tekilnî ilâ nefsî tarfete aynin ve
aslihlî şe'nî küllehû lâ ilâhe illâ ente."

MANASI:
"Allahım! Rahmetini umarım. Beni bir göz kırpması kadar bile nefsime
bırakma. Bütün işlerimi ıslah et.
Senden başka ilâh (ibâdet edilecek) yoktur."

eren emin