Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

emengen

Kayıtlı Kullanıcı
RE: selam

RE: selam

selma85 kardeşim çok güzel olmuş duan ellerine sağlık.allahım daim etsin inşallah.allaha emanet ol kardeşim...

allah yar ve yardımcın olsun

AHİR ZAMAN ÜMMETİYİZ
BİZ RESUL SENSİZ NEYLERİZ
MEVLAYADIR DİLEKÇEMİZ
KURTAR BİZİ EY RESULÜM!...

mdogru

Kayıtlı Kullanıcı
İşte İ. ETHEM Hazretlerinin DUASI

İşte İ. ETHEM Hazretlerinin DUASI

"Ya Rabbi, Sen'in aşkına tutuldum. Sen'den gayrı her şeyi terk edip huzuruna geldim. Seni gördükten sonra, bakışlarım başka şey görmez oldu... Beni parça parça etsen bile bu gönül Sen'den başkasına asla meyletmeyecek.
Kapına gelmiş ve Senin şefkatine nail olmayı uman bu zayıf biçarenin günahlarını affet. Her ne kadar defteri isyanla dolu olsa da, ey Müheymin, Sen'den başkasına secde etmedi, etmeyecek.

İlahi! Asi kulun yine kapına geldi; (dağlar azametindeki) günahlarını ikrar edip, ellerini Sana açıyor ve sadece Sana açar. Şâyet Sen mağfiret edersen, hiç şüphesiz o Sen'in şânındandır; kovarsan dergahından, beni Sen'den başka kim affedebilir...?!”

.....ALLAHIM BAŞTA PEYGAMBERİMİZİN VE SONRA DA BÜYÜK ZATLARIN YAPMIŞ OLDUĞU BU DUALARDA SENDEN İSTEDİKLERİNİ HERŞEYİ BİZDE İSTİYORUZ SENDEN... ONLARIN İSTEDİKLERİNİ İSTİYOR ONLARIN KAÇINDIKLARI ŞEYLERDEN DE YİNE SANA SIĞINIYORUZ...
KABUL BUYUR YÜCE RABBİM....

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İMANI GÜÇLENDİREN DUA (fussilet_19)...

Essealmu Aleikum vr.vb
AMIN Allah razi olsun kardesim

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

amin inşallah.

suranur

Kayıtlı Kullanıcı

amin kardeşim, güzel duan için Allah senden razı olsun selametle kal inşallahB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

emengen yazdı:
"ALLAHÜ TEALANIN BİZE LUTFETTİĞİ İMAN VE İSLAMA VE BU BÜYÜK İHSANA ŞÜKÜRLER OLSUN.BİZİ MUHAMMED ALEYHİSSELATÜ VESSELAMIN ÜMMETİNDEN KILAN ALLAHÜ TEALAYA HAMD OLSUN...

selam ve dua ile
AMİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.BU GÜZEL DUAN İÇİN ÇOK SAĞOLASIN..SELAM VE DUA İLE..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Dua

Dua

Ekrem Bey, ağır bir hastalık yüzünden hastanede yoğun bakımdaydı. Dili tevhid okuyordu. Bir hemşire “Çok mu korkuyorsun?” diye sordu. “Bu vücudu verirken bana sormadı. Mülk O’nun, alırken de elbette bana soracak değil.” diyerek anlatmaya başladı. “Amca yeşil ve güzel de gözlerin varmış!” deyince, konuşmasını kesip, bu soruya cevap vermeye başladı: “Benim değil ki!” Hemşire pek bir şey anlamamış hâliyle “Ya kimin?” diye sordu. “Allah’ın!” dedi. Devamla “Verir, alır... Sonra ebedi olarak daha güzellerini verir. Bu dünya sadece bir imtihan meydanı!” dedi. Bu sohbetten sonra hemşire devamlı yanına uğrayıp “Bana bir şeyler anlat...” deyip durdu. Bir gün yanına, Bediüzzaman Hazretleri’nin talebelerinden Said Özdemir ile beraber bir grup ziyarete geldiler, teselli edici sözler söylediler. Çünkü bacaklarından alt tarafı artık tutmuyordu. Tamamen yatalak durumundaydı. Sağ gözü de görmüyordu. Said Özdemir, “Üstadın talebelerinden birisi Eskişehir’de yatalak hale gelmişti. Kurtuluş ümidi kesilmişti. Ölümü bekleniyordu. Bir başka talebesi de hacca gitmişti. Hacca gideni, Medine-i Münevvere’de Efendimiz’in (sas) kabri başında o yatalak kardeşimiz için çok dua etmiş. Birden kabirden bir nur peyda olup ‘Ümmetimden yatalak olanlar için ‘Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbıl-kulûbi ve devâihâ... ve âfîyetil-ebdâni ve şifâihâ... ve nûril-ebsâri ve ziyâihâ... ve alâ âlihî ve sahbihi ve sellim...’ salâvatını akşam-yatsı arasında yedi defa toplu halde onun için okusunlar.’ diye tavsiyede bulunmuş... Daha sonra toplu halde bu tavsiyeyi yerine getirmişler ve Allah’ın izniyle o yatalak kardeşimiz de iyi olmuş.” dedi. Orada bulunanlar, “Bu salavatı biz de Ekrem kardeşimiz için okuyalım.” dediler.
Ekrem Bey’in durumu sonra çok ağırlaşmıştı. Uzakta bulunan yakınlarını çağırmışlardı. Hatta doktorlar artık ölüm raporunu yazmaya hazırlanıyorlardı. İşte bu zor ve sıkıntılı hâlinde bir rüya gördü: Cehenneme benzer dar bir yerde bulunuyordu. Buradan kurtulmam lâzım diye tırmanmaya başladı. Ama bir an geldi, takati kesildi. ‘Ya Rabbi, Sen ‘Allah kuluna kaldıramayacağı yükü, yükletmez’ buyuruyorsun. Benim güç ve gayretim buraya kadar. Ben lâyık bir insan değilim; ama benim arkadaşlarım, benim için Sana dua ediyorlar. Onların dualarını reddetme, onları ümitsiz kılma!’ meâlinde sözler söyledi. Sonra birden o sıkıntıdan kurtuldu ve bir genişlik hissetti. Uyandıktan sonra da vücudunun alt tarafına hoş bir sıcaklığın yürüdüğüne şâhit oldu. Refakatçisi bulunan hanımına durumu anlatıp, “Ayağa kalkmak istiyorum, bana yardımcı olur musun?” diye rica etti. O telaşlanıp “Aman, düşersin de bir yanın kırılır.” diye ikaz etti. Ama o kalkmak için hareket etti ve yavaş yavaş ayakları üzerine doğruldu... Bu anlattıklarım gerçek bir olay... Ben kendisiyle görüştüm. Onun çok ağır bir hastalık geçirmekte olduğunu duymuştum. Birkaç telefon görüşmemiz de olmuştu. Hep bir ziyaretini düşünüp duruyordum; ama bir türlü fırsat bulamıyordum. Sağ olsun müşterek bir dostumuz bizi bir araya getirdi. Rahat yürüdüğünü görünce hem çok şaşırdım hem de çok sevindim... Sohbetimiz sırasında Ekrem Bey bana “Hastalık da pek büyük bir nimetmiş. Elhamdülillah hastalığım vesilesiyle bilmediğim pek çok şeyi de öğrenme imkânı buldum. Rabb’ime sonsuz şükürler olsun.” dedi. Cenab-ı Hak, sıhhat, afiyet ve hayırlı ömürler versin.

ummetinfakiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Dua

Allah razı olsun ablacığım.. İnanın dizlerimin uyuştuğunu hissettim.. Allah razı olsun.. Allaha emanet olunuz...

selma85

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kime dua kapışı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir. Allah'a taleb edilen (dünyevi şeylerden) Allah'ın en çok sevdiği afiyettir. Dua, inen ve henüz inmeyen her çeşit (musibet) için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir."
PAYLAŞIM İÇİN ALLAH RAZI OLSUN AEO.B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun değerli kardeşim paylaşımın için dua ile

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com
DUANIN OKUNACAĞI UYGUN VALİTLER

DUANIN OKUNACAĞI UYGUN VALİTLER

1-RECEP AYININ İLK GECESİ - 2-ŞABAN AYININ ON BEŞİNCİ GECESİ 3,ARİFE GÜNLERİ 4,RAMAZAN AYINDA 5,CUMANIN GECE VE GÜNDÜZÜ 6,GECE YARISINDAN SONRA 7,NAMAZI MÜTEAKİP 8,KUR ANI KERİM TİLAVETİNDEN SONRA ARKADAŞLAR DUANIN HAYIRLISI ÜÇTEN FAZLA OKUNANDIR B)

Zafer

Yasaklı Kullanıcı
RE: DUANIN OKUNACAĞI UYGUN VALİTLER

ALLAH razı olsun kardeşim B);)

yesilasa

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bütün kâinat “Bismillah” der

RE: Bütün kâinat “Bismillah” der

rabbim cümlemizden razı olsun değerli kardeşim tavsiyen için tşk ederim okumaya çalışacağım dua ile

yeldegirmeni

Kayıtlı Kullanıcı
dua

dua

"Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi, 186)

Fahr-i Râzî, Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin: "Ya Re-sûlallah! Rabbimiz bize yakîn ise hafif sesle yahud gizlice duâ edelim. Eğer uzak ise yüksek sesle duâ edelim" demeleri üzerine bu âyet-i celîlenin nâzil olduğu mervîdir.

Başka bir rivâyette ise yahûdilerin: "Yâ Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-! Sen yer ile gök arasını pek uzak haber veriyorsun. Rabbimiz duâmızı nasıl işidir?" demeleri üzerine nâzil olduğu mervîdir. Bu sebeb-i nûzullere göre âyetin ma'nası şöyle olur:

"Ey Resûlüm! Benim kullarım sana benim evsâfımdan suâl edip Rabbimizin lutfu bize yakın mı? Duâmızı gizlice kendi içimizde mi yapalım? Yoksa uzakta mı? Duamızı yüksek sadâ ile yapalım? dediklerinde: "Sen onlara Benim tarafımdan cevâb ver. Ben onların gizli duâlarını işitirim. Zira Benim ilmim onlara pek yakındır. Binâenaleyh onların işlerini bilip sözlerini işiterek hallerine muttali' olduğumdan duâ eden kimsenin duâsı ihlâs üzere olursa icâbet ederim. Şu hâlde onlar benden icâbet talep etsinler. Ben de onlara icâbet ederim. Senin vâsıtan ile onları îmana davet etdiğimde derhal îman etsinler. Zîra ben onların duâlarına icabet edince onların da benim da'-vetime icabet ve emrime itaat etmeleri vâcibdir ve onlar davetime icabetle doğru yolu muhakkak bulurlar."

merve18_19

Kayıtlı Kullanıcı
RE: dua

RE: dua

allah razı olsun yeldegırmenı kardes .mevlam dualarımızıkabul edenlerden eylesın ınsallah.emegıne saglık...

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Göz yaşı içinde okunacak dua

Göz yaşı içinde okunacak dua

Bütün âlemleri yaratan ve ayakta tutan Rabbimiz’e, zerrât-ı kâinat adedince hamd ve şükür, Peygamberler Serveri Efendimiz’e, diğer enbiya-i izâma, melâike-i kirama, ehl-i beyte ve Hakk’ın bütün sadık kullarına da deryalardaki su damlaları, çöllerdeki kum taneleri adedince salât ü selam olsun.

Üzerimizdeki lütuflarını saymakla tüketemeyeceğimiz, ihsanı, keremi bol, rahmeti, şefkati ve merhameti sonsuz Rabbimiz! Bize dünya adına verdiğin bütün nimetleri din-i mübin-i İslam’a hizmet etme istikametinde kullanmayı nasip eyle! Bizi, kardeşlerimizi, hepimizi bütün mevcûdâtı kuşatan ve her şeye şâmil olan engin rahmetinden mahrum etme!

Allahım! Kapıkulların olarak biz, sadece Sana güveniyor ve ümid edip beklediklerimizi de yalnız Sen’den bekliyoruz; her halimizi ıslah buyur ve bizi göz açıp kapayıncaya kadar, hatta ondan da az bir süre için bile olsa kendimizle, nefsimizle başbaşa bırakma!

Ey kullarına her zaman hilmle muamele edip, onların günahlarını görmezden gelen ve yeniden dönüp sırat-ı müstakimi bulmaları için fırsat üstüne fırsat veren yüce Mevlâmız! Bizler çok hatalar irtikap ettik, çok günahlar işledik. Şimdi “Tevbeler tevbesi!” diyor, yüce huzurunda boyun büküyor, huşû ile iki büklüm oluyoruz. Şayet bizi cezalandıracak olursan adaletinle muamele etmiş olursun; yok eğer onca günahlarımıza, kusurlarımıza ve isyanlarımıza rağmen o hududu olmayan rahmet ve merhametinle muamelede bulunur ve affedersen, o da Sen’in fazlın olur; Sen’in fazlın bizim hayal sınırlarımızı bile aşacak kadar büyüktür.

Ey rahmeti gazabının önünde bulunan, kullarının tevbelerini kabul buyuran ve dua dua yalvaranların nidalarına icabet eden Yüce Rabbimiz! Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur; bizi haybet ve hüsrana uğratma!

Efendiler Efendisi'ne, O’nun nezih ehl-i beytine, seçkinlerden seçkin ashâbına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

alıntı

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Göz yaşı içinde okunacak dua

RE: Göz yaşı içinde okunacak dua

AMİN AMİN AMİN ALLAHIM YAPMIŞ OLDUĞUMUZ DUALARI DERGAZ İZZETİNDE MAKBUL BUYUR.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt