Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
Biz,kısık sesleriz...minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler...göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver...cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah`ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah`ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah`ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah`ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah`ım!
Müslümansız bırakma Allah`ım!

( Arif Nihat Asya )

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA

Amin!Amin!Amin!Allah razı olsun kardeşim...

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

DUA

( Arif Nihat Asya )

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

B)amin... amin...amin...B)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.Amin...

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
NEDESE HAKLI Şehid Şeyh Yasin...

NEDESE HAKLI Şehid Şeyh Yasin...

"Allah'ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikâyet ediyorum!"
Bırakın savaşçı onuruyla ölelim!
"Allah'ım! Ümmetin suskunluğunu sana şikâyet ediyorum!
Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne de silah!
Sesimle yeri inletecek güçte bir hatip de değilim!
Ben ki saçları ağarmış, ömrümün son demlerinde, türlü hastalıkların yıktığı ve üzerinde zamanın belâlarının estiği biriyim!
Tek isteğim, benim gibi Müslümanların zaaf ve aczinden müteessir olanların yazmasıdır!
Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helâk olmuş ölüler!
Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felâketler karşısında? Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak?
Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak! Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken?
Siyonist katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini görmezden gelirken!
Omuzlarımıza el verecek ve gözyaşlarımızı silecek bir bakış! Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilâtları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye; "Ey Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mü'min kullarına yardım et!" diye çağıramaz mı? Buna da mı gücünüz yetmiyor?
Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak:
"Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!" Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek! Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!
Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin! Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim! Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın!
Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin! Temennimiz, Allah'ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır! Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! Allah aşkına, bari aleyhimize olmayın!
Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!
"Allah'ım! Sana şikâyette bulunuyorum... Sana şikâyette bulunuyorum... Gücümün azlığını, imkânımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı Sana şikâyet ediyorum.
Sen mustazafların Rabbisin... Sen bizim Rabbimizsin... Bizi kime bırakıyorsun? Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı? Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına Sana şikâyette bulunuyorum.
Sana şikâyette bulunuyorum! Gücümüz dağıldı... Birliğimiz bozuldu... Yollarımız ayrıldı...
Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini Sana şikâyet ediyoruz..."

ŞEHİD Şeyh Yasin

Mc Laren

Kayıtlı Kullanıcı
EFENDİMİZ'İN (S.A.V.) DİLİNDEN DUALAR

EFENDİMİZ'İN (S.A.V.) DİLİNDEN DUALAR

*Allah'ım! seni zikretmemde,sana şükretmemde ve sana en güzel kulluğu yerine getirmem hususunda bana yardım et Ya Rabbi!...
*Allah'ım muhakkakki sen çok affedicisin.Affetmeyi seversin.Beni affet Ya Rabbi!...
*Allah'ım acizlikten,tembellikten,korkaklıktan ve kocamaktan sana sığınırım.Hayatın ve ölümün fitnesindende sana sığınırım Ya Rabbi!...
*Allah'ım beni ilimle zenginleştir, yumuşak huylulukla (hilm'le) benim ahlakımı güzelleştir, bana senin lutfundan takvayı ihsan et, sen'den hakkıyla korkmamı nasibet ve bana sıhhat ve afiyet ver Ya Rabbi!...
*Allah'ım faydasız ilimden, korkmayan ve ürpermeyen bir kalpten, doyma nedir bilmeyen bir nefisden ve kabul olunmayacak bir duadan sana sığınırım Ya Rabbi!...
* Allah'ım! senden senin yol göstericiliğini ve hidayeti, sen'den hakıyla korkmayı ve takvayı,namuslu bir şekilde yaşayıp iffet sahibi olmayı ve gönül zenginliği istiyorum.
*Allah'ım nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden,azabının ansızın gelip-çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden sana sığınırım.
*Allah'ım borca batmaktan,düşmanın galebesinden ve kulların başıma gelenlerden dolayı sevinmesinden sana sığınırım...
*Allah'ım, günahlarımızı, zulum ve aşırılıklarımızı,şakamızı,cidiyetimizi,hatamızı,kastımızı mafiret buyur; itiraf ederimki bu kusurların hepsi bende vardır...
*Allah'ım, dinimde ve dünyamda,ailem ve malımda senden afv ve afiyet istiyorum...
EY BENİM DİN KARDEŞLERİM ALLAH(CC) BİZİ BU DUALARI DİLİNDEN DÜŞÜRMEYEN KULLARINDAN İHSAN EYLESİN AMİN...

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Dua!!!

Bir Dua!!!

Kainatın bütün zerrelerinin, hep birlikte ve tek başlarına, acz ve fakr lisanı ile mevcudiyetine ve birliğine şehadet ettikleri Sani-i Hakim’e hamd u sena ve şükürler olsun.

Kainatın tılsımını açıp, ayatını keşf ve beyan eden Rasul-ü Ekrem’in,peygamber hanesinin kutlu sakinlerinin ve ashab-ı kiram efendilerimizin hazineleri sonsuz salat u selamlarla dolsun.

Ey Rabbimiz! Enginlerden daha engin rahmetin,karşı konulmaz ve önünde durulmaz kudretin hakkı için, biz aciz kullarına her türlü endişe, keder, bela, musibet ve zorluk karşısında çıkış yolları ve iç ferahlığı lutfet.. bizleri salih kullarının bulunduğu halkaya dahil eyle.. bütün insi ve cini şeytanlara, haddini aşan zalimlere, despotlara ve kalbi hasede kilitlenmişlere karşı şu acz u fakr içindeki kullarını koruyup kolla; bizi yakınlığına kabul buyur ve sıyanetinle taltif et. Bunları Senden dileniyoruz; çünkü, her şeyin perçemini tutan ve eşya üzerinde tasarruf hakkını kudret elinde bulunduran sadece Sensin!

Efendimiz Hazret-i M uhammed(sas)’e; aile efradına ve bütün ashab_ı güzinine salat u selam ederek bunları Senden dileniyoruz;

dualarımızı kabul buyur RABBİMİZ!..

Alıntıdır (belkıs kardeşim'den Allah razı olsun.)B)B)B)B)

Amin! Amin! Amin! Amin!

lana

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir Dua!!!

RE: Bir Dua!!!

Selamunaleyküm amin İNŞ.selametle kalın...B)B)B)B)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

DUA

( Arif Nihat Asya )

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.AMİN...

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

:)AMİNNNNNNNNN:) ALLAH CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN VE BU DUALARIMIZI KABUL BUYURSUN İNŞA.B)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

DUA

( Arif Nihat Asya )

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

DUA

RABBİM SEN KULUM NE KADAR GÜNAH İŞLER SE İŞLESİN FAKAT TÖVBE ETSİN DİYORSUN.BUNU SÖYLERKEN ŞEYTAN ÖFKELENİYOR VE ALLAH KULLARINA HEP BİR KAPI BIRAKIYOR FAKAT ONLAR BU GÜZELLİGİN FARKINDA DEGİLLLER.RABBİM SANA SIGINIYOR BİLİYORUZ ÇOK GÜNAHKARIZ MEVLAM SEN RAHMNASIN RAHİMSİN EFFEDERSİN AFFET NE OLUR ALLAHIM AFFET.ÇOK GÜNAHKARIZ AFFET SON NEFESTE KELİMEYİ ŞAHADET VE ALLAH İSMİNİ DİLİMİZDEN EKSİK ETME.ŞEYTANA FIRSAT VERME RABBİM ACİZİZ KAPINA GELDİK GERİ ÇEVİRME.DÜNYANIN 4 BİR YANINDA DİN UGRUNA SAVA VEREN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE ZAFER NASİP ET.İÇİMİZ KAN AGLIYOR AMA BİZLER SADECE DUALIRIMIZLA ONLARA DESTEK OLABİLİYORUZ, DUALADIMIZI KABUL GÜNAHLARIMIZI AFFET MEVLAM.TÖVBE ALLAHIM TÖVBE

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM ÇOK HAKLISIN ALLAH C.C VEL İKRAM KULLARINA ONCA NİMET VERDİ AMA BİZLER BUNU HİÇ GÖRMEZDEN GELDİK KARDEŞİM. ALLAH C.C VEL İKRAM KULLARIN NE GÜNAK İŞLERSE İŞLERSİN AMA KUL HAKKI HARİÇ KARDEŞLERİM.GÜNAHLARIMIZ VARSA TÖVBE EDELİM KARDEŞLERİM. İNŞ ALLAH C.C VEL İKRAM BU RGAİB KANDİLİ HÜRMETİNE BİZİ AFFEDER AMİN . ÇOK DUA EDELİM. HEPİMİZ ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKALIM.YOKSA ONLARA BENZERİZ.
KARDEŞİM SANA TEŞEKKÜR EDERİM BUNU BİZİMLE PAYLAŞTIGIN VE BİZİ TEKRAR UYARDIGIN İÇİN.
ALLAH AEMANET OL AZİZ KARDEŞİM..B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM OKUDUKLARIMIZLA ÖGRENDİKLERİMZLE AMEL ETMEYİ NASİP ETSİN.ALLAHA EMANET OL ANELKA KARDEŞİM

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ..BU YAZIDAN DERSE ÇIKARMAMIZ LAZIM..B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt