Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim. Benim bu dua hakkında bir sorum olacak, ben evli değilim fakat annem ile babam arasında bir takım huzursuzluklar var ve bu giderek çoğalmaya başladı. Haliyle beni ve kardeşlerimide etkiliyor. Onlar için bizim bu duayı okumamızda fayda var mıdır? Yardımcı olabilir misiniz?

Allah hepinizden razı olsun kardeşlerim Rabbim kimsenin kurulu yuvasını bozmasına fırsat vermesin herkesin yuvasında huzur mutluluk dirlik düzen geçim hidayet nasip etsin Rabbim inşallah. Kötüleri ıslah edip hidayete erdirsin kötülere fırsat vermesin Allah.
İstediğiniz kişi için okuyabilirsiniz önemli olan niyet Rabbim hepimizin dualarını kabul eder bende sabah akşam herkes için okuyup dua ediyorum yeterki dua edelim Rabbim hiç bir duayı geri çevirmez O nelere Kadir'dir.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm
Amin. Allah C.c Razi Olsun Kardeşim.emeğinize Sağlik..

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN AMİN.............!!!

Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim emeğine sağlık bu güzelliği bizimle paylaştığın için RABBİM razı olsun.....Güzel ALLAHIM bana ve isteyen tüm kardeşlerime arafatta vakfe yapmayı dualarla tövbelerle göz yaşlarıyla temizlenmeyi nasib eylesin

SELAM vce DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

Çoban Uveys

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN AMİN.............!!!

Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim emeğine sağlık bu güzelliği bizimle paylaştığın için RABBİM razı olsun.....Güzel ALLAHIM bana ve isteyen tüm kardeşlerime arafatta vakfe yapmayı dualarla tövbelerle göz yaşlarıyla temizlenmeyi nasib eylesin

SELAM vce DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

Vealeykumselam Allah c.c razı olsun hayırlı cumalar

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum
Amin Amin Amin
Bizleri şerlerden Koru
Hayirlar Nasip Eyle
Bizi Hidayete Ulaştir Ya Rabbi
ümidimizi Boşa Cikarma Allahim
Allah Razi Olsun
Emeğine Sağlik Kardeşim Allaha Emanet Ol

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim AMİN inşaallah.Selam ve dua ile...

asos1907

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
amiiiiiiin..Allah razı olsun.
hayırlı geceler

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün Aleyküm..cumaniz Mübarek Olsun....şimdi Dinliyorum Tekrardan Daha öncede Dinlemiştim...emeğine Sağlik Ahmet....rabbim Razi Olsun...hayirli Cumalar........

Bu Güzel Dualarada Amin Amin...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü Aleyküm...Allah sizden ebediyen razı olsun okadar iyi geldi ki şuan dua, çok kötü oldum ...göz yaşlarımı tutamıyorum..:A.Can-ı gönülden AMİN... diyorum...Allahım kabul etsin...inşaAllah...cumanız mübarek olsun...Rabbim hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasıp etsin...hayırlı günler...selam ve dua ile..:(

leyla-1

Altın Üye
Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ

Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ

Selam Aleyküm:
Hadis-i şerifte buyuruldu ki, “Birinize derd ve belâ gelince, Yûnüs Peygamberin duâsını okusun! Allahü teâlâ Onu muhakkak kurtarır. Duâ şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn”. (15)

Yine hadis-i şerifte, “Sabah, kalkınca, üç kere Bismillâhillezî lâ-yedurru ma'asmihî şey'ün fil'ardı velâ fissemâ ve hüvessemî'ul'alim, (16) okuyana akşama kadar, hiç derd, belâ gelmez” buyuruldu.

“Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm.” (24) Duâsı da, ruhi hastalıklar ve bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir. Ayrıca şu duâ da okunmalıdır.

“Yâ Allahü biketehassantü ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem estecertü.” (52)

(ALINTI)

leyla-1

Altın Üye
Rizkin Artmasi Borçlar Için Dualar

Rizkin Artmasi Borçlar Için Dualar

SELAM ALEYKÜM:

RIZKIN ARTMASI BORÇLAR İÇİN DUALAR

Okunuşu:

Allâhümmekfiniy bihelâlike an haramike ve agniniy bifadlike ammen sivâk

Anlamı:

Allahım, haramından (beri) helal (rızık) ile bana yet (kafi gel); ve beni lutfunla gayrına muhtaç olmayacak zengin kıl.

Bilgi:

Rasûlullah salla’llâhu aleyhi ve sellem bu duâyı öğretirken şöyle buyurmuştur:

-Bir kimsenin dağ kadar borcu olsa, bu duâya devam etse, Cenâb-ı Hak o kula borcunu ödettirir.’

Borç sıkıntısı içinde onlanların günde üçyüz defa bu duâya devam etmelerini önemle tavsiye ederiz.

Okunuşu:

Allâhumme rahmeteke ercû, felâ tekilniy ilâ nefsiy tarfete aynin,
ve aslıhliy şa’niy küllehu, lâ ilâhe illâ ente.

Anlamı:

Allah’ım rahmetini umuyorum, beni göz kırpması kadar bile nefsime terketme,
her anımı düzelt, tanrı yok ancak sen varsın!..
Bilgi:

"Sıkıntıda, zarûrette kalan insanların devam etmesi gereken duâdır bu" buyurarak bize tavsiye eden Rasûlullah salla’llâhu aleyhi ve sellem.

Sıkıntısı, derdi, borcu, sorunu olan insanlara bu duâyı tavsiye ederiz. günde hiç olmazsa 40 defa devam edilebilir.

* * *(ALINTI)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam.
RABBIM razı olsun.
çok güzel dualar.bunları mutlaka okumalı.ALLAHIN adı her derde devadır.
ellerine saglık.selametle.

leyla-1

Altın Üye
aleykum selam.
RABBIM razı olsun.
çok güzel dualar.bunları mutlaka okumalı.ALLAHIN adı her derde devadır.
ellerine saglık.selametle.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM RABBİM HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN İNŞALLAH.
RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt