Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Benim günahlarımı affet , hatalarımı bağışla.Hastalıklarıma şifa ver, ey bütün kemal sıfatların sahibi ve noksan sıfatlardan münezzeh olan Allahım

aminn aminnn aminn

kardeşim Allah c.c. razı olsun..ne güzel bir dua..Rabbim kat kat razı olsun inşallah

AMİNNN...
Allah CC. cümlemizden razı olsun kardeşim...
Allaha emanet olunuz...

ebrarafra

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm kardeşler ben evlilik için karar verme aşamasında olan bir bayanım. bir kez evlendim ve ayrıldım.Yıllar sonra tekrar düşünebileceğimi düşünmüyordum.Şuan içimdeki korkular yüzünden bu kararı veremiyorum ki.. karşımdaki şahıs ialami açıdan kişiliğk açısında istediğim özelliklere sahip.. ne olur bana yardım edin.duanıza ve nasihatinize ihtiyacım var ..

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
alllah razı olun kardesım.
Allah ınsalllah sadık esler nasıp eder.
A.e.o.'un.

eliffff

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm.zamanlaman süper canım yaaa.karalar baglamak üzereyım ve evde kaldım derken ruhsal tedavı gıbı geldı bu dua..allaha emanet ol.

pretty07

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim aminnnnnnn birbirimize dua edelim inşaallah bende 7 gün sabah namazlarından sonra 1 yasin 1 taha suresi 3 ihlas 1 fatiha 7.günde niyetinizi söyleyip birşeylerde dağıtabilirsiniz Allah kabul etsin cümlemize hayırlı eşler nasip eyler inşaallah.amin

pretty07

Kayıtlı Kullanıcı
bu arad elifff kardeş sen 22 yaşında değilmisin nasıl evde kaldın ya biz 31 yaşındayız napalımmmm Allah hayırlısını versin pişman etmesin inşaallah

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
....................hayırlı cumalar...................................

nursev

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN,
Hayırlı Cumalar cümle Mümin ve Mümine kardeşlerimize

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
aminnnn

hayırlı cumalar çok güzel bir dua sagolun paylaştıgnız için..

senseda

Kayıtlı Kullanıcı
selamuneleyküm kardeşlerim hayırlı cumalar o duayı paylaşan kardeşimden allah c.c. razı olsun inşallah.affetmeyi ve kullarını çok seven rabbimmiz cümlemizi bağışlar hidayete erdirir inşallah amin allaha emanet olun ve hayattaki tek gerçek ve ilacımız olan rabbimizle olmamız dileğiyle hayırlı gunler

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
AMİNNNN...ALLAH(C.C) razı olsun kardeşim senden selam ve dua ile...

masmavi_44

Kayıtlı Kullanıcı
Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.

AMİN..AMİN..AMİN..ilk defa böyle bir dua okudum..o kadar çok hoşuma gittiki,
o kadar etkilendimki..Allah razı olsun,bizlerle paylaştığın için..selametle..

illaki_sevgi_73

Yasaklı Kullanıcı
HAYIRLI CUMALAR
cerennurum´isimli üyeden Alıntı
Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.

AMİN..AMİN..AMİN..ilk defa böyle bir dua okudum..o kadar çok hoşuma gittiki,
o kadar etkilendimki..Allah razı olsun,bizlerle paylaştığın için..selametle..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Ehl-i Beyt (a.s) vasıtasıyla nakledilen bu değerli duânın özellikle Ramazan ayında bilhassa Kadir gecelerinde okunması tavsiye edilmiştir. Gerçi bu dua her zaman için okunabilir. Biz bu duayı Merhum şeyh Abbas Kummî"nin Mefâtih-ü Cinan adlı eserinden nakletmekteyiz. Merhum Kummî kitâbında bu duâ hakkında şu izahı vermiştir.

Beled-ûl Emin ve Misbâh-ı Kef"emi"nin nakline göre bu duâyı Hz. Seyyid-us Sâcidin İmam Zeynelabidin (a.s) babalarından, onlar da Resu-i Ekrem"den (s.a.a) nakletmişlerdir. Resul-i Ekrem (s.a.a) savaşların birinde vücudunu rahatsız eden ağır bir zırh giymişti. O sırada Cebrâil (a.s) nâzil olarak Resulullah"a (s.a.a) şöyle arzetti:

Ey Muhammed Rabb"inin sana selamı var. O zırhını çıkarıp bu duayı okumanı buyuruyor. Bu duâ senin ve ümmetin için güven vesilesidir." Sonra duanın fazileti hakkında bir takım açıklamada bulunuyor ki onların hepsini açıklamanın yeri değildir. Ez cümle şöyle buyuruyor.

Kim bu duayı kefenine yazarsa Allah onu (cehennem) ateşiyle azap etmekten hayâ eder. Kim bu duayı Ramazan ayının başında halis niyetle okursa Allah Teala ona Kadir gecesini nasip eder ve onun için yetmiş bin melek yaratır ki Hak Teâlâ"yı takdis ve tespih ederler; bütün bunların sevâbı bu duâyı okuyana yazılır." Yine şöyle buyuruyor: "Kim bu duâyı Ramazân ayında üç defa okursa, Hak Teâlâ cesedini cehennem âteşine haram kılar; cenneti ona vâdeder; onu günahlardan koruyacak iki melek görevlendirir ve hayatı boyunca Allah"ın emânında olur. Rivâyetin sonunda İmam Hüseyin"ın (a.s) şöyle buyurduğu nakledilmiştir: "Babam Emir-ü Mu"minin Ali (a.s) bana bu duayı hıfzetmemi, o"nun kefenine yazmamı, onu âileme öğretmemi ve onları duayı okumaya teşvik etmemi vasiyet etti. Bu duâda ism-i A"zam da olmak üzere bin isim vardır."

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
Her derdin tek ilaci;duâ..!

Her derdin tek ilaci;duâ..!

Bismillahirrahmanirrahim..!

Allah'ım;Bütün İşlerde Bizim Sonumuzu Hayra Erdir.Dünyanın Rezil Rüsvaylığından ve Ahiret Azabından Bizleri Koru...

Ey Rabbimiz!Ömrümüzün En Hayırlı Anını Son Anımız,Amelimizin En Hayırlısını Son Amelimiz ve Günlerimizin En Hayırlısını İse Sana Kavuştuğumuz Gün Kıl.

Bizi Senin Rızana Ulaştıracak Amellere Muvaffak Kıl.

Ey Rabbimiz!Gafletten Başkaları Duysun ve Görsün Diye Bir Şey Yapmaktan Sana Sığınırız.Bizi Riyâdan ve Her Türlü Gösterişten Uzak Eyle...Amin...

Allah'ım Kötü Ahlâkın Her Çeşidinden Senden Uzaklaştıran Amellerden Fena Arzu ve Heveslerin Bütününden Sana Sığınıyoruz.Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Dahi Olsa Bile Hoşnut Olmayacağın Şeylerle Bizi Baş Başa Bırakma..Amin...

Ey Rahmeti Sonsuz Olan Rabbimiz!Günahların Karanlığını Gider Üzerimizden.Bizlere Esenlik Ver.Son Nefesimizde Şehâdet Şerbetini İçerek Huzuruna Gelebilmeyi Nasip Eyle...

Mevlamız!Bizleri Nefsimizin ve Şeytanın Şerrinden Emin Kıl.Konuşan Dilimiz Yürüyen Ayağımız Tutan Elimiz Ol.Bizi Sensiz Bir An Bir Andan Daha Az Bir Zaman Bile Sensiz Bırakma...

Bizlere Adalet Duygusu Ver Bizleri Her Konuda Adaletli Kıl.İnsanlara Zulmetmekten Sana Sığınırız Bizleri Yardımından Mahrum Bırakma...Amin...

Allah'ım!Koru Bizi Gücümüzün Yetmediğinden.Sana Verdiğimiz Söze ve Ettiğimiz Yemine Bağlı Kalmamıza Yardım Eyle.Bizlere İhsân Ettiğin Her Şeye Karşı Sonsuz Şükretmeyi Nasip Eyle.Bizlerden Nimetini esirgeme...

Ey Şanı En Yüce Olan İlah-i Yarab!Günahlarımızı Kabul Ediyoruz.Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayı Hürmetine,Yaklaşmakta Olan Bin Aydan Daha Hayırlı Olan Leyleyi Kadr Hürmetine Bütün Günahlarımızı Bağışla...Amin...

Ey En Güzel Dost!Cümlemizi Bayram Sabahında Uyandığında Senin Rızana Kavuşmuş Olarak Ulaşanların Listesinde Bulunan Kullarından Eyle...

Ey Şanı En Yüce Olan Mevlamız!Üzüntüden Tasadan Cimrilikten Korkaklıktan Sana Sığınıyoruz.Bizleri Nefismizin ve Şeytanın Şerrinden Koru.Bilerek Veya Bilmeyerek Yapmış Olduğumuz Bütün Hatalarımızı Bağışla.Bize Merhamet Eyle.Şüphesiz ki Sen Merhamet Edenlerin En Merhametlisisin....Amin...

Not:Bir Takvim Yaprağında Şöyle Bir Yazı Okudum:Gün Gelecek Doktorlar Hastalarına Yazacakları Reçetelerine''Duâ Edin''Diye Not Düşeceklerdir..!

İşte O Gün Bugündür.Duâ Edelim...ALLAH(c.c)Rızası İçin Duâ Edelim.Zaten Başka da Şansımız Kalmadı.

Kim Bilir Belki Bir İhlâs Sahibi Kardeşimizin Duâsıyla Kurtulanlar Kervanındaki Yolcuların Arasındaki Yerimize Kavuşmuş Oluruz...

ALLAH-u Teâlâ Cümle Ümmet-i Muhammed(s.a.v)Ümmetine İslâm Ahlâkı İle Ahlâklanmayı ve O Mübarek Ahlâk Üzerinde Yaşamayı Nasip Eylesin.Duâlarımızı Yüce Dergah-ı İzzetinde Kabullerin En Makbulu İle Kabul Eylesin...

Duâ İle Duâ Ricası İle...(oku-yaz)

Selamun Aleyküm..!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt