Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Hayırlı Ramazanlar
Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin.
Sıla ablacım ve diğer ezber yapan kardeşleerim iyisiniz inşallah.
Rabbim zihin açıklığı versin herkese . Rabbim dualarımızı kabul eylesin.
Sıla ablacım ben de ezber yapmaya çalışıyorum ama çok çabuk yoruluyorum.
Ben geride kaldım 5inci sayfadayım.Bana da dua edin.
Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Allaha emanet olun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Hayırlı Ramazanlar
Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin.
Sıla ablacım ve diğer ezber yapan kardeşleerim iyisiniz inşallah.
Rabbim zihin açıklığı versin herkese . Rabbim dualarımızı kabul eylesin.
Sıla ablacım ben de ezber yapmaya çalışıyorum ama çok çabuk yoruluyorum.
Ben geride kaldım 5inci sayfadayım.Bana da dua edin.
Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Allaha emanet olun.
aleyküm selam canım amin sağol sen nasılsın? demek oruç tutuyorsun Allah kabul etsin. herşey yolunda gidiyordur inşallah? iyi canım beşinci sayfa çok geri değil yetişirsin inşallah.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
vealeykumselam sıla abla.
ben dersimi denizhkn ablaya veriyorum.
biz onunla derslere yeni başladığımız için burası pek karışık olsun istemedik.
ben bazen yazıyorum ama fazla yazmayayım çünkü yoğunluğun arasında karışmasın. şimdi biz deniz ablayla ilk dersten başlıyoruz. o da istanbulda misafirlikte olduğu için pek yoğun çalışamıyor ama ben veriyorum derslerimi ona... buraya fazla yazmayayım. karışmasın biz daha yeni talebeyiz arkadan geliyoruz :H

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..

sevgili kardeşlerim mevlam tuttuğunuz orucu yaptığınız ibadetleri ve ettiğiniz bütün duaları kabul etsin inşallah.

sıla ablam gerçekten çok yoğunuz bu ara. bir en şerefli ay olan ramazanı şerif de gelince
çok yoğunlaştık..
ben demişim bu derste sınıfın en tembeli ben seçildim bu kesinde .
bari birinci ve sonuncuya bir hediye verseydiniz. :)

allah celle celalüh bütün kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
güzel ve içten dualarınızda bizleri unutmazsınız inşallah...

ama ben geri kaldığım derslerde sizlere yetişeceğim allahın izniyle
pes etmeyeceğim...

alemlerin Sahibi ve idare edeni Rahman a emanet olun.
selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,
nasılsınız,ramazan nasıl gidiyor.
Bugün yoğun geçti arkadaşlar.
Siteyi açtım ama bakamadım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykumselam sıla abla.
ben dersimi denizhkn ablaya veriyorum.
biz onunla derslere yeni başladığımız için burası pek karışık olsun istemedik.
ben bazen yazıyorum ama fazla yazmayayım çünkü yoğunluğun arasında karışmasın. şimdi biz deniz ablayla ilk dersten başlıyoruz. o da istanbulda misafirlikte olduğu için pek yoğun çalışamıyor ama ben veriyorum derslerimi ona... buraya fazla yazmayayım. karışmasın biz daha yeni talebeyiz arkadan geliyoruz :H

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..

sevgili kardeşlerim mevlam tuttuğunuz orucu yaptığınız ibadetleri ve ettiğiniz bütün duaları kabul etsin inşallah.

sıla ablam gerçekten çok yoğunuz bu ara. bir en şerefli ay olan ramazanı şerif de gelince
çok yoğunlaştık..
ben demişim bu derste sınıfın en tembeli ben seçildim bu kesinde .
bari birinci ve sonuncuya bir hediye verseydiniz. :)

allah celle celalüh bütün kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
güzel ve içten dualarınızda bizleri unutmazsınız inşallah...

ama ben geri kaldığım derslerde sizlere yetişeceğim allahın izniyle
pes etmeyeceğim...

alemlerin Sahibi ve idare edeni Rahman a emanet olun.
selam ve dua ile

Selamün aleyküm,
nasılsınız,ramazan nasıl gidiyor.
Bugün yoğun geçti arkadaşlar.
Siteyi açtım ama bakamadım.
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü kardeşlerim hamd olsun tutabiliyoruz orucu zor da olsa. Allahım hastalıklardan korusun. bu dersten kaybeden olmaz arkadaşlar herkes az çok bişeyler ezberledi hamd olsun. burası çok sıcak eşimde bademcikleri şişti hastalandı klimada açılmıyor iyice susuyoruz. Allah sabır versin. Allahım imanımızı güçlendirsin. Allah işlerinize kolaylıklar versin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada tebareke birinci sayfaya çalıştım oldu galiba bir dinletmem lazım başka türlü anlaşılmıyor. yasini de tekrar ettim. kısa surelere bakamadım.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sıla abla ve arkadaşlar...
hayırlı ramazanlar..
arkadaşlar inşallah iyisinizdr sen nasılsın sıla abla..ben ezbere kendimce çalışıyorum inşallah sürpriz bi şekilde btirdim diyeceğim:)
sıla ablacım bi sorum olacak mukabele de secde olduğunda direk Allahu ekber deyip secde ye varıp kalkıyoruz Semi'nâ ve eta'nâ ğufraneke Rabbena ve ileyke'l-masir..mi diyoruz değişik şeyler yazıyor kafam karıştı ben böyle biliyorum ve böyleyse ben mi söyleyeceğim sesli..aydınlatırsan sevinirim..
allah a emanet olun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecim hayırlı akşamlar
evet hiç ellerini kaldırmadan niyet ederek
Allahü ekber diyorsun secdeye gidiyorsun
secdede ki zikri söylüyorsun
sonra Allahü ekber diyip kalkıyorsun.
sonra da dediğini okuyorsun (Semi'nâ ve eta'nâ ğufraneke Rabbena ve ileyke'l-masir)
bu kadar.
kısa ve basit siz baya ilerlediniz galiba erken başladınız tabi. biz birinci günü başladık iki kişi okuyoruz şimdi 7.cüz bitti. ben de devamlı nefessiz kalıp yutkunma ihtiyacı duyuyorum zaten. Allah yardımcımız olsun.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecim hayırlı akşamlar
evet hiç ellerini kaldırmadan niyet ederek
Allahü ekber diyorsun secdeye gidiyorsun
secdede ki zikri söylüyorsun
sonra Allahü ekber diyip kalkıyorsun.
sonra da dediğini okuyorsun (Semi'nâ ve eta'nâ ğufraneke Rabbena ve ileyke'l-masir)
bu kadar.
kısa ve basit siz baya ilerlediniz galiba erken başladınız tabi. biz birinci günü başladık iki kişi okuyoruz şimdi 7.cüz bitti. ben de devamlı nefessiz kalıp yutkunma ihtiyacı duyuyorum zaten. Allah yardımcımız olsun.

allah razı olsun ablacım..evet erken başladık 11.cüzü yarımladık çok şükür pazar günleri hariç okuyoruz bazen bende tıkanıyorum bizde çocuk çok biraz sanırım ilgim dağılıyor ama şükür gene de çok güzel gidiyor..

ve bu sitenin bi faydası vesilesi diyeyim komşularla kadir gecesi dualamak üzere kelime-i tevhid ve salavat başlattım hedefler filan çok hoş oldu..sizlerin vesilesi ile..rabbim sizlerden razı olsun inşallah..ve kaza namazı için herkes eşleşti birbirine hatırlatma yapyor hergün..çok mutlu oluyorum buradan gördüğüm konular bi çok kşiye de sebep oluyor..

rabbim razıolsun ablacım sizi ve bu siteyiçok seviyorum....hayırlı geceler...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Mülk sûresinin fazîleti

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Mülk sûresi kötülüklerden engelleyici ve kurtarıcıdır. Kabir azabından kurtarır.”

“Mülk sûresini her gece okuyan kimseden Cenab-ı Hak kabir azabını kaldırır.”

“Mülk sûresini okumadan yatma! Zira ölürsen kabirde sana yoldaş olur. Her gece Mülk sûresini okuyan kimse, Kadr gecesini ihyâ etmiş gibi sevâba nail olur.”

“Ben Mülk sûresinin, ümmetinmden her insanın kalbinde olmasını severim.”

“Kur'ân-ı kerîmden otuz âyetlik bir sûre, bir adama şefaat etti ve neticede mağfiret oldu. O, Mülk sûresidir.”

Eshab-ı kiramdan bir kaçı, bir yere çadır kurmuşlardı. Burada bir kabir bulunduğunu bilmiyorlardı. Çadırda mülk sûresinin okunduğu işitildi.

Resûlullah efendimize bunu haber verdiklerinde:

“Bu sûre, insanı kabir azabından korur” buyurdu.

Abdullah ibni Abbâs buyurdu ki:

“Mülk sûresini oku! Onu ezberle! Çoluk çocuğuna ve komşularına da öğret. Zira bu sûre azabdan kurtarıcıdır.

Okuyan kişiye Hak teâlâ indinde şefaatçidir. Eğer kişi onu ezberlemişse, Allahtan onu Cehennemden kurtmasını ister. ALLAH, o sayede kişiyi kabir azabından kurtarır.”

Muhammed bin Alkamî buyurdu ki:

“Her gece Tebarake (Mülk) sûresini okuyanlara kabir suâli sorulmaz.”

Abdullah ibni Mes'ûd buyurdu ki:

“Birisi vefat edip kabre konduğunda, azab melekleri ölünün başına gelir. Baş onlara der ki:

"Ona dokunmayız. Zira o bana, Mülk sûresini okurdu."

Sonra karın tarafına varıp otururlar. O da der ki:

"Ona dokunmayınız. Zira o bende Mülk sûresini ezberleyip hıfzetmiştir."

Bu sebeple bu sûreye, "kabir azabını engelleyici" anlamında "Mânia" denilmiştir.”

Abdullah ibni Mes'ûd buyurdu ki:

“Kim her gece Mülk sûresini okursa, ALLAHü teâlâ bu sayede o kişiyi kabir azabından kurtarır.”

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ablacım..evet erken başladık 11.cüzü yarımladık çok şükür pazar günleri hariç okuyoruz bazen bende tıkanıyorum bizde çocuk çok biraz sanırım ilgim dağılıyor ama şükür gene de çok güzel gidiyor..

ve bu sitenin bi faydası vesilesi diyeyim komşularla kadir gecesi dualamak üzere kelime-i tevhid ve salavat başlattım hedefler filan çok hoş oldu..sizlerin vesilesi ile..rabbim sizlerden razı olsun inşallah..ve kaza namazı için herkes eşleşti birbirine hatırlatma yapyor hergün..çok mutlu oluyorum buradan gördüğüm konular bi çok kşiye de sebep oluyor..

rabbim razıolsun ablacım sizi ve bu siteyiçok seviyorum....hayırlı geceler...
ilk günü ben de oğlumu götürdüm odanın ortasında yuvarlak çizdi koşturdu gittiğim evde de arkadaşı var maşallah onikiye kadar uyuyor çocukları benim ki erkenden kalkar gece de uyumak istemez. yanlız olunca da sıkıldı beni rahatsız etti okurken dikkatim dağıldı. bişeyler söyleyip duruyor gelip gelip. iki gündür de babası bakıyor evde. yarından sonra işbaşı yapacak bakalım çocukla napıcam belki sadece hafta sonları giderim yardım için bilmiyorum durur inşallah. canımm ne güzel şeyler yapmışsın maşallah karşındaki insanlarında alma kabiliyeti varmış bazen söylersin de hiç katılmazlar almazlar Allah razı olsun hepinizden de. hayırlı geceler.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Tüm arkadaşlara hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, sağlıklı, bereketli, bol ibadetli geçsin, işleriniz kolay gelsin, rast gitsin inşallah. Rabbim oruçları tutmanızı kolaylaştırsın, hiç etkilemesin inşallah.

Yeni süremiz hayırlı olsun. Hepimize Rabbim zihin açıklığı versin inşallah.

Benim oruçlarım da çok şükür iyi gidiyor. Hepinize de Allah dayanma gücü versin. Sağlık ve afiyet içinde keyifli bir şekilde tutmayı nasip etsin. Hayırlı günler...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Tüm arkadaşlara hayırlı sabahlar, gününüz aydın olsun, bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, sağlıklı, bereketli, bol ibadetli geçsin, işleriniz kolay gelsin, rast gitsin inşallah. Rabbim oruçları tutmanızı kolaylaştırsın, hiç etkilemesin inşallah.

Yeni süremiz hayırlı olsun. Hepimize Rabbim zihin açıklığı versin inşallah.

Benim oruçlarım da çok şükür iyi gidiyor. Hepinize de Allah dayanma gücü versin. Sağlık ve afiyet içinde keyifli bir şekilde tutmayı nasip etsin. Hayırlı günler...
aleyküm selam hayırlı sabahlar aminn Allah razı olsun. maşallah herkes oruç tutmaya çalışıyor bu uzun günler Allah kabul etsin. Allah ezberlerimizde yardımcımız olsun. tebarekenin baş taraflarını namazlarda okuyorum. bugün birisine dinletirsem birinci sayfayı çok iyi olacak anlayabilirim hatalarımı. kolay gelsin herkese hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugün bir reklam gördüm tv de sabah burger king reklamıydı osmanlı padişahını kukla gibi yapmış dalga geçmişler menünün yanında şu da varmış sinir oldum nasıl da dalga geçiyorlar. kesinlikle burger king ve mc donalds dan hiçbirşey almıyor ve oturmuyorduk zaten. artık daha iyi anladım.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
keşke bunu herkes anlayabilse de bilinçlense ablacım ama malesef ülkemizde çok fazla tüketiliyor
bu arada ben bi süre ezbere devam edemiycem ama başladığım zamanda hiç vakit kaybetmeden tamamlıcam inşallah...:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet canım maalesef bizler çocuklarmızı bilinçli yetiştiririz inşallah.

tamam ablacım. ben de az önce tebareke 1.sayfayı dinlettim. hiç hatasız olmuş maşallah. bayadır okumaya çalışıyordum faydası olmuş hamd olsun. darısı diğer surelerimin başına.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar sıla ablacım yasin dersinde kaldım ya devamediyorum bugün komşuma 2 sayfasını ezber verdim tam olmuş dedi,
3.sayfada hazır gibi yarında allah ın izniyle onu veririm..geliyorum peşinizden:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
iyi minecim ezberi vermene sevindim böylece hatalar daha iyi ortaya çıkıyor. 3.sayfa haberini de bekliyorum en kısa zamanda.

ben de tebarekenin 1.sayfasını namazlarda okuyorum.

hüzünlü sen ne yaptın tebarekeyi ezberleyecek misin?

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleykum nasılsınız dua kardeşlerim yei girebildim yeni dersimize geçmişiz inanını kıskanıyorum sizleri benim yasin dersim bitmedi daha mümkün oldugunca yetişmeye çalışıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN ...bide bu aralar kafama girmiyo sanki tmm diyorum ezberledim bi okumaya başlıoym olmamış:a03:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt