Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hz ebubekrin dilinden bir dua

esteğfirullah kardeşim ama artık üzülüyorum siz hocam dedikçe sizin gibi değerli kardeşlerin yanında ben ancak talebe olurum benim gibi aciz ve günahkar nerde hocalık şerefi nerde allaha emanet olun

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA HANIM, YANILIYORSUNUZ SİzE HOCAM DİYORUM ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR SİZDEN. A.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim artık size bıraktım rabbim dualarınızı kabul buyursun allaha emnaet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
UHUD SAVAŞI SONRASI PEYGAMBERİMİZİN(ASM) DUASI

UHUD SAVAŞI SONRASI PEYGAMBERİMİZİN(ASM) DUASI

İmam Ahmed bin Hanbel naklediyor: Uhud günü Müşrikler çekilince Resulullah; “Saflarınızı düzeltin de, Allah’a hamdü senada bulunayım buyurdu. Sonra şöyle dedi; “Allah’ım! Hamd’in tamamı sana aittir. Senin ihsanına kimse karşı çıkamaz. Senin tuttuğunu da kimse alamaz. Sapıttığını kimse hidayete erdiremez. Hidayete erdirdiğini de kimse sapıtamaz. Verdiğini kimse engelleyemez ve engellediğini de kimse veremez. Uzaklaştırdığını da kimse yaklaştıramaz. Allah’ım bize bereket, rahmet, fazl ve rızkını ihsan eyle…

Allah’ım! Değişmeyen ve zeval bulmayan nimetini istiyorum. Allah’ım! Yokluk gününde yardımını, korku gününde emniyetini istiyorum. Allah’ım! Bize verdiğin ve vermediğin şeylerin şerrinden sana sığınırım.

Allah’ım! Bizleri Müslüman olarak öldür ve Müslüman olarak dirilt. Bizi aldatılmadan ve zelil olmadan salihler zümresine ilhak eyle. Allah’ım! Peygamberlerini yalanlayıp senin yolundan insanları alıkoyanları da helak et. Azabını ve cezanı onların üzerine indir. Allah’ım! Kendilerine kitap verilen kâfirleri helak et.”

AMMAR79

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

Allah razı olsun.Peygamberimizin şefaatine mashar oluruz inşallah.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz (S.A.V)’in Ümmetine Duası

Peygamberimiz (S.A.V)’in Ümmetine Duası

İbn-i Amr İbni'l-As (Radıyallahu Anh) anlatıyor:
"Resulullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) (Hz. İbrahim'in duası olan): "Ey Rabbim şüphesiz ki o putlar insanlardan pek çoğunu saptırmıştır. Kim bana uyarsa muhakkak ki o bendendir. Kim de emirlerine karşı gelirse, şüphesiz ki sen çok bağışlayıcı, çok merhamet edicisin" (İbrahim; 36) mealindeki ayeti ile, Hz. İsa'nın duası olan: "Eğer onlara azab edersen onlar senin kullarındır. Eğer onları bağışlarsan, elbette sen dilediğini yapmayı kadirsin ve sen herşeyi hikmetle yaparsın." (Maide; 113) mealindeki ayeti tilavet buyurdu ve ellerini kaldırdı, şöyle yalvardı: "Allahım! Ümmetimi (mağfiret et), ümmetimi (mağfiret et!)" ve ağladı. Allah Teala Hazretleri: "Ey Cibril, Muhammed'e git! dedi, -Rabbin bildiği halde- niye ağladığını sor!" diye emretti: Cebrail aleyhisselam, ona gelip niye ağladığını sordu. (Rabb Teâla'ya dönüp Muhammed'in) ne söylediğini -O çok iyi bildiği halde- haber verdi. Bunun üzerine Allah Teâla Hazretleri: "Ey Cebrail! Muhammed'e git ve ona söyle ki: "Biz seni ümmetin hususunda razı edeceğiz, asla kederlendirmeyeceğiz." (Müslim)

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
HER TÜRLÜ ZARARDAN EMİN KILAN DUA(fussilet_19)...

HER TÜRLÜ ZARARDAN EMİN KILAN DUA(fussilet_19)...

"SIĞINIRIM O ALLAHIN ADINA Kİ,YERDE VE GÖKTE HİÇ BİR ŞEY,ONUN ADINA SIĞINANA ZARAR VERMEZ.O (YALVARANIN İNİLTİSİNİ) İŞİTİCİ,VE (HALİNİ) BİLİCİDİR...

selan ve dua ile...

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
İMANI GÜÇLENDİREN DUA (fussilet_19)...

İMANI GÜÇLENDİREN DUA (fussilet_19)...

"ALLAHÜ TEALANIN BİZE LUTFETTİĞİ İMAN VE İSLAMA VE BU BÜYÜK İHSANA ŞÜKÜRLER OLSUN.BİZİ MUHAMMED ALEYHİSSELATÜ VESSELAMIN ÜMMETİNDEN KILAN ALLAHÜ TEALAYA HAMD OLSUN...

selam ve dua ile

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İMANI GÜÇLENDİREN DUA (fussilet_19)...

Amin Allah razı olsun kardeşim.

genc_musluman

Kayıtlı Kullanıcı

B)allah razı olsun kardeşim.

guleryuz

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)ALLAH RAZI OLSUNB)B)

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
GÖZ DEĞMEYE KARŞI DUA (fussilet_19)...

GÖZ DEĞMEYE KARŞI DUA (fussilet_19)...

"ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM.ALLAHIM! ATEŞİNİ,SOĞUĞUNU VE HER TÜRLÜ ZARARLI AFETLERİNİ ÜZERİMİZDEN KURTAR"...

"BİSMİLLAH.ALLAHÜMME İZHEB HARRAHA VE BERDEHA VE SEBEHA."

selam ve dua ile...

helena

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun amin inşallah...

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
BİR MUSİBETE UĞRADIĞINDA OKUNACAK DUA(fussilet_19)...

BİR MUSİBETE UĞRADIĞINDA OKUNACAK DUA(fussilet_19)...

"BİZ ALLAHINIZ (ONA TESLİM OLMUŞ KULLARIZ).VE ANCAK ONA DÖNÜCÜLERİZ.ALLAHIM KATINDAN BU MUSİBETİMİN ECRİNİ UMUYORUM.(BU MUSİBETİ YOK ET VE BENİ BUNUNLA SEVAPLANDIR).ONU HAYIRLA DEĞİŞTİR...SADAKALLAHULAZİM.

selam ve dua ile...

elif nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR MUSİBETE UĞRADIĞINDA OKUNACAK DUA(fussilet_19)...

RE: BİR MUSİBETE UĞRADIĞINDA OKUNACAK DUA(fussilet_19)...

B)Bir musibet bin nasihattan iyidirB)........B) İlk müsibet anındaki gösterilen sabır önemlidir...B)

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
BORÇLU DUASI (fussilet_19)...

BORÇLU DUASI (fussilet_19)...

"ALLAHIM BANA HELALİNDEN MAL İHSAN EYLE Kİ,HARAM KILDIĞIN ŞEYLERDEN UZAK KALAYIM.BANA TÜKENMEZ HAZİNENDEN LUTFEYLE Kİ,BAŞKASINA MUHTAÇ OLMAYAYIM."amin

SELAM VE DUA İLE...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün kâinat “Bismillah” der

Bütün kâinat “Bismillah” der

Bismillahir rahmanirrahim” Kur’an’ın başlangıç ifadesidir. Kur’an, besmeleyle; besmele de “b” harfiyle başlar. Rabb’imiz (cc) Kur’an’ında bize kendini tanıtırken bütün isim ve sıfatlarının inceliklerini, haşmetini de öğretir. Bediüzzaman’ın ifadesiyle: Kur’an’ın o kadar ilginç ve kapsamlı bir üslubu vardır ki, bir tek sûre, kâinatı dahi içine alan Kur’an okyanusunu ihtiva eder. Bir tek âyet, o sûrenin gizli hazinelerini içine alır. Âyetlerin çoğu, her birisi birer küçük sûre; sûrelerin çoğu, her birisi birer küçük Kur’an gibidir. Bu büyük bir lütuftur ve güzel bir kolaylıktır. Çünkü herkes, her vakit Kur’an’a muhtaç olduğu halde, ya tembellikten veya başka sebeplerden dolayı, her vakit bütün Kur’an’ı okumaya fırsat bulamayanlar Kur’an’dan mahrum kalmaması için, her bir sûre birer küçük Kur’an hükmüne, hattâ her bir uzun âyet birer kısa sûre makamına geçer. Hattâ Kur’an Fâtiha’da, Fâtiha dahi besmelede derc edilmiş olduğuna ehl-i keşif müttefiktirler. Şu hakikate delil ise, ehl-i tahkikin alimlerin bu konudaki fikir birliğidir. (Bkz: Sözler, 25. Söz (Beşinci Lem’a Birinci Işık)
Her hayırlı işe başlarken okunan “Besmele”, “Ben bir ‘hiç’ hükmündeyim. Bu işi de kendim için değil, Allah rızası ve O’nun izni ve adına yapıyorum” demektir. O’nun “rızası, izni ve adı” ile yapınca kötü bir şey yapmak söz konusu olamaz. Kainat her zerresi ile “besmele” ile hareket ettiğinden, “besmeleyi” tanır, besmeleli kulları varlık âlemi sever, bu şuurla çekilen besmeleyle başlanan bir işin başarısız olması nâdirattandır. Besmele, âlemin ve Kur’anî hakikatlerin kapılarını açan bir anahtardır.

Besmele, rahmet hazinesinin dünyada ve ahirette en birinci anahtarı, halis şükür ve sâfi hürmetin tercümanı ve unvanı, Hakk katında makbul bir şefaatçi, Rahmet arşına yetişmek için bir miraç vesilesidir.

Besmele, Kur’an’da ayet olarak bir yerde, Hz. Süleyman’ın (as) gönderdiği mektup hakkında geçer. (27/30). “İnnehü min Süleymâne ve innehü bismillahirrahmanirrahim”. “O Süleyman’dandır ve o bismillahirrahmanirrahimdir.”

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bütün kâinat “Bismillah” der

RE: Bütün kâinat “Bismillah” der

Allah razı olsun çok güzel bilgiler.14.lemanın 2.makamındada besmelenin sırları anlatılıyor.Kardeşlerin okumalarını tavsiye ederim.

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
KÖTÜLÜKLERDEN KURTULMA DUASI (fussilet_19)...

KÖTÜLÜKLERDEN KURTULMA DUASI (fussilet_19)...

"ALLAHIM BULUNDUĞUM DURUMA ŞÜKÜRLER OLSUN.YA RABBİ! BENİ CEHENNEM EHLİNİN YAPTIKLARI KÖTÜLÜKLERDEN VE İŞLEDİKLERİ GÜNAHLARDAN KORU" amin...

selam ve dua ile...

selma85

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HER TÜRLÜ ZARARDAN EMİN KILAN DUA(fussilet_19)...

RE: HER TÜRLÜ ZARARDAN EMİN KILAN DUA(fussilet_19)...

–"Senin Allah demen, O nun buyur demesi sayesindedir…"
Senin yalvarışın, Allah ın senin ruhuna haber uçurmasındandır…
Senin çabaların, çareler araman, Allah ın seni kendine yaklaştırması,
ayaklarındaki bağları çözmesindendir...
Senin korkun, sevgin, ümidin Allah ın lütfunün kemendidir…
Senin her ya Rabbi demenin altında, Allah ın buyur demesi vardır

AMİN ....ALLAH DUALARIMIZ KABUL ETSİN

paylaşım için tskB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt