Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ALLAH HER KARDEŞİMİZE HAYIRLI DÜNYADA VE AHİRETTE CENNETİ KAZANDIRACAK EŞLER NASİP ETSİN.NE MUTLU ALLAH'IN VERDİĞİ O GÜZEL EMANETLERİN DEĞERİNİ BİLENLERE

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
ben kabul olduğuna eminim yaptığımız duanın ama zamanı var kardeşim sabredip bekleyelim.

Selemün aleyküm

Allah kabul ederim demiyo cvp veririm diyo.Buda şu demek nasıl veya hangi şekilde cvp vereceğini bilemeyiz.Ya aynen istediğimiz gibi olur ya ahirete kalır hayırsız olduğu için yada bir bela uzaklaştırılır vs.

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
Selemün aleyküm

Allah kabul ederim demiyo cvp veririm diyo.Buda şu demek nasıl veya hangi şekilde cvp vereceğini bilemeyiz.Ya aynen istediğimiz gibi olur ya ahirete kalır hayırsız olduğu için yada bir bela uzaklaştırılır vs.

evet biliyorum tabiki de bende onun için dedim zaten. bi şekilde edilen dua allah katından geri çevrilmiyo. dua etmek şart. icabet tabiki allahtan. artık icabetin şeklini yüce allahım bilir. bu bilgiyi eklediğin için saol arkadaşım :)

l@l

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm paylaştığın için Allah(c.c.) razı olsun, bende bu aralar bunalıyorum çok Allah (c.c.)yar ve yardımcımız olsun selametle...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Münacat-ı Veysel Karani...

Münacat-ı Veysel Karani...

Bismillahirrahmanirrahim

Ey Allahım,rabbim Sensin.Çünkü ben bir kulum.Nefsimin terbiyesinden acizim.Demek beni terbiye eden Sensin.

Hem Sensin yaratıcı.Çünkü ben yaratılmış bir varlığım,

Hem rızık veren Sensin.Çünkü ben rızka muhtacım ve ona elim yetişmiyor.Demek rızkımı veren Sensin.

Hem Sensin Malik,Mülkün gerçek sahibisin.Çünkü ben bir memlük ve köleyim.Benden başkası bende tasarruf ediyor.Demek benim sahibim Sensin.

Hem Sen izzet sahibisin, yücesin.Ben ise zelilim; halbuki üzerimde bir izzet ve bir onur cilvesi görünüyor.Demek Senin izzetinin aynasıyım.

Hem Sensin sınırsız zengin.Çünkü ben muhtaç ve fakirim,bana bu fakir halimle ulaşamayacağım bir zenginlik veriliyor. Demek mutlak zengin Sensin, veren Sensin.

Hem ölümü olmayan devamlı hayat sahibi Sensin.Çünkü ben ölümlüyüm, dirilmem ve ölmemde Senin daimi hayat sıfatının tecellisi görünüyor.

Hem Sensin Baki,Çünkü ben faniyim, ömrümün sona ermesinde Senin varlığının devamlı ve baki olduğunu anlıyorum.

Hem Sen şeref sahibi yüceler yücesisin.Çünkü ben kötülükler içinde bocalıyorum.Demek şeref ve haysiyet Senden geliyor.

Hem sonsuz ihsan sahibi Sensin.Ben ise günah işleyen bir kulum.Fakat pişman olup tevbe edince bana ihsan kapıları açılıyor.Demek ihsanınla bağışlayıp sonsuz güzellikler bahşeden Sensin.

Hem günahları affeden yalnız Sensin. ben ise günahkarım.Demek günahları affedecek Senin kapından başka kapı yoktur. ….

Hem dualara cevap veren Sensin. Çünkü ben halimle ve dilimle daima dua edip istiyorum,niyaz edip yalvarıyorum.Arzularım yerine geliyor.İsteklerime cevap veriliyor.Demek arzu ve isteklerime cevap veren Sensin.

Hem her türlü hastalığa şifa veren Sensin.Çünkü ben hastayım.Hastalıktan her kurtuluşumda Senin şifa verici tecellini görüyorum.Demek her türlü hastalığa şifa veren Sensin.

Benim günahlarımı affet , hatalarımı bağışla.Hastalıklarıma şifa ver, ey bütün kemal sıfatların sahibi ve noksan sıfatlardan münezzeh olan Allahım….

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
buna benzer dualar bilen varsa yazabilirler mi acaba? bu duayı okumak zararlı değilidr dimi. bşlenler varsa bizi aydınlatabililer mi ?

yusuf_özkan

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler kardeşim.RABBİM nerde varsa herkese hayırlı eş nasip etsin.ALLAHIM sevenlere ayrılık acısı yaşatmasın,gönüllerini bir ömür beraber eylesin,yuvalarından huzur hiç eksik olmasın inşallah...amin...

selam ve dua ile..

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler kardeşim.RABBİM nerde varsa herkese hayırlı eş nasip etsin.ALLAHIM sevenlere ayrılık acısı yaşatmasın,gönüllerini bir ömür beraber eylesin,yuvalarından huzur hiç eksik olmasın inşallah...amin...

selam ve dua ile..

amin amin aminnnnnnnnn..............

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Sofra Duası...

Sofra Duası...

Ey bizi nimetleriyle perverde eden SULTANIMIZ!

Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını, menbalarını göster. Ve bizi makarr-ı saltanatına celbet. Bizi bu çöllerde mahfettirme. Bizi huzuruna al. Bize merhamet et.

Burada bize tattırdığın leziz nimetlerini orada yedir. Bizi zeval ve teb'id ile tazib etme. Sana müştak ve müteşekkir şu muti raiyyetini başıboş bırakıp idam etme.

YA RAB! kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.

Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle. Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle.

YA RAB! Resûl-u Ekrem Aleyhissalatü Vesselamın bereketi hürmetine bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan et!..

AMİNNN...​

şeyma95

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler paylaşımın için(ya şu bilmecenin cevabını ne zaman yazcaksın)

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkese hayırlı iş eş ve aş nasip etsin inşallah.hayırlı yuvalar kurulsun.mevlam ailesine sadık kadın ve kocalar olmayı nasip etsin inşallah herkese...

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
rabbım tüm bekarlara içlerinde bizlerede hayırlı kapılar nasıb eder inşallh

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam Kardeşim...

Ve Aleykumselam Kardeşim...

Aminnnnn.selamun Aleykum

Hamdolsun bu günümüze...
Aç değiliz, açık değiliz...
Allah CC. kimseyi açlıkla imtihan etmesin inşallah...

Selam ve DUA ile...
:evet

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
amin
selamunaleykum
aklıma cocukluğum geldı
şöyle dua ederdım
allah bereket versın
mamamızı cok versın amın :)

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

amin
selamunaleykum
aklıma cocukluğum geldı
şöyle dua ederdım
allah bereket versın
mamamızı cok versın amın :)

O çocukluğumuzdaki dualarımız ve şimdiki çocukların duası hürmetine zaten Yüce Rabbimiz bizi aç bırakmıyor, nimetlere bereket ihsan ediyor...
Günahsız çocuklar ve ihtiyarlar olmasa halimiz nice olurdu?:A
Selam ve dUA ile Hocam...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt