Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla abla ve arkadaşlarım nasılsınız?..

sıla ablacım benim 4.sayfam tamam allahın izniyle...
5.sayfamında son 4 sırası kaldı onu inşallah yarına bitmiş olurum..
akşama iftarda misafrim var o yüzden hazırlıkla geçiyor şuan..sabah namazında çalışacağım inşallah...

hayırlı iftarlar diliyorum herkese..rabbim oruçlarımızı kabul etsin...
aleyküm selam canım aynı anda mesaj atmışsız. hamd olsun sen nasılsın? maşallah ya az kaldı artık yasinin bitmesine en kısa zamanda inşallah.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım aynı anda mesaj atmışsız. hamd olsun sen nasılsın? maşallah ya az kaldı artık yasinin bitmesine en kısa zamanda inşallah.

şükürler olsun bende iyiyim ablacım..hayırlısı ile bi bitireyim bu hızla hemen tebarekeye başlamak istiyorum amme ezberimde gibi bi şey çok zorlanmam gibi geliyor orta okulda ezberlemiştim..rabbim hepimize yardım etsin..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
şükürler olsun bende iyiyim ablacım..hayırlısı ile bi bitireyim bu hızla hemen tebarekeye başlamak istiyorum amme ezberimde gibi bi şey çok zorlanmam gibi geliyor orta okulda ezberlemiştim..rabbim hepimize yardım etsin..
Allah iyilik versin minecim. inşallah. amin. :)

beyyine, zilzal, adiyatı tekrar ettim fakat kimseye dinletmedim henüz. o zaman anlarım hatalarımı.

byesmer

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sıla abla siteye yeni üye oldum ve siz ve sizin gibi müslüman kardeşlerimle bilgi paylaşımı yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz İNŞALLAH

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sıla abla siteye yeni üye oldum ve siz ve sizin gibi müslüman kardeşlerimle bilgi paylaşımı yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz İNŞALLAH
aleyküm selam ablacım hoşgeldin sitemize üyeliğin hayırlı olsun site kullanımı hakkında mı yardım istiyorsunuz?
kardeşim avatardaki şahsi resminiz galiba yasak kullanmak değiştirmeniz lazım.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah iyilik versin minecim. inşallah. amin. :)

beyyine, zilzal, adiyatı tekrar ettim fakat kimseye dinletmedim henüz. o zaman anlarım hatalarımı.[/QUOTE

sıla ablacım 5. sayfam da bitti çok mutluyum..
Allah ım sana şükürler olsun son sayfam kaldı...:a12:

hayırlı günler diliyorum herkese...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim nasılsınız?

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım
hamdolsun iyiyim, inşallah sizde iyisinizdir
bende ezbere devam ediyorum mülk suresinin 1. sayfasını kısa sürede ezberlerim inşallah
mine kardeşim 5. sfda bitmiş çok sevindim şimdi son sayfada sıra;;)

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh..

herkese hayırlı bir gün hayırlı ve bereketli bir haftanın başı olur
ben hep takip ediyorum ama mesajlara katılma gibi bir vaktim pek kalmıyor.
o yüzden izlemekle takip etmekle yetiniyorum hamd olsun.
yoğunluğum elbet bitecek bir gün inşallah...
Allah celle celalüh dua ve ibadetlerinizi kabul etsin inşallah
umduklarınıza kavuşturup korktuklarınızdan emin kılsın inşallah.
....
dualarınızda kardeşinizi de unutmazsınız inşallah.

selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım
bende ezbere devam ediyorum mülk suresinin 1. sayfasını kısa sürede ezberlerim inşallah

ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh..

herkese hayırlı bir gün hayırlı ve bereketli bir haftanın başı olur
ben hep takip ediyorum ama mesajlara katılma gibi bir vaktim pek kalmıyor.
o yüzden izlemekle takip etmekle yetiniyorum hamd olsun.
yoğunluğum elbet bitecek bir gün inşallah...
Allah celle celalüh dua ve ibadetlerinizi kabul etsin inşallah
umduklarınıza kavuşturup korktuklarınızdan emin kılsın inşallah.
....
dualarınızda kardeşinizi de unutmazsınız inşallah.

selam ve dua ile..
hamd olsun kardeşlerim.
amin boş durmak daha zor yoğunluk iyidir daha fazla sevap kazanmak demek. tabi oruçla biraz zor olabilir Allah kolaylıklar versin.

bugün ne yaptım? beyyine suresinde takılmaya devam ettim. sonraki sureleri de tekrar yaptım. zilzal karia tekasür... sadece asr ve hümeze kaldı. yarın da tebareke 2.sayfayı koyayım artık. hüzünlü ve deniz yıldızı artık 1 i bitirelim. yoksa ben unutucam 1 i. :) bir hafta oldu. Allah zihin açıklığı, sağlık, huzur, başarı versin cümlemizin işlerini yoluna koysun Rabbim. hayırlı günler.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım

hayırlı akşamlar arkadaşımm çok şükür 5 bitti 6.sayfada sabaha hazırolur inşallah bugün çok halsizledim çalışamadım..hemen size yetişeceğimm son sürat geliyoruminşallah:a18:

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
hamd olsun kardeşlerim.
amin boş durmak daha zor yoğunluk iyidir daha fazla sevap kazanmak demek. tabi oruçla biraz zor olabilir Allah kolaylıklar versin.

bugün ne yaptım? beyyine suresinde takılmaya devam ettim. sonraki sureleri de tekrar yaptım. zilzal karia tekasür... sadece asr ve hümeze kaldı. yarın da tebareke 2.sayfayı koyayım artık. hüzünlü ve deniz yıldızı artık 1 i bitirelim. yoksa ben unutucam 1 i. :) bir hafta oldu. Allah zihin açıklığı, sağlık, huzur, başarı versin cümlemizin işlerini yoluna koysun Rabbim. hayırlı günler.

hayırlı akşamlar nasılsın ablacım ben bugün halsizledim pekiştirme yapmam lazım yapamadım sabaha bitmiş olur inşallah..çaysızladım sanırım başım ağrıyor çay içiyorum geçer inşallah:a43:
zaten son sıraları ezberimde son sayfanın yetişiyorum size:)
allah a emanet olun...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
ALLAH'in izniyle tatilim bitti arkadaslar, Rabbim herkese iylik versin,
aranizadayim artik insALLAH,
maalesef çook gerilerde kaldim, çok üzülüyorum, sizlerle birlikte ezberleseydim daha azimli olurdum,
ama yine azimliyim ALLAH'in izniyle kaldigim 2.sayfadan ezberime devam edecem insALLAH, Tebarekeyi sürekli okudugumdan fazla zorluk çekmem ezberlemek için insALLAH,
Bütün sayfalari okuyamadim, Rabbim herkese zihin açikligi versin,
tekrar aileme döndügüm için çok mutluyum...
ALLAH'a emanet olun, hayirli gecler...:a07:

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler dua dostlarım sıla,deniz,erhan,ayse,mine,leyfunnur hepiniz iyisinizdir inşallah ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...benim yasin tebareke sureleri zaten ezberimde vardı benim sıkıntı diğer dersler biraz onlarla bogusuyorum takıldıgım yerler oluyo namazdada okuyorum inşallah en kısa zamanda pekişecektir tek sıkıntım bu sene oruç tutamamak bugun teraviye bile gidemedim elimden geldiğince kuranımı ve namazlarımı bırakmıyorum oruç tutamadıgım içinde YÜCE RABBIM beni affetsin...SELAM VE DUA İLE NE OLUR DUALARINIZA İHTİYACIM VAR...DUASIZ BIRAKMAYIN BENİ

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar nasılsın ablacım ben bugün halsizledim pekiştirme yapmam lazım yapamadım sabaha bitmiş olur inşallah..çaysızladım sanırım başım ağrıyor çay içiyorum geçer inşallah:a43:
zaten son sıraları ezberimde son sayfanın yetişiyorum size:)
allah a emanet olun...
hayırlı akşamlar tatlım maşallah maşallah çok iyi gidiyorsun hadi bakalım atak yaptın. geçmiş olsun canım inşallah yarın sapasağlam bir şekilde oruç tutarsın. selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
ALLAH'in izniyle tatilim bitti arkadaslar, Rabbim herkese iylik versin,
aranizadayim artik insALLAH,
maalesef çook gerilerde kaldim, çok üzülüyorum, sizlerle birlikte ezberleseydim daha azimli olurdum,
ama yine azimliyim ALLAH'in izniyle kaldigim 2.sayfadan ezberime devam edecem insALLAH, Tebarekeyi sürekli okudugumdan fazla zorluk çekmem ezberlemek için insALLAH,
Bütün sayfalari okuyamadim, Rabbim herkese zihin açikligi versin,
tekrar aileme döndügüm için çok mutluyum...
ALLAH'a emanet olun, hayirli gecler...:a07:
aleyküm selam canım hoşgeldin aramıza tekrardan ne güzel seni görmek rekabet kızışacak yine. olsun sen çalışkansın belki haftaya yetişirsin. her gün bir sayfa yaparsan inşallah. kolay gelsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler dua dostlarım sıla,deniz,erhan,ayse,mine,leyfunnur hepiniz iyisinizdir inşallah ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...benim yasin tebareke sureleri zaten ezberimde vardı benim sıkıntı diğer dersler biraz onlarla bogusuyorum takıldıgım yerler oluyo namazdada okuyorum inşallah en kısa zamanda pekişecektir tek sıkıntım bu sene oruç tutamamak bugun teraviye bile gidemedim elimden geldiğince kuranımı ve namazlarımı bırakmıyorum oruç tutamadıgım içinde YÜCE RABBIM beni affetsin...SELAM VE DUA İLE NE OLUR DUALARINIZA İHTİYACIM VAR...DUASIZ BIRAKMAYIN BENİ
hayırlı geceler canım sen hamilesin tutmama ruhsatın var hem yeni olduğu için mide bulantıları olmaları normal. evde dinlene dinlene de kılabilirsin namazlarını Allah yardımcın olsun hamilelikte çok sevap biliyorsun bir konu vardı sitemizde bulalım sana okutalım :)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
minecim yetişiyosun bize ne güzel leyfunnurda geldi sıla ablamında dediği gibi rekabet kızışacak;;)
mine ablacım allah yardımcın olsun hamile olduğun için oruç tutamaman normal üzme kendini
leylacım hoşgeldin yokluğun hissedildi;;) ezberde geride kalmışın ama olsun sende bu azim varken bize yetişirsin
hayırlı geceler...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,hayırlı geceler.
ben de erhan kardeşim gibi takip ediyorum konumuzu.
yasin tebarekeyi daha evvelden ezberlemiştim.

iş yine yoğun.
oruç da ister istemez baya sarsıyor.
ama yine de çok güzel.
bu yıl kızımla teravihe gitmeye çalışıyoruz koştura koştura.
bugün çok rahatsızdım kısmet olmadı,yarın inşALLAH.

sizler nasılsınız?
mineciğim Allah kolaylık versin.

sana FIRSAT BULMUŞKEN HAMİLEYKEN OKUNACAK SURELERİN LİSTESİNİ VEREYİM.

yasin,tebareke,
kevser(kız bebeklerin saliha olması için)
tin (güzel ahlak)hergün 7 kez (ben oğlumda hergün işte dinliyordum.)
kafirun(münafıklıktan emin olması için)
tebbet
bakara
meryem suresinin son ayetleri

yusuf suresi(zemmzem ve hurmaya okunur 5 kez bebek doğunca tadsın diye)
enbiya
inşikak
duhan
mübin

zem zeme yine yasin,tebareke amme okunur çocuğa içirilir.

YA MUSAVVİR
esması sürekli okumalı.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt